Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:04:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дълги нощи, горещи дни, чорлави глави и юлски емоции...  (Прочетена 65957 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: юли 09, 2019, 17:58:58 »

Аличка heart heart heart
И да можеше, не бих се върнала на онази възраст... Беше ми много труден период - търсене на работа, смяна на професия и две деца, едното в трети клас, другото, тръгващо на детска градина. За капак и голямата криза от Промяната.
Хубаво е, че сега мъжете са по- ангажирани с гледането на децата, водят ги и ги прибират, даже остават те в болнични. Едно време това си беше женска работа, нито един от познати и приятели не се захващаше с подобни неща. Те работеха /ние щото си клатехме краката, ама и не се оплаквахме/ Wink. Родният все беше по дълги командировки и все имаше много служебни ангажименти. Но и това минава, даже много бързо, докато се обърнеш и хоп, децата пораснали, а ти - остаряла Wink
Ей да видите как ми вади очите гадният апартамент pardon Снимката е от северната ни тераса, сложила съм едно червено тикче. Мамка му, 690 Е/кв.м.  crazy, още по- близко до Махалата от сега. Един от свободните три вече е капариран, бързо се развиват събитията.


* 20190709_180243.jpg (55.94 KB, 417x356 - видяно 4105 пъти.)
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #46 -: юли 09, 2019, 18:37:06 »

Седи мирна, ретроградния да мине и каквото е останало! И мен ме сърби за нова кола, за сега си седя на дупето. И аз хич не се привързва към жилище, от толкова местения по наеми чак ми е тръпка. Сега си правим екскурзия на мозъка за къща, дажв гледахме един парцел до рекичка беше а отсреща икеа и мола, ама няма да го бъде, документи няма.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: юли 10, 2019, 07:37:31 »

Булка, стоя, "но сърце, майко, не трае" funnytooth Родният уж ще проучи фирмата, има достатъчно връзки в строителството. В интернет пространството няма много информация и мнения, мен ме притеснява, че управител е жена blush и дълбоко се замислям дали не е нечия тъща Wink. Вип Пропърти се казва, строят в София и Пловдив, предимно по централните части, та ако някой нещо е чувал, ще ми е от полза да го сподели.
 http://vippropertybg.com/bg/Prodazhbi.c120
Цвете, наистина няма промяна в работата из туристическите обекти в града, макар да е ЕСК. Кметчето ни доста се прочу с некомпетентност и некоректност, щом даже и Б.Б. го поряза публично, ама късно pardon По принцип църквите затварят в 19 часа, даже в 18 гледат лошо, ако речеш да запалиш свещ, щото са измели и почистили, какво остава за музеите. Ти за електронните гидове ли споменаваш? Май 150лв. е устройството за няколко часа и си струва при повече хора. Аз препоръчвам книга пътеводител, по- спокойно е и може предварително да се прочете. Ами, вземете мама и идвайте, щом може да намерите работа smile. Поли ще я прехвърлите в тукашната Руска гимназия, тъкмо и Митакът ще има време до 7- ми клас да се адаптира към новото училище.
Като каза Али за Радините вълнения, та да спомена и аз какво се случи с момичето, дето го спонсорирахме от пенсионерската група- не успя да се класира в пловдивските езикови, отива в Асеновград. Много труд положи, но и много е имала да наваксва. Частните учителки са доволни от представянето и, ако продължи в същия дух, ще се изравни още след подготвителния клас и може да се прехвърли тук. Дано попадне в добра среда и дано не я чукне пубертетът отрицателно blush
Миленка, чак сега ми светна лампата за двузначието на "двете черти" funnytooth Ако някой има време и желание, ей под публикацията за спадането на раждаемостта има над 200 коментари, много забавни, къде верни, къде - пресилени. smile
https://www.facebook.com/science.and.critical.thinking/?__tn__=kC-R&eid=ARB_rhIjCUcSbCqy5r--HsTc3mVaK5ZPSHwJ1KdvbV9nH9VoO4EJmNNKI697WZFiS_xiZ-GRjYM6r_n0&hc_ref=ARR0kXocM9n2brTr-ybAaQI9EGjl6I4NKRrkinyd_qNpinMOFMBdgaaptpHFdoRhP9U&fref=nf&__xts__
  • =68.ARC2TD25juBCVXZROYEr1yyxJ-mWWndRzuYrYrT98n21yAjluOQNRPoSoGIgzklHcSGs4WTCz3vt15Jy3TZEfbF968rUQGKchEAEp1V3EyfHk_wFmgFIoM_vPC6jKlX4fvTOqSY_wMRy5q8bVEKZmgNhXxPqA5i_Nm2XmEYkx4j2prSTIRZh89MHYeKOnaZnM6XsZrlP3xtlXkOCrXASRC0GBd7D54SEeB3nPPZZMoMrgkq7zF3aMrzJOxAoZPDBCnpD6NakqCVXQaTlBwCD_Cqem2M3LGp0Nr115gNOPnew_7vSLupKn4SvcDZ3oPzNIErQCT5h_DCR1YUGfGJVeSqLlA


* 66133797_2389579987774543_4022072633154600960_n.jpg (11.09 KB, 403x259 - видяно 4083 пъти.)
« Последна редакция: юли 10, 2019, 07:40:20 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 10, 2019, 07:46:40 »

Привет.Моя мъж като чуе ново жилище и асоциацията му е ремонт и се дърпа.Нормално, взел си е луда жена.

Тая рекламна кампания ме разбива.Не мога да схвана целта и беше да се вдигне шум и да се говори за нея, заради тъпата реклама.Или някой е толкова елементарен, че е измислил тия послания.Все си мисля, че е първото! Иначе и аз до сега се забавлявам с коментарите, хич и не мисля да си я слагам присърце.Иван и Андрей са ми прекалено ниска топка, а и цялото ДНК е перфектен параван за техните игрички, стремежи и начини да скубят пари от разни фирми.Само като видя кой ги подкрепя и ми се повръща.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 10, 2019, 08:11:27 »

Добро утро,прекрасни!
Свекърва,не електронни,хора гидове,срещнахме двойка германци и няколко двойки англичани с такива екскурзоводи.Иначе виж за книга пътеводител не се бях сетила,благодаря за идеята.По въпроса с местенето това ми е болната тема на мен.Отначало като дойдох тук горе-долу биваше.Ама сега вече е тъпо.Ако има как да се преместим като охлювите с къщата добре,инак моите хора не обичат да излизат от зоната си на комфорт.
Маги,много си си добре.Просто поназнайваш повечко и не се помиряаш с каквото и да е.
Алич,доволни са ами .Едната вечер Полито и Ицо излязоха в 22,30 и се прибраха в 1 часа.Кога ще й се лучи тук такова нещо.Да зимата и в Пловдив едва ли ма сега .
Бурята беше запомняща се аз такива гръмотевиц не бях чувала досега .
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #50 -: юли 10, 2019, 08:25:07 »

От сутринта ме разхилихте... blum Кефи ме това, че Тефал били пред фалит good Много ценя градския хумор! Маги, твоето мнение ми е важно, че не съм аз сбърканата и не виждам смисъл от кампанията. Докато аз имам мнение от ровене в интернет, то ти вриш и кипиш в тези среди.
Свекс, ау, то си е баш "отсреща"! Ще разпитам, че имаме приятел, който се занимава като подизпълнител по такива обекти. Тъщата може да е находка! tease
През телефона съм и не мога да ви покажа преди и по време на ремонт. Съседът се оплака на свекърва ми как ония двамата лудите (мъжът й и синът й) разбили хубавия хол. Аз от къртене не се плаша. ММ и той. Цитирам - аз само се подпирам на къртача pardon Ама вече не мяса на пещера. Има дограма, има и полуготова тераса. Wink
При комшийката шокът дошъл от това колко гадно са се държали на устния изпит. Изобщо не е очаквала. Ама тя си е още лапе. Тепърва ще учи, че тези хора са много нива нагоре, че няма вече кой да я дундури като в училище, както и че понякога това е стратегия, да се пробват дали ставаш за тази професия.
За момичето от далеч може да е огромен плюс, че няма да е в голям град. Тук изкушенията са повече.
Ох, после пак ще пиша, че имам ходене по задачки.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #51 -: юли 10, 2019, 08:28:46 »

Тази кампания ми напомня на една дето правихме ние, имаше слоган със снимка кресло "Искаш ли да ти порасне работата" както и "Ела да завържем езици". Скандализирани бяхме, слава богу не избухнаха в социалните мрежи.

Свекс, слава богу че имаме по бавни и пресметливи мъже, че поне на мен влезне ли ми мухата и място не ме хваща, искам веднага да стане всичко и изобщо ми се замъглява всичко и не мисля рационално. Строителя не го знам, но можеш в мамата да пишеш, може някой да даде отзиви.


На бързо за сватбата, три дни го пиша  blush



Сватбата беше супер, пукнахме от жега, чакам снимките от колегата дето ни щрака станаха уникални, майтапехме се че ни направи новите профилни снимки. Беше весело, пиене, страхотен диджей бяха наели а и факта че бяхме навън не позволяваше на хората да се групират на пушачи някъде и нямаше празен дансинг.



Започвам деня с Малума бейбиии!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: юли 10, 2019, 13:14:40 »

Днес имах голям шлем по кварталните разбирания. Бях до личната за направленията, през търговски център, през хипермаркета, кухнята на Дребния... Добре, че комшийката беше с мен и забавляваше наследника. Реанимирам на дивана в опит да събера сила да се къпя за пореден път днес. huhhuh.gif
Щях да пиша за гидовете и работното време на музеите. По принцип всички музеи в страната имат един почивен ден - понеделник. Изключение е друго работно време. Например - Музеят към Националния стадион в София се оказа, че почива събота и неделя. Уникално тъпо! Особено за хора като нас, които отскачаме точно в тези дни до София и два пъти вече нямаше как да го посетим. За съжаление служителите в тези музеи получават една смешна заплата, ако ще и да не им е натоварена работата. Въпрос е, че са с образование, с език и над средното ниво на интелигентност. С други думи за тази година освен някои студенти да бяха привикали на стаж или сезонна работа - друг шанс не виждам.
В Пловдив преди време ремонтираха пеещите фонтани. Нашият кмет измисли, че те трябва да работят не всеки ден, а само от четвъртък до събота вечер. Вече сме в разгара на лятото, а тези дни избраха нова фирма, която да обслужва въпросните фонтани. Сетила се Мара да се ...ра! Едни такива са решенията, че се чудиш за кога тепърва го решават pardon
Свекърва, в сравнение с преди месец сега съм по-добре. Тогава нещо бях съвсем хеви метъл, а сега някак по- разбрах кое да оставя по течението. Нещата ще минат и заминат. Сякаш беше вчера, когато беше април - четири месеца след началото на яслата на Кокона и първи моменти на спокойно поведение след като я вземех вечер.

Булка, това май така и не го обясни какво е tease
И... Понеже имам вдъхновение за ремонт на спалнята, демек съм я измислила за неясно кога да се прави, гледам кухни DANCE Изобщо не подмятам идеи на глас, а само пълня паметта на телефона със снимки и проекти.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #53 -: юли 10, 2019, 14:24:53 »



Булка, това май така и не го обясни какво е tease

еемииии който си няма фейсбук, последен разбира smile на концерт на този сладур съм довечера smile

https://www.youtube.com/watch?v=t_jHrUE5IOk&list=RDt_jHrUE5IOk&start_radio=1
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #54 -: юли 10, 2019, 15:54:46 »

А, тоз младеж го знам. Curtsey Кокона го слуша. Представям си къв ужас ще е, когато я затресат хормоните.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 10, 2019, 16:25:53 »

Привет от мен!

Животът така ни завъртя, че... в събота ни се обади хазяина, че е продал квартирата, където живеем и трябва да се изнесем. А на 20 заминаваме на море, та имаме другата седмица само, за да свършим всичко. Поне се организирахме и успяхме за един ден да си харесаме ново място, а дано ни е на късмет! (това по повод, че прочетох, че за местене си говорите)

Приключенията дебнат от всеки ъгъл, нямам време да ми стане скучно! У дома много работа (селска, помагам, няма как, трябва да приберем сеното. Но пък хубавото е, че времето беше блакосклонно последните дни и за 3 дни прибрахме 40 декара), в университета много задачи (сега съм в командировка в Пампорово, нещо като работен семинар, да се откъснем от всякакви странични задължения и да наваксаме с науката), в личния живот сме във вихъра (подхванали сме сто проекта - къща, местене, почивка, пътувания), та така.

Връщам се да ви изчета  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 11, 2019, 07:48:35 »

Добро утро дами, как сте?Аз тая нощ спах. То било много хубаво да се наспиш.

Булка, как беше коцерта?Разкършихте ли се?

Бубе, много работа при вас, много непредвидени ситуации. Но така е по-интересно.

При нас няма нищо ново.Работа, градина, тичане по улиците всеки ден.Чета ви с интерес, особено мнението ви за млаките апартаменти.И аз мисля като вас, човек като стане на възраст не му трябва голямо жилище.Нашите го държат този, да видим кога ще им дойде акъла в главата!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #57 -: юли 11, 2019, 09:44:00 »

Представете си, на мен сутринта ми беше студено funnytooth funnytooth funnytooth
Гледам сънена екрана на телефона и виждам 26С. Притесних се, че се разболявам и вдигам температура. Гледам пак - 16С и си викам, аааа не е в мен проблемът Wink Една иконка, застанала на кофти място diablo
Имам чувството, че съм в планината, на Пампорово и ме обзема едно такова палаво настроение...
Хаха, преди много време покойната ми приятелка беше разпределена на работа в Пампорово. Съпругът и, чужденец - западняк /враг на нашето общество и представител на упадъчния капитализъм/ беше дошъл да я види, ама още не бяха женени и всичко се пазеше в тайна. Чрез трета приятелка бях помолена да отида там и да си резервирам стая за седмица. Третата приятелка беше на рецепцията и ми даде най- евтината и съответно най- смотаната стая, без изглед, бе дупка направо. Обаче пък със стратегическо положение, защото като прескочиш парапета на балкона, тупваш на закътано местенце на една пътечка. Моята работа беше да се изнеса по тъмно и да се разменя с "чуждопоклонничката", а "ромеото" трябваше да се катери по терасата като млад котарак. Какво не прави човек за едното е...  , извинете, за едната любов. Нямам спомен за точната дата, ама в началото на юли беше. Бог да ни прости, грешни сме blum
Маги, местенето е ужас за хора, които не са го правили като млади. Пример ми са брат ми и братовчед ми - откакто са се родили, все на едно място са живели /като изключим разпределението на единия и следването в София на другия/. Това женене, деца - все там, макар да им е тясно, неудобно, старо, непрекъснати ремонти, че и с роднини за капак. И двамата дума не дават да се издума за някаква промяна, навремето така бяха баща ми и чичо ми.  pardon Според мен, на смотани жени са попаднали, не на такива като нас да ръчкат blum.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #58 -: юли 11, 2019, 13:39:15 »

Мда, чувството е, че е все едно къде средата на септември nea Майка даваше зор да се разхлади, че не можела в жегите да си носи летните панталони и само с рокли ходела. Да й имам проблемите diablo Тя е виновна за тоя циклон. Искам си жегата, слънцето, следобедите навън.
Вчера заваля баш по време за излизане. Малките скачотеха един през друг като котета. Очевидно им беше скучно, а по-весело нямаше как да ни стане.
По темата за малките жилища - преди години (ерата, в която апартаментите бяха още в долари) нашите търсеха малко жилище, за да си ползват лихвоточките. Уцелиха момента, защото малко след това дойде еврото и вече нямаше жилища на цената на сегашна кола втора ръка. Та тогава се влачех с тях по огледи. Един от апартаментите беше с наематели - семейство на средна възраст още работещи. От дума на дума стана ясно, че имат голям апартамент, но са го оставили на сина и снахата, а те са се устроили на квартира. Беше си шок shok Точно по това време масово родителите си се бяха вкопчили в голямото си жилище, а младите се лутаха. Старият блок беше като музей на това мислене - в 90 кв апартамент се буткаха баба и дядо. В малките жилища - семейство с две попораснали деца pardon Голяма дума човек не трябва обаче да казва, че не се знае ние в каква посока ще изкукаме след време Wink

Забравих да се похваля - с няколко майки от квартала ще си правим пясъчник. Голямо умуване беше кое как, за да се покрива, да издържа на слънце и дъжд... Май го измислихме как да го направим - с леко вкопани тротоарни плочи останали излишни. Следобед чакам само татко да ги погледне и да даде още малко акъл. Много смешни бяхме 4 жени да се обясняваме за мъжки неща blum
« Последна редакция: юли 11, 2019, 13:42:27 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: юли 11, 2019, 14:43:45 »

А, то ако бяха мъже щяха да направят езеро и да го зарибят, та после по една въдица да могат да хвърлят. Това е случка от живия живот, на ничия земя, до дере, вместо площадка за игра и мини басейн, цъфна рибарник. funnytooth funnytooth funnytooth Ама общинари го правиха...
Аз така в старата махала участвах в един пясъчник, дадох останало от палатка брезентово дъно с капсуловани отвори за прекарване на въже. Около месец всичко вървеше добре, ама после така и не се разбрахме коя майка ще го покрива и открива, могат ли децата от другия блок да идват, колко големи деца могат да играят и какво правим, ако малките товарят пясък в камионче и го разпиляват. pardon  В последствие разбрахме, че не котки и кучета са най- големият ни враг, а прибиращите се от дискотека младежи angry.
Мисля си, че само преносим пясъчник може да се пребори с вредители pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines