Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 09:49:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 68164 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 12, 2020, 10:06:46 »

Вкъщи с баба звучи разкош! Важното е че си се организирала навреме и имаш план.
И аз така му рекох вкъщи, че няма да пера хепа филтър всеки път..
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #181 -: ноември 12, 2020, 10:35:22 »

Аз имам един въпрос. Спорим тук вкъщи- взехме едно xiaomi роботче. Много ми допада как чисти, но към по- опитните имам следния въпрос. Хепа филтъра спазвате ли инструкциите по книга да се пере всеки път?

даже не мисля че съм го прала  blush

Ние сме във въртележка, Звяр вдигна температура вчера... за сега е ок, аз имах стомашни проблеми цяла вечер. Стискайте палци да се е разминало...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: ноември 12, 2020, 10:43:46 »

Булче, той беше ли на градина вчера? Какво му даваш като илачи?
Ти да не си яла нещо развалено?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #183 -: ноември 12, 2020, 10:45:23 »

Булче, той беше ли на градина вчера? Какво му даваш като илачи?
Ти да не си яла нещо развалено?

Ходи си, не е спирал, нищо не му давам освен Тайлол хот. Аз не знам, може да комбинация стрес+ метформин...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 12, 2020, 11:26:02 »

Привет!

Булче, дано бързо да ви минава каквото и да е!

Влизаме главоломно във вирусния сезон и от всякъде чувам хората се оплакват от някакви симптоми. Вчера кумците ни, те имат бебе на два месеца и мъжът вдигнал температура, та сега са се изолирали в две стаи, ама не си е работа. Момичето разкава, че вече ѝ е много тежко, недоспиването, а сега и това, че мъжът ѝ не може да помага. Чакат да видят ще има ли някакви други симптоми освен темпратура, за да си направи тест.

Маги, кога пораснаха толкова малките, че вече и нормална храна да хапват!

Еми, нашата прахосмукачка е с филтър, когато престане да смуче достатъчно силно, тогава перем. Сега съм взела нова, нали заради алергиите на милото, която е с пара, но засега не съм 100% доволна - тя е права, това добре, ама е доста тежка, другото е, че грам не може да се използва върху килим и това означава първо да прахосмуквам с друга и после да минавам подовете с пара. Къде ще му излезе краят...

Днес ми се е събрала работа от цяла седмица, ох, хич вече не го обичам четвъртък. Трябва да проверявам протоколи, накрая мисля да им пиша заверки въпреки грешките, защото се съсипах да обяснявам и пак няма разбиране отсреща.

Тези дни правихме списъци за Коледа, за подаръци, решихме на доста хора, които са роднини по втора линия, да вземем термоси/термо бутилки и да ги гравираме с имената - според мен така този практичен подарък ще стане и сантиментален. По този повод, знаете ли къде можем да ги занесем за гравиране?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 12, 2020, 11:35:04 »

Бубе, какво имате в предвид с роднини по втора линия?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #186 -: ноември 12, 2020, 11:39:06 »

Има такъв вирус - температура със стомашни проблеми. Ама като идат да си правят тестове и често дава положителен резултат. Сигурно са пипнали двата вируса едновременно и карат онзи безсимптомно.
Булка, стискам палци да ви се е разминало.
Бубе, има една приказка "който има брада, купува си и гребенче", та като като си направил една голяма скъпа инвестиция за кола, правиш си и сметка за останалото. Wink В днешната ситуация не го виждам като безсмислен разход, пести се време, разкарване насам- натам и контакти с повече хора.  Колкото по- малко рискове за заразяване, толкова по- добре, така разсъждавам аз.
Панди, няма как без два монитора, всички имат задължително. И от хубаво бюро и удобен стол има нужда, осветление, клавиатури, мишки, слушалки... бая инвестиции са, но са от първа необходимост. pardon
Подаръци още лани отказах да купувам за Коледа, както и помолих да не получавам. Хранителни продукти с дълга трайност, бутилка хубаво вино и толкова. Може нещо ръчно, да се види лично отношение, да спретна пак. Предполагам, че няма и да се събираме, нито пък ще обикалям да разнасям. Не искам и да ми носят или изпращат, излишни разходи са. По- добре един телефонен разговор, дълъг и топъл Wink. За племенника ще са пари вероятно, хаха, ама трябва да попитам дали има разкрита банкова сметка, да му пусна превод.
Мисля си за някакво дарение, но не и да ходя да купувам, да опаковам и да изпращам като миналите години в "Плюшеното мече".
Рони, това с бактерицидните лампи е добра идея good.
Тук от преди половин час пекна слънце. Смятах да ида да си купя разсад теменужки, ама си изпуснах коридора и ще чакам до утре.
Хубав ден на всички ни, да сме живи и здрави и възможно най- спокойни!
П.П. Вчера чух по радиото в интервю с известен лекар, че преди да се проявят симптомите на онзи вирус, човек се активира за живот и му идва да ходи, пее и празнува. Нищо като мишката, която отива при котката да бъде изядена и така да разпространи токсиплазмозата. Гадният вирус, освен всичко друго се оказва, че е и адски подъл. В този ред на мисли, не ви пожелавам да ви се искат дискотеки и пиршества funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 12, 2020, 11:44:52 »

Поне разбрахме какво да ти подаряваме за Коледа, Свекс lol
А за вируса- вкъщи вече избягваме темата, защото се усещат после едни психосоматични симптоми от бъзе и не е приятно. Да опазим възрастните около нас да доживеят ваксината ми е целта.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 12, 2020, 13:17:49 »


Бубе, има една приказка "който има брада, купува си и гребенче", та като като си направил една голяма скъпа инвестиция за кола, правиш си и сметка за останалото. Wink


Така е, аз затова си казвам, че да си имаш нова кола си е по-скоро лукс, а не необходимост, но пък много ѝ се радваме, удобна ни е и за разообразие не трябва постоянно да се притесняваме (както беше със старата) откъде и какво тропа, как да сменим свещите, защо скърца от някъде и какво ли още не.

Маги, по втора линия имам предвид братовчеди, лели, чичовци. Ние всяка година си подаряваме неща, така сме си свикнали, но вече и братовчедите са големи (най-малкия ще стане на 17) и ни се искаше да измислим нещо, което е практично, използваемо и унисекс. А пък и се запалих напоследък към идеята да тподаряваме качествени неща, които са с кауза за запазване на природата - тези бутилки, които сме намерили One green bottle са екологични (поне така пише), устойчиви във времето и мисля, че ще върпат работа.

Еми, и аз се надявам на ваксината, но честно казано, ако я пуснат прекалено скоро, без достатъчно време да бъде тествана, не знам дали бих си я сложила.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 12, 2020, 14:42:35 »

Новото си е ново, аз сега съм в голяма радост с Бръмчалката ( така сме кръстили прахосмукачката робот). Преди малко детето си изтърси калта от ботушите в коридора и я пуснах да бръмчи докато си върша друга работа.
Бубе, аз ваксина нз дали бих си сложила и дали мога, заради Хашимотото, за дъртите ми е идеята да ги опазя дотогава, ние все ще изкласиме някак си.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 12, 2020, 15:01:45 »

МНого на далечни хора подарявате подаръци вие.Ние сме на нашите, сестра ми, девер ми и свекървата.Стигат ми толкоз народ и мислене.И то основно подаръците са за децата, възрастните е за каквото имат нужда.Има време и за теб де smile ще узрееш.

Ох каката е кръстила робота, Роби, обаче на мен ми изчезна картата и сега чакам моя мъж да ми я прехвърли, че да мога да я пускам само в кухнята и т.н. без да я мисля.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: ноември 12, 2020, 15:21:48 »

Бубе, вие винаги много се стараете за подаръци. А отвръщат ли ви за старанието? Аз си признавам, че спрях да подарявам подаръци, защото много често получавах ненужни боклуци или неща, които си личеше, че въпреки доброто желание, вече са се изчерпали от към идеи хора. Вероятно и на някои мои подаръци някой е гледал така. И така постепенно свихме подаръците до календари за баби и дядовци, за детето и за нас (без да е задължително за нас). Вероятно ако бяхме в България щях да купувам и за племеника ми. Със сестра ми също бяхме започнали да си разменяме непотребни вещи, та се отказах.
А на братовчеди на ТМ подарявате ли или само на твоите?

Тук отпада ограничението за 7 деца в група. Не че днес бяха 7 като отидох да го взема. Преброих ги 9 без спящите, а те са 14 или 15 общо. С ММ също обсъждахме какво да правим. За сега докато е здрав ще ходи.

Булче, стискам палци бързо да се оправите!

Свекърва, точно - първо беше компютър и монитор, после два монитора, стойка за мониторите, едни слушалки, втори слушалки, стол и бюро с повдигащ механизъм, мишка и клавиатура без кабел, канали за кабели. Поне като пускам прахосмукачка по пода няма нито един кабел. Голям зор беше всички кабели да са скрити. Удобно е сега много, ама за мен е високо всичко lol lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #192 -: ноември 12, 2020, 15:24:08 »

МНого на далечни хора подарявате подаръци вие.Ние сме на нашите, сестра ми, девер ми и свекървата.Стигат ми толкоз народ и мислене.И то основно подаръците са за децата, възрастните е за каквото имат нужда.Има време и за теб де smile ще узрееш.

Ох каката е кръстила робота, Роби, обаче на мен ми изчезна картата и сега чакам моя мъж да ми я прехвърли, че да мога да я пускам само в кухнята и т.н. без да я мисля.

ахахах ти пак много, аз съм го ограничила само за децата, никакви възрастни. Трябва да взема на племенниците май ще заложа на край бейбита, нали те са някакви известни сега?

Бубе, евала ти правя как можеш да мислиш за подаръци на толкова много хора... изобщо както вчера казах с играчките, така и с подаръците, не ми стига капацитета за повече...

Ох главата ме боли... Звяр да чукна на дърво не е вдигал пак, дано удържи!
« Последна редакция: ноември 12, 2020, 15:27:21 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 12, 2020, 15:27:38 »

И аз бях като Бубето но никой не си правеше труда за мен. А има и случаи в които подарявам, в последствие никога не виждам човекът да си носи/ ползва нещото което съм подарила, което мен лично ме обижда. Затова преминах на нула подаръци. Тази година ще направя изключение но за последен път, за една майка и дете, които както казва Панда, винаги ми подаряват боклуци. Не за друго, ами защото е приятелче на син ми. Макар и рядко да се виждат...
Вкъщи ще си разменим коледни гащи и чорапи за Коледа lol , рождените дни и св Валентин стигат като подаръци.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #194 -: ноември 12, 2020, 15:38:31 »

Привет!

 И аз тия дни психосоматики получавам по късна доба и вече гледам да не го мисля. Нямам темп, не кашлям, не кихам значи съм здрава и толкова, че усещам как развивам тревожно разтройство и само се чудя какво ме боли и дали верно ме боли или си втълпявам.За мен това е най-коварното в тая ситуация и ще бръмнем ако и да се опазим.Днес по случайност си открих аспирин, дето го купихме след Нова година в Лондон и все едно си намерих забравени пари-егати времената. Oh my ...

 На нашето Лелче (робота) ММ й го е прал няколко пъти. Не знам даже каква е инструкцията и дали са му много или малко.

 Днес ходихме на по-голямата и по-далечна площадка. Засякохме се с единствената майка, дето имаме някакви отношения. Децата не се помнят де, че общо взето въртяхме кръгчета на парка с количките и бебетата,но си поиграха, ние от далеч си разменихме какво-що, та доста време откарахме навън. Човек има нужда от някакъв контакт, че предните дни без слънце и само с детето направо все едно в апокалипсис живеех.

 Аз с братовчедите се виждам 1 път в годината. Тази даже не съм ги виждала. Децата преди ги предвиждахме с майка, ама сега не вярвам. По принцип нашите семейства купуват подаръци само на малките. На големите или пари, или някои лакомства. Миналата година от един италиански магазин накупувах по-различни сладки и всички бяха доволни.  good Другата седмица са Лидълските дървени играчки, но нещо не ме грабнаха. Те същите като миналогодишните. Мислех, че поне някакво разнообразие... Иначе има два сайта за подобни и май ще си спестя и бутане, и разправия и ще мина онлайн и там.

Панде, ние всичко това го имаме от преди ерата на хоум офиса, но уви дева нямам и кабелите така си седят. Скорпионът жили като повдигна темата и вече в другия апартамент ще правим организацията.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines