Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:10:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83831 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 21, 2019, 08:47:35 »

Добрутро!И тук е мъгла, но не е студено, даже е приятно ама аз от както забременях са ми объркани усещанията smile

Днес пак съм леж пром.Снощи моя мъж чакаше да види намаленията в Зора и Техмарт и тая сутрин много разочарован ми обяснява колко са смешни и нереални.Ние нали за сушилня гледаме(убедих го и място и намери), та той все се надяваше да намери нещо хубаво и намалено, но както аз му казах все пак живеем в БГ!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #166 -: ноември 21, 2019, 09:00:21 »

Да, ама сливенските милинки хич не бяха мазни... Едни такива на малки късчета, с пудра захар, много вкусни.
Това чудо ме е изхвърлило, ама си имам офлайн записа, та ей ви го. Не е нещо изключително, спокойно може да се прескочи.
Свекърва, не съм човек вярващ в "новото начало". Наскоро коментирахме с Еми тази тема. Не може да срутиш всичко и да кажеш: "Това го отричаме, започваме от нулата." Вярвам, че живеем в континиум, правиш грешки, учиш се от тях, предприемаш коригиращи действия и така докато се усъвършенстваш. Само че воля няма, воля... Като самите хора не искат да правят усилия, кой? Цял живот се чака някой да ни "оправи". Ами доста ни оправиха lol lol lol И аз мога да постъпвам против правилата, и ще ми е по-лесно, и повече парички ще имам. Обаче си казвам щом има ред, той е да се спазва. И когато бизнесът, работниците, администрацията, обществото, отделните индивиди започнат да коригират себе си и да спазват реда ще живеем по-добре. Иначе и най-добрата система може да се опорочи girl_wink Само му дай на човек възможност да го направи.
Милинка, говоря не по принцип, а само за системата на здравеопазването. Отдавна се видя, че не това е добрият модел, ощетени са работодатели, работници и служители, медицински персонал и накрая всички ние като ползватели. Да, човек се учи от грешките си и би трябвало да се развива и усъвършенства, но  става така, че грешките служат само за "вратички" за нарушения и облагодетелстване на тесен кръг. Аз и хората около мен имаме достатъчно воля и полагаме усилия, но не ние правим закони и взимаме решения за корективни действия. Отгоре на всичко говорим за социална дейност, в нея няма финансова справедливост, а равнопоставеност, сбъркана с уравнивиловка. Хайде да има обвързаност за изплащане на болнични с лична застраховка, да видим дали някой ще ходи да ползва фалшиви или пък работодател да го натиска да боледува. Доказана истина е, че решаването на един проблем по един и същи начин ще доведе до същите резултати, независимо от воля и усилия. Разбира се, това е мое мнение, за сегашния момент и за сегашните условия. Готова съм да го променя, само да видя добра стратегия, а не хаотични действия за замитане и отвличане на вниманието.  pardon
Ударих го и аз на дълбокомислени писания blush nea.
На днешния ден изпратих за първи път коледен подарък във форума. Запомнила съм го, защото гонех точно празника "Ден на християнското семейство" и много се вълнувах.  heart  Тогава Милена /другата, майката на Боби/ още не беше омъжена и и предстоеше сватба в първите дни на декември. Как лети времето...
Хубав ден на всички ни, останалото е мълчание, както казва другарят Шейкспирт Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #167 -: ноември 21, 2019, 09:16:21 »

Добро утро!
Трудно ми е през телефона да вадя цитати от вчерашните постове. Трябва да има ред и последователност в работата good Неслучайно обаче дадох пример с колегите от производството. В администрацията някои обичат всичко да е в класьори и 55 пъти на ден да вадят и слагат листове. Други пък обичат всичко да е изсипано на бюрото и да ровят листовете като кокошка на купище.
Разликата между вмешателство и порядки често е тънка. За съжаление има не малко хора, които работят не благодарение на добрия мениджмънт, а въпреки посредствения такъв. Като цяло производството е гадна работа! Трудно е, тежко, шумно, на места мръсно. В днешно време има голямо текучество на хора. Много трудно се сформира екип като стил на работа, като характери (защото сме хора, а не машини). Това влияе и при администрацията. Много ми е било трудно с напускането на всеки работник и идването на нов. Не само в последната работа. Три от четирите ми местоработи са били производствени предприятия.
На работа заварих в папка Оферти файлове с имена OFERTA, Oferta, oferta, оферта и ОФЕРТА. crazy И за съжаление папката не беше единствената с нарината вътре информация. Сума си време съм отделяла, за да влизам, преглеждам към кой клиент е, от коя дата е и да преименувам всичко, че иначе намиране на нещо старо е невъзможно! ММ имаше такъв сблъсък на държавна работа. То е ясно, че започвайки работа нашето поколение не мисли, че това ще е работата до пенсия. Но не ми харесва идеята "след нас потоп". Едва ли помните - преди точно три години един месец преследвах шефа ми да му кажа, че съм бременна и трябва да търсим човек. Пуста му съвест! Не исках човекът след мен да се лута необучен, както аз бях в началото в тази фирма.
О, аз съм много ЗА личната застраховка като принцип в здравеопазването! Ето, сега имаме застраховка на жилището и се стараем да изглежда добре. Ако беше колективна грижа, на входа да речем, то тогава щях да чупя един прозорец с идеята да ми платат всички и да си подменя дограмата изцяло. Примерът е елементарен, но показателен за принципа на фалшивите болнични.
За социално подпомагане не ми се говори, че нали наскоро имахме фамилно сблъсък с тях по два случая nea Служителите си разбират от работата, но институцията има нужда не от реформи, а от изриване из дъно.
Паднах от смях с грешката във фиша funnytooth funnytooth funnytooth
Нашата сушилня я взехме по Коледа. Няма големи промоции, защото сега е жътва за магазините. Маги, после да споделиш марката, че имам нещо предвид за удължена гаранция и подаръци (перилни препарати и омекотители) от вносителя.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #168 -: ноември 21, 2019, 09:34:43 »

Коледната тема е разкош smile Чак мъъничко съжалявам, че няма да съм част от еуфорията, да съм коледното ви Джудже, Снежанка и пакостлив елф много ме радва също Wink

Включвайте се повече!

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: ноември 21, 2019, 09:43:27 »

Аз не знаех че Милинките могат да са със зАхар. По Софийско ги знам само като солени, със сирене.
Коледната тема я постнах във Фб, дано се включат повече хора.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #170 -: ноември 21, 2019, 10:15:35 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Добре щом няма да закриваме цялата държава, а само конкретна система, то пак важи, че едното не изклюва другото. Аз също съм против сегашния модел, той може да работи само в силно "съвестни" общества. И малка скоба, като казвам нещо подобно е насочено към обществото като цяло, както се казва тук присъстващите винаги са изключение и то доброто такова girl_wink А под такива общества разбирам северните - Норвегия, Швеция, Дания и т.н. Обаче за съжаление и там се напълни с много паплач, та в момента и те страдат и търсят решения. Иначе и аз искам тези пари да са в мой фонд и да се трупат. Защото идеята, че за да отида на специалист трябва да мина през личния лекар за направление, ме влудява. Ами аз на очен и гинеколог си ходя на платен преглед. Да не говорим, че като имах проблем с бъбреците по спешност в събота пак ходих на платен. Някак си да чакам до понеделник за направление при услувие, че уринирам кръв. Ами няма как да я харесвам тази система.

Имам супер много няща на глават, че и износи в несвяст. Пожелайте ми късмет и щастливи звезди.

Еми, предпочитам да съм милинка, кифли не обичам, ама виж милинки топли с айрян, ам ам ам girl_wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: ноември 21, 2019, 11:15:50 »

Привет smile

Не съм ви чела, виждам, че доста обширни теми сте захванали. На мен обаче ми е много напрегнато време - уча за изпит, чертаем къщата (първия модел, който архитектът ни направи не се доближава ни най-малко до изскванията ни, явно ще трябва по- ясно да се изразявам)... Но пък си взехме коте, та сме на въртележка  tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: ноември 21, 2019, 13:35:56 »

Здрасти!
Аз отдавна не съм влизала, бяхме си вкъщи с Ники, той леко болен, ама баща ми се беше шашнал и реших аз да си го гледам. Той ме зарази и сега влача малко сополи. Надявам се до събота да съм като нова, че заминаваме за Варна, малко на концерт и нямам търпение вече!
Хари Потър са яка поредица, ама сега не бих им се зарадвала, детски са ми вече.
С Барбита  и изобщо с кукли почти не си играех, само ги събличах  crazy , наще не купуваха, ама нали съм момиче все това ми подаряваха   pardon Аз дивеех навън, колички, колела...

Свекърва, много се смях с пилето, което те е нацвъкало.
Маги, почивай бе жена, че не ти остана време за лежане  smile
Другите не ви запомних, извинявайте!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 21, 2019, 14:31:33 »

И аз гледам намаления, ама аз за хладилник се оглеждам. Нашият е много малък. Задължително искам да е на изплащане с 0% лихва. Заплюх няколко в Технополис (с 0% лихва), ама се чудя какво да избирам... И да чакам ли утрешната "промоция" в емаг да видя нещо ще излезе ли. А са до днес на "промоция" в Технополис с 0% лихва - да не може човек да изчака и да прецени.  pardon

 Аз барби имах само едно - истинско, баща ми го беше купувал от командировка в Германия май, ама после така се случи, че остана без глава (брат ми ми го дърпаше от ръцете, пък нали ми беше скъпо и не го давах, та ефектът беше това).  blush

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #174 -: ноември 21, 2019, 15:11:38 »

Аз нещо не съм фен на Емаг. Имаме покупки оттам, но май предпочитам Зора като магазин за техника.

В унисон с времето много подходяща ми се стори песента на Миро и Койна Русева "Ти защо си тук". Не знам по какъв повод са направили толкова дуетни песни, но ми харесва идеята smile

Днес подхванах да опаковам подаръци за Коледа. И без това не се шие. Ще чистя и готвя утре тепърва.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 21, 2019, 15:14:19 »

Техника не си взимай от емаг. 2тела и двата се прецакаха, не ни покриха нищо от гаранцията. А с такива големи покупки не бих рискувала, поне аз.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: ноември 21, 2019, 15:16:36 »

И около мен са само много недоволни от емаг.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 21, 2019, 15:19:49 »

Аз досега проблеми не съм имала.
Имаше един неработещ хард диск - върнах го и ми върнаха парите. Преди това - някаква пак компютърна част май ремонтираха докато беше в гаранция без проблем. Миналата година си взех лаптоп и телевизор - пак не съм имала проблем с тях.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: ноември 21, 2019, 15:22:00 »

Да ама пак две от нещата са били на сервиз/ връщане.
И все пак като ти познавам късмета, даже тънко си минала
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: ноември 21, 2019, 16:33:06 »

То сигурно заради късмета ми по принцип, в случая оставам с впечатление, че всичко е супер!  funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines