Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 10:07:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции  (Прочетена 131499 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #345 -: ноември 01, 2007, 07:16:26 »

Аз мисля, че ние не спорим. Нищо нямам общо със сватбени агенции и агенти. maslinka винаги си мой опонент.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 01, 2007, 08:54:38 »

Gucci изказваш се неподготвена. Колкото повече знаеш за даден човек или фирма, толкова по-добре за теб и твоя джоб. Явно забравяш, че ползваш или ще ползваш услуги, които са платени и единствената цел на този, който предоставя услугата е печалбата. За милите и влажни очи на булката никой няма да работи без възнаграждение. Рекламата на всеки под каквато и да е форма не е достатъчно условие за професионализъм. Това е бизнес в сивия сектор в по-голяма степен, който носи добри пари - малко, но достатъчно. И понеже се спекулира с хората във всяко едно отношение, аз като част от този бизнес имам стремежа да помагам с каквото мога. Да - задължително трябва да се ползват услугите на сватбена агенция, но в никакъв случай във вида, в който са 99% от тях. Липсва им опита и познанията в различните етапи на сватбеното тържество. За да бъде добра и обективна една сватбена агенция, то тя трябва да не е обвързана /освен професионално/ с нито един представител на отделните фирми или хора предоставящи услугата. Малкият пазар, ниската печалба и манталитета на хората водят до една изродена представа и същност на сватбената агенция.
Здравей Pachoran съгласна съм че е добре да знаеш много за една фирма но смятам че по добре инфото ми да не е от самата фирма която иска да изкара всичките си услуги перфектни и да се изкарат идеалните.За услугите на сватбена агенция мога да кажа че са нож с две остриета защото при това предлагане на пазара има голяма вероятност да се окажеш затруднена и изнервена от агенцията а не да се види положителната част за това да има някой който да организира сватбения ти ден.за мен основното е на на приказки а в действията.Много път съм казвала че и ние булките понякога прекаляваме.Аз не мисля че има спор между Пачоран и Наси.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #347 -: ноември 01, 2007, 10:05:43 »

Аз ще подкрепя Gucci, че не виждам някакъв злостен спор между двамата. Смятам мненията им за полезни и почти изчерпателни, стига да не се проточват много, натрупвайки темата.
Иначе съвсем приятелски ще опонирам nasi, че не съм съгласна един калъф за стол да се предлага за 3 лв, защото намерих фирма, която ще ми ушие за 1лв. Да, ще са от памук, но, честно казано, личният ми вкус му дава предимство пред прекалено лъскавия сатен. И когато една агенция ни дава такава цена, ето например ние с Валентинка обмисляме дали да не ушием калъфи за двете сватби и да ни излязат по 50ст.
Така че цените трябва да се съобразяват с пазара. good
Маслинка също е права, че саморъчно направена украса излиза много по-евтино,но не винаги имаш възможност сам да аранжираш. Аз също не искам сватбената агенция да използва един и същ инвентар, без да инвестира в обогатяването му, защото моята сватба ще изглежда като още 10 други  в Стара Загора например.
А иначе най-общо смятам, че агенцията е много полезно решение, ако е налице ентусиазъм да удовлетвориш виждането на клиента и да направиш сватбата му различна! good
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: ноември 01, 2007, 16:20:12 »

А иначе най-общо смятам, че агенцията е много полезно решение, ако е налице ентусиазъм да удовлетвориш виждането на клиента и да направиш сватбата му различна! good

От всичко казано до тук в последните 2 страници това най-много ми хареса!  good И мисля, че nasi на няколко пъти се опита да каже точно това. Не искам да заемам страна в спора (защото е не само очевадно, ами направо очеизваждащо, че спор има), но съм забелязала, че ако Pachoran реши да се намеси в някоя от темите винаги възниква спор, поради твърде крайните му и понякога нападателни изказвания. Не казвам, че не е прав, понякога казва и верни неща, но споровете предизвикани от него не постигат нищо друго освен да разводняват темите (както в случая) и да изнервят потребителите и останалите читатели на форума. Нека да приключим спора, защото както се вижда той не води на никъде, повтарят се все едни и същи изказвания и се върти в кръг без да се стигне до извод. Темата взе да омръзва!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #349 -: ноември 01, 2007, 16:53:06 »

Момичета, общата тенденция е към все по-често използване на този род услуги. За съжаление Вие нямате възможност да проследите развитието им във времето. Не казвам, че е задължително ползването им, но за бъдещите младоженци ще е необходимост. Причини много. Но главното е, че така ще се предпазите от нелоялни и случайни услуги.
Сватбените агенции непрекъснато се развиват и усъвършенстват, разширяват периметъра си на дейност, трупат опит, подбират подизпълнителите. Тези, които не играят по правилата на пазара - отпадат от играта рано или късно.
От опит знам, че много по-бързо, ефективно и икономично е един да командва парада. За това той получава възнаграждение, носи пълна отговорност и може по-лесно да бъде санкциониран при лоша услуга. От друга страна сватбената агенция много по-лесно ще санкционира някой, който не е на мястото си. Пазара в страната е толкова малък, че много лесно "лошите" остават без работа.
Проблем е обаче агенцията с такива качества да се намери днес.
Активен
ani84
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #350 -: ноември 01, 2007, 17:22:18 »

КОлКО ПрИблИЗИТЕлНО ИЗлИЗА С АГЕНцИЯ  girl_wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: ноември 01, 2007, 19:23:15 »

Здравей avva_stz ! Да права си че 3 лв на стол е безбожица ! Ние изобщо не ги предлагаме на бройка а те са си в самата украса ! Но съгласи се че 1лв е примерно само шев. Ами самия плат колкото и да е без пари ,най евтиния е поне 1-1,50. На стол отива 2м. и ползваш ширината която е 1,50м. Това означава ,че калъфа ти излиза пак 3лв. ако плата е 1,00лв метъра и това без панделка и поне 2 човека да ги поставят. Да не говорим ,че 200 калъфа примерно после се дават на пералня и плащаш още по 0,50 на бр. Съвсем от любопитство а не като служител на Агенция - приятелско запитване . От къде намери толкова евтин плат ,защото на мен това ми е голям проблем ! Ходила съм направо при производители и големи вносители и не мога да намеря нищо свястно което да става за калъфи? А колкото до сатена и аз мисля като теб,прекалено лъскаво и кичозно !
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #352 -: ноември 02, 2007, 00:39:45 »

Здравейте. Отдавна следя форума, но от скоро се включвам. Иска ми се да взема отношение по темата. Преди време и аз бях като повечето от вас.....бях предимно клиент. От известно време се случи така, че започнах да изработвам едни сватбени аксесоари (спирам до тук за да не се счете за реклама и да ме изтриете).Те се изработват изцяло ръчно в големи количества и мога да ви уверя, че когато човекът, който ги прави, в случая аз, се старае наистина от сърце, трудът е огромен.Чак сега осъзнах колко погрешно съм разсъждавала навремето. И аз се ядосвах какви надценки се слагат, но всъщност ние не осъзнаваме, че при един бизнес има три основни неща: материали, труд и печалба. А не две: материали и печалба. Всяко едно от тези три неща има стойност и тази на труда е най-висока. Защо ви говоря всичко това. Вие казвате, че сватбените агенции слагат голяма надценка. Ами вие имате ли впредвид техният труд. Знаете ли колко е отговорно да поемеш цялостната подготовка на такова събитие, вие сами виждате какво тичане е сами да уредите сватбите си....ами ако носехте и отговорност. Ние българите е време да се научим, че всеки труд се заплаща. Да наемеш сватбена агенция е лукс. Ти искаш някой друг да свърши твоята работа, някой друг да ти даде прекрасни идеи, някой друг вместо теб да следи всичко под око на деня. Ами и този човек има здраве и този човек храни семейство. И освен материалите, които купува, той се и труди и то много според мен. Говоря за наистина добрите агенции.Така че когато искаш някой да свърши работата вместо теб е редно да си заплатиш този лукс.
Разбира се от друга страна и парите ти трябва да бъдат оправдани.
               Другото, което исках да кажа. Вие казвате, че агентите трябва да са независими от подизпълнителите. Поредна грешка. Колкото по-голяма част от дейностите са собственост на агента, толкова по-малък е риска от провал. Така агентът контролира по-добре нещата и разчита на себе си. В противният случай рискът е много по-голям.Аз лично бих наела агент, който притежава повечето дейности.
              Ще приключа с това, че всеки един от нас, независимо в каква област работи, иска трудът му да бъде оценен. И когато си вършим наистина добре работата, е редно да получаваме подобаващо заплащане. Ако смятате, че сами може да организирате сватбата си..прекрасно...това е най-хубавото. Но ако нямате време или незнаете как, тогава е редно да платите на човек който знае. И е съвсем нормално този човек да ви сложи надценка, ненормалното е да ви даде нещата на цени на които сами можете да си ги направите.
             Това е от мен. Пожелавам ви да откриете агенцията, която да осъществи вашите мечти и да бъде коректна и отговорна.
               
 
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: ноември 02, 2007, 01:42:33 »

Здравей iolly_! Най после едно разумно мислене ! Много си права ,че ние Българите все още си мислим ,че само защото са ни наели трябва да работим за мерси! За смешни пари с който на края когато се разплатиш със всички които са работили за дадената сватба почти нищо не ти остава! Не знам защо повечето момичета си мислят ,че ние едва ли не сме милионери ! Да не говорим ,че и сем. ни живеят със проблемите на бъдещите булки а децата ни знаят повече за сватбите отколкото за Мики маус  sad . Но никой не знае за нас какво притеснение и отговорност ! Затова не мога да преживея реплики от сорта- Всички са измамници,обирджии и какво ли още не. Не казвам ,че всички мислят така но това мнение се насажда масово във хората !
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #354 -: ноември 02, 2007, 08:27:05 »

Не съм съгласен с iolly_ в тази част на поста, в който казва, че сватбената агенция трябва да е собственик на повечето неща, които предлага. По тази логика трябва например да притежава:
1.Автопарк от автомобили с да кажем минимална стойност 1 000 000 лева
2.Кухненско оборудване за кетъринг с минимална стойност 200 000 лева
3.Палатки и оборудване за външни сватби
4.Сценично оборудване - сцена, конструкция, звук, осветление за да кажем  500 000 евро
5.Снимачна и монтажна техника за 200 000 лева
6.Разсадник за цветя
7.Сладкарски цех
и т.н.
Явно не сте разбрали, че агенцията не трябва да се занимава само с украса - това е нейния облик на пазара в страната в момента. И понеже Ви липсва опита искам да Ви кажа, че всички по-сериозни мероприятия се изпълняват от подизпълнители, не може да има провал и по-малка сигурност за клиента. По логиката на iolly_ концерта на Пърпъл ще е пълен провал, концерта на Азис е провален, фестивала "Бургас и морето" също е провален. Твърде едностранно и малкомащабно гледате на нещата. Но сте оправдани. Все от някъде се започва.
Не твърдете неща, които не са верни - така подвеждате клиентите. И така няма да стигнете много далече. Хубаво е да бъдете уверени в казаното от Вас, но не бъдете самонадеени.
« Последна редакция: ноември 02, 2007, 08:44:03 от Pachoran » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: ноември 02, 2007, 10:35:41 »

Бих искала да се обърна към модераторите - уважаеми, вземете мерки срещу абсурдното разводняване на иначе хубавата тема. Ако Pachoran, nasi i iolly_ искат да се "надцакват" кой повече разбира от това как работи сватбена агенция - моля правете го в друга тема. Мисля си, че тук всяка една от нас трябва да споделя други неща за агенциите.
Благодаря Ви предварително!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: ноември 02, 2007, 10:42:02 »

 Offtopic Ще прочета темата 4-5 страници назад и ще взема решение. Малко ще се забавя само, моля да ме извините.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: ноември 02, 2007, 10:43:18 »

Offtopic Ще прочета темата 4-5 страници назад и ще взема решение. Малко ще се забавя само, моля да ме извините.

Teo, благодаря за бързата реакция!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: ноември 02, 2007, 11:34:06 »

Бих искала да се обърна към модераторите - уважаеми, вземете мерки срещу абсурдното разводняване на иначе хубавата тема. Ако Pachoran, nasi i iolly_ искат да се "надцакват" кой повече разбира от това как работи сватбена агенция - моля правете го в друга тема. Мисля си, че тук всяка една от нас трябва да споделя други неща за агенциите.
Благодаря Ви предварително!
а за какво точно трябва да се говори в темата,нали се обсъжда плюсовете и минусите да си наемеш агенция.мен пък ми  еинтересно да разбера гледната точка и на другата сррана(хотрата работещи на нашите сватби)
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: ноември 02, 2007, 11:38:52 »

Честно казано и на мен ми е интересно да ги чета,ама ако може само по-малко да спорят и да се изясняват тук,а повече да помагат със съвети и информация за нас булките!Иначе е много полезно да има и такива хора тук...
Мое мнение blush
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines