Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:06:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври чудесен, носи аромат на есен  (Прочетена 67815 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2019, 07:25:48 »

Честит ОКТОМВРИ!
Пожелавам ви да сте здрави!
Дано времето се задържи топличко и сухо по-дълго, за да може да се насладим на красивите цветове на есента по разходки в парка!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 01, 2019, 07:34:10 »

Добро утрои днес го дават страхотно време.Аз имам излизане до една банка, мразя ги тези излизания.

Ние нали в петък ще се снимаме, е то ще вали много ясно.Що да е хубаво времето когато ми трябва?!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: октомври 01, 2019, 08:35:00 »

Хайде, да ни е хубав месецът!
Маги, освен да го приемеш като пречистващ дъжд, като по филмите- свършва един етап, почва друг Wink. От друга страна, дъждовното, мрачно време е много по- благодатно за хубави снимки и равна светлина, при слънце все нещо някъде хвърля сянка. Не се притеснявай, само дето трябва и чадъри да имате heart good
Булка, един куфар за двамата ще стигне ли? То за презокеанските на всеки се полага един чекиран 23кг. и един ръчен, а с турските авиолинии- по два чекирани. Когато са в два куфара разпределени дрехите, вероятността да се загубят и двата е много по- малко. През къде летите, имам предвид Европа? Гадости стават при малък престой или ако има нещо от рода на стачки на персонала, в последно време е все по- рядко.
Леле, по три събития с дрескод, то само ще се преобличате Wink. Аз като съм ходила на международни конференции, въпреки че пишат какво ли не, само спортните са наложителни за смяна. Иначе мъжете движат по костюми за работната част и вечери, а жените свалят сака и остават по рокля или по- официална риза/блуза. Зависи от фирмената култура, де. Американци и от скандинавските страни хич и не се престарават да показват тоалети, азиатците каквото и да сложат все са си еднакви Wink, другите по- се барват в началото, ама към края на всички им омръзва Wink. Не ти е за първи път, знаеш си хората и табиетите им good
Часовата разлика се отразява само на чуждото място, но то така или иначе ще стоите до късно по нощите. Използвайте си времето там до последно, тук няма да имате проблеми с адаптацията. Снахата като идва към България пие нещо с меланин, че по принцип не може да спи и казва, че и помага. На обратно, към дома, не съм чула някой да се оплаква, дори и след едномесечно отсъствие /както бях и аз/.
За яденето и купуването по фестове, хепънинги, базари и хипстърии съм напълно съгласна - по- добре си дай парите на ресторант или в читава фирма, дето си плаща данъците, отколкото по случайни и еднократни.  pardon
Хубав и скучен /за вдъхновение Wink/ ден, да ни се случват хубави неща и да чуваме добри вести good heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #3 -: октомври 01, 2019, 09:23:42 »

Добро утро!

При мен сопол се лее на поразия, направо едвам дишам...

Зверковски замина на екскурзия, чакам да пишат че са пристигнали. Ще ходят в Пловдив, във фабриката на Гайо, много са развълнувани, след фабриката имат две опции парк остров Свобода или разходка из Пловдив.

Свекс през Франкфурт ще летим, доста често губят багажи Луфтханза, включително и моя един път, ще имаме 01:45 мин, което е доста добро като време, ама и е рисково за багажи. Не са ни нужни 2*23 или поне така си мисля, със сигурност ще има един ръчен с дрехи поне за 1 ден, че си е риск както и да погледнеш. Те нашите нали не са Хамериканци и много обръщат внимание към детайлите, особено за дрехите, няма шест пет,не мърдат от протокола, всичко се следи, записва, кой с кого закусил, обядвал, дали бил по протокол... те и тук като идват е така. ТатИ като е тук се крием всички да не ни види даже че пушим, последния път му пушихме зад гърба  badgirl. За времевите зони, аз като съм ходила бързо се адаптирах също, ние ще пристигнем следобеда там, ще има welcome event и после на лягане, на връщане ще е следобед май също, та се надявам да свикнем бързо.

Магии вземете чадъри, гумени ботуши, ще стане яко!

Денят е хубав, ама скучен йок!!!!!!!! blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 01, 2019, 09:51:27 »

Булче, за пръв път ли ще ходите в тази посока?
Маги и аз мисля, че ще станат супер снимки с чадъри и гумени ботуши.
А Маги /мисля/ беше казала, че косата е спряла да й капи като си открила липсите на витамини. Я сега кажи кои витамини да изследвам, че направо е нещо страшно, вчера докато се къпах то с шепи пада  shok cray реве ми се.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 01, 2019, 10:14:31 »

Рат, това ми се е случвало и от стрес. Не е лошо и да се изследваш, разбира се.
Не знам какво ново да кажа- работа, битовизми, трябва да си довърша разказите на Франсис Скот Фицджералд, допаднаха ми, макар и една идея психарски. Интересна е идеята на сборника, че тогава едвам ги е продавал, някои от тях дори не е успял. Други е запазил с цел да не му ги редактират, въпреки че на моменти е бил беден като мишка. Чела съм и на жена му книгата, също толкова куку, но талантливо куку. smile

Прибираме последните летни забавления от двора, изглежда по-чисто без всички лопатки, магаренца и надуваем басейн- още повече поне няма да дебна котките кога си точат ноктите в басейна. diablo

Подготвянето на тоалетите ми изглежда много вълнуващо, дано всичко стигне в Севера цяло и неизгубено.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 01, 2019, 11:39:48 »

Стрес, проверка на щитовидна, желязо, феритин, б12, Вит. Д. Ако там не излезе зайчето се почват още по-задълбочени. Аз пих Ревалид 3 месеца, мазах с едни мазила, чак накрая прибягнах до шампоан, но според мен той не помага много.

Булка, ще чакам да разправяш.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 01, 2019, 11:52:13 »

Здравейте smile

Честит октомври smile

Ах, булка на края на света ще ходиш, ще има да те мисля.

Маги, успех с фотосесията. Носете си усмивките и ще стане супер smile

На мен косата ми пада всяка есен и не се впечатлявам. А и от стрес всичко се прее*ава, както всички знаем.

Снощи мм много ме ядоса и се разсърдих. Легнах си рано, сама, демонстративно и седнах да чета произволна книга на Нора Робъртс. Ся, сигурно над 30 нейни съм прочела, ама бива точно снощи да хвана някаква, дето на една жена мъжът ѝ загива на 31години и в началото на книгата проследяват как трябва да каже да децата, да организира погребение. Егати депресията. Та ми мина и сърдитото и всичко, чак му се подмазвах.

Айде от мен една картинка, че днес съм от компютъра.


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 01, 2019, 12:05:54 »

Панди, аз явно съм по-коравосърдечна напоследък- случи ми се подобна ситуация, но с филм- но не ми мина.  Girl_hide
Всичките ли книги си пренесе с теб от Бг?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 01, 2019, 12:14:17 »

Да, те са за киндъл. Навсякъде са с мен. Имам на хартия тук донесене 2-3 за Древна Гърция. Художествена литуратура имах малко и ги подарих преди да замина.
Ако някой се интересува от любовни, чик лит или young adult  на английски за киндъл имам известно количество. И малко класики имам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: октомври 01, 2019, 13:15:15 »

Ох, Пандич, така след едно сериозно дърпане ходех да го слушам дали диша funnytooth В началото отговаряше, но към края съвсем замлъкна и докато си лягах сама в другата стая, не зная как се сетих за един мой колега, дето почина съвсем млад. Та на бърза ръка ми мина тогава, ама и целите си не постигнах Wink. От скандалчето, дето му го спретнах заради ремонта, аз щях да дам фира- то сърцетуп, главоболие, безсъние, какво ли не ме сполетя, та и котката накрая се разболя. pardon. Както е казал Чудомир "...де оня глас момински?", гледам да си мълча, да нямам после угризения Wink
Зверски много специални учителки има щом се навиват да водят хлапетии по екскурзии. С влак ли пътуват или автобус? Ще има сигурно подарък шоколад за теб Wink.
Едно време и нас ни водеха по заводи, ама като ученици вече. Спомням си какъв адски шум беше в тъкачницата и предачницата на ТПК Марица. Минаваха го като "професионално ориентиране" от часовете на класния. Накрая ни подариха парцали за куклите и бяхме много щастливи, но реших, че баш тъкачка няма стана, ужасно ми се стори. Въртя се, сука се, като учителка три години водих стаж точно там smile. Били сме в печатница, в тютюневия комбинат, по леярни, в обувния завод, че даже и в Родопа, при саламите. Интересно беше и винаги се връщахме с разни "съкровища".
В Кока Кола имахме специална програма да каним деца и да ги запознаваме с производството. Хаха, аз имах тази чест да ги развеждам и после правех снимки и раздавах подаръци за зарибявка, естествено. Хубаво, че правехме и Капи - сокове, та ги черпехме с тях и родителите не ритаха. Wink
Дойде докторската торба с люти чушки. Почвам ги, тази година това ще ми е консервната дейност, нищо друго. Киселото зеле не го броя, там почти не участвам.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #11 -: октомври 01, 2019, 13:37:24 »

И при мен разни битовизми. Днес направих (отново) 55 тегела из квартала. Варя една леща, пека кекс и чакам да стане време да взема малкия от яслата. Сигурно е спал, щом не са ми звъннали. Чакам и обаждане от счетоводството. На всичкото отгоре ту имам нет, ту не. Телефонът ми е пълен със снимки и ако остане време днес, трябва да го освободя за разни ъпдейти. Мразя тези дейности angry Отнема ми нереално много време.
Звънях на фризьорката ми, че краищата ми са "цветна пролет". tease Оказа се с нов график, че е бременна. Много се зарадвах за нея heart Тя има дете от първия брак, приятелят й също. Много пъти сме си говорили на темата. Нещо не беше навита да завтаря. Радвам се, че е променила мнението си. Не звучеше много добре по телефона. Надявам се да й е временно неразположение. Направо нямам търпение да се видим! Ние си се знаем от деца без да сме били първи приятелки или пък в една компания, но си се се имаме, както и родителите ни.
Рат, шампоан и балсам на Ревалид вършат хубава работа превантивно за сезонен косопад. Пробвай обаче таблетки. Аз съм доволна от Калмацина. Даже мисля скоро да го почна пак. При стрес оправията с косопада е само една - да го преодолееш pardon Кофти, ама факт!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 01, 2019, 14:00:58 »

Привет в новия месец!

Аз от вчера боледувам, някакъв тъп вирус с повръщане и висока температура, направо като парцал се чувствам. Днес уж съм по-добре, но много ми се вие свят. А трябва да подготвя/завърша до два дни първата си статия, а пък в събота имам и публична лекция, за която трябва да репетирам. Абе, въобще болестите винаги са в най-неподходящото време!

Събота се видях с една приятелка, която се омъжи в Англия, но винаги, когато си идва излизаме да си разкажем кой какво прави. Тя роди преди 4 месеца и сега беше с малкия. Аз не съм виждала бебе от близо, да го пипна и гушна, откакто брат ми беше бебе, демек 17 години! Много мило ми беше, чак не очаквах така да се разнежа. Тя не се притеснява и дава да го гушкат други хора, а то едно кротаче, докато го люлеех и си заспа в мен  heart
Булка, къде ще ходиш ти, нещо съм пропуснала? Много официално звучи всичко, аз щях да се притеснявам (както винаги  tease )

Маги, то фотосесията е няколко часа, все ще издебнете време без дъжд, за да направите кадрите. Освен това Свекърва е права, при облаци снимките са по-хубави, отколкото при остра слънчева светлина.

На мен също есента ми е период, в който повече ми пада косата. Аз пия обаче Геритамин, не знам колко помага, по-скоро плацебо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 01, 2019, 14:43:24 »

Аз и при дъжд искам на вън, само да не е голям студ.Иначе имам гумени боти та с тях ще съм, Моника има ботуши.Нали се сещате, че нейното облекло е измислено, ама моето НЕ! Взех едни цифри балони 1,2,3, демек номер 1 е Моника, а 2 и 3 са в корема.Мисля и едни розАви балони да надуем с хелии и каквото стане това ще е.Честно нямам нерви и време за приготовления, искам просто спомен.СЛед години да си гледам снимките и да се радвам на тези моменти.Наскоро показвах на Моника фотосесията от бременността с нея и беше много готин и мил момент.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #14 -: октомври 01, 2019, 17:03:25 »

Оо Маги, спомням си я, Ванчето ви беше снимала, пак ли тя?

Бубе, командировка ще ходим smile Сега го мъдрим дали да идем ден два преди това smile

Ооо Свекс, това му е трета екскурзия вече, миналата година даже една пропусна. Те ги водят от първа група и на лагери, много са дейни,ние вече средната възраст на "пускужите" ни е 35г и сме много доволни, едната е около 38г другата около 30г. Днес се смяхме с майките че момчетата чак трета/четвърта група се престрашават да ги пуснат,почти всички девойки са записани сега на зелено училище, момчета 0.  Чакам го с нетърпение сега разкаже дали този път е видял "искурзията" че миналия път нали, баби имало, крави имало но искурзия никъде нямало. ААА и викали тООООНел, тООООнел като минавали през тунелите  heart
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines