Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:50:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64137 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 01, 2020, 15:49:04 »

В Австрия майчинството е до 2 години, като парите са едни и същи. Ти си решаваш колко ще стоиш вкъщи и съответно от това зависи по колко на месец ще получаваш.
Яслите са само частни и за деца 1,5 години. Но пък и те и градините (от 2,5 години) може да започне детето веднага след като е навършило годините, а не се чака за септември. 
В Люксембург, Алексия ще каже е доста малко. Аз все си мислех, колко е тъпо, че детето на луната може да проходи там и да не видят първите му крачки. Но то проходи сега вкъщи по време на карантината smile

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #16 -: април 01, 2020, 15:51:34 »

А Аличка, аз не очаквам да ме разберете в мисленето, просто не подкрепям социалните форми и бих предпочела това финансиране да отиде при пенсионерите,майките не ги жаля, била съм в майчинство знам какво е, но сърцето ми се къса да гледам възрастни хора които да работят по цял ден на крак като пазачи и чистачи защото не им стигат парите.  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #17 -: април 01, 2020, 16:00:27 »

Забравих да кажа, че стимулиране би било с нещо свързано с данъците, точки за ясла, социални придобивки като ваучери за нещо си и тн. Орязването на парите си е форма на принуда и не ми е хич социална политика. В смисъл, че родителите да решат на база на ползи и недостатъци колко да е майчинството, а не от немай къде (защото на 380 лв не се живее) да се налага жените да тръгват обратно на работа. smile

Булчето е писала...
Да, Булче, много са сбъркани нещата. Има не малко хора, които не се осигуряваха през 90те и нямат стаж за пенсия. Имам няколко близки примера, които пък са обратният вариант - имат стаж, ама са млади.
Леля ми пък години наред не можеше да взима вдовишка пенсия, защото не можеше да догони 5 години преди пенсия, каквото беше условието. Все едно зорлем е искала така да се стекат нещата. Изобщо е толкова мътна и кървава... Баш майките от градинките ще стабилизират държавата lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #18 -: април 01, 2020, 16:26:44 »

Забравих да кажа, че стимулиране би било с нещо свързано с данъците, точки за ясла, социални придобивки като ваучери за нещо си и тн. Орязването на парите си е форма на принуда и не ми е хич социална политика. В смисъл, че родителите да решат на база на ползи и недостатъци колко да е майчинството, а не от немай къде (защото на 380 лв не се живее) да се налага жените да тръгват обратно на работа. smile


това нали сега и съществува като лично решение? След 6я месец си взимаш и майчинство и заплата( не си спомням как беше, 50 или 100%),много мои колежки се възползваха  от това, избираш дали да вземеш втората година, ползи и недостатъци също може всеки да си измерва, дали да живее с 380лв или не, то ако е неплатено в повечето случаи ще се избере да се върнат на работа. Аз това знам че това правителство със сигурност че няма да направи, не им стиска, те от едни маски се страхуват, не пък майчинство да урежат.Сега най-вероятно безработицата ще се вдигне и глада за ресурси ще утихне,много българи се върнаха и вече го виждаме при нас поне, усилено кандидатстват и по програмата която имаме.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #19 -: април 01, 2020, 16:53:17 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Не мога да спра да се смея с тези двамата  funnytooth funnytooth funnytooth
Да се гледа след 3:50 задължително lol

https://youtu.be/7-Mt48DGjqc

И още едно много добро

https://www.instagram.com/p/B-NExrMKK4r/?igshid=uw72ndd7e6yx
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #20 -: април 01, 2020, 17:02:42 »

много добро  laugh
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #21 -: април 01, 2020, 17:15:54 »

Али, дори в спешното проверяват дали са ти платени осигуровките. Казвам го, защото за съжаление имаме много горчив опит от първа ръка. Не ме разбирай погрешно,  не се заяждам, просто ми е изключително неприятно като започне да де говори как българите в чужбина са едва ли не някакви хора, които се чудят как да прекарат системата. Ние също плащаме осигуровки, както здравни, така и социални, има си документи, които се попълват, за да се прехвърлят права и така нататък. Обаче през лятото, когато мъжът ми беше на път да се гътне от варицела, си плати като поп всичките сметки, макар че има европейска здравна карта, на никой не му се занимаваше. Обратно, познавам хора, които са били на гости и с европейската си здравна карта издадена в  България, веднага са били асоциирани към местната каса и използвали пълните права все едно са осигурени тук.
Аз ползвах 5 месеца майчинство и двете деца. Можех да си остана а вкъщи още след това, като парите които щях да взема, щяха да покрият 50% от наема. Върнах се на работа... и двете ми деца тръгнаха на по година и 4 месеца на ясла, проходиха вкъщи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #22 -: април 01, 2020, 17:32:19 »

Какви майчински ви гонят вас насред тази буря? Изпуснах нишката... Моето мнение е, че системата, която ти дава избор е добра, не всички имаме баби или пък можем да намерим читави бавачки. Аз не дочаках втория рожден ден и на двамата вкъщи, но със 32 имах две хубави лета на слънце, вместо в офиса. Той тръгна по-голям и по самостоятелен на ясла в сравнение с 31, доста боледуване му беше спестено.
Булче,  а тези жени, на кой си оставиха децата след шестия месец?
Без да се заяждам ( споделям наблюдения за хора извън форума), имам наблюдение, че за някой майки ( кариеристки или мързеланки) детето е просто аксесоар за снимки и партита. Детето се ражда лично ( няма как иначе за сега)  и после баби, дядовци вършат черната работа ( махане на памперси, водене по площадки, по-късно по курсове, училища, градини). На такива майки и 2 месеца майчинство са им много.

Едит: Да допиша за кокошите крака. Аз съм го чувала този израз да се употребява за някой дето много се разхожда напред назад и не го свърта на едно място.
« Последна редакция: април 01, 2020, 17:43:20 от Kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 01, 2020, 17:41:20 »

Аз лично заради детето самото,  не бих го оставила рано на ясла. Не зарад друго- мен, пари и прочие.
А за майчинските е ясно че няма да смеят. Ще ги изядат
Мисля че разговорът се движи в кръгова посока- всяка от нас има своя визия за нещата и няма да я промени,дано да не стане спор.
Иначе ясно че всяка от нас е различна, обединени тук сме доста интересна извадка.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #24 -: април 01, 2020, 17:43:26 »

Абе Киви, изрично написах че ще ме изядете с парцалите, защо ми се хващаш на чешенето на езика blum. Иначе детегледачка, баба, оправят се. Аз лично за деца аксесоари нямам примери, но имам доста примери на мрънкачки седачки вкъщи дето все им е в повече домакинстването и гледането на дете, та и в двете посоки може да гледаме.

Ти като работеща много повече оценяваш времето прекарано с детето, аз също, глътка въздух ми е всяка минута прекарано с него, всяка почивка, всеки уикенд, всичко ми минава като си го гушна, само да са здравички.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #25 -: април 01, 2020, 17:51:58 »

Киви,  lol lol lol Чешем си езиците!
Факт е, че са много "майките" с аксесоар. Точно заради това се разделям от такива хора и не се обиждам, че видиш ли съм си ползвала майчинството. Ако бях от сръдливите, нямаше отдавна да гледам деца, а да кажа напук: Ето, и аз си хвърлих моите по ясли и градини.
За съжаление моите родители нямат общо с моите баби и дядовци. Както една съфорумка каза преди време: Те собствените деца не са си гледали, че сега чужди да гледат. pardon Нашите дадоха едно рамо от началото на карантината. Такива ги натвориха, че една вечер с ММ бесняхме вкъщи и сега деца и баби са с бан angry Нервите на всички са опънати и нямам намерение повече да се ядосвам за глупости.
Алексия, изобщо не става дума кой какво ще цака. Зор ще е следващата година, когато регулират осигуровките за работник и работодател. Тези, които се прибраха, като нищо пак ще заминат. Ама тези, които сме тук как ще я караме pardon
Само да сме здрави! Другото все ще го нагодим Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #26 -: април 01, 2020, 18:28:50 »

Али, не виждам как хората, които са се прибрали, да влязат всички в болница, отделно повечето ще си платят осигуровките, тези, които не са, ще си платят на частно. Да не говорим колко хора, които са в България не се си плащат осигурновките. Няма да споря повече, защото явно виждаме нещата по различен начин.

При нас нямаше начин освен ясла... докато тръгнах ги гледаше или баба или мм, когато не работеше. Честно казано, като изключим гадната болест и постояннатеа тревога smile тая карантина ми дойде добре - вкъщи с децата, не бързаме за работа
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 01, 2020, 19:40:25 »

Алексия, на година и 4 месеца си е добре. На кумата ми тръгна на 9 месеца, на нея и беше много криво първите два месеца.

Аз съм си от седачките вкъщи, дано не мрънкам много. От една страна вече 4 годинисъм си вкъщи, ама не точно, защото се върнах на работата ми, когато Бамбук беше на 4 месеца. Просто работата ми беше по-особена. От както той стана на 1,5г ми се иска той да си ходи на градина, аз да ходя на работа. Но още не е дошъл този момент. С мм много сме го обсъждали, заедно сме вземали решения да си остана още вкъщи. Но ако имам друго дете, рано-рано ще го запиша, за да може на 1,5 да тръгне на ясла.

Аз не можах да разбрера спора ви за осигуровките. В България хора без здравни осигуровки познавам доста. И в чужбина има. Радвам им се, че са здрави хора, не им се налага да ходят често на лекар. На мен тук първата ми работа беше да намеря лекар за детето и за мен, защото всеки месец ми трябва рецепта за лекарства.

Не ми е много смислен коментът, ама трябва да пиша съчинения по немски,а ме мързи. lol lol

А още нещо - всички ли момченца обичат да си играят на катастрофи и пожари?
Днес с Бамбук играем с Легото. Правим къща, слагаме човечета да ядат, да си играят с котката, да се разхождат. Бамбук взе едното човече да кара кола. Блъсна го в дървото, идва кран да го спасява. След това друго човече кара камион, той се блъсна в къщата, стана пожар, дойде пожарна. И аз казах, че на такива игри не играя. Той ми вика, "Бързо карай пожарната, че котката гори"  tease tease tease



Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 01, 2020, 20:09:38 »

явно и моето дете е такова. блъскат се коли, изяжда ги динозавър... такива ми ти работи
не ме кефи че почват да умират хора без съпътстващи заболявания...  май ще съм лош пророк за дължината на карантината...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 02, 2020, 08:39:30 »

Спокойно така си играят децата.И моето момиче играе на игри с убиване и умиране.Какво да се прави, за нея всичко е абстрактно още.

Ох исках на някой да пиша нещо, но забравям все.

Еми, спри с тия твоите прогнози, че взе страшно да става!  heart

Аз искам разходка.Не знам как ще издържа до 13.05 с трите момичета нон стоп.Накрая или аз ще съм превъртяла или къщата ще е тотална разруха.

Булка, да си много здрава, щастлива, целенасочена и да обичана!Честита да си!
« Последна редакция: април 02, 2020, 08:49:42 от магито » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines