Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 22:35:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64740 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 06, 2020, 14:31:20 »

Здрасти!
РР вече имам чувството, че всичко ще каже само да е на пук. Не знам дали му е личното мнение или просто говори от името на опозицията.
Баща ми си получава на карта пенсията, ама картата е в майка. Той не знам дали някога е ползвал банкомат изобщо. Сигурна съм, че знае как става, но не му се е налагало. Прави си нещата с електронното банкиране повече. Баба ми не знам на какво е, ама скоро няма да се прибере в Смолян.
Абе а как ще става плащането на детските градини сега? Нали само таксите може да се плащат електронно, а допълнителните часове не?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 06, 2020, 15:18:48 »

Е то нали няма градина, няма ли да е само такса. Те тук си я вземат. Аз сигурно само трябва да пратя имейл, че Бамбук и след  Великден няма да ходи. Тук ще има отхлабване на мерките след Великден за постепенно пускане на магазини.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: април 06, 2020, 15:51:59 »

Булка, да му минава бързо окото на хубавото момче heart Да не си чистила с разни препарати и да му действат противопоказно?
За котките няколко пъти го казват по радиото и обясняват, че хората заразяват животното, не обратното, но все пак е опасно. Уж се мил и трил НИ2 после, да пази господ, ама cray
Изписват утре гостенката, ще лежи вкъщи. В петък е на контролен преглед, сигурно ще е така до края.
Али, има за какво да се притесняваш, не може ли да се отложи този преглед?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #93 -: април 06, 2020, 16:40:32 »

Върнахме се от преглед. После бях да плащам кабелната и на връщане през магазина. За Лидл вече знам - или кола, или повече ръце. Не си е работа човек да става на магаре без самар pardon
С Кокона нещата са добре yahoo Има положителен резултат от упражненията. Можех да отложа часа, но не исках. За този лекар се чака много време напред. Отделно е частна клиника и много народ няма. Бяхме 4 човека на целия етаж.

Изписват утре гостенката, ще лежи вкъщи. В петък е на контролен преглед, сигурно ще е така до края.

Браво! Значи ще избута още малко. И малко по малко става много smile

Това с животните е много тежко sad Толкова ли нямат разни организации, дружества... Знам ли! Не очаквах такова нещо.
Гълъбите са напаст, да. Много болести носят. Заради тях се въдят и хлебарки по блоковете.

За градината по градове е различно. Кокона беше ходила 3 дни и платих 3 лв и стотинки. Тя има намаление на таксата, защото брат ѝ е записан на ясла. Дребният този месец не е ходил. При него таксата се изчислява по друг начин - 20 лв твърдо плюс пропорционално за дните, в които е бил, плюс отстъпка пак заради сестра си. С въвеждането на карантината гласуваха тези твърди 20 лв да отпаднат. И този месец нямам нищо за плащане там. Много са им сложни сметките. Буквално трябва да си счетоводител, за да хванеш кое след кое и как начисляват и да получиш с точност до стотинка сумата, ако сам си я смяташ.
При Кокона дейностите ги плащаме на срок. Сега се появи питане аджеба какво правим с платените такси и нулево занимание. При Дребния пък имам купони за кухнята, които не знам как ще компенсират... Едни такива, които ще се нагласят във времето.

Едва сега успях днес да седна. И няма да е за дълго. Ще правя спагети. Тези дни ще има и ориз със зеленчуци с масло и руло Стефани. Салатите са ясни. Ние с ММ това ядем за вечеря.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 07, 2020, 09:15:38 »

Добрютро, как сте?Днес домашния овен - баща ми има празник.Да ни е жив и здрав.Не мога да си пожелая да слуша, няма как да стане  pleasantry pardon

За градините не знам кое, как смятат.Пуснаха ни съобщение кога ще работят нашите, за да платим, обаче часовете са абсурдни и няма как да стигнем точно тогава до там и да платим.Та ще е някой ден като я отворят.

Днес мисля да излезем зад блока с децата.Там няма никой, има едни гаражи, на чиито покрив се качваме.Малко да ни напече слънцето, че изгубихме цвят.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 07, 2020, 09:33:52 »

При нас пишеше че няма да се плаща такса за периода на извънредното положение. Ама след всичко това няма да го пусна повече тази учебна година, така или инак.
Айде дано днес наистина е последният студен ден! Дават го от утре топло!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #96 -: април 07, 2020, 09:50:48 »

Здравейте smile
Хич не се и старая да им хващам сметките на дг, не вярвам мамят, а и пак казвам, откакто не плащам 650 лв на месец за градина, ми е все тая колко ще платя, повече от 130 не сме плащали (заедно с допълнителните занимания).
Рат, да ви е жив и здрав дядото  give_rose
Ох вчера си увеличих малко тренировката и днес съм схваната, а бебето е извънредно мрънкаво и иска само на ръце. Отделно цяла нощ рева и яде и съм тралала. Връщам си думите назад, че реве по-малко от кака си.
Днес няма да готвя, имаме за дояждане достатъчно. Утре или в четвъртък.
Уф Булче, дано мине тва оченце, може да е някое ечемиче. Последно на Мис мазах унгвент тобрадекс, а преди това капки макситрол, и двете съм доволна, тя нали беше влязла в серия с очите по едно време.
Мама си тегли и плаща с карта и няма проблеми, само мобилно банкиране още не си е направила, само я ръчкам. Тати обаче е много зле, всичко се прави на каса и се търчи до банката, даже карта няма извадена. Обяснявам, че само излишни такси им дава за теглене, за подръжка, ама така си е свикнал. Иначе всичко се плаща в кеш. Бабите няма шанс да се оправят с карта, най-малкото няма да видят цифрите да цъкнат, и двете са с пердета на едното око (трябваше сега да ги оперират, ма отложиха операциите).
Ние вчера излизахме, Мис най-после реши да подкара тротинетката. Ходихме до магазина за кафе и се прибрахме, ма тва разбирайте два часа и отгоре с всичкото мотане и спирания. Ей сега пак ще ги облека и ги измъквам, ММ малко да поработи, че Мис само ходи при него и му крещи на главата или иска да си играят. А, и искам да взема от аптеката някакъв по-сериозен гел за венците на бебето, че ще ни подлуди.
Откакто има ИП ходим до магазина с тротинетката, само с раница, колкото побере-толкова. Иначе преди купувахме щяло и нещяло, особено от Лидл.
От утре го дават по-топло, да. Замислила съм да градинарстваме с Мис  smile
Айде опнах ви чаршафа, целувкен  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #97 -: април 07, 2020, 10:11:11 »

Привет!
Маги, жив и здрав да е баща ти, скоро да празнувате заедно всички празници!
Али, минават и ги хранят доброволци котките. Ние мислихме, че са от неработещите кафета и ресторанти в околността, сега само предполагаме, че може да са ги изхвърлили стопаните им, или да ги предпазят от заразяване, или самите те да се предпазят. За случая с тигъра казаха и по новините, та не се знае и тук какво ще предприемат стопаните.
На гълъбите не им хвърлям трохи от няколко дни, но те продължават да ровят в сандъчетата и да кацат по оградата на терасата. Сега и там мия и трия с дезинфектант. Трябва да видя как се правят плашила с мърдащи висулки и да ги плаша. Ама те и от котката по- рано не бягаха, та не зная дали ще имам смелост да вадя и пране на слънце. Държа ги под око и съм си приготвила пръчка за гонене.  Wink Едно време брат ми обикаляше из двора с жилка и камъни, защото имаме цяла стена, обвита с бръшлян, рай за косове и всякакви хвъркати от Бунарджика.  Wink blush Е, имахме и счупени прозорци и оплаквания от съседи, де blush
Хубав ден на всички и да сме здрави ние и семействата ни. heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #98 -: април 07, 2020, 13:15:26 »

Привет!

 Да ти е здрав бащата овен, Маги!

  И нашите последно за пазаруване ходиха с колата. Майка нали никога не си е ползвала книжката, та татко я кара и седи да я чака. Пазаруваха и за баба и после го закараха. Предните дни майка се оплакваше, че й е тежко, баща ми пък че сме го извикали от село да помага, а нищо не прави.Баба ми има предпочитания за марки на стоките и само майка ги знае и пазарува скоростно знаейки кое къде е, та татко е само шофьор. Не се бяха сетили за колата, защото магазините са на 200 м от нас, но като пазаруваш за седмица и 2 домакинства е тежко. Сега и двамата са доволни. good

 С Ж. преживяхме първи 24 часа без биба изненадващо добре. През нощта ме беше страх, че ако се разбуди и в просъница и не се сети за обяснението къде й е бибата ще има драма. Имаше събуждане за вода. Милата направи жест да си маха бибата в полусън докато й подавах водата. После си обясни сама на себе си "Бау, ам, кака" в превод "Дадохме бибата на кучето да я изяде, защото вече е кака". Сутринта имаше лека драма, но се овладя бързо и съм доволна.  good

 За котките тук във входа имаме един човек, който храни уличните. Знам, че по някаква програма с общината ги кастрира. Също по програма ходи и му дават и храната им. Сега го гледам, че ходи при тях с маска да им сипва храна. Аз нали не съм по животните ми е малко налудничево това, но съм доволна пък че не се плодят. Загладили са косъма и са много доверчиви към хората почти като домашни. Щом тук има такива опции и не от сега не вярвам в чужбина да са по-назад. Сега се замислих дали съм виждала много улични животни при пътувания.  nea Ако досега не е имало масово оставяне може пък да е нова ситуацията. huhhuh.gif

 И ние имаме купони от пловдивската кухня. Не съм ги мислила как ще се презаверят или обезщетят. Засега външния свят ми е на пауза и въобще каквото е било до 13 март изобщо не го мисля сега.  blum

 Хубав ден и със здраве.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 07, 2020, 13:43:35 »

Здравейте!

Моето дете нещо не иска да излиза, даже и на терасата. Тук пече и не беше зле малко да глътне въздух, ама не мога да го накарам насила. 
Вчера си счупих пръстите да му сглобявам едни фикурки, сега много ме болят от натискането.  angry Чакам още три пратки с книги и се чудя как ще ги дезинфектирам.  Тия куриери като ги гледам, никакви предпазни маски и ръкавици не използват.  nea

Накиснала съм боб, но понеже днес се сетих, че това ще готвя и не го накиснах от снощи, сега се моля да се свари бързо, а не 100 часа и накрая пак да хрупа. Вече си купувам сварен и става супер бързо и вкусно.

В нашата градината се плаща само за дните, които е посещавал, нямаме друга такса и изобщо не го мисля.

Маги, честит празник на вас! Жив и здрав да е!

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #100 -: април 07, 2020, 13:57:22 »

Здравейте!
https://m.bg-mamma.com/?topic=1199860
От много време исках да чуя конкретни отговори на конкретни въпроси. Чаках това интервю и ще го изслушам с интерес. За протокола - само чета избирателно новини и най-вече около взетите мерки, новите разпоредби и тн. Не си причинявам емисиите новини по телевизията. То реално няма и кога да ги гледам де... smile
Адиктед, и при мен нещата са на пауза, както казваш. Децата не бяха на ясла и градина отпреди карантината и тогава си взех бележки без крайна дата. Сега (естествено) никой не е наясно какво и що, обаче си представям хаоса в първите нормални дни след това. Ще има: Трябва/ Не трябва бележка, изследвания... Ще има тичане и събиране на родители по поликлиники и лаборатории... Не ми се мисли! girl_impossible Да вземат обаче да го измислят хората, от които зависи. И без друго всичко ще е хаос в опит за нов ред.
И при нас има хранещи котките. Единият е ветеринарен лекар. Хранят ги с гранули и май пак са по общинските програми. Няма лошо! Обаче побеснявам от факта, че ги хранят около пейките пред блока. Там играят нашите деца, пипат и тъпчат с крака интересните топчета. Съответно котките си знаят закусвалнята и току привличат някой полуразфасован гълъб bad С едната леля се караха и тя смени мястото с близкия трафопост.

За ужас на баща си цял предиобед децата играха с пластилин и формички за курабии. После ги подреждаха като торти на няколко етажа както прави Масленка. Бях щатен фотограф за всяко произведение.

Маги, да е жив и здрав баща ти!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 07, 2020, 14:09:50 »

Маги, честит празник на баща ти smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #102 -: април 07, 2020, 14:56:17 »

Маги, честит овен и от мен!

Таксите в нашата градина са от миналия месец вече онлайн, без допълнителните. Тях не знаем кога ще ги плащаме. В София миналата година отпадна минималната такса, така че за март имаме май 2-3лв за плащане. Аличка, в София отпадна изискването за всякакви бележки и изследвания, чудя се дали Чобанов го пусна или министерството, но ще важи само за този период.

Аз следя всички новини, постоянно джуркам Worldometer, нещата изглеждат мъничко по-добре за Италия и Испания, Франция, ЮК и САЩ са все още доста зле...

днес направих пенсионерски пазар, детето беше вече на ръба на нервен срив от всичките колове, та по време на обедната ми почивка ходихме на пазара, купих една краставица, една маруля и една връзка лук и половин кило кайма. Та добре му се отрази.Навън хем живот кипи, хем 4 патрулки пред входа...

Очето му капя тобрадекс, май е е ечемик и изглежда вече да набъбва, обаче не го виждам под клепача, ама е станало на топче.Единствено ме притеснява да не е враснал косъм. Ако не мине още ден два ще го заведа на очен, имаме в клиниката в двора.

хайде, продължавам да се трудя!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #103 -: април 07, 2020, 19:55:20 »

Айде и от мен привет, аз аха да се капична over the weekend с един мъдрец, но за пореден път се оказа, че съм ултра Киви...  Докторите явно много силни молитви са изчели на ум, днес ходих контролно да ме видят и бяха уау не мога да повярвам, че изобщо можеш да си отвориш устата ( Аз даже работя ( на обезболяващи все пак), но това е защото в цялата суматоха никой не ми каза, че хората в такава ситуация седмица болничен взимали и като не знам какви са им очакванията се мобилизирам и действам  Girl_hide... )  

Честит рожденик, Маги!

Животът е прекрасен! Обаче много вече искам да видя няколкото безценни и изолирани хора и да ги нагушкам...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #104 -: април 07, 2020, 21:10:16 »

Ооооо Киви колко ти е хубаво последното изречение  heart И аз, мисля и всички останали много искаме да видим вече любимите хора smile
Е кво сега, ще го правиш ли тоя зъб? И болничен?
Много съм изветряла, ЧРД на бащата на Маги, не на Рат lol Ма и двамата да са живи и здрави, и всички де  give_rose
Хахаха Булка, страшен пазар, ма става за кюфтета и салата  blum Е, ти ако не следиш новини  good
Къпахме бебето, ММ почти го е забелил, много съм щастлива, че не се занимавам с това  danceg
Миме, готов боб в буркани ли взимаш? На мен ми е малко странен на вкус и вече не взимам, кисна си и си варя  huhhuh.gif
Брат ми тамън подписа договор за работа и тупнаха карантината и сега си виси вкъщи и не се обучава, нито работи. Омрънка света дали ще му платят, въпреки че 100 пъти обясних, че е на договор, фирмата е голяма и сериозна и няма как да не му платят. Вчера ми се похвали, че са превели заплати, сега драмата е за следващия месец...начи като хвана едно дърво  beating
Забравих да пиша за бибата на Ж. Не се предавайте, повечето деца не драматизират много  smile Успех  good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines