Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:49:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41690 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« -: декември 02, 2019, 09:20:30 »

Здравейте


Заповядайте в месец декември! Santa Christmas tree Skiing

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 02, 2019, 09:44:20 »

Добрютро, аз имам дете със зачервено гърло и сополи.Съответно ще се гледаме в къщи двете!Имам и сушилня!И сушилнята е по-нисък клас, но мога да я сложа на остъклената тераса и ще работи и на по-ниска температура!Чела съм Свекърва аз Wink Вчера 4 перални със сушилни опатках, много бях доволна от себе си!

Измислили ли сте къде ще карате Нова година или ви е рано?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 02, 2019, 10:24:07 »

https://youtu.be/pzkg3kBIv88

Здравейте в Декември smile

Вчера решихме да обиколим коледни базари. Общо взето гонихме Бамбук от Щефансдом до първата спирка на метрото, която видяхме. Не знам защо винаги трябва да тича там. Питахме го харесаха ли ми светлинките, а той каза, че не, защото имало много хора и му пречили да бяга. Искахме да се снимаме, сигурно сте видели резултата във фб.

На нова година ще сме си вкъщи. Бамбук сигурно за първи път ще спи в 12ч. Преди като стоеше все до 11, го държахме буден. Ама сега заспива в 9 и сигурно ще спи. Дано не се събуди, защото по принцип много го е страх от заря.

Желая ви хубав месец smile И специални пожелания за положителни емоции към Маги smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 02, 2019, 10:27:30 »

И пак аз, че забравих smile

По немски за домашно имахме да пишем за доброволна организация и аз писах за Зачатие smile имах само една грешка, а учителката ми ми благодари за това домашно smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 02, 2019, 10:30:47 »

О, благодаря че си се сетила за нас!Радвам се, че съм успяла по някакъв начин да ви приобщя към каузата ни.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #5 -: декември 02, 2019, 10:57:39 »

Честит нов месец... аз го започнах болна, вкъщи... трябваше съвсееем друго нещо да правя днес, но не ми било писано. Ще ходим на лекар, отново.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 02, 2019, 11:14:51 »

Здрасти!
Честит нов месец, дано да ни донесе много положителни емоции!
На мен ми тръгна на криво- нали съм пеша и скапания рейс не дойде  diablo 1 час не мога да стигна, сменях 100неща, закънях и умрях от студ! Ми как да не мразя градския, веднъж ще ми потрябва и ще се прецака!
За НГ вече имаме план- ще оставя Ники на наще за няколко дни и ще ходим да караме ски. Утре мисля и отпуската да си пусна и да се надявам всичко да върви по план.
Тази седмица мисля да водя Ники до коледния базар да разгледаме, ама първо да мине Никулден, че още се разправяме у нас или в Банкя да е.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: декември 02, 2019, 11:34:05 »

Привет!
Маги, честита сушилня! Ти да не  изпра цялата къща, та 4 перални си врътнала? blum Аз пак не пускам нашата, все още суша на простора вън или вътре, да овлажнява въздуха от климатика. Днес даже минах на зимна програма, при -4 замръзнаха и после ги вкарах шоково вътре и сега пак са вън.
Ами при нас беше -4 сутринта, на Рожен -3 angry Сега грее слънце.
Завърших украсата на първи етап, доволна съм и аз, и възложителят е доволен. Снимките от престараване ги изтрих, ще направя пак. Има и коледни елементи, то стана като сватбена декорация само в бяло, та сложих както си трябва зелено и червено.
Вероятно Нова Година ще посрещаме там с приятели, това ми е възнаграждението за труда, в натура danceg
Из Пловдив е пълна скръб, нищо ново, нито една нова лампа не са сложили. Старата елха от преди 5 години ще я палят /светлинките, де/ довечера. Онези грозни чудовища, подарък от Китай, дано вече са ги изхвърлили. Базар сигурно ще има по- късно, в Капана. След дъждовете и ветровете всиúо е засипано с листа и прахоляци, сиво и мръсно е, а пече слънце като за ярък контраст.
Панде, много сте напреднали щом такива сложни съчинения пишете вече good.
Имам ужасно много домакинска работа, изостанала от две седмици. Започвам обратното броене до връщането на децата за празника, а дори не зная къде им тикнах тукашните дрехи. Ама и аз като Рат си викам, да мине Никулден и тогава. И две срещи ми предстоят, една пенсионерска и една с бивши колеги.
Та така, болните да оздравяват, да ни е хубав и успешен месецът.  heart
« Последна редакция: декември 02, 2019, 11:49:20 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #8 -: декември 02, 2019, 12:03:42 »

Пфуу как ми е изрязано заглавието. Маги, преди да си родила, може ли да го по-оправиш? НГ да е примерно.

Аз толкова мързеливо изкарах уикенда, чак ме е срам smile. Уж се понаспахме, вчера даже прекалихме, легна Звяр за обеден сън в 13:30, ние също да гледаме сериали и се събудихме всички в 17:30... После по оправихме вкъщи, украсихме елхата. Много се гордея със себе си, от 9г ползваме същата елха и нищо допълнително почти не сме купили към нея, тук таме някое подаръче от размяни, взех и един флиц тишлайфър за масата и това е.

Рат, на коледен базар само през седмицата, уикенда е лудница, не можеш да се разминеш... Аз Звяр не мисля да го водя, но с колегите живот и здраве ще отидем, миналата година ходихме, делничен ден, екстра беше .

Свекс, само като те чета и се ядосвам... начи ще просваш дрехи, ще местиш парашути наляво надясно,ама сушилня няма да ползваш... ей за това няма да купувам нито на свека нито на майка ми съдомиялна и сушилня, само прах да събира...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 02, 2019, 12:18:33 »

Свекс, що не я ползваш, какво й е?
Аз домакинска работа затрупана винаги имам. Миялната финално спря да работи днес. Хубаво че ни е подарък ... щях да се изям иначе.
Та сега само да минат рд-тата семейните и стягам гащи и миялна да изнирам.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #10 -: декември 02, 2019, 13:10:35 »

Добър ден!
И двете ми деца спят, аз побръмчах малко с епилатора, трябва следобед и кучешките косми да обера, с прахосмукачката де. Малкото дете през деня кърти, е го сега 3+ часа не е ял, а през нощта на два часа ми мята крайници  angry
И ние мислехме вчера елха да украсяваме, но цял ден се търкаляхме по диваните, поне ние с Мис. ММ се занимава с една стая, дето миналата година я разчиствахме и още нямаше прокаран ток и слага външната украса, та сме полу украсени.  pardon И двете с Мис сме сополиви, щото в събота беше много студено, пък тя цял ден се пазари да ходим до магазина, накрая я изведох и явно ни е надухало  nea За първи път съм сама с двамата, хубаво ни е  heart
Изобщо не ме привличат тия коледни базари, предпочитам да си спестя лудницата. Греяно винои вкъщи мога да си направя.
Викат ме за ядене  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: декември 02, 2019, 14:06:12 »

Сушилнята я ползвам през зимните месеци, предимно за спално бельо. Няма да сложа панталони, поли и блузи, първо, защото материите не са пригодени за такова третиране, второ, че времето го позволява - духа вятър и грее слънце. Никой не може да ме убеди, че дрехите не се съсипват така много по- бързо. Не ми и трябват спешно, имаме достатъчно за две седмици поне. Времето за простиране и разнасяне /примерно/ мога да го уплътня иначе само с ровене из телефона, за друго не би ми стигнало, а е и вид гимнастика, излизам на терасата и мога да клюкаря какво се случва отсреща във фризьорския магазин и въобще на улицата. Wink
Съдомиялнята по същия начин не смятам да я раздрънквам само за нас двамата, като се съберем поне 4-ма, които да ядат вкъщи, вече е друго. Да, определено не е работа на децата да купуват домакинска техника на родителите си, ако те не са поискали точно това. Всеки си прави сметката от кое за какво да спести, примерно електроенергията за сушене да отиде за отопление и др. Вместо да ми пробутват старите си лаптопи, да ми купят нов, или принтер, та да ги ползвам с кеф.  Wink.
В тази квартира НИ2 няма сушилня и то целево. Връхните дрехи /якета/ ги суши на обществена, другите - простира. В средите, в които се движи, само семейства с малки деца ползват сушилни през зимата. Едва ли е от финансови причини, сигурно е ретро мода и опазване на околната среда smile
Вчера имах чувството, че е Благовещение smile. Разбрах, че немското Амели чака братче през пролетта и племенникът по мъжова линия очаква бебе в края на май. За племенника беше пълна изненада, познава се с момичето едва от това лято, но пък е любов от пръв поглед и всички сме много щастливи.  heart От много години не бях чувала за толкова скоростно развитие на събитията, обикновено се влачат по 10 години докато се оженят и после още поне 3-4, докато родят. Дано имат късмет и двете семейства, да са живи и здрави и всичко да е наред. good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #12 -: декември 02, 2019, 14:47:55 »

Днес съм с двете деца вкъщи. Ходихме за бележка за Кокона. А Дребният беше на преглед, че и той прихвана конюнктивит. Заели са се да ме дразнят. nea Дано се събудят в по-нормално настроение.
Еми, кофти работа! Дори и да е подарък, пак човек разчита на пустата му машинка и пак е хамалогия. Е, днес остро имах нужда от робот, а не да мия и трия пода след всяко хранене. sad Даже строих дечурлигата и ги насмотах, че другия път на земята ще им сервирам.
Тези дни пощуряха вкъщи. Излизаме, играят, ама не е като в нормално време. Доста студ и вятър събрахме.
ММ нещо набра на родителите ни. Нашите бяха в Турция на пазар - жив туризъм си е, ама хайде! Приказват за ремонти в тях от година след сватбата ни някъде. В същото време по пет пъти ходят на СПА. Майсторът им е за без пари, обаче... За тях е по-важно да се хвалят как зимата плащат 60 лв ток (примерно). Не отчитат обаче колко е некомфортно студено в тях. crazy Едно време баба и дядо тръгнаха да правят скъпи ремонти. Разчитаха как дядо взимаше огромна пенсия. Обаче здравето му се влоши, всичко беше претупано и ремонтите приключиха някакси. Сега баба се чуди как да се оправя зимата. И на майка й казах да мислят преди пенсия... Имат пример уж.
Родителите на ММ пък друга птица ги била закълвала по главите - да продават апартамента си и да купят къща за ремонт в село до града. Е, тук ММ побесня! Едно време майките ни реваха как няма да си виждат внучето (тогава само Кокона) и как не може да живеем някъде, където те няма да имат транспорт до нас. ММ и друго мисли - брат му има преписан апартамент, братовчед му - също, а той като осиновен - ако нещо му се отреди. Не че ни е тупнало, ама него много го жегна. Пак де - само две години му отне да осъзнае, че нашите родители си правят кефа и не им пука много за последиците. tease
Аз отдавна съм се отказала да давам акъл на нашите какво и как. Но не искам и да ми се бъркат вкъщи що се топли навсякъде, що бойлерът не се спира и тн.
Отивам да дооправя, че сутринта нямах време и леглото да застеля.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #13 -: декември 02, 2019, 15:11:36 »

Абе Свекс, все едно майка ми чета  lol, тя само на евтин ток пере, при тях неделя е цял ден евтин тока и след 22:00, както и между 14:00-16:00, на дърва се отопляват, на печката за дърва винаги къкри нещо за да пести ток, това като дойде при нас не мога да я преместя от мивката, как така сме чакали да съберем достатъчно посуда за да я пуснем? Мен ми е такъв кеф да я пускам, за 5 чаши съм я пускала. Не можеш да ме убедиш че само фенси дрехи имате хахах, аз примерно повечето неща пускам в сушилнята, финните дрехи са на парното зимата, за час два са сухи, така за няколко часа всичко е прибрано по шкафовете.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 02, 2019, 15:38:09 »

Али, птицата на прозрението пък е чукнала мъж ти. Съдбата си знае работата!
Свекс, всеки си смята разходите, така е. И аз не бих подарила без да питам. За майка знам че иска сушилня. Съгласна съм обаче с Булката, че всички, подозирам и вие у дома, имате домашни и нефини дрехи, които могат да се пускат на сушилня, без значение дали им съкращава живота. Миялна и аз пускам за 4 чаши.от днес ще пускам чушки, преносно казано. diablo
Друг е въпросът че като човек има свободно време и е деен като теб, си намира работа.
Инак за отоплението и ние внимаваме какво и как потребяваме. Но не прекалявам защото мъж ми е склонен към мания за пестене на ток.  shok
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines