Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:46:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64150 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #270 -: април 28, 2020, 12:33:47 »

Тези дни се изгубих, че съм сама с две деца. ММ е по служебни ангажименти. На моменти имам слънчица вкъщи, на моменти са нетърпими мрънльовци.
Вчера бях до куриерите и предложих на Кокона разходка с мен. Не е излизала не помня откога. Отказа! Не искала да носи маска.
Баба ѝ я беше нахъсала как отварят парковете. Естествено реакцията беше на щастие. Аз обаче бях "лошото ченге" - обясних за всички забрани, които майка не беше споменала. nea Та така - стоим си вкъщи.
Вчера извадих един кашон с джунджурии. Приятелка подари всякакви Барби аксесоари от детството ѝ, купувани тогава от чужбина. Кокона е във възторг! Дребният също реди с два пръста чашки и чинийки. pardon Това лято трябва да намеря и кашона с моите Барбита.

Забравих да кажа как се смях на глас на песента, когато я чух за първи път! smile Особено във връзка с хъскито. Мечтите на едно куче били стопанинът да си сложи наморник и кучето да го изведе на разходка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 28, 2020, 16:19:13 »

Здравейте smile

Тук времето е много хубаво smile

Това съм го написала сутринта и до там lol ама нещо няма активност lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 29, 2020, 08:16:22 »

Добро утро, никакви не пишете значи.
То и аз само сутрин успявам с кафето и после настава веселба.Вчера пак излизахме.Каката много ме ядоса и сега съм сърдита и ще има строй се преброй се.Леко съм побесняла.
Тук днес се е задънило и май ще вали.Пролет е полага му се.Моя мъж и каката засадиха на терасата в сандъчета тиквички и познайте, избиха доста и сега ще ги подаряваме на хора със села и места за гледане.Има и цветя засадени и нито едно не е избило.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 29, 2020, 09:05:04 »

Ех, изтри ми се съобщението.

Ами миялната нещо май няма да я бъде, счупени са моторът и помпата. Та наемодателят трябва да реши ремонт или нова, защото ремонт е много скъп.

То първо пасаторът ни се счупи и купихме нов.

Вчера пералнята заби нещо, дано нищо ѝ няма.

Тук също е мрачно днес.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 29, 2020, 10:03:53 »

Здравейте!

Не, че има какво толкова да пиша, но да раздвижа малко темата. Тези дни ми се отвори доста работа и нямам време.
Тук засега пече и е много хубаво времето. Дано да успея да убедя детето да се завъртим покрай блока за малко.
Вчера ходихме на едно стадионче, натичахме се на воля, беше много хубаво. Оцених колко хубаво и освежаващо ми действа миризмата на трева.  heart

Днес отново ще се чудя какво да готвя. Вчера правих картофени кюфтета и ще има за обяд, но за вечеря съм в чуденка. Нещо не ни се яде месо.

Панда, вие сте в някаква серия явно. Дано да не ви се струпва всичко на веднъж.

Хайде повече слънце да има! butterfly
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #275 -: април 29, 2020, 12:33:39 »

Привет!

 И ние откакто сме тук сме в серия. То нещо инсталацията не я бива, ама досега не правеше проблеми, а калеко дето е разбирач не успя преди да я оправи. Та климатикът гръмна вече сигурно от месец и си седи така, на нашите Ракетата (прахосмукачка от сватбата им) май първо отключи проблемите, та не смеем да я ползваме. Махнахме килимите и само забърсваме всекидневно. Единия ден и пералнята нещо беше забила. Аз имам странна връзка и с печката, че ми прегаря много бързо сладкиши и печива... и въобще всичко електрическо май е за смяна. sad

 Днес сменихме посоката на разходката, че майка трябваше да оправя договора за интернета. По моя идея минахме под прозорците на баба и за пръв път се видяхме от 6 етажа разстояние. Много ми е мило и мъчно за нея. Нямаше никой никъде където би могло да има нарушения. Пейки и площадки бяха пусти. По улиците или имаше като нас майка (с баба) и дете или по единично възрастни хора. Утре пак сме към гребната и това ще е за седмицата, че през почивните дни очаквам наплив.blum

 Уф и ние сме в чуденка с готвенето.... вече нищо не ми се яде. Прияждат ми се разни завъртени дето са с много продукти и става малко количество, а такива ги избягваме, че после следва пазар....

 Хубав ден и здраве!  heart
« Последна редакция: април 29, 2020, 12:37:48 от addicted_to_u » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #276 -: април 29, 2020, 13:33:57 »

На мен пак ми се наложи да излизам. Обиколих квартала три пъти, че да свърша всичкото за вършене с едно излизане. Повече не мисля да ходя където и да е до края на седмицата.
И тук косят и мирише на свежо heart
Да сте живи и здрави с тия картофени кюфтета Bravo give_rose Много обичам (без лук). Тъкмо обмислях картофено нещо си. Ще ги направя на фурна, че да не ядат децата пържено.
Довечера съм обещала на Кокона да спи пак при мен. Значи онази нощ не беше мятане, не беше въртене. Имах на главата едновременно ръце и крака tease Дано довечера е по-кротка!
Впечатленията от миялните (вече доста на брой покрай познати), че развалят ли се, нямат оправия. Дано, Панде, решат да имате нова. А пералните забиват най-често, ако реотанът им заминава. Малко да има нагар и може да бъзика цялата електроника. ММ отсега мисли как да пригажда филтри за пречистване на водата след водомерите. Вероятно ще е чак на ремонт на банята, но си е хубава инвестиция.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 29, 2020, 14:00:35 »

И моите сладкиши са все препечени отвън, отвътре не баш. Все си викам, че фурната ми е виновна, иначе не знам къде бъркам.  nea

Картофените кюфтета са ми много любими. Само, че аз ги пържа, защото на фурна не може да се докара такъв вкус. Вкъщи почти не ядем пържено, така че поне това мога да си позволя.

От няколко дни интернета прави проблем., Вчера вече не издържах, защото не мога да си свърша работата. Уж идвали, сменили нещо и днес пак прекъсваше.

Тук още не е заваляло, но ми мирише на дъжд. Прострях все пак прането на терасата малко до подиша и после ще го прибирам, ако се наложи. Много ме е яд, защото се видях в чудо. Цялата ни тераса, прането също, са ни винаги в кучешки косми от комшиите над нас.  diablo Един път ги помолих да си тупат нещата малко по в стани, но явно си ме сложиха някъде си. Ще пращам ММ следващия път. Принудих се да чистя с прахосмукачката и там, защото не се трае.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #278 -: април 29, 2020, 14:27:13 »

То и аз рядко пържа, защото кой ще ме остави да готвя на спокойствие. Все някой ми виси по гащите и мразя да дебна да не се опаря или да не опаря друг.
Кокона сега спи до (сравнително) късно. Става към 9 и съответно следобед не ляга. И следобедите не са ми почивка, защото тогава забавлявам нея. Вчера имаше момент, в който с едната ръка играех Не се сърди, а с другата мачках пластилин на Дребния... tease

А, това с космалдаците е гадно, да! Събери им ги за пълнеж на възглавница beating
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 30, 2020, 08:21:58 »

Как сте днес?Как я карате?Аз съм изморена, вчера тичах с Моника по улиците, за да се раздвижа и днес ме боли всичко  blum Тук за сега е слънце, но не се знае какво ще е по-натам.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: април 30, 2020, 09:40:35 »

Здравейте smile

Нещо ме мързи много днес. Бамбук гледа детски за сега ама скоро ще му омръзне и ще  иска да си играем. Трябва и нещо да се готви, ама не сме измислили още. Нещо много спрял ден за сега.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #281 -: април 30, 2020, 09:49:23 »

Здравейте!
Нямам сили за положителен пост.... така започнах , измрънках всичко дето ми е на душата, олекна ми и го изтрих. Сигурна съм, чена всички ви е трудно в момента, не е нужно да ви натрапвам и моите тъпотии. За това ще премина към благодарностите - здрави сме, миялната работи ( пу пу), аз и ММ ( както се пише по светите форуми) също ... айде хубав ден...  heart ви... мой макък остров нанормалността...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: април 30, 2020, 10:40:22 »

Привет!

При нас днес вали и на мен ми ухае на лято! Обичам буреносното време smile

Колелото ми още не е пристигнало, нищо че го поръчах още преди Великден. Ама здраве да е, карам това на милото и съм доволна.

Минах на режим отново да си броя калориите, че нещо ми се струва, че изпускам фронта. Поне откъм спорт се гордея със себе си, от 5 месеца правя всеки ден йога, а вече от 20 дни тичам или ако няма как правя някакви силови упражнения. Остава да се науча да пия повече вода и кой знае, може най-после да постигна желаното лятно тяло (въпреки, че може и да няма много много къде да го показвам, ако морето си остане блян).

Вчера най-после свършихме нещо, което искам да направя още от началото на карантината - подредихме/пренаредихме кухнята. Не ми беше удобно много да се меся в работата на мама, все пак някак си чувствам, че това си е нейно място, но след като живеем тук и аз също готвя, крайно време беше да направим промени. Доволна съм от резултата, за има-няма 4/5 часа оправихме всичко.

Днес трябва да работя, ама как не ми се започва...

Хайде, хубав ден от мен, дано всичко скоро тръгне към подобрение!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #283 -: април 30, 2020, 11:15:48 »

Привет

Аз тази седмица все не намирам време да се включа че дните са ми запълнени на максимум и от работа и от това да балансирам домакинството и излизането навън.

"Хайлайтите" на седмицата:

Звяр почти унищожи къщата, както и кутията със спомените, първата косичка беше разпиляна в цялата стая, пъпчето оцеля, една маса е безвъзвратно унищожена

Започна и градината с обучение от вкъщи, вчера имаше първия "кол" и той който мина доста добре, постарали се бяха госпожите с презентация, родителите им съдействахме с техническата подготовка както и организацията около присъствието на децата в два слот-а за да могат всички да се включат.Ще имат урок един път седмично.

Започнахме и да го учим да кара колело, доста добре мина вчера ама почна да вали, та продължаваме днес. Наложи се да ида до Декатлон за екипировка, че онлайн много бавно става.

И така, сега с нетърпение чакам дългия уикенд

 Bube аз така на майка ми цяла нова кухня и направих, ама е доволна smile

Маги и аз изплезих език вчера покрай колелото, ама добре е , спахме всички по-добре като сме изморени smile

Панде излизайте навън вие двамата ако времето позволява!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #284 -: април 30, 2020, 15:50:01 »

Аз се мъча да се съсредоточа в Монтесори за ученици, обаче не става sad. Идеята в този период е да се ползва метода Космическо образование - как всичко във Вселената е свързано едно с друго, как всяка жива твар на планетата поддържа собствения си живот за да е полезна за запазването на другите форми на живот, как процесите в Космоса имат връзка с процесите на Земята и изобщо неща, които в моята глава все се извъртат към сегашната ситуация blush. И една от последните лекции на Монтесори в Холандия, след Втората Световна  за световния мир е просто вик към нашия свят, че трябва да възпитаваме децата в уважение, състрадание, любознателност, самостоятелност, любов към околната среда и намиране на личното място на всеки един в кръговрата на живота, защото бъдещето е в ръцете на децата. Всяка криза кара хората да правят изводи, обаче после всичко отива в небитието angry. За съжаление, това щеше да ми звучи изключително напарфюмирано, тенденциозно и безсмислено преди три месеца, обаче сега...
Та и аз като Киви, здрави сме, децата работят дистанционно, не сме гладни и жадни, не се избиваме вкъщи... все неща за благодарност.
Хайде, здрави, спокойни и смислени почивни дни! heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines