Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:57:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 65017 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #150 -: април 12, 2020, 17:43:04 »

Привет!

Аз честити на Свекс вчера и днес на Пандата, ъъ Бамука де, и то растение хахах.

Аличка, четох ви във вашата тема, ужасче... Абе момчетата са си така, ей го сега седи на стола и след една секунда сякаш е бебе се изсули на земята и тресна на ръката. Хубаво че сте минали с лесно там.

За игра и аз препоръчвам змии и стълби, Звяр все ни бие на нея ххах.

Свекс, не разбрах, онази буля и тя ли обикаля по магазините? Чистене като чистене, пък не е най-важното на света. Ние всичко поръчахме тогава, свека и мм обикаляха по магазините.

Сега в Щерев е нова мода, даже съм изненадана, искаш секцио по избор, няма проблем, 4000лв. По медицински причини си им е нормалната цена. Минаваш през лекар и казва дали си за секцио или не, най-странно ми е че даже предишно секцио не е предпоставка за секцио. Сега една приятелка ще я пробват за нормално след секцио. Не мога да разбера, печалбарско ли е или не, но са се вдигнали на вой всички пациенти.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #151 -: април 12, 2020, 22:29:11 »

Честит имен ден на всички цветенца, да сте живи и здрави и много късмет да ви носят имената!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 13, 2020, 11:53:03 »

Добър ден, как сте?Аз се събудих с ужасно гадене и позиви разни та днес деня ми започна гадно.Вече съм по-добре и се гледаме с децата, ама сутринта беше гадост.На вън е еднопрекрасно, отворила съм всички вратии прозорци.Котките се счупиха да обикалят около терасата и да следят гълъбите smile
Хайде появявайте се да давате отчет.

На Пандата лошото време ще дойде насам утре гледам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #153 -: април 13, 2020, 13:11:00 »

Ох дано се развали, че белоглавите орели са по пейките кацнали...

Дано си по-добре Маги, ако имаш Вомитусихил, мисля че можеш докато кърмиш

Иначе какъв отчет, преди поне беше вкъщи-работа, сега е вкъщи работа хахах. Днес взех си изправих косата че ми писна да ходя чорлава, сложих си и спирала, парфюмче, ей така за самочувствие.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #154 -: април 13, 2020, 13:22:53 »

Привет!

 Аз се занимавам с отменянето на морето. Доста ми е мъчно, защото хотелът, в който бяхме и миналата година е на семейство възрастни гърци. Бяха много вежливи и коректни и се надявам да оцелеят и да можем да ги посетим някога при по-добри обстоятелства. Взехме решение, че това лято единствено ще отпочиваме на село. То си е курортно почти, но не вярвам даже и минералните плажове да ползваме. Ще си пляцикаме краката в детския басейн на Ж. на двора. Не мисля, че скоро ще съм склонна на рискове да посещавам плажове и хотели.  ММ днес пък ще ходи да му връщат капарото за несъстоялия се РД на Ж. Въобще ми е тъпо, че неща, дето буквално са били даденост вече са мираж, ама дано им се насладим по-силно след време. good

 Честно казано се радвам когато се разваля времето. Дори на нашата задънена задна улица движението осезаемо се променя, когато има слънце. Много майки от околните блокове ползват точно че е широка задънена улица и че баща ми е посадил доста овощки и се разхождат с връстници на Ж. Аз не поемам и този риск. Първо, че после ще е много трудно да я прибера. Второ, че тя непрекъснато нещо пипа и съм сигурна, че или в асансьора, или по стълбите ще се хване за нещо и ще изпадна в паника.shok

 Али, и аз ги мразя хирургиите. При всички случаи, когато е имало здравословни проблеми все там сме били като е и най-близка болница. Хубаво е, че се държи ред. Такива неща ме обнадеждават.
 Хайде със здраве!  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #155 -: април 13, 2020, 13:35:33 »

Явно всички са преяли вчера с марули (нали са пости) и много не им се пише Wink
Изпразнувахме празниците. Днес естествено е етап 2 - чистене, подреждане и набутване на един тон храна в хладилника. Бяхме само с нашите, но баща ми беше подготвил пържоли за половината вход pardon Майка си получи подаръка за рождения ден, аз също имах доста подаръци... Всички доволни smile
Днес разсаждахме с децата цветя по терасата. Изключително чисто се получи. Очаквах кал навсякъде. Беше им интересно - половин час разнообразие.
Около нас редовно кръжат патрулки. Вчера са били спрели през едно кръстовище от нас и ММ е видял колко народ са спрели и са им писали актове. Ами нека! То какво друго да кажеш...
Леля от Русе разказа как покрай единия кабинет, където работи, кипи живот. Стар квартал, с множество едновремешни ведомствени блокове - всички се знаят и в ежедневието са заедно. Леля се смя и вика: Сигурно и заедно си спят! Като на село са - все по дуварите висят да си приказват.
Един от братовчедите ми пък се похвали, че ще се женят. Имат си дата за септември, ама са стопирали всичко и не смеят да правят планове и се хвалят с половин уста. Разсъждават трезво и каквото дойде! Ние сме канени на сватба през май. Едва ли ще ходим. То не се знае даже дали ще се състои.

Нов отговор: Много точно казано, Адиктед! Някои неща ги приемахме за даденост.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 13, 2020, 13:50:07 »

Добър ден!

Тук се заоблачи, иначе е приятно. Вчера се въртяхме по терасата, че сме ѝ замислили малко промяна. Алекс снощи по тъмно игра там.

Играта Змии и стълби я помня още от детството ми и ми беше любима. Поръчах му нея, дано да я хареса. На мен ми хареса това, че е дървена и ще може да се запази по-дълго време. Имаше и 2 в 1 + Не се сърди човече, но беше картонена и се отказах. Ясно ми е, че доста сръдни ще има, защото не обича да губи, но все някога трябва да се научи.
Чакам 4 пратки и се надявам да пристигнат навреме, че и Лего трябва да сглобяваме.

Приготвила съм да правя мусака за утре. Довечера ще пека месо на скарата и салата, има и супа. Това ще е за два дни, утре мисля да не готвя.

Хайде аз ще гледам Един за друг. Хубав ден!

Нов отговор.
И ние щяхме да сме на сватба май месец, но я отложиха за август. Всичко са сменили. Мен би ме било страх даже и за тогава да си правя плановете.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 13, 2020, 14:47:22 »

Привет!

Хубаво е времето и хем му се радвам, защото имаме голям двор и буквално сме последната редица къщи от селото, та излизаме да се разходим край Искъра, хем се плаша, че хората съвсем ще свалят гарда и ето ти пика на кривата. Ще видим как ще е след Великден. Ние лично сме се разбрали, че няма да приемаме или ходим на гости, дори на най-близките.

На сватба бяхме канени в края на април, но естествено я отмениха. Представям си, че ги е яд най-вероятно, като знам колко е организацията и чакането на такова събитие. Те пак ще си се подпишат тогавеа, защото искат да купуват жилище, но самото тържество ще си направят впоследствие.

За морето... не знам, имам още някаква мъничка надежда, че поне до края на август нещата ще са се нормализирали достатъчно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #158 -: април 13, 2020, 15:06:50 »

Ей Аличка, съвсем забравих че и ти си китка! Съвсем съм те сляла с псевдонима, нали останалите поне фейсбук имат и от там си напомням как се казват,ама ти чак и в телефона си ми Аличка хахах. Да ти е вечно името на патерици.

А за море и аз се надявам, ние така или иначе ходим края на юли/началото на август, надявам се до тогава да се е оправило.Тъкмо Гърците бяха вдигнали цените в небесата, та малко да свалят цените...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: април 13, 2020, 15:35:26 »

Никакви надежди за нищо нямам... Просто всичко ми е "на изуй гащи".
Окрадоха един магазин за хранителни стоки в близко село и днес викнаха Родния, като ръководител, да носи актове от ревизии и да го разпитват в полицията там. Взехме всички мерки - маски, ръкавици, гелове, спирт, но пак ми е притеснено. Да пази господ, друго не мога да направя. Ще го съблека по кожа още на входа, ама...
При нас в парка е мъртвило, по улиците вървят майки с колички, тротинетки и колела, но са си със своите деца, не се събират. Имаме само две белоглави дами, ама те открай време не са съвсем в ред и май никой не ги контролира, кога обикалят и кога седят по дуварите. pardon
Булка, не им се меся в работата на младите, двамата ходят по магазините. Днес били в Метро за дъска за гладене и сушилник, щото трябвало така или иначе да взимат епикризата от болницата, та да комбинират излизането. Количка и креватче чакат другата седмица, нейният брат има син на годинка, та доста дрехи, шезлог и други работи щяли да им пратят по куриер. Ами, няма да ги разпитвам какво правят, é да не ги мисля nea blush.
Та така,  да сме живи и здрави, животът си тече.. Ей го месец мина в карантина.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #160 -: април 13, 2020, 16:16:39 »

Много ми хареса едно мнение на възрастна жена. good Цитирам по спомен: По време на войната аз две години се крих в дупки в земята, сега вие не може да се криете за кратко в собствените си къщи!
Ами много на място и много силно!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #161 -: април 13, 2020, 17:57:17 »

Върна се Родният. В полицията също мерили температурата на всеки, имало дезинфектант, в стаята били на разстояние той и разпитващият, с маски. Направило му впечатление, че е доста разчистено, преди било пълно с папки и пепелници.  pardon Стараят се хората, стегнали са ги и тях good
По улиците се виждали хора да си приказват на групи и да пият бира по пейките. Пазарите били натрупани с марули и цветя, ама няма кой да купува...
Али, това и аз го четох някъде. Мисля, че тези думи са на еврейка, която е преживяла ужасите на гоненията в Полша, а сега се обръща към негодуващите от карантината в Израел. Наистина силни думи.
Моята бивша колежка йога продължава да прави простотии и да ги показва из социалните мрежи. От коментарите под снимките разбирам, че "гуруто" им е казал да ходят, да се движат на слънце, за да не си изгубят имунитета. Самият той обаче имал вила в планината и отглеждал лимец, пука му, че в града работата е друга diablo
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #162 -: април 13, 2020, 20:18:45 »

Според мен, когато врагът е физически е било друга работа. Как да не се мобилизираш като ти валят бомби на главата, изчезват ти роднини... не излизат 20 души на ден да ти обясняват война ли е или не е. За това и много хора чисто интуитивно пазят психиката си като мислят, че ги лъжат. Също както беше описано не помня в кой учебник през Средновековието как са ходели на обезглавявания на площада. Виждайки го като един вид театър се дистанцираш и колективно преживяваш смъртта като нещо далечно, което на теб не може да се случи. Сега така се дистанцират хората като търсят придружаващи заболявания и рискови групи, към които те не спадат. Новото е добре забравено старо в този свят за всичко. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 13, 2020, 23:50:21 »

Здравейте!

Благодаря за поздравите за имения ден smile

Ние събота и неделя, а и днес малко бяхме по реката с колелата. Бързо минаха дните. Тук от утре започват да отварят някои бизнеси. Маски и дистанция трябва да се спазва. Из фб видях много възмутени майки, че нямало да сложат маска на децата. Тук за деца до 6г казват да не се слагат.
Тук събота и неделя имаше и деца да играят заедно.

Аз вече бях на сватба през януари. Всички се питаха как пък са го измислили сватба през януари, ама ето много добре им се получи.

Ние не даже и за прибиране до България не мислим в момента, камо ли за почивки. Курц само повтаря, че свободното пътуване ще се възобнови след откриването на ваксина или ефикасно лекарство.




Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #164 -: април 14, 2020, 06:55:13 »

Здравейте, китки и цветенца! Честити да сте ми и на патерица! Здравейте и всички останали, на вас честит вторник!
Ще се върна на Пандето и сватбата през януари, нищо важно не трябва да се отлага за после, защото послето я дойде, я не... Ние например кръстихме 32 като беше на 5 месеца, лято беше, къде да чакам до годинката и без това винаги е пикът на грипа по неговия рожден ден. И добре, че така направихме... после се натрупаха куп напрягащи обстоятелства и нямаше да се получи такъв хубав празник.
Вчера след работа си извадих зазимените китки по терасите, голямо градинарство до тъмно падна, днес остана да почистя. Може да ви звучи странно, но аз съм изключително благодарна за това карантинено време. Животът частично е на стоп кадър и имаме време да подредим някои детайли, които са разваляли картината. Много силно се надявам, повечето хора да извлекат някаква поука, да станат малко по-състрадателни и по-добри след това изпитание. Мисля, че ще се получи. Все по-често чувам думи като уважение, солидарност.

И за баланс да спомена как Фейсбук се счупва да ми рекламира разни костюмчета и обувки на токчета баш като за пролетното ходене в офиса smile Забавно нали  Girl_hide
 
Бъдете здрави   heart
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines