Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:56:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41710 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 02, 2019, 16:21:24 »

Аз само с Моника се оправях, но сега абсурд!На моя мъж работните дрехи, на Моника дрехи, чаршафи сменях, на бебетата дрехи.Ми нямам къде да съхнат.През седмицата два дни въртях дрехи вътре-вън.Голямо приключение ми е, а ще ми е още по-трудно в бъдеще.Със съдомоалната е същото.Но разбирам свекърва, майка е по същия начин.Макар тя да има съдомиална, тя си я поиска и я пуска почивните дни и като има гости.

Али, и моя мъж е така с жилищата у тях, малко като осиновен.За сега нищо не се чува за апартамента, но като гледам майка му иска да го остави изцяло на брат му, което въобще не е честно.Но аз мълча и гледам да не всявам раздор.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: декември 02, 2019, 16:52:44 »

Естествено че имаме домашни дрехи, но какъв е смисълът да ги пускам на сушилня, когато имаме две тераси, една от които закрита? Когато изсъхнат, тогава, не са спешни. На ниска тарифа /през нощта/ не пускам и пералня, защото като свършат, пищят така, че цялата махала ще събудят. Пера, когато на мен ми е удобно, чак толкова дребни икономии до никъде няма да доведат. Бойлерът е включен непрекъснато, отопляваме се с климатици и един маслен радиатор, готвим на ток и газ и никога, ама никога не можем да докараме само 60 лв.  разход за електроенергия. Не мисля обаче, че в случаи като нашия, има смисъл да се прави и преразход, за сметка на едно простиране или измиване на 4 чаши. Няма да забогатея от тези спестявания, но определено предпочитам да дам парите за онова момиче в Асеновград. pardon
Както и да е, нито аз ще ви убедя, нито вие мен. След време и вашите деца ще ви се чудят за неща, които смятате за правилни. То и по тези причини млади със стари не искат да живеят.  Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #17 -: декември 02, 2019, 17:56:32 »

Абе дано склониш, ако не , здраве да е, ние сме си просто "инстант домакини", та за туй се чудим, даже ей сега ще се кача да питам за робот хахаха  че не знам дали ще се качва на "шаги килима"
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #18 -: декември 02, 2019, 19:02:50 »

Килим купих, за да има къде да си играят децата зимата. Аз имам един скромен робот от служебните подаръци, той винаги е на нисък старт в кухнята. В хола по килима не ходи, но съм готова да се разделя с килима в името на автоматизацията.
С ръка на сърцето заявявам, че при наличие на миялна чинии на ръка не мия, само по някакво ултра изключение, евентаулно на 100 години. Пералнята ми е комбинирана със сушилня, пускам сушилня главно за хавлии и чаршафи. Другото не ми пречи да си го просна вътре, защото много от нещата после са ми изпънат и не ги гладя. На терасата спрях дори лятото да простирам, защото се навъдиха много миризливи буболечки.
Инстант домакини ми допада, да такива сме. Но на нас всичко ни е instant, спешно и за вчера в служебен и личен план. Работя на пълен работен ден, отглеждам две деца, което е свързано вече с доста извънкласни занимания и разходки. Домакинската работа не съм я делегирала, готвя много вкъщи и не няма да си дам времето за телефона, защото това е моето малко откраднато време да седна и да ви напиша едон пост докато втората миялна за деня приключи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 03, 2019, 08:30:38 »

Добро утро!Киви, колко е права, просто такъв ни е живота на нас.Всяка минута е разчетена и се знае какво ще се прави.В момента нямаме плуване, защото има проблеми с басейна, но като включим и извън градината воденето и взимането на детето, направо нямаме време да се завъртим.

Как сте днес?Вчера разбрах, че днес ще снимат децата за календари в детската и говорих с майка да я заведе.Аз наистина вече съм като танк и ми е много трудно ходенето и седенето права където и да е.

Хубав ви ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #20 -: декември 03, 2019, 10:00:48 »

Добро утро! Аз днес се оправям, 32 живна, но той е на АБ.
Вече като ми мина малко мога да споделя как си изкарахме последните няколко дни. В един момент, в който термометъра все четворки почна да ми изписва на дисплея и нищо не помагаше, нещо съвсем се сдухах и заведох 32 до спешното в най-близката болница (частна) от където ни изгониха общо взето... не съм очаквала, че при положение, че прегледите им са толкова скъпи могат да назначат такава зла баба да им прави филтъра. Абе изобщо се държа безцеремонно... Свекс беше споменала, че разчитала на старите кадри... младите лекари може да нямат толков
а опит, но поне още са човечни.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 03, 2019, 10:13:34 »

Кив, при нужда ходим в болница Здравето. Никой не е смял да се държи така. Не ни е близо, но и аз мн държа на отношение. Инак е ясно че ги тъпчат с едни и същи бълвочи.
Малкият за рд получи хубави подаръци и фетишът му да маже и да пере се сбъдна- има пералня играчка и машина за пластелин. А, и Менианте му донесе прословутото осиновено зайче Бетси, та и то е страшен хит.
Свекс, наистина просто сме различни. Права си.
Аз искам робот но ще чакам да кажете мнения за килимите и неговото действие там.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #22 -: декември 03, 2019, 10:19:50 »

Аз нямам сушилня и не искам. Преди като имахме не съм я ползвала и малкото случаи като я пусках трябваше да са малко дрехи, иначе се мачкаха много. Брат ми ползват нон стоп, ама те са 5 души, и аз да имах толкова дрехи, смачкани, несмачкани, щях да ползвам. smile

Миялната я пускаме почти всеки ден, има изключения, ако не съм готвила, няма да има насъбрани тежки неща, а няколко чаши и чинии си измиваме на ръка.

В крайна сметка всеки си знае как му е удобно.  smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #23 -: декември 03, 2019, 10:39:06 »

Кив, при нужда ходим в болница Здравето. Никой не е смял да се държи така.
За Здравето в Овча купел ли става въпрос? И ние също няколко пъти ходихме там, защото ни е супер близо. Обаче чух за няколко случая, където казват, че е пневмония, снимки, приемания в болница, антибиотици и тн., а се оказва че е съвсем излишно и грешна диагноза. Следкато и на нас ни се случи същото, с тази разлика, че бях предупредена и не се вързах и след съвет с още 2-3-ма лекари, които потвърдиха, че не е пневмония.. повече не съм стъпила там. Така, че имайте едно наум. Иначе преди това бях много доволна от отношението.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #24 -: декември 03, 2019, 10:59:52 »

За Здравето в Овча купел ли става въпрос? И ние също няколко пъти ходихме там, защото ни е супер близо. Обаче чух за няколко случая, където казват, че е пневмония, снимки, приемания в болница, антибиотици и тн., а се оказва че е съвсем излишно и грешна диагноза. Следкато и на нас ни се случи същото, с тази разлика, че бях предупредена и не се вързах и след съвет с още 2-3-ма лекари, които потвърдиха, че не е пневмония.. повече не съм стъпила там. Така, че имайте едно наум. Иначе преди това бях много доволна от отношението.

това с пневмонията се случи и на няколко мои приятелки, схемата е една и съща всеки път, пневмония, нямаме легла по ЗК, за това можем да предложим частен прием.

Киви, къде ходихте?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 03, 2019, 11:09:31 »

При вас имате частни ДКЦ-та тук не е така.Или си в спешния т.е. бръза помощ или търсиш доктор на частно да те приеме.Частната болница, която има детско отделение, нощем няма дежурен лекар и за да го повикат плащаш 50 лв и чакаш да дойде.Събота и неделя има спешен кабинет в ДКЦ-то където водя Моника.Слава Богу, до сега не ни се е налагало нощем да търсим лекар или Бърза помощ с нея.Веднъж на връх Нова година ходихме в спешното и след 30 минутен престой в който дори не ни погледнаха звънях на лекар да ни приеме на частно да я прегледа.Просто в спешната помощ има огромна липса на кадри.Отделно братята роми използват спешна помощ като лично Джи Пи и много често линейките са извън града по заявка за нещо много страшно, а на място има или пияни или с настинка цигани.Просто положението е под всякаква критика!Доктори са ми споделяли как циганите използват линейките за такси.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 03, 2019, 11:23:18 »

Никога не сме имали такива проблеми там, даже единият път мина с шуслерови соли и вит Ц. Не са ни карали да правим допълнителни изследвания или каквото и да било източващо. pardon А сме били при трима различни педиатри там.
Той по здравна каса си има педиатър, но все уикендите ни се случват драмите... Инак държавният е ок, но като има прекалено много деца, там е обратното- недоглеждат и подценяват ситуациите. pardon pardon
На държавния му харесвам това че не е тръшкач и  не истерясва родителите.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: декември 03, 2019, 12:24:18 »

Свекс беше споменала, че разчитала на старите кадри... младите лекари може да нямат толков
а опит, но поне още са човечни.
Сега, не забравяйте, че моят кръг познати и роднини са предимно медицински работници и съм им свикнала на отношението към пациентите по принцип, та не им се връзвам много.
Последната среща със спешна помощ беше, когато котката прегриза пръста на Родния и ако там нямаше възрастен доктор, който да каже какво и как, младите нямаше да се справят. Не могат да бият инжекции, не могат да правят превръзки, не могат да взимат кръв от вената... Не го учат, не се упражняват и не искат да го правят. В подобна ситуация отношението и човечността не са от толкова голямо значение, или поне могат да се преглътнат, ако знаят и могат да направят нужното.  pardon
Естествено, най- добре би било да се съчетават и двете /можене и отношение/, особено когато се касае за деца. Много неща не са наред в системата на здравеопазването, навързани са едно за друго. Виновни винаги няма, само потърпевши и от двете страни.  pardon
Киви, тази баба може и съвсем съзнателно да са я сложили да разпъжда пациенти, хем да има виновен, ако нещо се случи, хем и по- малко работа. pardon Звучи ужасно, съгласна съм.
На една разтревожена майка и изплашено болно дете, само това им липсва. Миналата седмица се въртеше из интернет пространството статия на юристка за правата ни, какво да очакваме и срещу какво да протестираме /или в Майко мила, или в Мама Нинджа май я видях за първи път/, но за съжаление не я запазих. Беше след фаталния случай с внезапно починалото момченце, което бяха водили в няколко болници. Ако някой я има, ще е добре да я постави и тук.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 03, 2019, 13:36:55 »

Да, изглежда че като имаш лекари в семейния кръг и някак им свикваш на държанието.Аз имам двама чичовци лекари.Те са братя.Двамата са коренно различни.Единия е ЛЛ, страхотен диагностик, той откри на баба ми рака на дебелото черво, на сестра ми болестта и какво ли още не.А и двете бяха минали през специалисти преди него.Общо взето ни е спасявал цялото семейство от ужасни болести.Но като човек е ужасен и като държане към пациенти.Ние сме му свикнали, но за много хора е труден за преглътване.Опитва се да се държи добре, ама никак не му се получава.
Брат му е хематолог много добър, и като държане с пациенти и хора е на другата крайност, добър, изслущващ, разбиращ.Лекува сестра ми, и тя сподели, че в отделението го боготворят пациентите.
Аз в повечето случаи слушам какво ми говорят насреща, дали са адекватни и тогава решавам дали да се засегна за държание.В частната болница, където буквално ми спасиха детето, лекарите всичките се държаха прекрасно, макар на двама от тях да си личеше че им е много трудно, но 47 дневно бебе с такава диагноза като нейната рядко се появява и то българче нали.Та много внимаваха, държаха се прекрасно и адекватно от към лечение.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 04, 2019, 07:37:55 »

Добро утро. За мен е поредната безсънна нощ. Дребната пак сънува кошмари и вика мама. Татко, кога ще е актуален за друго освен за игри и лигавщини?

Хубав и усмихнат ден моя ще е полузаспал.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines