Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:59:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дълги нощи, горещи дни, чорлави глави и юлски емоции...  (Прочетена 65982 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 06, 2019, 07:29:24 »

Здравейте! Трябваше да е здравейте от България, ама не е. На Томи вирусът ми разказва играта. Ларингит + синузит. Вече съм на антибиотик, заради синузита. От ларингита кашлям нон стоп. Поне днес ММ ще си е в къщи. Последните два дни Томи вече си беше добре и щурееше, а аз се влача като парцал. И нямам никакво обоняние и вкус. Мрън!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: юли 06, 2019, 07:40:45 »

Привет!
Аз вчера написах два - три реда, после тръгнах да прилагам снимка, но компът зацепи и се отказах.
Понеже нямаме свекърви за плюене, исках да обсъдим тоалетите и стойката на кака Деса в Китай. В мераците си да изглежда опната като струна и стегната, тя се пери като фитнес инструктор /мъж/ пред спортни уреди.  Wink Иначе доста е отслабнала и малко е смекчила поглед.
Булка, в Перущица на новата бирария ли ще е сватбата, на открито? Миналия септември НИ2 нали там беше кум, та само това зная като по- забележително.
Колегите ви на друго място ли отиват? Интересно ми е дали имате хора на пенсионна възраст и как постъпвате с тях. Хаха, щото аз като нямам роднини, с които да се заяждам, се вкарах в безсмислен спор с един от мъжете на приятелската група дали е добро решение пенсионерите да си получават пенсията и заплатата едновременно. Малиии, като гракнаха срещу мен, включително и Родния, изкараха ме пропита от злоба нещастница danceg Те нали са все лекари, така са заели ръководните си позиции, че не може млад човек да допре до там. Ами естествено, че ще бягат из чужбина, тук поне още 10 години няма да се раздвижат пластовете и да се освободи място.  pardon. Сега ми е криво, да бях ги оставила да се ядат помежду си на други теми blum
Днес съм решила да организирам Родния да ходим до Юзк, че има намаление на механизми за шкафове и гардероби. Ей така, да се мота около мен, че малко пренебрежително гледат на сами жени и после да носи покупките. Може да се засрами и да ги плати с неговата карта Wink. За него това са безсмислени разходи, но съм се въоръжила уж с търпение и ще стискам зъби. Съвсем в близост има и Практикер и там съм набелязала разни неща, но и да не ме огрее да ги купим, поне ще подготвя почвата. Лошо е да имаш мъж прахосник, ама и прекалено пестелив е ужасно. Wink Не му трябва и на почивка да ходи, дай му да е на работа. Ама и аз съм от проста по- проста... blum Като тръгна с рогата, все едно нямам акъл да го забаламосам и да го пратя в първа глуха с празна карта. Не, държа да е убеден и съпричастен, да поразлисти тук- там, да проучи и разпита. nea.
Така, връчвам му метъра, да мери светли отвори, аз ще контролирам и записвам.
Панди, уж омаломощен от Бамбук вирусът, пък гледай какви ги прави... С антибиотик бързо ще се закрепиш, няма да избяга почивката в България heart
А, щях да питам какво е това Малума бейби?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: юли 06, 2019, 12:17:42 »

Ние сме почти младоженци. Вчера свекър ми качи децата (и двете!!!) на вилата. Снощи спах до мъжа си! Беше и почти романтично Wink В хола е избушена дограмата и нали е френски прозорец към терасата - та с въображение си е почти под звездите. Не че много влизам на прах и мръсотия, ама важно е да се отбележи.
С нашите бях да пазаруваме къде да вкъщи, къде за морето дребни неща. Затвърждавам си мисълта от преди 15 години, че с тях не искам да живея!
Сега чистя главата си от празните им приказки. Ако си намеря фун шуя до час, може да се лакирам.
Булче, наистина, след толкова години работа в тази сфера накъде се отправят? Кумицата е на прага на подобна промяна. Каза, че толкова години работа в банка с много хора й стигат. Имала нужда от повече въздух.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #33 -: юли 06, 2019, 14:12:11 »

Виждам сте се разписали и понеже дремя в хотела и чакам да стигнат останалите да се разпиша. В Йоаким Груево съм blush. Сама се докарах до тук с колата, брей много страх брах преди да тръгна, но добре мина, всеки ден карам градска, ама извън градско ми е супер страх.

Свекс в някакъв комплекс сме да. С бус ще ни карат до там.

Едната колежка е 6г при нас, отива в друга подобна компания. Колегата щял да си почине малко и след това да го мисли, което за нас означава автоматично че отива при бившите шефове, вече 3ти човек си тръгва с ще си почивам и после почва там. Не ги и съдя, страхотни хора са, от продажбата на дяла си основаха нова компания, в тотално друга индустрия която произвежда неща които никой друг в Европа и света още не се е сетил за тях.

Много малко хора имаме в пенсионна възраст, токущо назначих 5 човечета родени 2003та  bouncinggirl, 10ти и 11ти клас, подписваха с родителите си, толкова са сладки, ще работят само за лятото, големи ентусиасти са, ама и евала за което и на тях и на родителите. Правихме масова кампания нали за първата работа и доста желаещи имаше. Пенсионерите обикновенно ги назначаваме ако имат желание отново.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 08, 2019, 07:44:47 »

Добро утро, как сте днес?Аз съм труп, а започвам нова работна седмица.И двата дни работих, отразих и един детски РД и накрая бях като изцедена.Бебетата вече започват да недоволстват като се преуморя и ме приболва тук и там.Поне гаденето намалява.

От както съм на новата работа, дори не мога да видя една снимка на президентшата.Не я знам къде е ходила, какво е писала и правила.Вечер просто искам да легна на дивана и никой да не ме закача.Не се получава все още, ама искам!

Булка, да кажеш как мина сватбата.

Аз започнах да замислям ремонт след появата на бебетата, лошото е че аз или искам да се направи както трябва или да не се прави и пак са едни грандиозни планове.За сега само го обмислям де, разпитвам и попивам информация smile Моя мъж още не знае, защото ако разбере ще ме изхвърли!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #35 -: юли 08, 2019, 12:42:27 »

При нас всичко върви под пълна пара. Комшийката се бяха изнесли с дъщеричката си за почивните дни, за да си къртим спокойно, както тя се изрази. Имам вече почти готова тераса. Има нещо, което не ми хареса, казах си го, но нямаше много варианти. pardon Просто нивото се наложи да се вдигне, защото беше много криво и след всеки дъжд трябваше да мета водата към сифона. Иначе цветово се получи много хубаво и уютно. Вътре е къде разбито, къде на изолация, къде още не пипнато като стена. Ще стане! Иска време.
От петък свекърва ми пое двете деца и аз се разбих от нищонеправене. (Изключвам привечер метене и миене на под и стълбище.) Имах  остра нужда да освободя съзнанието си. Дори вчера се отказах от идеята да се срещам с една приятелка. Имах нужда да съм сама, да не говоря и да не ми говорят. Четях, лежах, решавах кръстословици... Абе нищо съществено!
Булче, кажи за сватбата? Вече на толкова сватби сме били с ММ, че все повече оценявам индивидуалния подход към традициите. Няма ли нещо типично за младоженците ми е все тая колко натруфено са го докарали някоя агенция. Нищо против работата на професионалистите! Напротив - уважавам работата им съвместно с младоженците, а не делегираните права.
Свекърва, какво стана с механизмите? Измерихте ли се правилно Girl_hide Това с мъж по магазини да разгледаш си е сложна задача.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: юли 08, 2019, 15:19:01 »

Привет!
Алич, какво да ти кажа... От цялата обиколка само ме заболя главата. Юзк са и от Икеа по- зле, само дето цените им са дори по- високи. Толкова са "афив", че ако натоваря шкафовете, няма да могат да се движат. И едни такива нежнички, няма да изтраят дълго на моето темпо. Бе, мебели за не повече от 5-6 години, механизмите - също. В момента сме с едни полски МДФ, пипнати после от български майстор, чиста работа. Ще изкарат поне още 10 години вярна служба.
Искам да си облекча ползването на пространствата  по гардероби и секции в спалнята и кухнята, че когато ги поръчвахме преди 25 години хич не ми е дошло на ума да направим шкафове с изтегляне, вместо рафтове. Тогава ги поръчахме от дърво, чак в Ракитово ходихме и ако не друго, поне са здрави и с един лак отгоре стават като нови. Обаче за да извадя една кърпа от по- долен ред на задната редица, трябва да извадя всичко отпред и отгоре и после пак да нареждам. В Юзк има модулни шкафове за вграждане с по три чекмеджета, обаче размерите им са едни никакви, ще останат дупки встрани и отгоре, дето пак няма да е подредено както искам. Това иди - дойди, ама материалите им кофти и още след месец ще пропаднат носачите. Та безславно се отказах, по- добре пак поръчка да правим. Хем ще е по съществуващия размер, хем и по- стабилно.
Хаха, после замъкнах Родния в един магазин за немски мебели втора употреба. Малиии, и там не е работа - те здрави и яки гардеробища и масища, счупване и надживяване нямат Wink
О общи линии, почвам да натискам да идва майстор за чекмеджетата, той ще си вземе мерките. Решила съм да наизвадя всичко и да го тропна в центъра на стаите, та да дразни и да не се отлага работата.
Обаче си нямах работа и се намъкнах в един строеж до нас и ми щукна идея, дето не е за казване Wink Има три свободни малки апартаменти и може и да събера смелост да се опълча на Главния и да сменим местоживеенето. Зер, от 98 сме тук, дълго се задържахме. Наистина не ни трябват толкова стаи, а и сме без асансьор. Като идват децата /щото са се претрепали да идват/, около нас три хотела построиха, все ще има къде да отседнат.
Кажете този Ретроградният на какво го избива сега, че ако е на неуспешни сделки, да си натискам д- то. funnytooth Родният, за разлика от половинката на Магито няма да ме изхвърли, ами люто по македонски ще ми кръцне шиичката pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #37 -: юли 09, 2019, 07:41:15 »

Морген! И аз дане драсна няколко реда преди средата на месеца blush Върнахме се от море, аз на работа, Мис вкъщи с ММ, той се опитва да работи от вкъщи, тя търчи по двора. Зайчето ни пак е болно, храним я със спринцовка с бебешко пюре, пак ще се наложи да я оперират, ще видим до къде ще я докараме този път.
Мис дори петичката не си допря до морето, цял ден на шезлонга, пясъка, в басейна...шефче  pardon
А, ние от Юзк имаме добри попадения. Но не големи мебели, тази година си ввзехме маса и столове за градината, това ни е единственото по голямо. Пускат много хубави промоции на спално бельо и съм доволна от качеството.
Не знам Свекс как би навила Родния за толкова голяма промяна  huhhuh.gif
Ние откакто сме в къщата искаме навес отпред, но още не сме го доизмислили, вчера ММ ми изтърси, че сам щял да го прави  angry Викам как не Мис ще станесе пълнолетна докато го завършиш...
Събота заминавам на женско СПА  danceg
Целувкен, специално за Миленка  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 09, 2019, 07:48:17 »

Свекърва, според мен гообмислете добре.Наистина нямането на асансьор е голям минус, виждам го всеки ден и дори обяснявам на майка и татко, че е време да помислят за апартамент другаде.Макар да са на втория етаж в един момент ще им стане невъзможно изкачването на стъпалата.Но те имат емоционално отношение към апартамента и надали ще се навият да го продадат.Ще трябва ние да се оправяме като изкукат.

Фери, добре сте починали, завиждам ти за Спа-то.

Али, от де толкова сили в теб не знам!Аз съм дроб, ама 100% дроб.

След обед ще драсна малко в моята темичка за Моника и тая ми бременност, че всичко се променя много бързо около мен и не искам да изпусна нещо.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #39 -: юли 09, 2019, 09:34:43 »

Привет, лейдис Sunshine Sunshine Sunshine

Панде, по-добре ли си kiss2 За колко време ще сте в БГ и дойдохте ли? София?

Целувкен, много яко за СПА-то, да се поглезиш доволно и да обсъдите мъжете от до Girl_hide Girl_hide

Али, звучи като да имаш интересно лято. Ей, имаше една сентенция за българина и ремонтите, ама как ми се губи сега sad Моля знаещите я да я споделят girl_wink Само така за даването на децата good Даже бъди смела, натрисвай им ги по-честичко girl_wink Никой не е длъжен да гледа на баба и дядо внуците  Girl_hide

Свекърва, идеята ти е разкошна good Аз също не съм фен да живееш цял живот на едно място, а и нямането на асансьор е голям минус. Едно преместване ще те зареди с енергия (предимно защото ще опънеш целия каиш по осъществяването му) за години напред lol lol lol

Булка, бях сигурна, че точно там ще е сватбата като каза Перущица. Много яко местенце, едни познати се жениха там, бяха направили купон до сутринта. Даже хотелът ползва снимки от тяхната сватба за портфолиото си  girl_wink На мен лично мястото ми харесва, удобно ми е за басейн, като съм на гости при нашите. Надявам се си се забавлява girl_wink

Имам толкова много работа, а мотивацията ми е на море lol lol lol

Уикендът при мен беше интензивен, много емоции, ще ме държат още известно време напред heart Вчера пак излизах след работа и се прибрах към полунощ. Сутринта след четири поредни вечери навън котката ме пита тази вечер вкъщи ли мисля да съм blush blush blush Явно трябва да се кротна малко, макар че много ме иска животът lol lol lol Или да си сменя местоживеенето с някъде, където е вечно лято и ще си излизам постоянно yahoo danceg Да се върнем на смяната на жилището... На мен ми звучи много добра идея и може би затова не предприемам закупуването на жилище, не искам да се чувствам вързана за някъде pardon pardon pardon Пък като улегна малко повече (според баща ми на 50 най-рано) ще го реша и това ишу girl_wink

Целувкен kiss2 kiss2  И да ви залеят безброй прекрасни идеи  girl_wink

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 09, 2019, 09:57:08 »

Здравейте smile

Пандата още мърда. В събота се надрусах с ибупрофен и антибиотик и оцелях пътя до България. Трябваше да пристигнем в неделя, за да има кой да гледа Бамбук като пристигнем. Вчера пак така надрусана стигнах и до свекърите. И сега ММ ме остави на мира да си лежа цял ден.

И аз като Мери ми нямам против живеене под наем, защото не си вързан. Обаче виждам как моят мъж това хич не му е присърце и всеки месец като превежда наема след това все е умислен. Ама колкото и да мисли, няма да го измисли.

Хубав ден

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: юли 09, 2019, 10:05:54 »

Пуснах мухата за смяна на жилище, даже вкарах елемент на спешност. Реално си го вкарах, защото събирането на багаж мен ще чака, не ми е за първи път. Дали защото беше изморен, или наистина го прие като възможност, ама поне не възропта. То си е в негов стил да мълчи и да чака да му се размине, но аз няма да го оставя на мира Wink. Поне един скандал да вдигнем, че ще умра от скука иначе diablo.
Нямам емоционална връзка с това жилище, нито с някое друго от предишните. В сънищата ми е само бащината къща, с детството и съседите, но там нищо не е като преди и май пак не бих се чувствала комфортно. Не че имам възможност, де.  nea
Опитвам се да разсъждавам логично и практично - рано или късно потокът на преселници от селата към града ще спре и няма да има търсене на големи жилища, тоест няма да можем да го продадем изгодно. Второ, строителството през 96- 98 ма е много некачествено, куцо и сакато буташе стари къщи и започваше да гради. Трето, не сменяме квартала, дето се вика, през една къща е новият строеж. И най- важното, както казва и Аличка, никой не иска да живее с родителите си, колкото и добри отношения да има с тях. Не са тръгнали и внуци да ни пращат за гледане през ваканциите, та да го мисля къде ще се събираме... И рентиер не ми се става, примерно да давам двете стаи под наем на ученици или студенти. Хаха, няма да го мисля няколко дни, да отлежи малко и дано не купят апартамента, дето съм го харесала. Ако пък го купят, все някъде другаде наоколо ще тръгнат да строят smile.
Какво мислите за инициативата "Направи го сега" на иваниандрей? На мен ми са много интересни коментарите, направо си лягам от смях.
Хубав ден, с много спокойствие и възможности! Wink
А, Панде, за сега ли беше планирала да ходите из Родопите? Или към морето ще отпрашите?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #42 -: юли 09, 2019, 10:59:50 »

Какво мислите за инициативата "Направи го сега" на иваниандрей? На мен ми са много интересни коментарите, направо си лягам от смях.

Свекърва, специално загубих половин час да се информирам crazy Да им имам посланията и визиите crazy crazy crazy Не знам кой кукувец ги е мислил тези билборди, ама на мен ми действат анти-бебе.

"Направи две черти" lol lol Направо щях да падна, това към хората, употребяващи наркотици ли е насочено или  crazy crazy crazy

Идея прекрасна, лозунги покъртителни lol lol lol Мисля да прескоча кампанията на иваниандрей тази година good
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 09, 2019, 11:38:23 »

Дойде ми времето да се разпиша в юлската тема.За мен месеца започна ударно.Разцепихме се от обикаляне във Филибето.Жегата както и преди казах хич не ми е проблем.Мястото,което избрахме да отседнем надмина всички очаквания.Разочарована съм единствено от това,че след 18,00 ч. в Стария град няма нито един отворен музей.Беше гъчкано с чужди групи и семейства наели си гидове ,но само проточвахме шии като щрауси да зърнеме нещичко.Поне за този сезон като столица на културата можеха да помислят за друго работно време на църкви и музеи.Пък и в зимния сезон едва ли са много желаещите да драпат по заледени калдъръми.Изпълнихме план максимум като освен другото успяхме да се видим и с приятели от студентството.Посетихме Природонаучния музей ,аз бях ходила преди много време,но сега е обновен и е разкош.В Археологически има в момента две съкровища Панагюрското и Вълчитръснкото.Ходихме на Альоша,на гребната.В два от моловете.Пихме кафе в турската сладкарница на Джумаята,уважихме и Стената/нищо не е променено там и това много ме зарадва/.Децата не исках да тръгват обратно.Сега още са под възедйствие на видяното.Даже вчера обсъждаха вариант да отидат двамата там.Полито шяла да работи пък Митака да харчи паричките в Хиполенд,но понеже бил помощник щял и той да работи и да помага да имат още повече парички. funnytooth danceg :funny:Колегите,които са там са светлинни години напред.Дори едната вика на ММ ,айде бе идвайте насам,ма мама му ко ще прави без него. Снимки съм качила във фейса,ако ви се гледат Sisito Dimitrova.
Мале егати чаршафа дето разпънах Girl_hide,ма няма да ми се сърдите нали? heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #44 -: юли 09, 2019, 13:34:51 »

Маги, хич не ми се чуди! Хич ме няма! Толкова бързо ми падат батериите през деня, че не е за разправяне. blush На моменти ми е супер кеф - лято, слънце, предстои море, има нови неща около нас, имам време за разходки, спорт, хоби, привечер имам глава за споделяне на емоциите на децата... На моменти обачееее - в същата задънена улица съм, както преди три години, когато решението беше бебеправене и отлагане на всичко за известно време. Е, времето наближава! Предстои ми смяна на работа с хилядите неизвестни, предстои лудо тичане между ясла и градина, финансово има една несигурност свързана с горепосочените... Абе, притъпява на моменти усещането за вътрешно равновесие. huhhuh.gif
Опосумите са ми противни от край време и не следя нищо свързано с тях. Не знам за инициативата. Както подразбрах от Мери ми - аз по този параграф съм се отчела. Повече няма накъде, дори и да искам. pardon
Аз деца давам, ако има желаещи да им се радват за по няколко дни. Дано по- зачестят такива случаи, че с ММ да рестартираме психически и физически.
Фери, приятно изкарване по женски Wink
Цвете, щом децата са доволни... Много им е странна възрастта и са малко в крайностите, та не може да ги прилъжеш лесно.
Свекърва, наша съседка направи подобна промяна. Продаде голям апартамент и купи двустаен. Тя е вдовица, дъщеря й си имат жилище с мъжа си, синът й - цяла къща. Та на нея не й трябва да поддържа палат. Не сменя квартала - през две улици е буквално. Пък внуците винаги има къде да се сместят.
Баба е на първи етаж. На сегашното си положение не я виждам на високо. И тези стълби са й достатъчни, когато са по няколко пъти на ден. Хубавото на някои нови строителства са асансьорите почти до кота 0.
Дори и с емоционална връзка човек бързо свиква на новото, когато знае, че е за по-хубаво. В стария апартамент всичко си подбирахме с огромен мерак. Когато се отвори шанс за по-голямо и удобно жилище, лесно се настроих кое е вкъщи. Спомените няма кой да ми ги вземе, но отивайки там, не усещам вече същата емоция, която е била преди.

Втори ден има Радини вълнения около нас. Вчера комшийката беше по изпити и треска я тресе. Минало вече, ама докато не излязат резултатите...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines