Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:07:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83830 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 19, 2019, 08:42:53 »

Менианте, твоят огретен ми звучи по-ок.
Аз отметнах част от нещата за Коледа за деца, имам още малко и ще съм готова.
Най после се сдобих с миялна отново, макар и подарък използвана, но е хубава марка и от близък човек. Та й се радвам много. Наредихме кухнята, остава само водната риза и радиаторите.
Този Меркурий съсипа бая народ.. наскоро четох подробен анализ че е най тежкият от десетилетия.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #136 -: ноември 19, 2019, 14:20:41 »

Здрасти!
Пък аз дрема вкъщи и чакам днес цял ден доставка от Хеликон - Хари Потър за НИ1 и племенника. НИ- тата имат първите излезли книги, повечето на английски и доста изпокъсани и разлепени от обикаляне по приятели, та от мен да мине, подарявам ги на снахата Wink. Да си ги носят ако искат в Америка на части. На племенника са от нас и децата, уж за Коледа и РД, пък дано се трогне да ги прочете. Ще стане на 10, а първата част Х.П. е на 11, би трябвало да е за него вече.
Като не остана време и се вдъхнових от немай къде за декорацията от поръчката за хотела, та разпънах машината. Ще правя снежен човек, голям и тъжен Wink от плат, със суровачка, вместо с традиционната метла в ръката. Харесала съм един пластмасов бидон за тяло и един по- малък за глава, които ще ползвам за основа, под ватата. Бидоните са стари, от кисело зеле и тъкмо леко ще понамирисват, да не ги крадат и повреждат blum. Значи, управата на хотела не искат типична коледна украса, а по- скоро зимна и преобладаващо българска, да не се засягат разни други религии гости. Сняг, новогодишни топки, искри, ноти, часовници, шейни... става, без ангелчета, пастири, кръстове, бастунчета, бебета Исусчета и разни подобни. Хаха, в общи линии, от социалистическите времена каквото се правеше за Нова Година. Като нищо и Снежанка да минава за позволена.
Ох, минах се, трябва да купувам съдове за готвене. Сложила съм си едно магнитче в джоба и само пробвам коя тенджера и тиган стават за новите котлони.
Сушилнята се е разположила като пет пари в кесия в кухненския бокс, вмъкнахме и печката вътре, та сега няма място за нищо. Обаче пък на остъклената тераса може кон или прасе да развъждам, толкова е празно. Wink
 Записвах, снимах, разпечатвах, ама като трябва да си разбъркам манджата, никой не ме чака да чета и търся и по тази причина сме вегани  funnytooth.
Еми, изпреварихте и вие снегове и студове good Радвай се на миялната и да ти служи вярно, тъкмо е научена.
Миленка, ще ви спрат ли сега фалшивите болнични? Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 19, 2019, 15:11:59 »

Свекс, прати ми да видя ако е удобно, каква печка избра?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: ноември 19, 2019, 15:20:46 »

Еми, старата AEG, от 88- ма набутахме на мястото на един шкаф. Само нов котлон купихме.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 19, 2019, 15:26:35 »

Еми, старата AEG, от 88- ма набутахме на мястото на един шкаф. Само нов котлон купихме.
Ааа супер, това си е икономично решение!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #140 -: ноември 19, 2019, 15:27:55 »

Свекс, все се каня да ходя до бившата Молдавия - има огромен магазин за тенджери и тигани. Доколкото разбрах и цените са им добри good
Тези дни наминавах в района, обаче хич не бях на тази вълна. А и не искам да уча околните, че разходите за посуда се правят по празници. Току решили такива неща, че стават за подарък funnytooth Така де! С асцендент лъв все лъскаво ми е в очите.
Хари Потър мразя от цялата суматоха, която създадоха от гащи до тетрадки с неговия образ. Това ме отврати от чисто литературния образ. Малко по-малко натрапчиво беше присъствието на Елза и Ана. И тях едва преглъщам, а се задава нова вълна.
Разпъргавила съм се и разчиствам из нас. Ще имаме гости в края на седмицата. Дано не познаят и времето позволи разходка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 19, 2019, 15:36:34 »

И аз не смятам тенджеряците за подходящо за празниците като подарък.
Али, напъвам се да видя лъвското в теб, но тъй като жените от тази зодия са ми доста неприятни, не мога да намеря и троха у теб от тяхното.
П.с имам алергия към Хари Потър. А кориците сега са ад. За мен лично това не е рисуване, това е подигравка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: ноември 19, 2019, 16:08:37 »

Али, напъвам се да видя лъвското в теб, но тъй като жените от тази зодия са ми доста неприятни, не мога да намеря и троха у теб от тяхното.
Е, ти като търсиш неприятното, как да го намериш Wink. Виж аз сега разбирам меракът за пердета и преобзавеждане на бърлогата, както и много лъвски мераци на иначе по- специалния Водолей smile
А, аз си мълча, че ми трябват тенджери и тигани, не искам подаръци от този сорт, сама ще си купя Wink.
От Хари Потър съм чела само първата част, от филмите май гледах. Не обичам фантастика, още повече бях на преклонна възраст, когато излезе тук, но покрай децата се насилих. Пък и тогава работех в Кока Кола, а те бяха основен спонсор и имаше много  инициативи, та нямаше как.  pardon.
Все пак е юбилейно издание, а фактът, че е български художник е още един плюс, така си мисля.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 19, 2019, 17:01:32 »

Много обичам Хари Потър. Исках да си имам приятели като Рон и Хърмаяни, ама после открих, че аз съм Хърмаяни lol Има много готини герои. Филмите също ми харесват. Четох ги някъде между 15/16 и 21/22 годишна възраст.
Новите корици първо не ми харесаха, но май само една не ми харесва. То не че тези дето аз ги имам са впечатляващи нещо.

Според мен Елза и Анна много повече заливат от Хари Потър. Вчера дойде по пощата каталог на един магазин за играчки,300 страници, и май най много неща и с Пес патрул. 
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #144 -: ноември 19, 2019, 17:27:14 »

Елза и Ана са готови за рестарт този петък, още дълго ще доминират по каталозите за играчки. Аз пък имах "аха момент" този уикенд. Попаднах в магазин за играчки на щанд с Барбита... ами те не са мръднали... от началото на 90те са си все същите, които ходехме да гледаме в малко магазинче на известни музиканти след училище. Руси, нахилени, с неествено розови устни и пак си струват поне базовият модел, който ми беше мечта тогава, 50лв... Та видяха ми се доста грозни с две думи, аз така и не се класирах за такава играчка и сега разбирам колко хубаво ми се е получило. Обаче тогава ми бяха много на сърце, като билетче за друг свят.
А днешните деца за какво ли мечтаят при това изобилие от вещи?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 19, 2019, 17:51:45 »

Свекс, като всеки човек лесно виждам първо негативното. Но специално за лъвското у нея- тцъ, не успявам. Мъжете са ми симпатични заради брат ми и един приятел. Но жените нещо не са ми на сърце.
Не бях се замисляла че дизайнерските похождения са от лъва- възможно е . Ама туй пак не е негативно.
Дано си харесат книгите- то за това всеки е с различен вкус. За да се дивим и чудим кой какво и защо харесва. biggrin
Детето у мен продължава да мечтае за барбита със сгъваеми крайници. Лицата не ги ззаглеждах, исках просто да им редя тоалети.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 19, 2019, 21:46:38 »

Имах страааашно много Барбита, но само 2 истински и само с тях играех. На другите им вземах дрехите и обувките, обличах им едно парцалче с коланче и в един шкаф. Всички ни подаряваха барбита, защото много си играехме с тях.

Преди да се роди Бамбук имах малка колекция Monster High, но я подарих на приятелката ми.

Сегашните Барби са много различни от едно време. Вервайте ми, много реалистични са. А и сега има и по-едрички, да кажем и със всякакъв цвят кожа.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 20, 2019, 08:33:19 »

Добро утро, как сте?Как я карате?Аз вчера съм си разказала играта и днес ще лежа цял ден.Нещо се стреснах  huhhuh.gif

Ние със сестра ми Барбита нямахме, скъпи бяха.Имахме някаква имитация и играехме доста с нея, а аз и шиех роклите.Сега Моника има поне 10 барбита и всичките седят в една кутия и не играе с тях.И булка и Кен и русалка и квото се сетите.

Аз Хари Потър май гледах първа и втора част, после реших че ми е скучен и не ми се губеше 3 часа време за измислица.Не можех да реша за възрастни ли е това филмче, за тийнове ли.

Свекс, направо ти се кефя на ентусиазма, да снимаш после Снежния човек.Ние още не сме извадили украсата.Имам желание да правим едни елхички с Моника събота и неделя, но не знам как ще съм с кондицията.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #148 -: ноември 20, 2019, 09:58:51 »

Добро утро!
Точно това беше истинското Барби русо, със сгъваеми крайници. А не като моите 2 броя, които бяха и брюнетки, а на всичкото отгоре с една лента от прозрачно наелонче, за да не им хвърчи косата на всички страни.  bad bad bad bad

Маги, при вас много скоро ще е много по-весело, лежи сега и не се натоварвай. Малко ти завиждам на количеството бебета за гушкане, обаче нямам никаква представа как ще успяваш с кърмене, пране и всякакъв вид битовизми. Някой ще дойде ли да помага в началото? Ти май си споменавала, че очакваш да са секцио или бъркам?

Коледните ви дестинации стават все повече, очаквам още някой да се включи.  Christmas tree
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #149 -: ноември 20, 2019, 11:58:53 »

Привет, дами  Sunshine Sunshine Sunshine

Маги, за къде си се разбързала, спи, докато можеш lol lol lol Каката нетърпелива е за бебоците, изразява ли готовност да помага или...

Като дете имах само едно Барби, не харесвах тези кукли, дори не си играех с нея. Беше руса, а косата беше с хубав косъм, можеше да се реше и имаше добър напип. Сгъваха й се ръцете и краката. Но ние сме си играли и с порцеланови кукли, та не съм критерии Girl_hide Порцелановите още от дете ми бяха крийпи и ме беше страх да ги гледам в тъмното. А въпросното Барби беше любима играчка на приятелките ми. Мен ме вълнуваха книги, енциклопедии, рисувах си, играех с момчетата на топка, мечтаех да стана археолог или поне австронавт lol lol Хари Потър ми е много любим, както и Властелинът/Хобит. Обаче все още съм GoT девствена lol lol

Свекърва, в този ред на мисли аз лично бих се зарадвала на такъв подарък. Отново бих прочела всичките книги от поредицата.

За сега мисля, че се справих с на котката подаръка с много мрънкане от негова страна. И се чудя, защо, защо за Б*га се бъркаш и месиш, когато някой се опитвата да ни направи подарък и изненада. Определено повече няма да му се случи, за малко си просеше развода или поне да не му говоря два месеца.

Али, преди време бях прочела нещо от теб и ми се запечата в съзнанието, тогава бях на някаква въртележка и не те попитах. Тъй като не те познавам толкова добре, може ли да ми кажеш какво влагаш във изявлението, че "не искаш да работиш за чорбаджия"  blush blush blush Много ми е любознателно blush

Бягам да се трудя, хубав ден на всички, дуй дуй и целувкен kiss2

Ааааа и Булчето гледам добре си изкарват, чакам я да разказва впечатления от Северната държава  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines