Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 16:22:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64877 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #180 -: април 15, 2020, 13:57:39 »

Алексия, да ти е жив и здрав малкият-голям човек give_rose

При нас салоните масово не работят. Тук-там има по някой. Даже комшийката пишман стана, че отиде при случайна и се жалваше колко криво е подстригана. За подстригване зор нямам. Искам някоя и друга терапия да си направя. Ама пак не ми е тупнало да е сега и веднага.
Утре запазих час за в градината. Раздават материали, дават разяснения. За първи път ще е.
Чакам едни обувки по куриер енти ден. Само обувки гледам тези дни, че са ми оредели пролетните и летните. В същото време ми е смешно, защото шкафът е на режим "А ти къде?!". Кумицата каза голям лаф - за всеки празник в близко бъдеще да се подаряват чехли, че ги изтъркахме от ходене вкъщи. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 16, 2020, 08:02:44 »

Алексия, жив и здрав да ти е малкия мъж и много да ви радва.

Как сте днес?Аз нещо съм недоспала.Вчера направих козунаци, едно руло и един козунак станаха.Нещо прекалих със сместта и се наложи да меся на ръка, а не в хлебопекарната, че и дребните нервни  и с едната в раничката, другата в люлката до мен и аз меся.Ама като съм решила да правя нещо, това е.Станаха де, смао малко ги препекох, защото пак ревяха дребосите.Абе вчера беше ден-рев!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #182 -: април 16, 2020, 08:40:32 »

Браво Маги, с три деца и козунак спретна.

Вчера една приятелка (и много отдавнешна съфорумка) ни хвърли егаси бомбата, чакат близнаци, имат детенце колко Звяр. Направо ни оправи деня  heart

Аз станах днес в 05:30, плана ми беше за 06:30 да сложа яйцата да се варят поне преди да изгрее слънцето, ноо цъфнах по-рано. Та равносметката е 3 от 20 спукани, ужасна боя за яйца (на Юткер) няма измива се за секунди и не хваща хубаво, ама карай, хубавичко е.

Утре е ред на постен боб, събота козунаците, неделя дроб сарма и агнешко,само да смогнем да вземем агнешко, че не сме взели още.

та така, това ми е "хайлайта" на седмицата.... днес съм плътно на колове, мм също, та ще си поръчаме нещо за хапване.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 16, 2020, 09:17:05 »

Брех, коя е тая съфорумка, много се чудя аз.Нали съм любопитна коза smile

Аз заради излизане днес по доктори правих вчера козунаците, но в събота освен яйцата ще има още една порция козунаци, че тия двата за никъде няма да стигнат.Голямото дете хареса козуначното руло  danceg  Yes и сега и такова ще правя.Че мъжът не го кусва и аз не правех.

Ние агнешко няма да взимаме, едни свински пържоли със сметана ще направя и това е.С това готвене нон стоп нямам желание за нищо.Скоро имаме и рожденник, единствения мъж в нашето семейство пораства smile и мисля да поръчам храна от някъде, че ми писна!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #184 -: април 16, 2020, 09:22:36 »

Тя само за сватбата беше тук, после се прехвърли в бг.мама, от 2014та май е smile. Ние покрай бебетата се запознахме и си станахме една компанийка майки априлки, вече 5 години.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #185 -: април 16, 2020, 11:32:12 »

Ей, Булка, много си работна и ти! 4:30 е това по старото време, почти по нощите good Сега, 3 ти се спукаха, или 3 останаха здрави? Wink
Аз тепърва почвам нашите, че трябваше първо да готвя. Пък трябваше да готвя, за да си набавя шлюпки от кромид, че нямаше как да се мотам и да си крада като лани от Кауфланд blush. Ще правя пак с натурални бои, колкото и грозни да стават и да ми се смее Пандолината Wink
От кекс май ще се пренасоча към ябълков щрудел, че купихме едни гаргамушки ябълки, дето не стават за ядене. И в тази връзка с коментарите сурови ли се слагат ябълките, смятам да ги настържа и да ги задуша малко в масло, че са толкова твърди и сухи моите, та чак наподобяват на дюли и "загуцват" /задавят/. При други условия щяха да потеглят към коша, но сега всичко ползваме до дупка. Торбите с боклук обаче се множат от кухненската хартия за бърсане на ръце, опаковки и обелки от миене, триене и готвене.  pardon
На нашето бъдещо девойче вече му дошла количката - бяло и сиво, със столче и летен кош. Сглобена е и чака. Какво ли да се измъти някоя мома Гергана. Не щем ДенТруда, раничко ще е... Любопитно ми е дали са мислили за името, ама много нахално ще е от моя страна да питам crazy  
Чудя се дали да захвана да плета пелена, имам една прежда в сиво, която гласях за Амели- то, но се отказах тогава. То за лятно бебе вероятно няма да е нужна, какво ще кажете? Под пелена разбирам одеало 90х90, от бебешка прежда, така пише на гранките. Съставът е преобладаващо памук, но не е толкова тежка. Основният подарък ще е паричен, нека майката си избере сама какво и кога да купи.
Хаха, вчера ми се показа на снимка с количката С. /майката/. Племеникът я боядисал, но нещо объркали боята и станала червено- руса. Не се харесва, тя е мургава със светлокафява коса и сега прилича на съседка от Махалата blum.
Та така, хубав и здрав ден на всички ни. Ако се питате какво готвя с толково кромид - попска яхния е. Картофи, моркови, кромид, чесън, бахар и дафинови листа, червен пипер, доматено пюре и за разкош мазнината е зехтин и масло. smile
П.П. Забравих да питам за най- важното- как и е никът на тази булка 2014?
« Последна редакция: април 16, 2020, 11:37:44 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 16, 2020, 11:40:53 »

Защо да се смея  huhhuh.gif Смяла ли съм се?

Аз с Бамбук ползвах плетени пелени за одеалца в количката. Ама не знам дали не бяха по-малки
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #187 -: април 16, 2020, 11:50:40 »

Не се присмиваше, смееше се, като си признах, че на нищо не приличаха лани blum Едни такива кафяво- червени бяха станали. smile
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,38079.165.html
Ето тук по- точчен спомен
« Последна редакция: април 16, 2020, 11:55:46 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #188 -: април 16, 2020, 12:01:08 »

Свекс, три се спукаха само, та съм ок хаха. За втори път в живота боядисвам яйца, нали съм гледана дъщеря и снаха, амааа дойде ми реда и на мен.

За пелена, не мисля че ще има нужда с лятно бебе, аз само мятах лятото един тензух и по боди и голи баджаци беше. Нещо шалче да сплетеш? Това от теб все още си го носи Звяр  heart

Хахха помня че аз ланските "грозни" яйца, споко моите за сега са на първо място по "грознота" DANCE
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #189 -: април 16, 2020, 12:05:38 »

Свекс, аз ползвах плетена пелена за в количката, а и не само. Нали моят е в края на май - ще ти е показателно. Обаче! Пелената не е 100% памук. Майките нямаме много време да перем на ръка на новородено. Бухаме всичко в пералня, ако и да е на програма за ръчно. Моят съвет е да има нещо изкуствено, за да не се степа. smile На Кокона съсипах почти пелената от изписването. Беше от вълна. Пазя я, обаче не знам как да я оправя. Вече с Дребния имах опит - памук (като за лятно бебе) и малко акрил май имаше. Така или иначе е за върху чаршафче или за върху дрешки. Питай ги за чаршафче за количката. Може да им направиш с калъфка. Много полезно е при повръщащо бебе. И тензух съм ползвала - на картинки heart

Гледах боядисване на яйца с мента, червено вино, червено зеле и прочие такива естествени материали Wink Аз по презумпция винаги яйца в събота боядисвам.

Днес имах "социален живот". Ходих до градината за материали за Кокона. Дават пожелание при запазен предварително час.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 16, 2020, 12:19:17 »

Свекърва, къде помниш такива неща lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #191 -: април 16, 2020, 13:05:31 »

Привет!
Аз съм яхнала метлата, че баба и внуче нещо са се съюзили и ме бие съчмата, ама такива хубави теми сте подхванали, че ще си стисна зъбите/ сдържа пръстите.

 Аз имам две братовчедки рижи близначки. Родиха синове в една година, а Ж. е по средата като възраст между тях. Майката на по-малкото е бременна с момиче. Имах подозрения преди малко си ги потвърдих.good

Свекс, аз с ябълки правя един кекс с грис. Не се усеща гриса, само обира сока на ябълките. Много е лесен и вкусен, ако се откажеш от щрудела. Наща Ж. беше с термин  Деня на труда или 6 май, че така и не стана ясно кога се е пръкнала. Първо се молех да не е момче и на 6, че щеше да си е Георги Димитров. Ние нали живеем срещу неговата къша в София и съвсем яд ме хващаше. После баба ни спука от смях с проектоимето на майка Гертруда от герой на труда. Айде викам и Гертруда да не е.Накрая се роди на дата дето хич не исках да е, ама добре че аурата на наща Булка успокои страстите. Да е здраво и да се роди, когато му е времето, че се научих да внимавам с претенциите, че най-лошо е като се удовлетворят.blum

 Ж. я изписаха на 8 май, та си е майски овен. Пелената беше моя бебешка пелена. Аз пък както съм августовско бебе с тва ли да са ме изписали?! Доста плътна и първите дни беше студено и валеше помня, та си имах нужда и от плътни завивки. За лятото си имах одеало на едри дупки и едно по-меко. Беше доста дъждовно лятото, чести спомени са ми за валежни разходки.В София си има винаги повей и резки смени на климата. В Пловдив едва ли биха ми потрябвали чак толкова различни завивки. Те тук предполагам ще го гледат за начало, а тук става рязка жега! good

 Направих козунак по рецепта основно с миксер. Виждам конците. Фурната на нашите е смотана и ми го прегори леко дано е вкусен. Мирише добре. Следобед 3 поколения ще правим курабии по рецепта и дистанционни наставления на 4тото. Дано ни подейства терапевтично. Яйцата в събота.. blum

 Хайде здраве и здрави нерви ви желая, че днес моите са косъм! heart

 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #192 -: април 16, 2020, 13:27:44 »

Свекърва, къде помниш такива неща lol
Нали знаеш, с възрастта дългосрочната памет се запазва, краткосрочната липсва.  Wink Вече забравям какво съм яла вчера  smile
Погледнах пак етикета, пише "Бебешка прежда" с памук, пране до 60С. Има синтетика, затова е и толкова лека. С този състав няма да се степа, по- вероятно е да се разтегне. Измъкнах и няколко списания, вярно, че няма толкова големи одеалца, максимум 60х80 са за количка. Помня, че бархетните пелени бяха 90х90 едно време, за повиване при изписване. Хаха, представих си, че ще е като при Даяна и Кейт по снимките, но те сега ги пъхат направо в столче. Ще го мисля още, живи и здрави да сме, има време good
Адиктед, голям смях беше с твоята Гертруда, помня blum.
Да, сега се сетих за този кекс с грис, имам рецептата. То и един с чаени бисквити, много масло и грис  правех, ама те тези ябълки са отврат и не ми се хабят хубави материали. Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #193 -: април 16, 2020, 13:32:22 »

А наша Ж. е точно като на Уилям и Кейт от изписването. Пелената си беше винтидж и бяла. Имаме снимки, защото все пак акушерката облича и предава бебето на бащата, та не е направо в столчето или поне при нас не беше. Ква борба беше първия път с тоя стол. Изпотихме и дрехи и всичко докато се нагласи дете в стол, стол в кола... tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #194 -: април 16, 2020, 13:48:06 »

И при нас беше така good Фръц, мръц, снимки, охкане и ахкане и тогава натъпквахме бебе в столче. Вторият път беше лесно, ама първият...
Ей тогава как не изядох ММ с парцалите! 100 пъти му казах да разгледа как се връзва кошницата към седалката на колата. Е, тества с живо бебе вече. Не се справи точно. Едното чудо ни опази от катастрофа с колата на връщане от родилното. Оттогава експерименти ММ не си прави, а е много стриктен. Той повече се стресна.

С тези курабии и кексове винаги се чудя. Все имам спомен, че се правят в петък, защото хлябът олицетворява тялото и тн. Не ми се връзва и цялата суматоха по готвенето да е в един ден събрана. Може да е нещо от края на прабаба ми. Може и да греша, знам ли!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines