Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:45:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41679 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: декември 20, 2019, 14:42:30 »

Булче, аз пък мисля, че е по-добре да не се месиш. Най-много да го отнесеш ти.


Добре, де, какво излиза - хората си вземат фалшив болничен, за да ходят на море, но не вземат, за да си гледат болните деца? Това ми звучи прекалено гадно.
Както и дете на антибиотик да ходи на градина.
Но сигурно има и родители притиснати от обстоятелствата.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #91 -: декември 20, 2019, 15:02:33 »

Привет!

 Аз тия дни навлизам с малкото в бебешкия пубертет и имаме яко сблъсъци. Едно на ръка от зодиите, второ, че нали работех с такива пубертетчета като нея и явно професионално съм се изкривила, та не е скучно у нас. tease

 Али, преди време щях да се съглася с теб, ама напоследък в много отношения Пловдив ми се вижда по-зле от София, а не е като да не си го обичам. Имам чувството, че някак тук прииждащите се култивират, а там още всеки си прави каквото знае. За организация на движение, паркиране, че и презастрояване ( градски транспорт пък изобщо не коментирам- такъв няма)вече не знам къде е по-зле, та по-ниски заплати на целия този фон, пак добре че децата не пускат болни. Всичко това го казвам с мъка на сърцето, но за мен е така.  Wink

  Ние тая година на Бъдни вечер (обед, че малкото в 8:30 трябва да е в леглото) сме при свекървата. Не знам какво си причиняваме. Винаги там е италианска фамилия, какафония, надвикване, никой никого не слуша, а сега и с 3 деца съвсем ще ми гръмне главата. Много се натоварвам там психически, ама няма начин. На 25 ще сме си сами у нас. Ще направя едно телешко ала дженовезе и едно тирамису и толкоз. На 26 пътуваме към нашите. Подаръците сме си ги разменили с ММ. Миналата неделя бяхме на курс по приготвяне на телешко и говеждо- подарък на ММ и мен от мен. Аз парфюмът от него си го получих. За баби и прабаби по едни бонбони и един календар с малкото и толкоз. Мен ме чака среща след 10 години с випуска. Купих си рокля, сега чанта си търся, че после и на НГ ще съм пак със същото. Ще ходим за 1 седмица в Лондон при моята приятелка и свърши 2019. За това най-много се вълнувам. А и почваме да пазаруваме и планираме ремонт, та има коледен дух и новогодишни очаквания. blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #92 -: декември 20, 2019, 15:07:59 »

По темата с градините, в нашата група всички родители са видимо заможни, съдейки по колите, с които взимат децата. ОК, всеки работи и му е важно, ама да си вземат гледачка като се разболее, нещо като варианта на Булчето. Винаги има обстоятелства, има и начини. Да не говорим колко интересни занимания изпуска здравото ми дете...Уж има филтър, но тъй като здравите не ги водят, това би значило цялата група да отсъства  pardon
Ние днес направихме разходката, напазарувахме, навъртяхме пак солидно количество километри и сега наследството спи, аз обновявам рамките със снимки да се накичим...още нямаме извадени на най новият член, но поне ще обновя колекцията с домашни любимци.
Рат, как така ви дават с деца на работа? Ей ако направят ДГ във фирмата за служителите ще е супер новаторско и готино. Булче?
Аз бих ръчкала ММ да говори с кралицата майка да изяснят проблема. Чушките с боб и сармите са ти най малкият проблем. Аз ги правя горе долу като Рат, но мачкам малко боба.
Ние по традиция Бъдни вечер вкъщи, Коледа при нашите, другите дни ще обикаляме лелите. Братовчедите ми италианци идват, та ще се видим и с тях и ще си направим снимка цялата чета с новите попълнения   heart  Вече сме цели 12 внуци и правнуци, като броим и доведените зетове  Wink
Ще сменяме вратите по спешност, че сегашните не се заключват и котката се научи да си отваря от мазето и всека седмица перем препикан диван или протектор  angry
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 20, 2019, 15:21:03 »


Рат, как така ви дават с деца на работа??


Аз сега съм далече от зоркия поглед на директори и ръководство, а и преди бях питала за някой час и ми бяха разрешили, стига да не унищожи документи. Сега не съм питала, ама се надявам да не се и разбере, че е тук. То в понеделник сме се нагласили и да не се раздаваме много  Wink

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #94 -: декември 20, 2019, 15:33:36 »

Булче, чушките с боб е ястието, което задължително присъства на нашата маса за Бъдни вечер. Ето как ги правим:
Необходими продукти: печени чушки, боб, черен пипер, джоджен и тайната съставка много девесил.
Бобът се кисне една нощ в студена вода. Водата се хвърля. Бобът се вари с малко олио, а когато омекне се слага сол. Изцежда се. Смесва се с подправките и се пълнят чушките. Нареждат се в намазнена тава. Пекат се на умерена температура отгоре и отдолу.

Рат, този балон ще се спука! Няма да е вечно така. При нас хем е голям град, хем обаче такива неща бързо се рязчуват. Затова във времето започнаха да градят имена на тази и онази градина. Не опират нещата само до отношение на персонала. От друга страна никой лекар няма вечно да си слага главата в торбата, за да дава фалшиви бележки как детето е здраво, а реално не е.
Свекърва ми нали е в ясла. Идва дете, уж здраво, вдига температура, връщат го. На другия ден родителят размахва бележка, че детето е здраво, а то е надрусано с Панадол и Нурофен. Пак естествено детето вдига температура по обяд и при разговор между яслата и личния лекар лъсва истината. Тогава ще не ще родителят си намира начин да гледа детето. То пак е имало контакт с другите, но едно е със симптоми, друго е в пик на болестта за го влачат.
При вас е битка за градини и на никого не му пука какво се случва след това. Много е жалко!
Адиктед, тук е като в София преди 10-15 години с прииждащи и некултивиращи се все още. Особено по отношение на шофиране!
А каква простотия видях... Дядо Коледа донесе в яслата на едното хлапе кашон с кухнята от Лидл crazy Това тежко нещо да го мъкнеш в двете посоки и детето ти в крайна сметка да не може да му се нарадва, защото получава кашон, не кухня... Думи нямам! Важното е да се види що за манталитет имат.
Фери, точно! За море, кола и телефон пари имат, а за гледачка (примерно) им се свиди. crazy Има притиснати от обстоятелствата хора, но по мои наблюдения са малцинство.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #95 -: декември 20, 2019, 16:46:24 »

както се казва, пу не важи! Поканиха ни хахах. Аз пак ще си направя питката, чудя се само дали да не направя една баница с локум и орехи или тиквеник.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: декември 20, 2019, 17:21:55 »

Али, чак пък на никой да не му пука. Намали малко. Навсякъде има и съвестни родители, и не чак толкова съвестни. А и това е относително.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 20, 2019, 17:58:29 »

Това с лидл кухнята ме уби. Вероятно вкъщи е получило торбичка с мандарини.
Панди, за съжаление Али не преувеличава. И около мен едно 60% са със странни разбирания относно здраве и грижа. Всеки да си носи отговорността де. Ние само коментираме.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 20, 2019, 21:16:12 »

Хората са различни, на мен ми е изключително трудно в малкия град да намеря мислещи хора. И не става на въпрос само за гледане на деца, а и за мислене по принцип. Мнооого е трудно се оказа.

Утре ще излизам за първи път от раждането. Трябва да купувам подаръци за двама рожденика и за свекървата за Коледа. Поне ще позяпамм малко магазини.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #99 -: декември 20, 2019, 23:10:29 »

Вярно е, че има много безхаберни родители, но има и много съвестни. Но е много трудно да се бориш де. Ти казваш едно свястно нещо и докато довършил изречението детето ти изпльоскало  5 простоти, които е научило от другарчето в училище pardon

Булка, супер, че са ви поканили smile ние традиционно сме си си вкъщи, тази година за пръв път в собствен дом, има нужда от дооправяне на разни неща, но като цяло поподредихме.

Маги, как сте вкъщи? Малките човечета държат ли се приличко? А каката?

Аз не разбрах, на детето са му подарили само кашон ли?!  Или кухнята е била вкъщи. Защото ако е само кашон е просто жестоко sad

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #100 -: декември 21, 2019, 08:02:09 »

Аз мога да говоря от личен опит за градините, 3г вече, но с родители не сме имали проблем. Разбираме се от раз за всичко, един два пъти е имало някакво обсъждане, но не е имало никакви спорове. Има си ясни правила, подаръците задължително са в някакъв по-малък размер, изрично е казано от госпожите и директорката, те са по списък, насочват ги и да не прекаляват, не си ги отварят там. Сега зависи ужасно много и от квартала, ние нарочно го записахме в друг квартал не в нашия, защото контингента в нашия е на автоджамбази и подобни, докато там където ходи е на друго ниво.

Относно не пукането  не мога да се съглася, доста сме ангажирани от самата градина ежемесечно и сме отзивчиви.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #101 -: декември 21, 2019, 09:09:34 »

Булка, половината баница с локум, другата - с тиква. smile Аз така деля, когато правя със спанак или с праз. Ако пък е и вита /навити кори/, хич не му мисли, стига да има за всички по парче.
Моите хора избягват да ядат фасул, чушките ги правя с ориз. Тези измислици кое точно как е по Бъдни вечер  са журналистическа хватка. Да кажем, че сме постили поне последните три дни, та наистина да има смисъл, ама карай. Wink За онези години народната памет всичко е изтрила, сега се създават нови традиции, диктувани от неизвестно кои. В ранното детство, когато баба ми ни събираше, помня единствено питката с пара, каденето и вареното жито като повтарящ се елемент. Wink Коледари, сурвакари и разни други екстри като подаръци и украси на къщата не бяха позволени, само за Нова Години имаше елха и Дядо Мраз. После майка ми и леля ми започнаха да събират семействата ни, да се видим, ние подписахме на 24-ти и случайно съхранихме празника. Иначе от други познати и роднини нищо не се правеше, то си бяха и нормални работни дни. Католиците ходеха задължително на църква по нощите за служба, как им се разминаваше от Партията, не ми е ясно. pardon По селата колеха прасета, но в почивните дни, не го свързваха с църковния празник, много често и през януари отиваше.
Явно е имало голяма дупка, която моментално се запълни с Вълшебната Коледа. Ние нали ще сме на такава, вече взех да се притеснявам, какво ще си говорим цяла вечер  crazy и как ще ни избие вълшебството. Бе ще носим туба с вино, да е ясно, че сме от провинцията и каквото, такова smile blum
Болните деца по ясли и градини продължават да са проблем и в началното училище и после на работното място. Тогава вече на никого не му пука дали ще зарази този или онзи, важно му е личното състояние. Моите американци, макар да имат възможности да работят определен брой дни вкъщи, редовно разправят, че си хващат винаги по нещо служебно. Болен, с температура, сълзи, сополи, кашлица, ама на работа, да си я влачи с дни. Те и някои фирми нямат болнични, трябва от отпуската да си пазят. Както казва НИ1, хората там са свикнали с болести от бебета. В Холандия повече си обръщат внимание, поне така мисли НИ2 и имат нетърпимост към бацилоносители, изразена в изолирането им в отделни стаи.
Хубави почивни дни, аз отивам да си духам косата и после ще се чудя откъде да я захващам. Wink Вкъщи е зает всеки квадратен сантиметър, хранителните запаси преливат, а Родният тръгна за пуйка от Лидл.  sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: декември 21, 2019, 09:56:45 »

Като каза локум и ми се дояде  good
БАклава грам не обичам и опитвам от уважение. Толерирам мини такава с шамфъстък.
Не знам какво ни е обществото, но кат бабите да си кажа- с кви вируси ни ръсят нз, ама и ние сме били деца- и така да боледуваме през 4 дни и да зараЗяваме и възрастните- не е било. Не съм фен на конспирациите, ама почвам да вярвам в тази конкретно. Щото после в аптеката сметка под 40
Лв не правим.. angry
Гледахме на кино със съфорумка Болка и величие и Един дъждовен ден в Ню Йорк на Уди Алън. Първият беше разкошен, вторият- стигнахме дружно до заключение че Алън остарява, изтърква се и вече не е каквото беше.  nea
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #103 -: декември 21, 2019, 10:42:22 »

Свекс мисля само с локум и орехи, че не ми се стърже тиква.Баклава мисля с мама да направим.

Миналата година ми стана адски задушаващо от коледни вълшебства та на 25ти заведохме детето на църква, тази година се надявам пак да отидем.

Еми, проблема с "ръсенето" на бацили е от по достъпните вече самолетни билети и постоянното пътуване, особено до Азия, влачим някакви мутанти от там. Но ей сега четох една статия че ако не се лекуваме с традиционна медицина средната продължителност на живота би била 38г, таа избор няма. Видя ли че ще има Кайли Скин в Дъглъс?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: декември 21, 2019, 11:18:24 »

Напълно съм съгласна за самолетните билети.
Видях, даже участвах в giveaway за продукти на Кайли с автограф.  Girl_hide
Бих пробвала всичко, аз съм й фенка. Продуктите на сестрай Ким, за сметка на това, не ме влекат ни на вид, ни на цвят...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines