Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:51:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври чудесен, носи аромат на есен  (Прочетена 67835 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 09, 2019, 10:38:14 »

Еми, същата гадина е и Ники.
Нося го из къщи, защото сутрин света му е крив и само мрънка, та се обличам и оправям с него на ръце, иначе крещи. После го нося до колата и от колата до дестката /не е много близко/. Редовно като сме на разходка ме кара пак да го нося, тогава нося него +раницата+ колело и вече всичко ме боли. Като кажа, ч няма да го нося се почва рев, крещене, лазене, търкаляне по земята и само и само да не го слушам /другото ми е все тая/ или като трябва да стигна до някъде го нося. Отделно баща му и дядо му за всичко му угаждат и го разнасят, после аз го отнасям.
Маги, браво че иматевсичко, каквото може  е хубаво да се ползва пак и без това толкова бързо растат...
А баща му сега е в няква фаза да е все наопаки и на нож, държи се супер дразнещо и тъпо, направо нямам търпение да насрочват дата и дано час по-скоро се приключи! То ми е ясно, ч няма да е края, ама искам да се разведем, някак си ми дава едно измамно чувство на свобода и спокойствие да си върна фамилията и да не съм му никаква повече  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: октомври 09, 2019, 11:39:02 »

Рат, пускай му сутрин да гледа нещо, 20 -30 мин дакато се оправяте за градина. Даже може да е само в дните преди градина, така може да я свързва с нещо хубаво. Аз по принцип се оправям преди да го събудя, но ако имам още нещо да свърша, си го върша на спокойствие. Днес малко се глезеше и даже обувките му обух пред телевизора.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 09, 2019, 11:43:28 »

Аз също пускам нещо да гледа.Будя я и пускам филмче, после тоалетна, зъби, обличане, преди я обличах а сега вече сама се оправя, само и връзвам косата.Аз само подвиквам към нея.

Отдавна съм минала етапа с пука ми че реве.Съвсем сериозно спряла съм да я нося когато започна да тича.Тез ръце моите не са за един ден, а и съвсем реторичен въпрос тия двете като реват едновременно и искат да ги нося, как аджеба ще се случи?

Колкото до дядовците и татковците, децата не са глупави знаят при кой минава номера и пробват всички по веригата дали ще им пуснат.Моника много добре знае от кой какво да поиска, това не и пречи да се пробва и при мен и баща си, ама удря на камък.Има прекрасни периоди в който се държи добре, има ужасни в който ми иде да я зарежа някъде и да избягам.Просто стиска зъби и чакам прекрасния smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #78 -: октомври 09, 2019, 12:04:13 »

Гутен Таг  give_rose
Черпя ви, имаме ново бебе, братовчедка ми роди снощи късно. Госпожицата се казва Лора, и двете са добре, чакам я да звънне да разказва.

От сутринта се опитвам да измъкна Мис да  потърчи малко на двора поне, тя зор да е вкъщи...ми отказах се, следобед. И тук е слънчево и хубаво, даже спряхме котлето и пихме кафе навън  Girl_hide
Аз нямам никакви момчешки дрешки, тъй че Мистър ще е поне в началото с нови. Имам по-големи размери от братовчедка ми. Гимнастиката я бях дала и я съсипаха, не знам как успяха, сега ще взимам нова. Шезлонгът е жив и здрав.
Дрехи за бременни и аз износвам, взех само едни къси панталони за лятото и едни дънки, че моите бяха по-плътни.
Ама пускайте им нещо да гледат на децата докато се оправите. На нас ни е ритуал и тя си знае, събужда се, гледа малко Пепа после минава орез банята и се облича, за щастие все по-успешно сама. Е, трябва си повтаряне и ръчкане, ма през това време аз си се оправям на спокойствие  Girl_hide
За носенето и аз съм безкомпромисна, тя беше много тегава на ходене, но свикна. Вече ходи доста дълги разстояния почти без да мрънка. Само дядо ѝ я разнася, ма тя си знае, че само него може да манипулира. Не ми дреме, че реве, реве не реве - ходи, чакам я докато ѝ мине  pardon
Ох 3 нови отговора докато се натутам...ма пускам  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 09, 2019, 12:09:31 »

Рат, при нас ритуалът е - ставам с 15 мин по рано от него за да се събудя, проверявам си телефона, тоалет. После будя него директно с пускане на детско на компа, после гърне. докато е на гърнето го обличам,яде- всичко. и вече като види шапката и якето - му става ясно и почва да нарежда.
А бившия ти- нормално, сега му е гадно и като всички или повечето мъже, неосъзнато действа с агресия, колкото да го изкара навън гадното. Егоисти.А че няма да е край- няма. Приготви се за компромиси, също както ги е имало по време на брака. Уви, май няма много разлика. nea

И ние днес спряхме отоплението, ще мия, чистя след майстора и прочие.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 09, 2019, 12:10:27 »

Просто стиска зъби и чакам прекрасния smile
Абе и аз така правя, ама на моменти едва го издържам като крещи. Направо не го понасям.
Ако почна да му пускам сутрин нещо ще свикне и после няма откачане. Мен това много ме изнервя с баща му, че непрекъснато му се тика телефона, за да седи мирно до него и да не го занимава  angry Сутрин като не се събуди се оправям наспокойствие, ама той обикновено се буди с мен и почва мъкненето, а ако се събуди и ме няма директно надава вой до небето. Моя сутрин ще го обличам поне до гимназията, той е напълно неадекватен и кисел, нищо не иска да свърши. Ама кво се учудвам, аз до 5ти клас не се обличах сутрин, щото си мислех че ако не се облека няма да ходя на училище  crazy

Абе на отдушник от децата го обърнахме  funnytooth lol lol ще изгоним все още не майките.

Допълвам:

Фери, честито! Да е жива и здрава Лора!
Абе какво отопление, аз още прозореца отварям, само смених завивката от чаршав на едно леко олекотено.
Еми, то компромиси хубаво, аз непрекъснато правя отстъпки, ама ми писна доброто отношение да ми го посреща с реплики, които не мисля да търпя и да ми се качва на главата.
« Последна редакция: октомври 09, 2019, 12:16:23 от ratatui » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 09, 2019, 12:31:06 »

Ами ще свикне, ама иначе с това носене ще сташе с ръце като на Дан Колов. Явно всички са в тази схема, доколкото знам и Булчето.

За клипчета - моето почти не гледаше и то само с него снимани от мен. Плениникът ми по цял ден е на Baby tv/ Nick jr / you tube и на 1,5 години говори колкото Бамбук на 3,5 години. Вече не вярвам в тая пропаганда.

Фери, специални поздрави на братовчедката ти и на баткото  heart heart heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 09, 2019, 12:46:53 »

ФИлмчетата са по-малкото зло от разглезването, поне в нашия случай.Няма да обяснявам за какво иде реч у нас, ако случайно спре тока и няма музика или филми. Направо с мъж ми се кръстим всеки ден, че на две години започна да гледа клипове. Преди това не му давах, но и той не проявяваше интерес.  Не претендирам да съм права и да важи за всички.  pardon  Разбира се, непрекъснато седи навън лятото, всеки ден излиза зимата на разходка. Гледам да не е едното за сметка на другото.
И да, научил е руски покрай клипчетата, числата и още сто неща, които по никакъв начин майка ми или аз не мож го накараме с ВСИТЕ карти, Монтесори и Немонтесори елементи, които опитвахме. Вкъщи на Бг не му давам да гледа нищо. Поне като ми хаби компа и интернета, да има смисъл. И без това му е празен мозъкът като на Пилето от улица Сезам. pardon pleasantry
А за кисел и неадекватен- тия две деца нашите, все едно са снасяни от един и същи щъркел. Макар че този явно го напъват в градината, защото последната седмица ме бута, като искам да го съблека. Иска сам. Така ще доживееш и ти, Рат.
А аз като говорех за компромиси, имах предвид компромиси от твоя страна само biggrin, напълно наясно съм че отсрещната страна едва ли ще ги прави! Още повече че му е засегнато мъжкото Его. А там става страшно. crazy

За да не отегчаваме наистина свободната аудитория, да вметна че ще ходя на някаква терапия за пърхота, че откакто родих, на периоди и това ме тормози. А за шампоана Здраве, който масово ми препоръчвахте, наистина намали много проблема, но пък косата ми е мазна в рамките на 24 часа, което е... shok
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #83 -: октомври 09, 2019, 13:52:58 »

Аз пък само български филмчета пускам, то е едно и също сутринта, Пламъчко и машините. Рат, те са мъже и киселяци, сутрин не са адекватни, трябва им време да се събудят. Aз сега използвам дядо Коледа по предназначение. Разбрахме се какво иска за Коледа но и как дядо Коледа вижда всичко и че трябва да яде, да учи, да слуша и да не плаче, да ден 1 от мисия дядо Коледа, всичко спази, даже се събуди и каза, аз искам да ходя на градина  blush
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #84 -: октомври 09, 2019, 22:07:48 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Аз съм с клиент до края на седмицата и ми е мега натоварено sad

Искам да ви нахваля един български филм, на чиято премиера бях тази вечер. Казва се “Писма от Антарктида” и си заслужава двата часа от живота. Актьорите играят много добре, без излишно театралничене, добра дикция, добре изградени образи. От петък е официално в кината, та ви агитирам, ако имате време и желание, хвърлете му по едно око.

Бягам към банята, че утре същата въртележка girl_impossible

Аааааа мен не ме плашите с тези разговори girl_wink Но и не мога да се поставя на ваше място pardon Затова ще кимам утвърдително и съпричастно blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 10, 2019, 08:02:36 »

Добро утро, аз не съм спала почти тая нощ и ми е супер криво о т сутринта.За да е още по-хубаво дребната и тякрива, та двете се карахме взаимно, само дето тя и рева  blush

Мери, гледах му рекламата, интересен обещаваше да е, ама аз нито време нито сили имам за него.

Днес ще се боря да изкарам деня и да се прибера да спя!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: октомври 10, 2019, 08:15:00 »

Добро утро! Coffe
Довършвам кафето и се качвам на въртележката вкъщи. Ще спретна и тренировка като за почивка.
За носенето - Кокона търчеше като изоглавена, та нямаше стигане. Темперамент! pardon Много рядко се е сгушвала в мен за дълго време. Просто ме гушва, скача и драсва нанякъде. Дребният е друга душа. Тая сутрин рева от вкъщи. Ами носих го. huhhuh.gif Това ми беше вариант да не реве истерично. Наскоро тътрузеше крака и жално стенеше. Но това е друго в сравнение с днешното.
Иначе за повдигане - Кокона спрях да я вдигам, когато разбрах, че съм бременна с брат й. Иначе наскоро ми се наложи да я нося, когато падна жестоко. Бях готова и да пея, само да е добре!
Еми, Здраве с хинин много ми мазни косата и го ползвам за Кокона. Здраве с хума ми е перфектно! Та има разлика.

Леко съм в шок тези дни, когато осъзнах, че съм доникъде с детския рожден ден. girl_impossible Другата седмица ми е на дневен ред, че време няма, а мен 100 неща ме дърпаха в различни посоки.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 10, 2019, 08:34:29 »

Маги , ти реши ли с докторката откога ще почиваш ?
Али, ще взема и с хума
В комплект с ревящия ти син тази сутрин, беше и моят- само че той взел че се напишквал два дни след сънв градината, както никога не прави. Та носих чаршафи и пижами.. говорих с госпожата, но каза че често се случвало при новите. Малко съм изморена от ежедневните новости които ми въвежда с адаптацията си. Дано да не трае много време този цирк, че всички сме на нокти.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 10, 2019, 09:26:25 »

Добро утро!
И моето сутринта се спука от рев. Звъня на дядо си, на баща си, на арменския поп, на папата и на кой ли не. Накрая поне баща му го носи от колата до детската, не че спря да реве   pardon И моя в детската се напишква по един път, у нас и на вън много рядко има пропуск, но ние от седмица успяхме изцяло да му махнем памперса.
Сутринта се прежалих и му дадох тела, ми 5мин си спечелих, ама аз бях вече готова. Сутрин иска просто да "правя тъмно" и да си легнем пак, друго не го вълнува.
Ще взема и аз да ги пробвам тия шампоани Здраве.
Али, завиждам за тренировката!
Иначе и аз съм на вълна организиране на рождения ден на първородния и се чудя кога ще успея с всичко, ама ще се оправя. Още се чудя дали да черпя в детската, предвид че на 17 ще съм отпуска и той няма да ходи на детска, да черпя ли на 18?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #89 -: октомври 10, 2019, 09:56:32 »

Привет!
Вчера срещнах случайно бабата на Амели-то /немското/. Тя беше там за адаптационния  период към градината. Въпреки, че ходеше на ясла след 2 годинки, задължително искали да има човек, който да я взима първите 2 седмици на обяд, после 1 седмца в 14 часа и 1 седмица да е на разположение, ако се наложи нещо. Водела я майката, на нея било по- удобно, а я взимала бабата, ама тя ревяла за майка си и правела циркове. Учителката предложила да я води само човекът, който ще я взима и така спрели номерата. В първа група било съвсем нормално да ги бутат в колички, някакви по- големи и после ги оставяли там. Градината била на 10 минути пеша и обхващала само деца от квартала, никое не водели с кола, щото нямало къде да паркират. Идвали родители с колела и специални кошове за децата. Явно правят всичко възможно, че да не се изнервят. Амели е на държавна детска градина, напълно безплатна по решение на кметството. Яслата беше частна, ама те целодневните всички били частни, според бабата. Децата  по етапно  ги приемали от началото на септември, групите включвали деца от миналата година, четиригодишни и около 30% нови, та нямало едновременно ревящи. В яслата казваха, че учителките са млади, трите бяха чужденки, учили там. Хаха, сега били германки по произход и нрав Wink. Никакви прегръдки и целувки, само първия ден посрещнали Амели на входа, колкото да покажат шкафчето за обувки и дрехи. Нямало проблем да ги взимат по- рано, много майки ползват правото си на 6 часов работен ден, само трябвало да се обадят предварително. Нямали отделна стая за сън, а в единия ъгъл били струпани дюшечета, та който иска да спи, другите си играели тихо. Самата Амели и в яслата спряла да спи последните месеци, като за сметка на това вечер в 20ч. била в леглото.
И въпреки видимото спокойствие, хич не било така, ама не го правили на драма нито родители, нито учители. Бабата в началото ревяла скришом, щото онова я наричало вещица /на немски/ и я пъдело да си ходи в България, говорело напук само на немски и се правело, че не чува и не разбира. Направо и се качила на главата, та жената каза, че си дошла с удоволствие Wink. И наистина имало разлика в немските деца, много по- дисциплинирани, калени и устойчиви на стрес спрямо раслите в семейства на чужденци, сякаш им е в гена. Така казваше и покойната ми приятелка за дъщеря си, момчето обаче си било българче отвсякъде Wink.
Мимето се загуби, дано всичко е наред с нея и Алекс.
Хубав ден, само за пране и чистене Wink
А, забравих, гледах анонса към филма "Писма от Антарктида", тежък ми се струва, макар режисьорът и сценаристът да твърдят, че въпреки сериозността на проблема, не е натоварващ. Много хора го мислели за документален.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines