Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:32:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41689 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #75 -: декември 19, 2019, 18:10:55 »

Юху  give_rose

Аз днес бях програма максимум, чистих, подреждах, после на маникюр, само готвено няма, но Фантастико има хубава топла витрина  pardon Мъкнах и двете деца на маникюр, тя каза, че за пръв път ѝ се случва  pardon Каката се въртя на фризьорския стол, бебето спа, аз съм една идея по-красива  Girl_hide
Тази седмица тук времето е разкошно и всеки ден сме навън, Мис търчи, бебето спи, мама се проветрява, всички са доволни  Wink
Вчера ходихме до дг да платим таксата и се върнах минус едно дете. Мис като видя децата се ентусиазира, че иска при тях, те също се разпищяха, че идва. Директно влезе, съблече се, подреди всичко в гардеробчето, обу пантофките и влезе, даже чао не ми каза. Голям зор е да е там с децата, ма всички кашлят, сополиви, разстройство...болните са там, здравите вкъщи да не се заразят  nea
Бубе ето, всяко зло за добро...и това с вратите, ето го нагледно  Wink
Маги, чакам и аз  give_rose
« Последна редакция: декември 19, 2019, 18:22:30 от Feribotka » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #76 -: декември 19, 2019, 18:32:58 »

Здрасти.
Аз се записвам! От фейса разбрах, че форум няма, от там и разбрах, че вече има. Явно отдавна не съм влизала....
Започвам пак!
Като ви прочетох, осъзнах, че сте ми липсвали.  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: декември 19, 2019, 18:50:52 »

За съжаление наскоро това коментирахме със съфорумка. Здравите ги държим вкъщи, да ги пазим от болните там.
Наде, добре си се Завърнала
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #78 -: декември 19, 2019, 19:50:03 »

И при нас е същото, в понеделник чак директорката помоли болните да си седят вкъщи поне по праьниците да са здрави децата, ама пука им, пускат ги с температура, едва гледат, ама това е ... трябвало да работят родителите ... и нямало как да си останат вкъщи ... та и моята мома е от вторник вкъщи, ама не да не се зарази, а защото и тя се зарази, ахаха.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #79 -: декември 19, 2019, 21:21:33 »

Медицинската сестра ме пресрещна на входа да ми каже да си я държа вкъщи заради беб. Иначе учителката каза, че редовно някой родител търчи да дава АБ, че го забравил... Всички са болни, ма се забавляват в ДГ, а мойто се чудя какво да му измисля вкъщи  nea
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #80 -: декември 19, 2019, 22:39:07 »

Тва пък да пращаш дете с антибиотик?!?! Непонятно ми е. Момичета, небулайзърите помагат ли зя кашлица и колко често ги ползвате и с какъв разтвор?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: декември 20, 2019, 08:37:37 »

Добро утро, как сте?На една крачка сме от коледните празници.Ние се разбрахме с нашите да дойдат на 24-ти и да донесат почти всичко те.Ще дам задачи и на свекърва ми и така.От нас само мястото, те ще носят манджата.Нямам сили да готвя, но не искам да лишавам голямата от празника, заради близначките.

Виви, за инхалатор ли питаш?Аз имам отдавна, при нас помага.АКо е суха, алеща кашлица, задължително го включвам в лечението.Правя инхалации с физиологичен разтвор, за такива с препарат си трябва лекарско предписание.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: декември 20, 2019, 09:01:19 »

Не знам доколко е позволено, но ако е за голям човек, за себе си съм помзвала кармолис на капки за инхалатора. За дете не знам освен содата- трябва да се проучи
Моят мрази градината - та нямаме и плюса със забавлението..
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 20, 2019, 09:03:06 »

Здравейте!

И ние много го ползваме инхалатора. Главно за инхалации с физиологичен разтвор, когато има лаеща кашлица. И аз го ползвам и облекчава.

Аз не съм забелязала да водят много болни деца на градина, но сигурно има болни, щом и Томи се разболява. Тук болничните са ограничени и очаквах, че всички ходят много болни, защото няма кой да ги гледа.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #84 -: декември 20, 2019, 09:31:58 »

Еха, кой полазил форума heart heart heart
На голям берекет ще е, дано!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 20, 2019, 09:33:29 »

Добър ден!
Моето е на градина тази седмица, днес им е тържеството и ще имат театър, чак се учудвам че още е здрав и дано да си остане така! Ама януари и февруари мисля да го подържа вкъщи превантивно и аз. Горда съм със себе си, че успях да свърша всичко- колата ми е готова за път, подаръци за децата и учителките, качих си ските и само багажа да стегна ми остава!
После ще се включа пак, че трябвало и да се работи  shok
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: декември 20, 2019, 10:23:17 »

С риск да ме анатемосате, ама това не го разбирам! Радвам се, че живея в град, където контролът е по-строг и такава простотия с болни на градина няма. Не че съвсем няма, но цедката е доста по-ситна и те връщат без да им мигне окото. Досадно е, но всяка сутрин ни задължават да мерим температура в яслата. В градината на родителска среща поясняват в кои случаи звънят по спешност да си вземеш детето. Цената на всичко е по-нисък стандарт, по-ниски заплати, една идея по-лежерен живот откъм зор в работата. Въобще здравето на детето не мога да го измеря с огромен бонус за коледните празници (например), защото съм си продала душата на дявола да си пускам детето болно. pardon След като се намира начин да се гледа здраво дете, за да не се разболее, би трябвало да съществува обратният вариант, нали? Мои си разбирания...


Снощи бяхме на театър - Чиста къща. Беше интересно, различно и много зареждащо. С ММ после бяхме на кръчма само двамата. Това отдавна не е било. Доволни сме Curtsey
Наде, добре дошла обратно!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #87 -: декември 20, 2019, 10:49:33 »

Добро утро!

И аз кашлюкам,някакъв Пловдивски вирус закачихме  lol, всички дето бяхме в Пловдив след три дни бяхме със същите симптоми, започна с болки в гърлото и след това кашлица, лошото е че заразихме и Софиянци, ей днес и бременната ми колежка със същите симптоми

Това с градините си е такова, сополи, кашлици, разтройство, има няма 3 дни е бил без сополи от както е тръгнал, ние също ги лепим.

При Звяр вчера беше дядо Коледа, много беше развълнуван, подаръка все още не е отворен, само ходи и го гледа и отброява дните до Коледа.

За Бъдни не знам какво ще правим. Свека е нещо нацупена на мм, той не знае за какво, уж някакви филми върти че е заради това че като сме при нашите излизаме по ресторанти, пък тях не ги водим никъде.Като ги поканим те отказват. Лошото е че май ще се наложи да приготвям аз за бъдни, пък аз никога не съм правила сарми, чушки с боб... даже не знам как се прави със сушени чушки, ама каквото дойде.... ще "гугълна" и ще се оправя. Тъпо е че те ако са без Звяр ще са нацупени също... не знам какво да направя, да говоря ли с нея, на мен не си личи да се сърди, говори си с мен.

Как ми се искаше днес да ми е последния работен ден за годината, ама ще работя и понеделник!

Хайде лек ви ден!
« Последна редакция: декември 20, 2019, 10:53:03 от bulche91 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: декември 20, 2019, 13:10:33 »

Булче, бързо да се оправяте и здравословно, и в отношенията със свека! Пробвай се да си посланик на мир, опитай да ги поканиш и у вас ако искаш. Сухите чушки с боб, аз ги правя така- чушките във вряща вода за малко да се отпуснат, боба го варя и после със морков, лук го запървжвам леко, като го овкуся, но гледам да остане малко вода, че да не е сухо. Накрая пълня чушките и им слагам от водата, в която те са били и на фурна. Ох, доядоха ми се!
В нашата детска не видях болни тая седмица, а все засичам по 4- 5деца на вратата, тоя път никой не кашляше и нямаха сополи. Мен 2 пъти са ме викали да си го взимам на обяд, единия път имаше температура, другия като се изрина.
Наде, добре дошла и да минаваш по-често!
Панде, то Коледа дойде, тебе не те обзема коледно настроение. Дано последните дни те прихване!
Али, споделям мнението ти за по-строгия контрол, ама... това е!
Понеделник и аз ще идвам на работа, даже в комплект с дребния, че се надяваме да ни пуснат на обяд и директно да отцепим към Смолян. А дано!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #89 -: декември 20, 2019, 13:45:56 »

Здравейте, момичета!

 Няколко дни преди да припадне форума бях влязла и си четох сватбената тема, не знам какво ме беше прихванало.... и си викам трябва пак по-редовно да пиша. И тъкмо се наканих и форумът умря
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines