Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:11:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64154 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 09, 2020, 13:47:11 »

Добър ден!

Свекърва, честит рожден ден! Бъди жива и здрава, радвай се на любимите си хора още дълги години!  heart
И моят свекър днес е рожденик!

Времето е хубаво, тъкмо повече да ни е яд, че не можем да сме там, където ни се иска.

Детето заспа, аз ще готвя, ще пия кафе и ще подреждам снимки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #121 -: април 09, 2020, 14:39:17 »

Свекърва, да си жива и здрава, вдъхновена и много вдъхновяваща give_rose

Аз имах ходене до куриер и Лидл. Видях малко хора. Стига толкова funnytooth Оплезихме с Кокона по един сладолед. Мой втори за сезона. Много обичам, но тази зима по-рядко си взимах.
В близък блок гледам един младеж редовно ходи по покрива. Санираха ги и нали аванта - всички си затвориха и двете тераси. pardon Едно от нещата, които много харесвам, са точно дълбоките тераси. Да седне човек на въздух, да пие кафе и да релаксира.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 09, 2020, 15:39:39 »

Честит рожден ден, Свекърва! Пожелавам ти здраве, щастие и ум smile

Вчера нещо ми беше крив ден и нямах търпение да си легна. Дребното заспа на време и в 22ч си легнах. Обича по едно време взе да върти, стана, светна лампата и вика Гладен съм. Та в 1:30 всички пихме чай с бисквитки. Айде пак миене зъби, приказка. Аз към 2:30 заспах. Бамбук и баща му гледали детски до 4:30. Аз се събудих от алармата в 7ч, те спаха до 8:30. И цял ден само се караме, та днес ми е по-крив ден и от вчера. Днес за първи път ходих до магазин от началото на извънредните мерки и е егати натоварващо цялото упражнение.  Добре, че ММ пазарува. Аз уж бързах, а само се лутах  като муха без глава.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #123 -: април 09, 2020, 15:57:04 »

Привет! Да ни е жива и здрава Свекс, тя може да има много снахи, но на мен ми е единствената свекърва.  give_rose

Свекс, пожелавам ти здраве! Фантазия, идеи и размах имаш поне като за 5 живота, продължавай в същия дух да си ни вдъхновение, съветник и светъл пример!  Bravo

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #124 -: април 09, 2020, 17:30:36 »

Честит рожден ден, свекърва! Бъди много здрава и обичана и дано скоро да можеш да ходиш по любов smile

Панда, големи изпълнения сте имали! И аз тая вечер спах с малкия или по-точно спайх защото  цяла нощ се изправяше да ми бръщолеви за някакви паяци. Накрая сутринта той спа блажено, аз бях angry

Днес пих социално дистанцирано кафе със съведката - аз на ограда им седнала, тя на терасата (на приземния етаж са)  на разстояние 2 м smile.  Беше приятно smile

Фери, специални благодарности за рецептата, сетих се, че съм съм а гледала точно от Тейсти.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #125 -: април 09, 2020, 17:54:46 »

Благодаря ви, снахички! Вие сте свежата струя в живота ми и винаги мога да си равнявам критериите по вас! heart
Получих подаръци, но още се обезвирусяват и няма как да ги покажа.  pardon От Родния имам традиционната орхидея, петниста, с два клона и много пъпки, от племенника и съпругата му - килограм джинджифил, от сина на леля и съпругата му - перли за лице и крем, от съфорумка-голям номер ръкавици. Помолих децата нищо да не поръчват по куриерски фирми и да ми отварят работа по миене и триене след това Wink, като в замяна ги впрегнах в разговор на живо, от подопечните момичета - една шестица и едно браво плюс торба коприва, та с две думи - доволна съм  yahoo. Да сме живи и здрави само, това ми е най- важното в момента.
Спокойна вечер, да си починете и наспите heart  heart heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 09, 2020, 18:08:49 »

Привет!

Свекърва, честит рожден ден! Една много здрава, щастлива и късметлийска година ти пожелавам. Да ти е леко и хубаво на душата smile

Днес ходих по Софийски институции и съм меко каза бясна. А си мислех, че хората в Самоков са невнимателни спрямо вируса. Ами, поне половината от хората по улиците в София, си бяха без маски. Отделно ми се наложи да чакам около 45 мин, пред Кадастъра и имаше немалко хора, които ме гледаха с насмешка или интерес, защото имах маска (в случая малко като каубой бях де, че имам триъгълна бандана). На гишето вътре, отново без маски, Охраната също, няма маски, ръкавици, но за сметка на това  кашят, та съвсем... Знам, че не е задължително да се носи и че не предпазва 100 %, но предпазва, когато има някой болен да си разнесе заразата. И смятам, че всеки има откъде да си намери парче плат и да го приспособи. Защото няма значение например, аз внимавам или не, защото все пак ми се налага да излизам в обществото и там вече се чувствам в опасност. Ох, съжалявам за лиричното отклонение, ама много се ядосвах...

В Самоков още не са нацъфтели дърветата и тук в София определено много пролетно се заредих. Ако всичко беше нормално, сега със сигурност щях да съм на разходка.

Цял месец домашна храна, днес си позволихме да поръчаме. Много ми се ядеше вече джънк. Пуснах ги малко на термична обработка и това е всичко, което мога да направя за "спокойствието си".
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 10, 2020, 07:40:39 »

Добро утро!
Аз вчера бях с шала за колелото и с очилата, с които карам колело. Видях се в едно огледало и се стреснах lol lol все едно бях отишла да обирам аптеката. lol Тук маските са задължителни в затворени помещения, но може и шал. Идеята им в е да пазиш другите от теб. На ММ маска купих вчера от аптеката. Казаха, че ако не я пипа, може да я използва доста време. Само след всяко носете, ако е било за един час, например, да я оставя един ден без да я пипа.
Та тук всички са с маски, продавачите с маски, очила и ръкавици и касите са в плексиглас. Странно е, ама за сега това ще е новото нормално.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 10, 2020, 08:25:23 »

Добро утро, как сте?Аз днес пак ще излизам с децата.Тоя час и половина на вън ми действа много добре, на изпържения мозък.Трета плътна седмица съм с Моника в къщи и наистина вече нямам сили, нерви и каквото и да е.
Аз понеже не влизам никъде, седя зад блока и не си взимам маска.Вчера вечерта към 17 часа, зад блока беше пълно с деца и родителите им.Родителите стояха на разстояние един от друг, но децата играеа заено, та малко безсмислено ми беше всичко.
Свекърва, да ти дам идея за шиене smile http://10fingers.bg/site/products.php?product=81688 протектори за ранички.Значи бебетата дъвчат всичко и хората шият протектори.Един комплект 20 лв??!!Помолих майка да ми ушие smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #129 -: април 10, 2020, 09:01:49 »

Привет!

 Маги, ти вече в раничка ли ги слагаш? Предполагам единично или имаш трик и двете? Ж. не дъвчеше нищо като бебе, та и без протектори раницата ни е почти нова. Даже не съм наясно и къде се слагат. crazy Пазя я за евентуално второ, ма да видим.blum

 Ние имаме преки наблюдения само към улицата зад блока, която по принцип е почти задънена. Тръгнаха да строят небостъргач преди предната криза 2008-2009, та спряха. Сега го възобновиха зимата, прегполагам пак ще спрат. Преди имаше нещо като РУМ и той хич не вървеше и още повече ни задънваше. Хич не му върви на това място и е като мускус за проблеми явно. huhhuh.gif

 Та вчера бяхме неволни свидетели от терасата на любовна среща между изневеряващи на тази задънена улица. Всичко тръгна от там, че дойде една кола и шофьорката въртя-сука не успя да се намести на едно от местата. Веднага след нея дойде друга кола и спря. Искахме да видим в кой от блоковете отива неуспешно паркиращата. Тя се мушна в другата кола. Говориха си близо час разделиха се с въздушни целувки, целувки през прозореца. Тъпото беше, че тя отвори багажника и имаше купени детски играчки. Потеглиха в различни посоки. Това ни беше разнообразието. Може и да имат причини, ама за детето ми стана жал...

 Бубе, и ММ вчера това констатира за маските. Още като се затопли съвсем ще ги зарежат хората според мен. Жалко е, че хем ще сме седели, хем пак ще се вкараме в беля, хем всички дето врякат, че ще мрат от глад си утежняват положението. Ама всеки си кове съдбата и в случая никой не се сеща, че от него зависи съдбата на страната.  huhhuh.gif

 Вие козунаци, курабии ще правите ли? Сега с домашното издание на Мастършеф в това положение се чудя дали да се вихря... Козунак един път съм правила, нещо не го бях изпекла съвсем, но на външен вид беше чуден. Някоя майсторка с лесна рецепта? Баба има рецепта за класически курабийки и на тях се чудя.

Имаме лястовички, правят гнезда...Животът си тече...
 Хайде със здраве засега!
« Последна редакция: април 10, 2020, 09:06:56 от addicted_to_u » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 10, 2020, 10:20:20 »

Здрасти!
И тука в лидл са с плексиглас вече, ръкавици имаха, за маски не се сещам. В магазините, които пазарувам /малки квартални/, в някой имат маски, в други не.
Адиктед, вие голямо забавление сте имали.
Бубе, а лесно ли преминавате КППтата? Има ли много опашки?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #131 -: април 10, 2020, 11:23:31 »

Адиктед, аз ще правя козунаци, тази рецепта я тествахме много хора, няма несполучливи до момента, всички са новаци.Можеш един да врътнеш предпремиерно  Torte

https://gotvenetovsashnosteliubov.blogspot.com/2018/03/blog-post_8.html?fbclid=IwAR0NzYmPEbIILmDpSm-fKT77SrpQs-UOd37uKSTKgK7lSVwZBkHzPJuO7A4
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #132 -: април 10, 2020, 13:21:52 »

На нас разнообразието този предиобед дойде от спасителна акция как да измъкна Дребния, който се заклещи в един стол tease Ситуация почти като Емил от Льонеберя със супника.
Пече силно и папагалът на осмия етаж врещи от удоволствие. Вадят го да събира и той витамин Д Wink
През терасата гледам, че основно младите са с маски, а възрастните - не. В Лидл пък вчера как се издразних... Бях с количка. Накупих 200 неща и започнах да ги реда на лентата. Хубаво са сложили плексиглас на касиерите. Обаче самата лента идва по-къса така. Слагам неща и в следващия момент касиерът подвикна: Ако не сте заедно, сложете разделители. Обръщам се и гледам един чичко се лепнал зад гърба ми и трупа ли трупа неговите неща, а за моите вече няма никакво място. beating Изгледах го лошо и сам си сбута продуктите назад. Бях съгласна, ако толкова се бута, да ми плати сметката. Бях на милимунда да му го предложа funnytooth

Козунак никога не съм правила. Кокона се забавлява тези дни, когато ми помага да правя кекс, пържа яйца, бъркам, цапам, клепам нещо. С баба си правиха баница... Като нищо да тестваме един козунак за разнообразие на битието.

Адиктед, остави! Като нищо е поредната самотна майка и си търси късмета smile Та може и да е за добро на децата.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #133 -: април 10, 2020, 13:36:09 »

А, Али, то ясно, че не се знае вкъщи какво е... тъпо ми стана, че в тая ситуация едно дете седи и чака майка си... Иначе пролетта и птичките и пчеличките всеки си я разбира по негов начин, та никого не съдя. На нас ни осигуриха нещо различно от короната и турски сериали, за което да се вълнуваме, та да са живи и здрави.  blum

 Булка, посоченото брашно ли ползваш в тая рецепта или става и с друго добър резултата?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #134 -: април 10, 2020, 13:38:52 »

не, София Мел за баница, това е най-хубавото брашно
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines