Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:49:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври чудесен, носи аромат на есен  (Прочетена 67794 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 28, 2019, 16:04:58 »

Здравей!

Тук също беше хубаво времето през уикенда, но днес вече е студ.

В събота тук беше националният празник. Ходихме пред кметството на празник на сигурността. Имаше, линейки, пожарни, полицейски коли, павилиони на различни служби и подаръци за децата. Бамбук накрая сам се нареждаше да му дадат нещо и казваше, че ще чака lol lol гасиха с баща му и с пожарникарски маркуч. Вчера ММ и Бамбук ходиха в Пратера, аз учих, а след това се разхождихме по реката малко.
Доста от листата окапаха и вече започва сиво-кафявият период от есента. Дано има още някой слънчев ден.

Хубава седмица на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #196 -: октомври 28, 2019, 16:58:11 »

https://blitz.bg/obshtestvo/e-tova-zvuchi-kato-vits-kompoti-v-sdomiyalnata-samo-ot-lyubopitstvo-opitakh-vze-che-se-poluchi-pri-tova-perfektno_news448501.html
Значи, като прочетох за краставиците, щях да падна. Нямах време да проверя за какво точно иде реч, нали трябваше да излизам за дръжки и вярвайте, допреди малко съм си представяла насипани корнишони в машината, а в мястото за препарат- оцет и сол.  badgirl Реших, че така се попарват, щото Булката думата буркан изобщо не я споменава funnytooth Ама само това ми се въртеше из главата- е как аджеба ще се улучи пропорцията, като не се знае колко вряла вода ще изтече и ей такива подобни безумия.... blush
Да живее Гугъля!!!!1 Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 28, 2019, 17:09:28 »

Брях и аз мислех че са изсипани в миялната и се дзверех!
На нашето място избраха стария кмет, който е ок.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #198 -: октомври 28, 2019, 17:18:14 »

https://blitz.bg/obshtestvo/e-tova-zvuchi-kato-vits-kompoti-v-sdomiyalnata-samo-ot-lyubopitstvo-opitakh-vze-che-se-poluchi-pri-tova-perfektno_news448501.html
Значи, като прочетох за краставиците, щях да падна. Нямах време да проверя за какво точно иде реч, нали трябваше да излизам за дръжки и вярвайте, допреди малко съм си представяла насипани корнишони в машината, а в мястото за препарат- оцет и сол.  badgirl Реших, че така се попарват, щото Булката думата буркан изобщо не я споменава funnytooth Ама само това ми се въртеше из главата- е как аджеба ще се улучи пропорцията, като не се знае колко вряла вода ще изтече и ей такива подобни безумия.... blush
Да живее Гугъля!!!!1 Wink


хахах ти съвсем! Пробвай ако имаш! Само козунак в пералнята не съм пробвала хаха. Ааа и сьомга в съдомиялната имало също!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: октомври 28, 2019, 17:50:33 »

Аз знам за сьомга в съдомиялна съм чела. Иначе краставичките си ги представих в буркани smile Но ММ си прави като си купува една щайга от Лидл като са на промоция.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 28, 2019, 20:50:17 »

Аз знам за сьомга в съдомиялна съм чела. Иначе краставичките си ги представих в буркани smile Но ММ си прави като си купува една щайга от Лидл като са на промоция.
Не се ли усмърдява миялната с рибока ? biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 29, 2019, 09:01:50 »

Добро утро!Разбихте ме с тия селскостопански начинания в уреди за пране и т.н.Аз не съм правила такива неща, ма като ви чета може да ми дойде ентусиазма.

Как сте днес?Гледам всички сте на някъде.

Свекърва, ти какво разместваш последно?Кухнята ли?Как ще я преустроиш?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 29, 2019, 09:45:10 »

Добро утро!
Абе първо и аз си помислих, че мятаме краставиците директно в миялната и си викам  bad отврат. За рибата също сте коментирали тук. Накрая ще си купя миялна, че да готвя в нея  tease
Аз нещо съм пак болна, гърлото така ме боли, гласа ми е паднал, като парцал съм. Дано поне Ники го пропусне, че той още си влачи гадните бактериални сополи  angry

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #203 -: октомври 29, 2019, 10:26:18 »

Хаха, и аз първоначално мислех как краставичките се подмятат вътре и се чесах "то хубаво се сваряват, ама как стават кисели?". После се сетих каква е работата. Когато раждах Кокона, жената от съседното легло ми каза, че прави задушени зеленчуци в стерилизатора, та пак бях tease После пробвах и наистина си става екстра.
Днес излязохме по-рано за ясла. Хванах потокът от родители, които водят децата в близко училище. На пешеходна пътека щяха да ни ударят няколко човека. Един реши първо така да спре, че буквално прескачахме багажника му, а после реши и назад да дава. Ако ще да ми мрънкат тия в яслата, че късно си водя детето, това преживяване скоро няма да си го позволя diablo
Ние сме на вълна маса в хола. Вчера гледах се що крака се предлагат. Плотът е ясен. ММ хич не му се занимава с поръчки на каквото и да било, а аз пусто много харесвам орнаменти от ковано желязо. В комбинация с хубав дебел плот с дървесен мотив... heart
Вчера стигнах и до друго "гениално" интериорно решение. Пердетата в кухнята не мога вече да ги трая. От старите собственици са още и вече им личат годините. Искам един гоблен да сложим над трапезарната маса. Та мислех първо пердето. Дадоха ми другата гледна точка и категорично първо рамка ще избирам, че да знам с какво да се съобразявам. Много е хубаво някой да ти отвори очите smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #204 -: октомври 29, 2019, 10:33:21 »

Добро утро!

Аз изпратих мъжете в градината днес. Имаха есенна работилничка, мм е сътворил хубави неща, като каза че Звяр почти сам се е справил. Много се кефя че им правят такива открити уроци и че можем да се включим.

Сега голямата чуденка ми е аджеба да купя ли костюм за Хелоуин, до миналата година ако ме бяхте питали щях да кажа ЙОК! Но като започнаха да идват на врата деца с костюми и като го видях колко е тъжен, ми стана много тъпо. Та казах на съседката да ми пише ако ще обикалят, ама се чудя да купя ли костюм или да му метна един чаршаф и да се преструва на дух  lol badgirl.

Нещо взе и да ме притеснява това дете или просто е нов етап, ама почна много магарии в градината да прави, вчера трима са били наказани, казал на едното момиченце "ти ще умреш" (такова нещо никога не сме говорили вкъщи), днес ми вика, може ли да казвам вече "тъпнар"??? това е наследство от Ицо Хазарта, че го слуша в колата... абе ужас... срам ме хваща ужасно много...

Довечера съм на едно лескаво събитие, в ресторанта на Андре Токев, поканиха ни на 100 години от съществуването ни на един от клиентите ни. Ще сме с колегата като Йованка и Тито  girl_wink

Сетих се за Бубето? Вие нали купихте миналата година парцела? Или съм се объркала нещо?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #205 -: октомври 29, 2019, 13:02:28 »

Привет!
Разгледах на разни езици де що има клипове за ползване на домакински уреди не по пряко предназначение и се чувствам информирана funnytooth
Еми, сьомгата като е завита във фолио на няколко ката, алуминиево и от дебелото, загънато към дъното на последния слой, няма как да мирише. Идеята е да се ползва успоредно с миенето, ако е останало място в миялната. Може да се стерилизират буркани, пълни с разни работи вътре или да се запарват всякакви зеленчуци, пак в буркан или в специални кутии, добре затворени. Наистина, топлата вода и парата отиват зян.
Намерих нещо, което ме устройва и не ме беше дошло на ум - така или иначе измивам предварително чиниите, та когато са малко, често не стигат до машината. Мразя да бърша водата с кърпа, гадно ми е от едно време, защото майка ми редовно ме караше да го правя. Сега мога да си спестя тази операция като слагам измити чинии в миялната докато се запълни и после да пускам само сушене през нощта /за пестене на ток Wink/
Ще изпробвам да стерилизирам останали храни в стъклени буркани за кратко съхранение, че иначе претъпквам фризира. Ама само ако има място, успоредно с миене, иначе имаме достатъчно уреди, включително един кукър, наследство от НИ2.
Маги, върша сложни местения, защото по начало сме се пренасяли 5 пъти с все мебели и някои вече са сдали багажа или ми вадят очите, като са комбинирани с нови. От спалнята изхвърлям един гардероб с надстройка, който купихме да е в тон с Пристата, първата ни спалня преди 42 години. Лани се разширихме на истинска спалня, сега е редно гардеробът да последва Пристата. На негово място ще дойдат едни секции с гардероб от антрето, чам, но много хубаво направени за да освободят място за сушилната, дето сега стои на терасата. От хола ще излезе част от секцията, която е по цялата дължина и височина на стената и има гардероб и шкафове, евентуално за обувки и връхни дрехи и тъкмо ще запълни чупката, дето ще крие от пряк поглед сушилнята. Сега, като сме по- малко хора, нямаме толкова багажи и вещи, та нека се освободи пространство.
Алич, аз и по тази причина избягвам пердета, само щори признавам. Имаме доста картини, гоблени и стари съдове, дето трудно могат да се съчетаят и с още един цвят.
Булка, маскирай го детето, да се радва. За тях това е голямо преживяване, повече забава, отколкото нещо свързано с традиции и религия. Стига да е доволен само от чаршаф, обикновено искат да са Батман, Спайдермен и разни герои от филми и книги. Гледам, по вторите употреби е пълно с детски костюми на почти никакви цени, та и това е вариант.
Ох, мръсните думи...  blush nea. Ужас са на всяка мъжка майка Wink. Та какво толкова има в "тъпанар" и че някой ще умре funnytooth. Спокойно, към втори- трети клас спират с това, пък почват друго Wink. Хаха, от тази гледна точка направо бях щастлива, че НИ2 вие в детската градина и не му остава време да говори, защото имаше изключително богат арсенал от думи да побърка всяка учителка и майка при нужда. blush НИ1 също нямаше възможност да си показва знанията, понеже ги занимаваха плътно през половината ден на градината, но пък си го наваксваше вкъщи и скандализираше една префантосана комшийка, дето пукнат виц не може да разкаже.  Wink
Хубав ден, май последен слънчев следобед ни се очертава от седмицата.
А, онзи строеж в градината така си остана да стърчи на дърво и май наистина е само инсталация или пърформанс /онези от махалата щъкат като хлебарки из чупките и създават движение/.
Изскубаха сутринта туртите /едни такива ярко жълти или оранжеви цветя с рехави тъмно зелени листенца/ и ще отида да си избера за букет малко.
« Последна редакция: октомври 29, 2019, 13:05:44 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 29, 2019, 13:12:15 »

Свекс, Туртата за женско здраве ако имаш на кой да я дадеш, е супер.
Сьомгата ми звучи бляк и няма да пробвам.
За лошите думи- Булче споко, имам снимана нейде корица на моя тетрадка, на която е написано от брат ми: Еди коя си, умри!
Сега сигурно му е нного неудобно а и вече не ползва такива думи. Рядко и псува. Така че не се притеснявай много.
Рат, да ти отговоря със закъснение- правим кухня и трапезария, както и печка с водна риза слагаме с радиатори. Мазаляк страшен. За сополите ся ще ти пратя в инстаграм едни капки дет при нас помогнаха.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: октомври 29, 2019, 13:35:00 »

O Свекърва, голямо разместване е това, но те разбирам и аз бих го направила.

Еми, най-гадното нещо за ремопнт за мен е баня, тоалетна и кухня.Та те разбирам.

Аз обичам пердета, щорите са ми много офисни.

За лошите думи и Моника знае няколко и ги използва от време на време.Ми предала съм се, обяснявам, говоря, но като я ядосат и казва тъпанар.Не знам от къде я е чула, най-вероятно от баща си като кара колата.За един тъпанар няма да се червя, има деца доста по-цветисто изразяващи се.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #208 -: октомври 29, 2019, 14:19:45 »

О, Кокона едно лято беше на вълна "тъпак/ тъпачка"  pardon Мина и замина! Сега долу има едно момиче, което много тормози другите с "виж ме колко съм готина". Старателно уча дъщеря си как да й затваря устата и да не се поддава на интриги, тормоз, отхвърляне и прочие.
И аз обичам пердета. По-лесно и ги поддържам. Щори има само в детската, защото пердето там е тънко и лятно време се става с кокошките.
Много е хубаво такова разместване вкъщи, че в резултат да има място. Сега кухнята кънти в сравнение преди месец. И се чисти по-лесно good Харесва ми всяка стая да си има акцент и собствен облик, обаче ми е важно и цялостно всичко да е в унисон.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: октомври 29, 2019, 15:10:14 »

Булче, успех в червенето, сигурно още по-цветисто ще става положението с времето. Като малка аз псувах много, ама много и все не разбирах защо пък майка трябва да се черви, нали аз си говоря глупостите  pardon . Към предучилищната, за да ме отучат дядо ми измисли да подпишем договор- който каже псувня плаща н другия. Беше 94 световното, дали не забогатях  Wink blum Като изтече срока на договора, дядо искаше да го преподпишем, отговора беше " те луд ли си, да не мога да си кажа приказката като хората!". Ама вече драстично бях понамалила псувните.
Еми, големи ремонти сте захванали, дано ги завършите бързо и без много нерви!
Пердета и аз много обичам, иначе ми е много голо, само на щори. А понеже съм къртица имам щори и дебели пердета, където да не прониква никаква слънчева светлина.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines