Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:47:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64142 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #255 -: април 25, 2020, 15:50:20 »

Те там ги държат пред къщите колелата. Неговото било с два катинара и застраховано. Иначе таратайки имало навсякъде, даже в каналите, щото ако някое цопне вътре, хич и не го вадели.
Показа ми на снимка летните къщи на нидерландците - ми те бараки, с по една стаичка и навес за инструменти. Имат и малко дворче, пълно с домати, ягоди, малини, касис и други ядливи бурени, дето не ги зная какви са. Не са като на нашите хора прогимназиите и дворове с райграс и цветя Wink
Извадих мушкатата от стълбището на терасата. То като нямаше зима и те нацъфтели за чудо и приказ. Уж казват, че ще е хубаво вече времето, ама да видим дали няма да ги прибирам скоростно. Обещават и облаци в следобедните часове, което е добре за да не прегорят на слънцето първите дни.
Племенникът си правили бременна автофотосесия. Снахата явно е из майчинските групи или в мама.бг, защото са типичните пози на задна прашка, със снимка от видеозон, с обувчици в ръка, целувки по корема и подобни smile. Предложих им да ги снимам от разстояние на улицата, ама трябва да са с маски, да не ни изненада някоя глобичка pardon. Ей на, почти четири седмици вече са тук и стискат краци good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #256 -: април 25, 2020, 17:25:29 »

Свекс, коя седмица стана вече? То не е смешно ама онзи ден в междублоковото правеха професионална фотосесиия  girl_impossible, умрях от смях, с цяло професионално оборудване се мушеха по храстите и скриваха панелките да не се виждат хахаха.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #257 -: април 25, 2020, 19:33:22 »

На 01.04. беше 31- ва, хич и не зная как се смятат. Коремчето и е много симпатично, тя е като Фери на фигура. Придобила е бременно изражение, но по походка не личи още в гръб. Не и се лежи, схващала се, ама това е, малко още остава.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 26, 2020, 00:33:43 »

Здравейте!

Такива летни къщички има много около нас smile аз им се кефя,те са им за дворче за събота и неделя, не да живеят там. Те повечето са по жп линията и реката. Едни съседи от блока имат и тяхната е от по-големичките.

Нашите колела са във входа. Някои блокове имат стаи за колела, ама нашият няма. Много ми беше странно, да си оставя чисто новото колело във входа, ама има 3 Scott, а нашите са по неизвестни. С това се успокоявах. В София сигурно никога нямаше да имам колело, защото нямаше да има къде да го държа на сигурно, а и сигурно щяха да ми го крадат.  Иначе тук само нашите са в движение. От време на време и 3 на съседите от първия етаж. А има още 5, ама останалите ни съседи са много възрастни и почти никога не излизат. Добре, че малко ги сместиха някои да има място за нашите.

Бившият ми ходи с колелото на работа в София. Мисля, че 2 са му откраднали. Едното от пред болницата, докато е бил на нощно дежурство, другото не помня.

Булче, дано бързо се научи тогава. На мен Бамбук с помощни ми идва вече бърз. Ама още е голяма камикадзе, нито контра, нито спирачка ползва. От време на време само спира като Флинтстоун. Аз му викам намали, той ми вика, Не може, аз съм бързо Порше. За сега аз карам с него, а мм тича около нас. Ама сега ММ взе да проучва тротинетки. Аз миналото лято се зарибих. ММ малко е скептичен, ама май ще му омръзне скоро да подтичва.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #259 -: април 26, 2020, 07:07:26 »

Добро утро!
Мен ме е страх да карам колело тук, а много ми харесва идеята. Както видяхме в кола си абсолютно беззащитен, а къде да се бутам с колело из трафика... Миналата година имаше тежък инцидент с велосипедист, но нали не беше публична личност... беше чудо за 3 дни.
Вчера ходих да обиколя блока с единия змей, който категорично отказва да носи "каска" ( край на цитата). А с със Змей1 бяхме до зоо магазина и купихме растения за аквариума, графинарствам на всички фронтове smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: април 26, 2020, 09:45:07 »

Привет!

И ние си купихме колела (не бях карала от години, сигурно поне 7-8), на милото дойде преди два дни, моето още го чакам. Той си взе планински fat bile, ще може да го кара офроуд, аз даже вече го пробвах на пресечен терен с пясък и съм много доволна. В София и мен ме е страх да карам, около нас няма велоалеи, а по шосето си е абсурд. Трябва да ги товарим на колата и да ходим в някой парк, много занимавка ми се вижда. Но докато е извънредното положение, ще си ги караме на село, после живи и здрави, събота и неделя.

Днес ще ходим до гората на пикник, но неприятната част от деня е, че трябва да се пазарува от магазина, и то от голям супермаркет.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #261 -: април 26, 2020, 09:52:17 »

Понеже не може само да е криво и да е мрънкаво, химна на този уикенд вкъщи. Децата много я харесват, пък аз не случайно съм си взела мъж с македонска жилка, езикът задоволява напълно любовта ми към "изкилиферчени" думички, но с малко по-романтично звучене от северозападния говор smile

https://youtu.be/KK8zXgRCntU

Намерих си кресло за терасата, една кутия за играчки префасонирах на масичка за кафе. В замъка сме готови да изкараме лятото на наблюдателницата ( терасата)  girl_wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: април 26, 2020, 10:47:38 »

Понеже не може само да е криво и да е мрънкаво, химна на този уикенд вкъщи. Децата много я харесват, пък аз не случайно съм си взела мъж с македонска жилка, езикът задоволява напълно любовта ми към "изкилиферчени" думички, но с малко по-романтично звучене от северозападния говор smile

https://youtu.be/KK8zXgRCntU


Вчера попаднах точно на тази песничка, много свежа и си я тананикам и днес!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 27, 2020, 08:03:53 »

Добрютро от мен.Ще излизате ли по парковете?Аз в парка няма да ходя, но ще се разходим до една велоалея.Там няма хора и ще бутам на равно количката.Ние живеем до Скобелевия парк, но първо не мога да кача хилядите стъпала до самия парк, второ той е с калдъръм и ще разбия мозъка на бебетата и количката.Та търся алтернативи.Ако моя мъж не беше на работа, ги слагаме в раничките и така, ама сама с трите, абсурд.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #264 -: април 27, 2020, 09:07:49 »

Добро утро!

И аз си обожавах раницата, защото ми даваше свобода да мина от където искам, а не от където е възможно с количката. Журналята са окупирали парка и врат микрофони в носовете на всички според ъпдейт на кучкарите, които първи имаха удоволствието да се разходят. Аз вчера извадих креслото на терасата и установих, че мога да играя футбол докато релаксирам седнала със 32. Висш пилотаж би било да си взема шезлонг и да играя легнала .... Тази седмица ще тествам нов готварски режим, готвя преди работа вместо в обедната почивка и вечер. Едновременно забърках пилешка супа и дежурния кускус за закуска.

Компютърът ми реши да се ъпдейтва и имам повече време за вас smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #265 -: април 27, 2020, 12:34:24 »

Добър ден!

Маги никакво намерение нямам, то нашия остава затворен, най-вероятно защото имаме малцинство в квартала а е перфектен за тази организация и щеше да има добър контрол, но и разбирам защо биха го държали затворен. Писах и преди, квартала ние с огромни междублокови, не е гъсто населен, има поляни, баирчета има къде да се разхождаме без да сме натъпкани.

При мен къкрят две манджи, вчера уж почивах от готвене но врътнах една фокача, която мислех че ще е върха, ама нещо този път обърках тестото и беше като хладно оръжие  girl_impossible

Панде помниш ли че и аз имах такава страхотна идея за тротинетка след като почна да кара колело хахах, даже Пандьо ми търсеше при вас

Свекс, значи е на финалната права, вече 35та!. Хайде още малко и както казват сърбите "Пусти бригу на вселйе"  Bravo

Сега си гледам поръчката от Декатлон, доставка 05.06... ще им звънна да ги питам дали това е сериозно,ако е да, просто ще отскоча в някоя обедна до там, че ще изпуснем хубавото време за каране smile

Хайде, поне седмицата е къса! heart give_rose
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #266 -: април 27, 2020, 12:55:15 »

Привет!
 
 След 40+ дни Ж. направи дебют навън.Аз бях взела политическото решение да излезем още вчера преди да кажат, че отварят, защото бебешкия пубертет плюс изолацията вчера ни заля. От около 11 будни часа сумарно дали имаше 3 без рев, крясъци и тръшкане не знам.  crazy Та днес бях казала ако ще да валят жаби излизаме и мислех да въртим по улиците просто малко да се измори, но щом разрешиха...
 
Ние живеем до 2 парка, които са разрешени. Гребната ни е по-близо и е по-широко. Не знам за какво лаеха всички как са им отнети правата като имаше само 3-4 семейства с деца. Всички пазеха децата и се дърпаха като се приближат едни до други. Имаше много патрулки, но по самите алеи нямаше никой, то и хора нямаше, та може би ако стане по-гъсто ще започнат да регулират. Не видях в околоблоковите пространства никой и съм обнадеждена, че поне сега малко ще се кротнат мрънкачите и ще се пазят повече. good

 Хубав ден и да сте здрави!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #267 -: април 27, 2020, 12:59:56 »

Паркът до нас е от разрешените. Кучкарите ходиха сутринта да опи.аят тревни площи и алеи, онези със сигналните жилетки и метлите се скупчиха в единия край, три полицейски коли клекнаха на изходите. Към 11ч. се появиха две - три баби с внучета с розови колела и нищо повече. През улицата, за да отиде в парка мина една майка с количка и момченце на тротинетка, ама тя това го правеше всеки ден по няколко пъти. Тъжна работа, не се чуват детски гласчета, явно всички се страхуват. Както казват руснаците, този вирус е така устроен, че въздейства на мозъка и на сърцето на всички, от младия - до стария, от богатия - до бедния, от учения - до неукия. pardon
Може и причината да няма разхождащи се да е това, че децата имат часове, а родителите работят предиобяд. Надявам се да има оживление след 16 часа.
На мен ми е добре на терасата, поне мога да говоря с хората наоколо, не съм с маска и ръкавици. Хаха, вече втори път се припознавам и изпадам в неловки ситуации, като не виждам лицата, а само теметата на минувачите blum
Булка, наистина остава малко... Сега, на 29- ти е на преглед и вероятно ще се взимат важни решения. Почнала е да се притеснява, не можела да спи от разни мисли какво и как ще се случи. То при нормални условия като знаем как е, представям си сега как и е свито сърцето.
Гугутката мъти денонощно. Излита да яде и пие вода по някое време, а мъжкият долита да вдига врява от съседните клони. Wink
Хубав и здрав ден на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: април 27, 2020, 13:15:42 »

Да, Булче, помня ти идеята. ММ първо пита ти каква си си взела. Около нас няма паркове, пък между блоковете на комплекса срещу нас, бързо му омръзва. И обикаляме по тротоарите из града - той кара, един кара, един подтичва. Ама ние гледаме да го извеждаме поотделно, защото само така може да се върши нещо на спокойствие вкъщи. ММ се надъха, а той като се надъха бързо решава.

Ние ще ядем макарони довечера, та по-късно ще дойда. На мен днес ми дойдоха едни учебници, които поръчах на 7 април. Междувременно поръчахме и дойдоха за по два дни подаръците на Бамбук и пасатор.
А днес се обадиха за миялната, че са получили заявка за ремонта, ама пак ще звъннат кога ще дойдат да я видят.

Вчера бяхме доста време на реката. Този път имаше и други хора на това място, но по тревата, а ние седим на брега и хвърляме камъни, та пак си се забавлявахме.


Хубав ден smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 28, 2020, 08:19:53 »

Добър ден!Вчера разходката ни се отрази супер.При нормални обстоятелства това е никакво разстояние дето минавам, но вчера се изморихме всички.Каката я жарна слънцето и вятъра и беше изпръхнало лицето около устните.
Днес ще видим как ще е и може пак разходка да направим.
Мъжът в къщата има РД тия дни.Мислех да поръчаме храна, че ми омръзна да готвя, той не иска.И пак ще се правя на Пепеляшка  nea
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines