Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:13:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58533 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #180 -: юни 27, 2019, 09:10:34 »

Свекс, то аз разбирам прекрасно какво казваш, и знам че другите хора няма да направят това което аз бих, за това ги напътсвам, говоря, давам обратна връзка, но когато всеки божи ден се повтарят грешките аз стигам лимита и от нетърпение отивам и оправям всичко. Лошото е че е забелязано и от клиентите че щом мен ме няма и съм в отпуска, нещата не вървят и ме искат плътно там. Успокоявам се с астроложката, каза че до 40г ще  е този зор, после ще бия спирачки и ще обърна време на себе си, каза че това са ми най-силните години и се възползвам от това.

За липсата на кадри/безработица, тук е обратния ефект от американците, хора няма и напускащите няма с какво да ги заместим...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 27, 2019, 11:19:35 »

Това като приказката за вълка и защо му е дебел врата.Аз имам напредък, взех да правя разни сложни неща сама!Товарят ме с повече задачи!Колкото и тъпо да звучи съм много горда и щастлива!Аз съм малко като Булката, не мога да копая на едно място, трябва да уча нови неща, трябва да знам и мога и да не питам никой!

Панде, вчера кръвното ми щеше да избуши не, ами и аз не знам какво.Знам хормони бля бля, ама и дребната се постара!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #182 -: юни 27, 2019, 12:22:12 »

За липсата на кадри/безработица, тук е обратния ефект от американците, хора няма и напускащите няма с какво да ги заместим...
Решението обаче е едно и също, затова се опитах да сравня Америка и Холандия - натоварват се другите до максимум, бизнесът се свива до ново, устойчиво положение и съответно се променя пазарът. И без това 80% от работата в една фирма се върши от 20% от хората /теоретично, съгласно правилото на Парето/, един вид организацията се прочиства Wink
Та в случая или им вършите работата на другите без да се ядосвате, или не се ядосвате, когато не са я свършили blum. Лично аз никога не съм го можела, явно е въпрос на характер и вътрешна мотивация.  pardon, но много ми се иска да можех.
Аличка, то всеки обича да прави проекти и да твори, черната работа е кофти при ремонт, затова те съжалявах. Подобна гимнастика правя и аз с гардеробите заради мухъл от последните валежи. Вадя всичко на слънце, почиствам, пера, сортирам и обратно. Книги имаме вече съвсем малко, предимно класика и професионална, та поне това не разнасям. Робувам на родопски одеяла и уж други ценни работи, да видим дали няма да направят първата стъпка към боклука, тоест да ги сваля в мазето Wink
Панди, като говорим за климатици, да ти кажа, че в Холандия масово нямат по жилищата. Не им се  налагало за няколко дни жега. Хаха, обаче от лани им се разказа играта, чак жп транспортът закъсал, защото траверсите не са изчислени на накова разширяване от температурите pardon НИ2 си купи вентилатор  smile. В офиса имат, ама вкъщи- не. И познатите ни в Мюнхен страдат по същия начин вечер. В Австрия как е?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 27, 2019, 12:59:09 »

И в Австрия нямат климатици в жилищата. Почти не съм виждала. Популярни са подвижни дето са с вода или едни с една тръба дето виси през прозореца. Миналата година ММ се свари август месец в стаята му във Виена. След това септември живя в сутерен в Пуркерсдорф и там не му беше хладно. Вчера като ми беше лошо и ММ каза, че се замисля за подвижен с вода. В приятелите ни българи (много тъпо ми звучи, ама все така ги наричам), имаше такъв с вода онзи ден и беше приятно.
Ние с Бамбук сме в мола. На един от етажите има дървени влакчета и той си играе.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #184 -: юни 27, 2019, 13:24:31 »

Ние пък открихме дерт с нашия климатик. Духа, прави студ, ама да се скъса чак. Не спира! girl_impossible Явно нещо му се е развалило баш навреме, защото сега и без това ще се сваля, чисти, зарежда, слага на ново място и прочие. Тези подвижните не са за тук. Виждала съм ги в действие в малко жилище на познати, ама не си е работа за нашите ширини.
Тук пак е като в тропиците. Валяло е през нощта, има локви да се давиш в тях, а така печеееее. Радвам се на топлото. Обичам лятото и цяла година си го чакам. Влагата малко ме бута.
Свекс, преди години с нашите правихме ремонт. Бяхме се отказали от море. Да, ама взеха, че ни вкараха супер оферта. Заключихме си ремонта за 10 дена и кефче Swiming После си привършихме нещата с настроение. При нас сега ще е нещо сходно girl_haha
Днес продължавам с офанзивата. Преодолях най-големия си страх. Надникнах в нещата за рисуване на Кокона. Значи има 10256 книжки за оцветяване. Има папка с разни изрязвани картинки. Цел й е било да ги реже, не да ги пази, стикери, албумчета, тефтерчета... Отсявам и хвърлям crazy
И аз обичам да научавам нови неща. Затова сегашната ми работа ми е антипатична - научавам много малко нови неща, но на цената на доста нерви. Предпочитам обратната ситуация.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #185 -: юни 27, 2019, 14:08:34 »

Свекс, нали знаеш мотото на овните " Боже дай ми търпение и ако може дай ми го сега" lol Това да не се ядосвам? Боужеее, вчера какъв скандал вдигнах в поликлиниката, добре че е частна и ми козируват, ама такъв бесен мейл им написах, сега ги чакам да се обадят да се извиняват smile

Ние пък с голям кеф сложихме климатик в апартамента и се оказа че изобщо не го ползваме. Ползваме го 2-3 пъти годишно, като удари 40 градуса поне.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #186 -: юни 27, 2019, 14:27:09 »

Да, то много зависи от жилището. Ние все пак се топлим на климатици. Под "ние" мога спокойно да кажа 99% от блока. Нямаме алтернативи почти.
Иначе за охлаждане - ползваме го, че ММ вечер ври и кипи и все мрънка колко му е жега. Като си ляга обаче, си огащва бъбреците чак. До скоро спеше и с олекотена, че току виж му станало студено lol
Вчера комшийката под нас леко изтръпна, когато й казах, че ще местим тялото. Външното ще си е на същото място, но имаше резон да попита. Едни от съседите си сложиха външното тяло баш над пътеката. Сега ни капе, когато минаваме оттам. Зимата обаче си е екшън! На въпрос що не си сложат по-дълга тръба, било отговорено: Ще хвърляме сол diablo
Аз почти си свърших работата за днес. Спокойно ми е popcorn
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юни 27, 2019, 14:35:31 »

За мен ремонтите никога не са творчество щото трябва да огрея на сто места финансово и физически. Хич не ми е зор точно кви ще са плочките и паркета, стига да са на промо и да са добре поставени. Като знам че съм и единствен участник в чистенето преди и след ремонта- ептен. Мъж ми върши тежката физически работа, аз другата. Уж заедно избираме, ма ми е ясно че по козешки ще се наложи мрънкайки.
Булче я кажи за тази поликлиника- що не си доволна в последно време?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #188 -: юни 27, 2019, 15:45:00 »

Еми, ако е в държавна поликлиника, око нямаше да ми трепне. Но това е частна, плащам 30лв на преглед по ЗК и искам обслужване. Това ни е 5ти преглед за 10 дни, че нали през ден е на слушалка. Отивам на време, посреща ни една лекарка която трябва да издаде направление за друга лекарка (безумие). Издава, отивам в чакалнята, болни деца бол около нас, той е в оздравяващ режим след пневмония. Излезна лекарката и извика друго дете, ей като ми кипна, държа ми тон че видиш ли другото дете било по-зле със снимка на гърдите било. Ми моето беше със снимка на гърдите миналата седмица, да го държа с болните с отпаднал имунитет не е по-разумно. Та вдигнах скандала, смениха ми лекаря веднага и така.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юни 27, 2019, 17:15:25 »

Ама ти си права в случая! Първо би трябвало документалният процес на частно да е улеснен!
И еторо, да имаш право на избор. Така че правилно си постъпила
Аз след последни грип не смея да стъпя в поликлиника именно по твоите причини.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юни 28, 2019, 07:45:00 »

Добро утро!

Булка, в правото си си и аз бих реагирала като теб.Лошото е, че доста от частните клиники/болници взеха да действат по държавен тертип.Не могат да избягат от манталитета си!

Ние сме на парно.В Плевен зимата си е предизвикателство да се топлиш на климатици.Не че няма такива хора, но не е топло просто.Нашите си прекараха газ и е супер, преди това на климатик и акумулираща умирахме от студ.Та в нашия регион си трябва равномерна топлина зимата и климатик за лятото.Сега не се живее без климатик, ужасно е!

Петък е, мислете за почивните дни!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юни 28, 2019, 09:11:22 »

Здравейте!

Бамбук тази нощ реши да се прави на печка и вдигна температура. Повърна малко. Сутринта пак температура. Друго видимо нищо му няма. Само дето е много жален.

В София на 8 последен етаж в панелен блок климатикът и денонощно е работил в кухнята при големи жеги. Иначе си се топлихме на парно.
Тук отоплението е на газ и е много добро.

Лек ден
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юни 28, 2019, 10:17:12 »

Привет!

Нямах време тези дни да ви изчитам. Уж, по-главните ми ангажименти към университета минаха (до се птември, когато ще трябва да предавам за публикуване две статии и да си вземам минимума по звездообразуване), но тази седмица бях по-заета от всякога. Да се похваля поне - минимума по английски мина отлично и да, само се притеснявах излишно, но не знам дали некога въобще ще мога да преборя това.

Запомних на Мерими планинските преживявания, определено си е било приключение, но пък такива истории се помнят!

Свекърва, и аз не бях чела историята за "Лазаре, аз съм!" Честно, направо все едно е скеч, измислен за някой филм  funnytooth

Днес заминаваме за морето за уикенда и да посрещнем джулая. Утре любимият има рожден ден, та поръчах и тората в Ахтопол, от жената, която ни прави тази за сватбата (всяка година досега на годишнината си взимаме пак, аз която не съм по сладкото, направо съм влюбена в тортата ѝ червено кадифе). Имам нужда да видя морето и да се "заредя" с позитивна енергия! Напрегнато ми е някак и аз си знам защо де, защото нямам конкретно за какво да се притеснявам   crazy

Оздравявайте болните!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юни 28, 2019, 10:34:35 »

Бубе , завид завид за морето! И аз искам ама май няма да ме огрее с тия разходи сега.
Панде, явно това му е прощалният подарък от градината sad
Мен малкият петел ме събуди в пет, в шест, в седем и в осем часа... Тия кътници ще ни уморят!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #194 -: юни 28, 2019, 11:11:25 »

Еми, Маги, то тъпото е че в частните се наемат бивши кадри на държавните и те си мъкнат там манталитета. Въпросната тросната лекарка е стар кадар, свикнала е да е над пациентите, докато там не сме само пациенти а сме и клиенти, тъй като плащаме услуга заради която имам сключен договор с поликлиниката. Та знам си правата. Ама нещо ги няма да върнат мейл, ослушват се.

Панде тъпичко, дано мине леко

Еми, какви кътници, песен бяха в сравние със сега. Като се почнаха едни сънища, по цяла вечер, реве, става, говори... той до 3г на броени пръсти се беше будил през нощта, сега играта ми разказва...

Бубе, весело изкарване!

Хайде, да доизбутаме този ден...

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines