Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:56:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64140 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 03, 2020, 13:46:41 »

Аз ли съм луда, ама ми идва да удуша бат Румен diablo diablo diablo
Нехуманен безотговорен популист. Немислещ гьон....
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 03, 2020, 13:58:03 »

Здравейте в новия месец! Дано сме здрави!

Тук пече и снегът се топи. Подивяхме и ние. Всичко му омръзна вече и тая енергия няма къде да я изразходи.

Свекърва, стискам палци бебето да изчака още някоя и друга седмица. А жената да почива, поне това зависи от нея.  heart

Вкъщи сега на мода са роботи и стрелби. Преди много играеше с коли и всякакви превозни средства. Не знам колко долнища съм му изхвърлила, протъркани от лазене. Мои също. Често блъскаше и трупаше една върху друга колите, катастрофирали. Тези дни аз го подканям да сменим малко игрите с роботите, защото омръзват, ама кой ме пита. Майка да се прави на робот и да стреля е доста интересно.  pardon

Днес не съм ги слушала. Какво се е изказал пак президентът? Аз още не мога да повярвам как нагло си вдигнаха заплатите.  diablo

Ще мариновам месо и ще го пека после + салата и багети,  това ще е днес за вечеря.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #62 -: април 03, 2020, 14:20:34 »

Привет!

 Румен предишния път го слушах и просто ми идваше да счупя тоз телевизор. Аз приемам лично за обида да се държи по такъв безумен начин, защото съм емоционално свързана с пилотската професия. Той обаче изглежда като да му е направена лоботомия от партийните другари и всякакви добри впечатления от изказвания преди политическия живот са в канала.  angry

 Жана още я държи доброто настроение от вчерашния празник. На всяко ядене сега иска да се пали "ищичка" и да се духа. Днес от църквата ми се обадиха да ми държат сметка защо не съм отишла да отменя кръщенето. То за мен си е отменено от цялата ситуация, ама нали пари трябва да се изкарват.

 Ние днес сме на грах, утре на пиле с картофи. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: април 03, 2020, 15:50:23 »

Аз измъкнах рецепта от Прехода за скумрия в херметическа тенджера, та утре ще е това. Днес дояждаме едно телешко варено за обяд, довечера сме на тиквички с ориз.
Донесоха ми и на мен лапад за едно готвене, накиснала съм го във вряла вода и му точа ножа. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #64 -: април 03, 2020, 16:06:33 »

Ох досадничко е това готвенето, аз тази седмица правих Гулаш,картофена яхния, вчера суши поръчахме, днес телешко с жълт фасул. Утре май ще е боб с наденица, само да не забравя да накисна боба.

Радев какво го прихваща? Той наистина ли мисли че ако тук бизнеса работи и ще сме супер? Цяла Европа е замръзнала, какво ще произвеждаш като няма кой да го купува, то не че е и спрял, при нас идваха сумати проверки, но още са ни отворени и двата офиса, стига да спазваш нещата никой не те затваря. Баща му починал днес, съболезнования, ама можеше да си спести поредната безумна реч...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 03, 2020, 16:15:20 »

Точно това си говорехме днес с майка ми.Тук всичко работи, но ако няма износ загиват и ще започнат да ги пускат в неплатен.Не е проблема нашето извънредно положение, а това в цяла Европа.Само на заведенията и хотелите сме им ние проблема.

Аз днес съм на пиле с картофи на фурна, вчера супа топчета правих.Неделя ще направя някой тутманик, че да има за началото на седмицата.Каката иска торта, ще видя дали ще имаме време да забъркаме една.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: април 03, 2020, 16:19:58 »

Аз ли съм луда, ама ми идва да удуша бат Румен diablo diablo diablo

Явно е масово, аз ходих малко да видя свят в обедната почивка носих едни документи до общината, че да отменя нашите... пред бюрото по труда опашки... Днес изобщо не стигам до политици, но ми ги преразказват, даже доктор Охболи не съм му виждала очите днес на брифинг, Ютюб обаче ми изкара интервю с него  Love girl Girl_hide girl_wink

Заведенията се понаучииха, но хотелите си го заслужават масово, не си ценят местните туристи, на луди ни направиха миналото лято тук на морето...  beating
« Последна редакция: април 03, 2020, 16:22:48 от Kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 03, 2020, 16:31:27 »

Аз пък си готвя голяма тенджера и си я ям по три дни. Не ми е толко голям хладилникът а и избягвам да пращам посланика често в магазини. Сега съм на червена леща. После мисля спагети.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #68 -: април 03, 2020, 17:01:41 »

Здравейте, момичета!

Киви, този доктор Охболи много ме разсмя smile имаме вкъщи книжката и я четем отвреме на време.

Ние пазаруваме веднъж седмично голям пазар, през седмицата купуваме хляб от магазинчето срещу нас, няма как 3ма възрастни и две деца сме, трябва да се яде  pardon
 
Аз уж следя новините, твто ми работи на Нова в стаята, в която работя, но днес точно трябваше да говоря по телефона много и го изключих, та съм изпуснала последните събития.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: април 03, 2020, 17:29:56 »

Снощи гледах с половин око БТВ, ама по едно време чак се ококорих- младо семейство се жалваха, че теглили кредити и направили малко заведение, ама сега трябвало да го затварят. Едно кипричко заведение, явно е на централна улица, продават кафе и торти за вкъщи. То хубаво, с ръкавици, с маски, обаче кафето го предлагат в картонени чаши, всеки си взима бъркалка и захарче от обща купа. Какво като не го пият там, просто е голям риск. Освен това не видях как става плащането, щото ако един човек пипа пари и чаши... diablo
Днес пък наблюдавах през терасата как каките от Хигиената бъркат из кофите с отпадъци и как си кашлят в лицата. После дойдоха  два буса хора и техника да проверяват трафопоста, какви ти 2 метра, напъхани са един в друг, че да могат да си помагат. Просто ми се свива сърцето.
И сега като почне изплащането на пенсиите, пак ще има скупчване на пенсионери пред пощите. Страшно изоставаме в Пловдив със социалните дейности. cray
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 03, 2020, 17:42:42 »

Здравейте smile

Аз ще ям макарони с моцарела, а наденички. Бамбук което си избере или хляб. Събота е ден за пица smile
Ние имаме голяма мазе и в него втори хладилник, та веднъж седмично е достатъчен пазар. ММ купува три хляба и си стоят в хладилника.

Аз новините от България ги следя от вас, ама днес сте много лаконични.
Тук днес здравният министър е споменал, че другата седмица ще оповестят план за връщане на бизнеса към работа. Но много плавно, защото все още очакват да има и по-голям пик на болни.

На мен, както очаквах вече въобще не ми се излиза, дано като се стопли да не съм чак така. Днес е топло и ММ и Бамбук сега излязоха да занесат стъклените и менталните отпадъци до съседна улица, че до нас няма такива контейнери. Тя е до гората и може и да походят малко. Бамбук за сега е излизал по веднъж седмично от 13 март, но не се оплаква.

Аз вече нямам уроци по немски, но още имам домашни. А и мисля поне събота и неделя да си уча. Така че събота и неделя е ред на ММ да кара коли и влакове, да е механик, полицейска кола, пожарна, Райдър, Чейс, Пепа, Томас и т.н. и т.н

Допълвам - тук от чистотата не са на два метра. Някои са с маски, други - не.
Тук от другата седмица ресторантите, които нямат доставка, ще могат да работят така - да ходиш да си вземаш храна от там.
Плащането е с карти, вдигнаха лимита на безконтактното.
И за пенсиите имаше нещо. Не може да ходят лично пенсионерите, трябва роднина или някой друг. Нещо такова.
И дето Свекърва казваше за какво могат да правят кметовете. Тук кметът още в началото беше пуснал апел за доброволци, които да пазаруват за възрастните, за да не ходят в магазините. После четох, че са 25 човека, всеки ден по 6 пазарували.
 
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #71 -: април 03, 2020, 17:48:20 »

Киви, този доктор Охболи много ме разсмя smile имаме вкъщи книжката и я четем отвреме на време.

Ами радвам се, че съм разсмяла днес поне един! Щом имаш Нова значи знаеш за кой лекар ти говоря smile Ето и видеото:

https://youtu.be/LdMg5f75C0A

Аз съм му фенка на някакво подсъзнателно ниво ( изобщо не задълбавам в работната част), освен това мъж, който знае как да си мие ръцете.... уау... на Киви-Монка и омекват колената чак...  heart

Друго мое "монкско" наблюдение - хората са изкупили сапуна, бях до кварталната дрогерия и знам какво има там като количество, защото пазарувам редовно, изглежда все едно никога до сега никой не си е мил ръцете... хелоу...

Ох, Свекс, ама защооо така с тия пенсии? На баба пенсията и е на картата от години.

 





Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #72 -: април 03, 2020, 21:51:32 »

Хаха, да разбира се, че знам кой е smile

И аз съм учудена за пенсиите, мислех си, че отдавна ги превеждат.

И при нас сапунът силно е намалял,  но интересното е, че алкохолът също и то разни уискита и ликьори, които стават за директна консумация, не вярвам с цел дезинфекция да е . Иначе при нас също от общината се пратиха апел за доброволци, ние сме в списъка за доставки за възрасрни хора на магазинчето срещу кас, но още не са опрели до нас де.

Днес получих писмо за избор межсу два предметя за бъдещия първолак и това ми се стори като лъч надежда в  тъмнината. Сигурно пърият ден като ме пуснат на работа ще целувам сградата
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 04, 2020, 08:22:32 »

Алекс,недей целува, че покрай тоя Ковид настръхвам lol
И тук се е увеличило в пъти - продажбата на твърд алкохол. Браншът ще оцелее lol
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #74 -: април 04, 2020, 08:45:56 »

Е то ще е след края на карантината blum

Отивам да пазарувам... да видим ще чакам ли на опашка...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines