Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:04:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64129 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« -: април 01, 2020, 08:17:21 »

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 01, 2020, 08:26:19 »

Здравейте smile

Вчера нещо се бяхме пощурили с Бамбук. Той само правеше бели, пък аз нямах нерви да мисля с какво да го заигравам. Добре, че ММ нямаше много работа и се включваше и той.
ММ нали е по плановете и все още сутрин пита какъв е планът за днес. Моят отговор обикновено е Да избутаме lol lol

На скоро из фб метнах, че януари е бил цяла вечно, февруари никой не разбра кога мина, март - като Джуманджи. Да видим сега април Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 01, 2020, 09:04:50 »

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #3 -: април 01, 2020, 09:16:03 »

олее вярно нов месец почна  lol laugh
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2020, 10:14:28 »

Да, докато се обърнем покрай тая корона и то април.Сега да видим как ще протече и той.Моя баща има празник скоро и му търся подарък.Нали ми е виден овен smile

Хайде хубав ви снежен ден smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: април 01, 2020, 11:36:30 »

Привет в новия месец! Да сме живи и здрави ние и близките ни, да го отметнем и него! good heart
Аз тази година не искам подаръци, ама наистина никакви не искам. На фона на сегашната обстановка ми е адски гузно за фасоните, които правих лани за диамантеното бижу diablo. Пълна неблагодарница съм била blush
Дано имам шанс да поправя нещата и да мога да се извиня без да ревна трагично.  nea
Очертава се племенникът и жена му да идват да раждат в Пловдив, в клиниката при брат ми. Тя е в 31- ва седмица и има проблеми, трябва да постъпи за задържане. В София са съвсем сами, на квартира. Тя е от Варна, но при спешната ситуация няма как да ходят до там, в Благоевград също не става. При нас поне лекар познат ще има. Много ми е притеснено, те ще са отделно от нас, в друго жилище наблизо, но въпреки всичко... В същото време си мисля, че ако моите деца имат нужда от помощ, все някак ще им се върне доброто heart heart heart.
Много се надявам да преживеем и това. Нали затова сме хора и роднини. Стискайте палци, да изкара още някоя и друга седмица девойката в корема на майка си. Ще взема и аз да пиша на Генерала да се поскара малко. Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #6 -: април 01, 2020, 12:13:23 »

Свекърва, стискам палци девойката да кротува! Ех, не се знае какво ще ни поднесе животът... днес имаш нещо, утре можеш да нямаш нищо и това винаги е било така, но бяхме го позабравили. Дано повече хора осъзнаят урока, който ни се преподава в момента, а като приключим с тази лудница и можем да излезем, да сме по-смирени и по-добри.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #7 -: април 01, 2020, 12:27:10 »

Привет!
 Тоя месец ни е най-рожденденския и на нас. Утре Ж., на 7ми баба, на 22-татко, покойните ми баба и дядо също са в месеца. Най ми е мъчно за баба на 88 ще стане, здрава е, няма кой знае какви оплаквания, ама от 1 месец затворена вместо да се радваме взаимно още колкото има.. Двуяки са нещата, ама следваме препоръките, пък дано си има още време писано извън короната да се порадваме.

 Свекс, стискам палци девойката да поседи още, то и без тва тоя свят не е за излизане. Като знам на мен преди 2 години на този ден какво ми беше... дано майката е спокойна колкото може  heart
  Аз днес имах неотложна работа по институции. Ей, ФБ е като синя пъпка в розова мъгла. Един пенкилер като се изтъпанчи с видно "начетената" физиономия на опашката. Па като взе да обяснява за маски, за италианци, бе всичко знае, бе. Друг път ако излизам освен маска ще си взема и тапи за уши. Виртуално скролвам, ама реално как да заглуша такива знаещи...  beating

 На Ж. й дойде подаръка, ама съм го скрила и не съм го и погледнала. Тя освен него от утре съм решила да е без биба, много ще е нанагорно, ама вече ми е крайният срок, та ще се ошантавим в тоя месец.

Киви, едно време майка ми правеше "Бухтички за злояди деца" от една рецепта във Вестник за жената. Според мен е било психологически ефект, че са по-специални и аз съм се чувствала отличена, та помня, че много ми се услаждаха. Вече можех да чета, та знам, че не е било трик на майка, но е било на вестника. Като се замислиш какво може да им е специалното на едни бухти.
Да го избутаме всички тоя месец в добро физическо и психическо здраве, пък после ще го мислим!  Wink
« Последна редакция: април 01, 2020, 12:31:05 от addicted_to_u » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 01, 2020, 13:01:29 »

Здравейте и от мен в новия месец!

Ние сме в София, дойдохме да си съберем багажа, да изключим хладилника, да приберем, ако има някакви развалящи се храни. По план днес вечерта трябва да си се приберем пак на село. Вчера ми беше супер свито, че трябва да пътуваме, ама го отлагахме колкото можахме, а ако се затегнат още мерките, няма да можем и да дойдем.

Свекърва, стискам палци и аз, дано всичко е наред! А за падаръците, не мисля, че трябва да се чувтсваш виновна - хората сме си такива, искаме си специално внимание и не виждам нищо лошо в това.

Започнах да сънувам вече карантината, значи много ми е под кожата това положение. От време на време си мисля, че сме във филм, не ми се вярва просто и в същото време, изпитвам паника да ходим до магазина.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #9 -: април 01, 2020, 14:16:41 »

Свекърва, да си стои на топло госпожицата и да кротува!
Сигурна съм, че всичко хубаво се връща. И съм сигурна, че в такива моменти хората запомнят и оценяват още повече доброто. Така че децата ти не са сами smile
Щях теб специално да питам дали имаш идея откъде идва изразът "ял кокоши крака"? Не знам дали другите го знаят и ползват. Винаги ми е бил абсурдно смешен!

Аз тази година останах (засега) без подарък за рождения ден. Добре, че тогава имах някоя и друга изненада. Ами криво е! nea То не стига другата "хуботия", ама дребните неща радват и ни вадят от битовизмите. Идва ми и именния ден и изобщо не го виждам като предстоящ празник.

ММ отново не са на работа. Свършиха, каквото имат да вършат и обратно по къщите. Нашите баби не са в пенсионна възраст. Отпадат по презумпция от графата гледащи деца. Те и без това не изгарят от желание.
Интересно ми е дали ще назорят завърналите се българи да си оправят нещата с НАП и НОИ. Много повече ме вълнува тази тема, отколкото откъде внасяме маски в момента. Фери е права да се чуди дали няма да посегнат на майчинството, защото майките са най-удобни. Не случайно втората година майчинство я съсипаха като идея в годините.
Идея си нямам как ще се проведат класиранията за училище и градина. Наближава и това време и всичко ме свива. От вчера всичко трепти около таксите за ясли и градини. Представете си за по-сериозните неща... То каквото е за всички, това е и за нас и обратното, но все пак smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: април 01, 2020, 14:46:55 »

Али,  heart
Зная само смисъла на "ял кокоши крак" - не може да пази тайна. Ама откъде е тръгнало, чудила съм се и аз. Нещо ми се върти, че едно време е било наказание да ти се паднат баш краката на пилето да ядеш - то по тях месо няма, само кожа и нокти. Сигурно някой нещо е изклюкарил и го е сполетяло възмездието от най- възрастния, дето разпределя храната, да си остане гладен, като получи точно тази част. Wink Но нямам спомен дали аз така съм решила, или съм питала баба ми.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #11 -: април 01, 2020, 15:05:42 »

Здравейте  give_rose
Ех как не обичам зима, ма тая година прекали. Тук е много снежно и студено, духа един силен и леден вятър, направи като всред зима  crazy
Киви, ММ онзи ден прави кифлички ,половината сладки, другата солени.
Разбира се, че се връща доброто, както и злото. Да си седи на топло бебка, хеме рано, хем е смотано за излизане.
Аз го играя възглавница, 5 пъти опитвам да оставя бебето да спи и не ми се получава  angry
Замислила съм едни бисквити да пека, ма ще видя кога с тоя гушльо дето ме е окупирал.
Сега като разпуснат парламента заради тия болния депутат, поне няма как да гласуват нови закони.
Аз се отказах от идеята, че тази година ще го приемат на ясла и вече сме направили схемата за гледане. Дано не ни мине котка път.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #12 -: април 01, 2020, 15:08:20 »

Здравейте и от мен в новия месец!

При нас обявиха, че училищата ще оствпрят най-рано на 4 май... въобще... не в много розово. Иначе на мен ми е готино вкъщи с децата, но ме потиска балконнив туризъм. Отделно се тревожа много за майка ми, която е сама в България, че и всеки месец прекосява цялата страна заради лечение :/ но се старая да мисля позитивно и да си казвам, че един ден пак ще изгрее слънцето, образно казано.

Стискам палци бебочето да си поседи нанщ топло. Още повече направо не искам да си представям под какво напрежение са бременните и наскоро родилите в момента...

Али, не знам какво има да ги “натискат” българите, завърнали се от чужбина. Ако не си платят осигурновките, трябва да си платят на частно. Ако са си внасяли пенсионни вноски, ще имат пенсия.

Явно пролетните месеци са пълни с рожденици smile при нас същи малкото човече има оразник след две свдмици, голямото след месец и половина smile


Много ме изкефи картикатабна Еми, резонира ми с настроението
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #13 -: април 01, 2020, 15:24:06 »

Свекс, да не излиза девойката! Сърцето ми се свива като прочета подобно нещо,ама да лежи! А на вас в пъти да се връща доброто!

Аз като виден капиталист, също коментирах че втората година на майките трябва да отпадне или да бъде направена неплатена или по някакъв начин да се мотивират майките да се връщат на работа. С прехвърлянето е много добър вариант, също с програмата за детегледачки, реално (не де факто) яслите приемат от 10 месеца, така че аргумента няма кой да ги гледа е спорен, спорен е факта че няма достатъчно места. Тази мярка ако спаси редовното плащане на болнични/пенсии съм с две ръце. Знам че жива ще ме изяде някой за това твърдение, както и гладен на сит не вярва, но пък винаги се сещам за всички останали европейски страни, как майките си пускат и 3-4 месечни бебета на ясла.

Али, що казваш че не изгарят от желание? Аз оставам с впечатление че казваш че доста често са при вашите или свекърите?

Много е студ, ама и друг път съм била рожденик на сняг. За подаръци не съм се и сещала, ей сега се сетих поне една торта да вземем да духна свещичка за Звяр да се радва smile Хайде, утре ще си празнуваме с Жана  heart
« Последна редакция: април 01, 2020, 15:28:24 от bulche91 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #14 -: април 01, 2020, 15:39:36 »

Алексия, защото за спешните случаи не се гледа (или поне преди беше така) дали е осигурен или не даден пациент. Остава за сметка на лечебното заведение. И ако големите болници в големите градове се оправят, то финансовото състояние на регионалните болници не е розово и без това. Как ще издържи изобщо здравната ни система и на високите позиции май не им е ясно.
Булче, аз изобщо не съм съгласна с това Wink Докато осигуряването в България не е индивидуално, а е солидарно, да не пипат майките diablo Аз нямам намерение да раждам повече, но раждащите не бива да се ощетяват към момента по какъвто и да е начин.
Наши приятели имат дъщеричка София от преди два дни.  smile Тепърва купиха жилище и ще имат и ремонти. Как ги сметнаха всичко в един момент да им е? tease
Свекърва, никога не съм се замисляла, че може кокошите крака да имат връзка с разпределянето на дажбата.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines