Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 10:10:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64437 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 14, 2020, 07:41:06 »

Съвсем ми беше изскочило, че имаме цветенца тук, нали съм си ви запомнила по никнеймове  badgirl Честити да са Панда и Аличка, и всички други с цветни имена  smile

Киви, много положителен пост! За жалост не мога да се съглася напълно, защото макар от тази изначало лоша ситуация, да произлизат и положителни неща, има го това, че ми се отвориха очите колко прости и невежи хора съществуват. Малко вярата в човечеството взе да ми се губи...
« Последна редакция: април 14, 2020, 07:42:55 от Bube » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 14, 2020, 07:49:56 »

Добрютро!

Киви, само така smile Аз съм на моменти, ту съм обнадеждена, ту попадам в дупка, като прочета малко мнения в нета.

Бубе, хората по перзумпция са тъпи.От там вече вадиш познатите и средата си, които са по-добре.Аз такова отваряне на очите изживях като родих каката.Като се запознах с малко майки и ми стана зле колко тъп е народа около мен.

Днес съм добре, даже малко ще подомакинствам.Вчера като се оправих врътнах една баница, че нямаме нищо за закуска.Ох в това извънредно само се готви, ама това го дъвчем постоянно тук smile Пиле с картофи и агнешка дроб сърма има в къщи.Пост не спазваме, аз не мога абсурд, ям като за трима в момента, такова ядене не е било никога.

Еми, зачезна нещо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #167 -: април 14, 2020, 11:09:41 »

Маги, ти точно трима храниш, тъкмо и за толкова трябва да ядеш good.
Киви, то хубаво си извадила цветята, ама снощи синоптичката каза, че и сняг може пак да дойде тези дни angry Аз ги оставих за след Великден моите. Както върви, ще скубя теменужките и ще оставя само мушката на терасата.
Не искам в стаята да ми се мотат дръгливи и проскубани орхидеи, изхвърлих ги с кеф. Оставих само новоподарените три и една стара с пъпки.
Като казах тераса, та да уточня, че е съвсем малка - 4 крачки по дължина и две за завъртане в краищата. Като тръгна да вървя, свят ми се завива от честата промяна на посоките. Wink Но пак добре, че е южна и хваща слънце.
Искам да видя съпричастност, но все още не мога. По- скоро усещам как излизат черните качества /по моите критерии/ на хората, които и преди това са си ги имали. В бизнес средите е ужас някакъв - куче влачи, диря няма nea. Покрай Родния се нагледах и наслушах на пълни абсурди в търговията с хранителни стоки, на взаимодействие с банки и държавни институции, което е повече от смазващо точно сега.
С моите момичета правихме дистанционно проект за Великден от училище. Голямата учи за видове текстове  и трябваше да включи стихотворение или вдъхновяващ разказ и научно популярен текст и да направи плакат А3. Имам сума стикери от миналата година, красиви хартии и материали за албуми, но са им казали, нищо готово да не ползват, сами да рисуват. Сега снимам и пращам, те копират на тънък лист директно от екрана на лаптопа, оцветяват и изрязват. Хаха, аз ги научих на тази шмекерия, голяма работа, че нямат принтер. Научих ги и как да вдигат мащаб с квадрати, още през лятото. Помнят милите heart heart
Та така, хубав ден и да сме здрави! Не казвам да си стоите вкъщи, щото така или иначе всички тук го правим smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #168 -: април 14, 2020, 12:34:18 »

... хората по перзумпция са тъпи.От там вече вадиш познатите и средата си, които са по-добре.

О йе... тъй са хората, но аз честно смятах, че анцузите с ланците са масовото население на територията и сега като открих, че освен едната шепа адекватни хора,с които общувам тук и на живо, имало и още ... Анцузите са ясни, ама който от тях оцелее, малко естествен подбор... (ирония  Girl_hide) Доволна съм, защото видях, че не само те. Бонус е, че ситуацията е чудесен филтър, за да познаем под купешкия излъскан вид колко мозък се крие и при доста други "напудрени" особи... ( както каза една позната "установих, че има хора, които вече ме е срам да познавам").
Няколко положителни примера около нас, хората са много учтиви и чинно чакат ред пред магазина, вътре служителите са страшно организирани и мили, по балконите се ръкопляска вечер, във входа има доброволна организация за дезинфекция, повечето хора са чинно вкъщи, а другите полицията ги събира с овчарските кучета  girl_wink

Свекс, против сняг няма да пера якета и шапки като последните 2 пъти през Април...
« Последна редакция: април 14, 2020, 12:36:04 от Kiwi » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 14, 2020, 12:37:39 »

Аз май по-скоро съм като Бубето. Да, като се роди Бамбук ми се отвориха очите, ама сега пак ми се наби в очите. Как да преметнем системата - току някой пита какво да пише на декларацията, че да си иде на село\вилата. Ама не да отиде да си стои там, а да отскочи. Супер страшните 14 дни, които трябва да си стоят вкъщи, завърналите се от чужбина. Всеки ден постват снимки с отегчени физиономии. И това не някакви самотни хора. Това са хора, които имат роднини, които са им напазарували, имат си всичко необходимо, ама драма да има. Скачането срещу всяко решение. Все едно няма значение какви са правилата, важното е да не се спазват. Всичките му там конспирации. Само антиваксърите се покриха нещо.
И ябълката на раздора - маските.  Всичкото мрънкане е, че не било ясно как маските ще пазят МЕН. Никой не се замисля, че може да са да пазиш другите. Та, Киви, къде е тази човечност, солидарност, осъзнатост. И много, често от хора, от които не го очаквам.  И е много тъпо за всички, които спазват правилата. Но добре, че има и много примери за разумни хора.
А пропуснах и извъртането на нещата в какви ли не посоки. Въобще не мисля, че ситуацията е обединила хора. Всеки си гледа себе си повече от всякога.
Ако искате това като от страничен наблюдател. Аз не съм в България, но близките и приятелите ми са там и никак не ми е безразлично.
 
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #170 -: април 14, 2020, 12:50:14 »

Привет!

 И аз се лутам между двете крайности в наблюденията. Най-близкият ми социален кръг е с моите виждания, но има хора, които са достатъчно близки и знам, че сме различни по принцип и все пак не мислех, че са толкова зле...  good

 ММ като ми разказа как засякъл дилъра във входа и той е бил с маска и дръпнал някаква предполагам клиентка да направи път, за да имат необходимата дистанция... направо паднах. И това е човек, дето не знам колко е лежал по затвори и комуни и 90% от времето е друсан и не знае къде се намира. Щом до неговата пихтия в главата е стигнало нещо дори преди задължението за носене се отчайвам за пишман революционерите и черепносъдържимото им. beating

 Майка украси за Великден. Цветно е, но няма никакво вълнение. Ж. ходи и предекорира по неин вкус, демек всичко струпано накуп, ама поне няма разрушителни подтици. blum

 Хубав ден и със здраве!  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #171 -: април 14, 2020, 14:29:16 »

И аз съм доволна (доколкото здравият разум се радва на такова нещо) за карантината. На всеки е полезно да се замисли за важните, ама наистина важните неща. Радвам се по някакъв си мой начин за моите си равносметки, времето с децата, ако щете и за провокацията към ума ни какво да правим, за да се разнообразим. И виждам адаптацията на децата, виждам как си намират общи занимания напук на разликата във възрастта, как си измислят нови и нови игри при налични поомръзнали / приети за даденост играчки.
"Анцузите" ще си ги има. Социалните мрежи им дадоха гласност. Наше си решение дали ще ги допуснем да ни влияят.

Прекопирването от монитор е готина идея good По-удобно даже от прозореца.

Свекс, другия път си изхвърли проскубаните орхидеи насам funnytooth С удоволствие ще ги осиновя.
Кумецът е фен на орхидеите. Има цяла плантация. Развъжда ги с кеф. Всяка я знае откъде е. Има 5-6-7 намерени на боклука. За една бъркал в казана, та кумицата беше в потрес tease Бъзиках го, че се занимава с "управление на отпадъците". funnytooth

На мен целогодишно ми стоят сандъчетата на терасата. Но там са калдаръмчета, последните от които цъфтят през октомври. Сега избиват новите. Изваждам 2-3 саксии, които зимата трябва да са на тъмно.

Булка, ХА познай как си ми в телефона laugh laugh laugh
« Последна редакция: април 14, 2020, 14:44:19 от Alichka » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #172 -: април 14, 2020, 21:04:27 »

И аз да драсна два реда, добър вечер  give_rose
Ние рязко развалихме изолацията, просто не издържах и събота и неделя нашите бяха вкъщи. Ами много добре ми дойде, липсваха ни  heart То почти не сме влизали вътре де, основно на двора. Тати и ММ правиха пътеките, Мис търча, бебето спа, аз си починах. Днес ходих на фризьор и вече съм с бретон, че го мислих много отдавна и се чувствам като чисто нова. По-скоро щипнах щото имахг нужда да избягам малко от децата, не толкова от подстрижка. Какво да ви кажа, слаби са ми ангелите явно  blush
Моите цветя от миналата седмица всички са навън, включително прекопах лалетата и чемширите, като последните мисля да ги махаме наесен, че хич ги няма и да засадим само лалетя, че са ми любими.  Орхидите са ми нацъфтели почти всички, като прецъфтят ще ги пресаждам, много съм им фен и аз  smile
Почти всички обувки и якета са ми вече зазимени, ако свие студ няма да мърдаме никъде и това е  pardon
И аз виждам, че хората са любезни, но хич не са се изолирали, особено белоглавите, както им казвате.
Ние получихме онлайн покана за сватбата на кума през юли, силно се надяваме да не се отложи. Имаме една и август. Морето ни през юни почти сигурно ще отече  nea
Почти не виждам хора с анцузи.
В нас за ядене има телешко варено, спагети болонезе и едно фрикасе доядохме, но всичко свършва. Утре ще готвя пиле с ориз и постен фасул. Днес правих щрудел, майката на докторчето ме пита за рецепта и ми вика, а запържваш ли плънката преди това lol Викам е кво да ѝ пържа на тая ябълка?
Айде наспамих ви, целувкен  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #173 -: април 14, 2020, 23:44:00 »

Привет и от мен!

Виртуално ви почерпвам за рождения ден на малкия ми човек, който днес стана на 3 smile
Честно казано в карантината нищо не ме притеснява, доволна съм, че съм децата. Притеснява ме, че идвя нямам кога животът ще тръгне по нормално му, защото ми се струва , че няма да е скоро. Така като глееам, лятото няма да можем да пътуваме, а исках да видя майка ми. Но нямя да изпадам в черни мисли, засега да задържим положението, пък после ще му мислим. Иначе реакциите на хората не ме учудват - вианги има такива, които спазват правилата и други, които булат или се правят на ударени.

Моля ви, не прекопирайте от мониторите, много лесно се развалят от дори малък натиск.

При нас също е слънчео, но последните два са хладни, около 10-12 градуса, от утре очакваме пак високи температури. Чакаме в четвъртък комплект маси и столове за терасата, нямам търпение да си пия кяфето навън.

Фери, сигурно те е питала дали запържваш ябълкатав смисъл дали я задушаваш, както в някои рецепти за тиквеник например Wink
 Хубава вечер от мен!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #174 -: април 15, 2020, 10:16:08 »

Привет! Сняг няма, но дъждът си плющи яко. Позна "синята птичка".
Алексия, не описах добре копирането от екран, не се натиска директно: направихме през лятото картонена "рамка" към която се закрепва тънък лист и с много мек молив или флумастер се очертава контура на фигурата, във въздуха почти. За прецизна работа пък им правя мрежа на снимката/рисунката и те я пресъздават на мрежа на лист. Но каквото и да си говорим, прекалява се с гледането на екран. sad Основно се обясняваме по телефона, баща им ми праща снимки на това, което имат вкъщи на хартиен носител - книжки, учебници, рекламни брошури на големите вериги и обсъждаме идеята. Това е първият онлайн проект, днес голямата го предава и са много ентусиазирани и двете.
Да ти е живо и здраво малкото пораснало вече детенце! heart Да му се радвате и много още празници да празнувате!
Панди, абсолютно права си. good Даже не бих казала, че си по- различен от мен наблюдател, защото и аз по същия начин съдя за живота извън моя обозрим периметър от терасата само по споделеното на познати и непознати в социалните мрежи.
Днес е Велика Сряда, денят, в който Юда извършва предателството. Тъжен ден от Страстната Седмица, а в социалните мрежи летят икони с пожелания за здраве и семейно щастие pleasantry, толкова си знаем и тачим религията...
Та и аз да не правя изключение, ползотворен ден и да сме здрави! heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 15, 2020, 10:37:30 »

Здравейте!

Тази седмица ми тече много бързо, а нищо съществено не съм свършила. Имам си един списък, със задължетелните "навици" за деня - йога сутрин, тичане или някакви упражнения следобед, пиене на вода поне 1.5 л - и до там ми се изчерпва ползотворността. Останалото време е заето я с готвене (наистина само се готви, като сме вкъщи!), я с подреждане и почистване.

Имам задачи за университета, но малко ми се уби ентусиазмът...  Днес ми писаха, че отменят и двете конференции, за които бях кандидатсвала (което е нормално, очаквах го), но тази в Лион чак за след две години! Въобще не знам какво ще е след две години и малко ми стана тъпо, защото това е  едно от най-чаканите ми събития (точно по моята тема, пълно с лектори, които са светила в тази област). И пак взех да се замислям, как си правим сметка по моите ангажименти кога да имаме деца, а аз все повече ги измествам напред във времето.

Свекърва, ама много се занимават тези момичета, браво! Аз не знам, ако бях ученичка сега, дали щяха да могат да ме накарат да върша каквото и да е с желание.

При нас наваля сняг, но е топло и бързо се топи, всичко тече.

Алексия, да е живо и здраво момчето ви!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #176 -: април 15, 2020, 10:53:39 »

Добро утро smile
И тук има сняг, писна ми.
И на мен ми тече бързо седмицата, ей го дойде почти денят за боядисване на яйцата.
Аз сготвих, сега си гледам сериала, мързи ме да ги извеждам, следобед ако стане по-топло.
Мързи ме.
Целувкен give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 15, 2020, 12:41:20 »

Здравейте!
Бамбук загледа Пес патрул и съм се скатала до една купчина дрехи за сгъване.
Да не ви дразня, ама тук е много хубаво времето.
За вечеря - гнезда и картофено пюре. За обяд супа.
Рат и Еми май не са писали скоро.

Една моя роднина, която живее в Италия беше споделила хипотетичен план за вдигане на карантината там. Запомних само, училище през септември, кина и театри през декември и отваряне на границите март 2021.
Тук също няма скоро да ги отворят. На нашите не им се вярва, че може и да не се видим тази година, но според мен е доста реално.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #178 -: април 15, 2020, 12:51:28 »

Aз сготвих ориз с пиле, ММ когато и да го питам как да сготвя месото, казва с ориз  pardon
Казах ли ви за леля ми в Италия - от миналата седмица болна, кашля, тя е и асматичка и цяла седмица чака да дойдат да ѝ направят тест. Изпрати децата при баща им поне. Понеделник са я тествали, отрицателен, ма много я мислих...Дано сега не лепне нещо друго като се върне на работа.
Иначе на ММ на братовчед на жена му брат ѝ (много объркано хаха) в Испания го карал вирусът, прераснало в пневмония, пил АБ и сега е ОК, няма поражения на белия дроб до колкото разбрах. Иначе жена му и децата им няма нищо, много странно, особено за жена му, дето спят в едно легло.
Верно къде са се покрили всички, особено Еми  heart Дано всички са добре  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #179 -: април 15, 2020, 13:52:11 »

Фери, нищо странно няма, това му е коварното на вирусът. Може да са го изкарали безсимптомно жената и децата и през това време да са заразявали на поразия, ако не пазят карантина. Кръвни тестове правят само на такива с усложнения, нямат време и финанси за контактните по първа линия. После, при по- спокойни времена може и да проверят дали имат и те изграден имунитет. Възможно е и да не са карали, да не са се заразили, ама как и защо все още никой не е в състояние да обясни. pardon
Панди, като чета какво се случва в Сингапур, заради приема на сезонни работници и в Китай, където се връщат по домовете си от Европа и различни части на самата страна, като нищо и март 2021 да прескочим. Аз дотогава може и да се гътна от притеснение... Карантината и изолацията не ми тежат, не държа и да си видя и прегърна децата, но тревогите дали са живи и здрави, едва ли... cray.  Най- близката ми приятелка, докторката, противно на мен е много оптимистично настроена. Завиждам на такива хора. Завиждам и на тези, които имат силна вяра в Бог.
Преди минути получих втора торба с лапад, този път от бившата ми колежка католичка. Имам 10 боядисани яйца и 10 сурови "от черната кокошка" и правени от нея курабии. heart. Слушали и гледали онлайн службата на техния отец в селото, храмът им е затворен от началото на карантината. Вярно, имат големи дворове, лозя и градини, кокошки и зайци, ама пак им е свито и тревожно. Младите работят в Пловдив и в няколко колбасарски и млекарски цехове, обаче пък живеят заедно по три- четири поколения ако не в една къща, то поне в един двор и няма как да бъдат напълно изолирани. Всеки си с дерта smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines