Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:38:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58568 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юни 24, 2019, 10:36:44 »

След като ходих в ИКЕА във Виена и на мен в София всичко ми се стори мини. Ние също сме фенове на ИКЕА, ама втора ръка lol тук имаме две легла, скринове, маса, столове, диван. Сега като бяхме в България и спахме на различни дивани. Икейският е уникален. Бамбук като е болен спим на него и е супер. Ние отиваме на зоопарк. После още ще пиша.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #151 -: юни 24, 2019, 11:42:11 »

Здравейте, момичета!

Благодаря ви за мненията по моето чудене. Не са финансво приснени, а дори и да бяха, 5 до 10€ няма да реши проблема. Просто явно различно мислене... тя по принцип има нагласата че всички са й длъжни... както и да е де, споделих си издразването smile

 Ние в момента сме кататалог на Икеа вкъщи
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #152 -: юни 24, 2019, 14:27:38 »

А, Свекс, не давам да затварят тоя нов/стар МОЛ. А и не вярвам - има магазини, където никъде другаде ги няма из града. На един квадрат събраха Технополис, Техномаркет, ЗОРА, Хиполенд, Комсед и масовите магазини за покупка на детски дреги НМ и Уайкики. Няма нужда да въртиш из града, за да сравняваш цени. Всичко е на пешеходно разстояние. Няма да обяснявам колко е удобно, че винаги има къде да паркираш. Мрънкачите мрънкат, че нямало кино, ама кина из града - бол Wink
Хубаво е, че има едно в количка и едно скачащо. Днес ми се напълни душата. Една от майките на кухнята чака бебе, а "голямото" е в количка. Днес видях, че има и едно още по-голямо. heart Много се радвам на такива хора!
ИКЕА в Пловдив е само демонстрационен център. Демек виждаш някои неща на живо, други на картинка, поръчваш и до няколко дни ти носят. Малко им е още омотана схемата с известията към клиента, ама ще се нагласят във времето. За джиджавки е ок, ама тия изчистени мебели не са моята чаша бърбън:P

Днес е супер мрачно, а е такъв задух. Бяхме на консултация с младежа. Беше много забавен. Накрая дори се отпусна на повивалника и гледаше док с благ поглед girl_haha Сега спи на хлад, а аз релаксирам. Нещо имам нужда от психическа почивка. В най-скоро време ще се наложи да ходя в нашите с децата, докато тече мръсната част от ремонта. Ще е изпитание за нервата ми blush
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #153 -: юни 24, 2019, 16:35:52 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Работна та пушек се вдига чаааак до Алеко. lol

Свекърва, тази история за "Лазаре, аз съм" не я бях чела lol lol lol Само го бях чувала някъде като рефрен lol

Панда, ще си намериш ново Либе girl_wink girl_wink girl_wink Обаче Томи с тази негова любов към големи превозни средства ми е много сладък heart

Алексия, кофти случка girl_impossible Аз лично като дам нещо и спирам да го мисля, вече не е част от живота ми Girl_hide Но определено ще ти е обеца  girl_impossible

Ние имаме спален комплект от Икеа, не съм особено впечатлена, но е купуван с идея за временно ползване и после да не ме е жал като го изхвърля/подаря/продам или каквото там му се случи. Мен също не ме впечатляват особено в БГ, но ми е направили впечатление, че в чужбина имат по-други стоки. Включително в Италия, не можах да повярвам, че има Икеа lol Някак си не ми се вързва италианската душа с този стил pardon

Булче, що не обясниш на дИвойката, че в професионалния живот има ред и той не търпи вакум, ако схване на къде биеш с вакума crazy crazy Аз така в петък бях яхнала метлата и строявах в две редици целия офис. Никой не смееше да дойде да ме пита нещо, след като заявих, че като им се плаща би следвало да знаят за какво и да го свършат lol lol lol

Хайде пак да се посмеете малко на мой гръб. Отиваме ние на вилата, изкарахме си супер. Решаваме, че ще слезем до реката трима възрастни и три деца. Всичко добре, ама едното детенце е момиченце на 7 г., което не е свикнало на планински терен. Имаше сълзи и сополи на слизане към реката, денивелация около 600 м., може да си представите колко е стръмно girl_impossible И майката решава, че на връщане няма да преживее пак този хел, та се обадихме на баща ми да дойде да ни вземе. Всичко хубаво, чакахме го час и нещо, докато гърмеше над главите ни, тъй като, за дойде трябва да мине 40 км. планински път. Качи ни и тръгнахме, вика сега ще минем напряко през гората (с 4х4 сме)  girl_impossible girl_impossible Първото препятствие беше минаването по Римски мост на близо 2000 години, защото реката е разрушила съвременния. Представете си камилска гърбица, мост по-тесен от джипа, издигащ се на 10-12 м. над реката girl_impossible girl_impossible girl_impossible В колата гробна тишина, всички мълчат и се молят да минем. Като минахме и се почна една тирада, майката каза на дъщеря си, че ако е знаела какво ще преживее на гръб щяла да я носи по баира lol lol Продължаваме с екшъна. По това подобие на път ни засече още една кола, викам си още един луд. Щяхме да се блъснем, ама нали сме големи и всеподвижни влезнахме в гората girl_impossible После си представете да се движите по кал и мокра скала от дъжда в почти 40 градусов наклон и да чуете: "Я, гъбка!" Спира се колата, дърпа се ръчна, слиза се, оглеждат се гъбките, радват им се, берат (този лудия е баща ми), качват се и потеглят докато ние си висим на наклона. А как се тръгва по такъв наклон няма да обяснявам girl_impossible Както и да е след час и една торба гъби вече се бяхме прибрали. През това време котката и майка ми организирали SOS кампания за нас, само DMS, където не ни бяха организирали. Мисля, че майката с двете деца повече никога няма да иска баща ми да я кара където и да било lol lol lol Даже не знам дали би му говорила  funnytooth funnytooth funnytooth



Алпийският заслон над реката, има много катерачи там
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 24, 2019, 18:17:23 »

Дори не съм знаела че има в Бг заслон на такова място shok
А аз с баща ти не бих тръгнала в гората, като те слушам girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 25, 2019, 07:35:34 »

Добрютро, минавам на бързо и отивам да се трудя.

Мери, супер звучи всички, на мен би ми харесало това.

Алексия, има такива хора.Просто ги подминаваш.

Аз тия дни съм ужасно изморена и се надявам довечера да вали, че да не излизам никъде с дребната.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #156 -: юни 25, 2019, 08:38:37 »

Морген!
Аз не мога да си сложа трета лентичка в подписа  huhhuh.gif
Ох егати приключението с тоя джип lol Изядохте ли гъбите  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #157 -: юни 25, 2019, 09:03:30 »

Събрах щетите по терасата и подготвих терена за нови природни явления pardon. Снощи много ни завихри, изпочупи де що имаше цъфнало мушкато, а една саксия от прозореца е отвята. Чак недоумявам как е станало, защото там се явява нещо като ниша и е закътано от две тераси, изпъкнали напред. Хехе, беше с разкошна Коледна звезда, розова, четиригодишна, маскирана като Великденска звезда. Всички съседи ме питаха какво е това красиво нещо и явно са я урочасали Wink. Гледам я сега в задния двор разпльоскана и сигурно може да бъде спасена, но там е заключено от един от бившите собственици на парцела, а той рядко се явява, é живее на село.
Миленка, по такъв мост и пеша ми е страшно да минавам. Видя ли нещо разрушено и не зная защо ме обзема паника. Преди време ходех на работа по един от мостовете на Марица в посока кв.Тракия и имаше изкъртени участъци, можеше да се види водата и едва си поемах дъх. Хората ги беше страх, че там се разхождали банди цигани и вършели грабежи, пък аз се стисках да не падна през арматурата, макар очевидно да не съм с размер на жаба. По въжен мост нищо ми няма, там се хващам като удавник за парапета и колкото и да се клати, не ми пречи. Обаче има ли запуснат вид... изведнъж ми става мил животът Wink. Хаха, с деца в планина е по- кофти отколкото с деца на море sad
Али, значи го почнахте ремонта, съчувствия smile. Е, затуй искам да живея на хотел, други да се грижат за битовите проблеми.
В момента слушам по радиото за инсталация "Възродителен процес" в село Орешари, много интересно. Дано да са написали нещо по повода в нета, говори жена, водили са ученици. Направено е от съвсем млад човек, Байрям, на 22 години.
Айде, хубав ден и дано не е като вчера- до обяд се пазиш от слънцето, после от гръмотевиците angry
Ето, има много снимки и репортажи из нета:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30012319.html

« Последна редакция: юни 25, 2019, 09:11:05 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #158 -: юни 25, 2019, 09:11:50 »

мани свекс, и моята тераса беше леш, а по принцип не влиза капка дъжд, чистих и аз по нощите че беше пръст от саксиите и да не размазвам навсякъде.

Аз бера душа днес, хапнах тиквички и пих чай от коприва да ме прочистел от алергиите, е прочисти ме. До 2 часа през нощта бях в тоалетната...

emmmmmy такъв ми е плана, ама нямам с кой да я заместя...

Мале Миленко, това дъха ми спря, ама не от красота а от страх!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 25, 2019, 09:20:01 »

Булче а уж все се оплакват че нямат работа хората- от все повече места чувам че нямат пък персонал фирмите... Не знам какво става в Бг. crazy Явно ги мързи да работят.
Аз след единствения АБ пит след пет години затишие, се уредих с гъби си спомням. Уж да се пречистя и аз като теб тогава, пих ябълков био сок- такива коремни болки през живота си не съм имала.  angry
Фери, аз тамън навивам моя мъж да вземем кола на изплащане- сега ти ме посече cray
Свекс- не обичам висящи, прозрачни или каквито и да било мостове - здрави или не, имам страх от височина.
Тук си вали и си гърми от два дни, съсипа ми божури, рози по двора- всичко е на гнилоч от толко вода, буквално.
Днес малкият ме вдигна в шест, незнайно защо. Което ме накара да се замисля че с всичко друго се смирих/ примирих покрай детето като бонуси в кавички, но с безсънието не мога- психически и физически ме смазва само това. Сега имам да чистя паяжини и да мия умивалници но едвам глвдам...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #160 -: юни 25, 2019, 09:23:25 »

Ами Еми, нашата не е баш нова, карана е малко, но си е с остатъчна гаранция, иначе нямаме забележки, ама тва и мен много ме шокира   nea
Мисля, че на Пандата и на Булчето нямат проблеми, ма те да кажат smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #161 -: юни 25, 2019, 10:41:47 »

Еми, поне в нашия сектор IT хора се намират трудно и после основно мрънкат колко са заети, а по цял ден се моткат. Има и работни хора, но наистина повечето си ги мързи. Особено току що завършващите са с огромни претенции с много малко покритие. Поне в моя офис са ми такива наблюденията.

Булче, към какво си алергична?

Тая история на мери ми е страшна, но много яка. Голямо приключение.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #162 -: юни 25, 2019, 11:47:17 »

И моите наблюдения са, че бая ги мтрзи хората, във всички сфери  pardon Една приятелка ми разправя за нейна позната, която работи само от вкъщи, сигурно веднъж месеца се случва да отиде до офиса. Като сумарно ѝ се събират 2-3 часа на ден някой и друг имейл да изпрати, заплатата ѝ е в евро доста над средната и нашта мрънка, че ѝ е малко и трябва да ѝ я увеличат щото много работа вършела lol Нагли хора колкото искаш  angry
Аз не виждам край на бъдещите ремонти в нас. Долният етаж е вече за пребоядисване, дюшемето за циклене и лакиране, стаята на децата трябва да се довърши, мансардата, мазето даже няма да говоря за него, там има и баня за правене...Може би като порасне и Мистър, ако други не са ни завихрили  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 25, 2019, 12:34:00 »

Народа масово го мързи.Интересното е че и в малките населени места е така.А тук заплатите са смешни!
Във фирмата на моя мъж с 300 зора намират свестен човек за работа, а бая минават от там.Друг е вече проблема наречен начин на мислене на дребния частник.Дето си мисли, че работниците му, са му длъжни.Тук още го има това.

Фери, не го мисли.Ламината в стаята на Моника е надран жестоко, но близките 4 години няма да го пипнем.За сега и тапетите не мисля да сменям и да ти кажа, при следващ ремонт слагам тапети навсякъде.Значи на тия в на Моника стаята има минимални следи от употреба, а са на 7г.Стаята дето я боядисвахме миналото лято е цялата на петна и пръсти!Вече не мога да я гледам!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #164 -: юни 25, 2019, 13:11:37 »

Хич не съм за съчувствие откъм самия ремонт. За мен ремонтът е като бялото платно на художник с муза. Откачам на тая тема! Пари ми дай само и малко свобода да се вихря danceg Днес даже ще седна да разгледам секции и да измисля в детайли нещата, а не само отгоре-отгоре. Да я нарисувам на картинка, а свекърът да си я оразмерява. Някои неща сме ги накупили вече и имаме отправна точка. Май и цветът го измислих. Ще видя дали ще пасва на декоративната стена. Тези дни ще наобикалям магазините, за да намеря по-големи кашони, че да има за застилане. Имахме кашони от предния ремонт, но след наводненията в мазето, половината бяха леш. Зорът ще е бутаницата с децата в нашите. Просто аз трудно ги изтрайвам, че са мрънкалници на моменти pardon
И моите китки ги обрули снощи времето nea Калдаръмчетата в сандъчетата са ок. Днес са наперили гребени. Имам обаче 4 яркозелени метални кофички, които висят на синджири отвътре на терасата. Тази година търсех винки за тях. Не намерих. Взех каскадни петунии. Бяха разкошни, докато не ми ги нападнаха едни гадини и едва ги изтрепах. В един момент намерих пакетче винки, ама беше късно за садене вече. Все пак ги пробвах. Поникнаха 4-5 стръкчета. Е, вчера бяха изпльоскани на земята diablo Уж ще ги бъде, ама...

Мери ми, напълни ми душата girl_haha Аз по балкани не обичам. Предпочитам море. Обаче обичам такива "разгледни" гледки. Първа висвам на парапетите, за да гледам отвисоко.
Темата за работници и работодатели ми е много болна. Много трудно се намират хора за работа в производство. Поточната линия, каквато и да е тя, не е за всеки. Тамън намериш някой и шефът успява с простотия да го накара сам да си тръгне. И това не е само в тая фирма. Хората са се нагледали на работодатели и го карат яваш-яваш, че нямат сигурност дали не са на нов глог и по-висок.
Свекърва, баща ми, ако ще и да е историк по образование и призвание, аз съм много боса в историята между 45 и 89-та. При нас уж се учеше нещо по история, ама то колкото да се каже. Възродителният процес е част от това - 2-3 сдъвкани изречения и никаква допълнителна информация.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines