Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:28:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58552 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 18, 2019, 13:21:27 »

Може картите да реват ама ти нали не ревеш! sad
Вива Мюнхенннн danceg

ПС : Днес малкият вика: Искам сиви!
опулих се - викам кой пък си е търсил работа пред него и потънах в конспирации. Сега разбрах че искал да се завие.... shok
« Последна редакция: юни 18, 2019, 13:24:01 от emmmmmy » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: юни 18, 2019, 13:43:16 »

Доколкото разбирам аз в схемата с "ония двамата и онзи третия" lol lol
lol lol lol
Предния път с Еми се разминахме, ама сега имахме предостатъчно време. Зарадвах се на Мери ми. Аз на всяко ДЗАК бих се радвала в тоя случай. Разходката беше по жега, но успяхме да си вземем почти план максимум за деня.
Нямаше как да съм в схемата за питиетата вечерта, че и родителите на кумовете трябваше да уважим. С кумицата сме със слаби ангели. tease Последният път, когато ни изтърваха по женски, беше на едно гостуване уж по без повод. Към 11 вечерта й дадох зор да се облича, че бяхме заформили тайно нейното моминско парти. Като главни действащи лица не можехме да пием тип "не сме оттук и сме за малко", ама се разбихме от смях и танци. danceg Обещали сме си пак женска вечер, но да видим кога.

По културния въпрос - с ММ имаме още два музея по центъра за посещение. Това в перспектива разбира се. Иначе установихме в Етнографския, че от компания от 6 човека всички имаме алергия към интериора от 80-те. pardon

Снощи едно приятелче ме намери пред блока. Другия месец може да съм работна за няколко дни за по няколко часа, за да се отдаде на почивка. Подметнах, че ще имам нужда от осигуряване за в един момент, а той моментално каза, че ще го направи. shok Дори не ми даде шанс да го питам! Някак видях лъч светлина!
Моите родители са леко кукави. Снощи майка звъня към 11:30, за да се разберат кой ще води Кокона на градина. Затворих й, защото вече всички вкъщи спяха. Дребният ни разказва играта, че сутрин пак взе да се буди рано. Морално ли е да го слагам да спи с маска за сън и с антифони?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #77 -: юни 18, 2019, 13:58:13 »

То по тези причини е измислено съобщението, най- много едно дзън да се чуе. НИ2, като виден нарцисист се записва на звук, под предлог, че го мързяло да пише, ама ми се струва, че иска хем да се порадва на гласа си, хем да има следа, какво точно е казал.
Али, дано пък стане за по- дълго и да ти хареса работата good
Миленка, ако не друго, поне ще се разхладиш малко в Мюник  Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #78 -: юни 18, 2019, 14:13:13 »

Али, и аз се радвам, че се видяхме било то и за дзак, винаги си добре дошла за женско излизане, само да са ти здрави ангелите lol lol lol girl_wink girl_wink girl_wink

Може картите да реват ама ти нали не ревеш! sad
Вива Мюнхенннн danceg

ПС : Днес малкият вика: Искам сиви!
опулих се - викам кой пък си е търсил работа пред него и потънах в конспирации. Сега разбрах че искал да се завие.... shok

Еми, ти знаеш, че не е само Вива Мюнхен danceg danceg През август е Вива Хърватска, през септември е Вива Мадрид и ако юли прасна един Вива Мюнхен, познайте кой ще е бездомен от октомври  crazy crazy crazy

Свекърва, Мюник не е моят град, нали ходим там на панаир, скука, скука  blush Да се върна на впечатленията за Езерата и твоите познати. Мога само да кажа, че всеки се впечатлява от различни неща. Аз обичам планини, комбинацията планини и вода направо ме пуска в ступор. Не харесвам грандомански, огромни неща. Виж малки калдаръмени улички, отражението на теракотените цветове във водата, синьото небе и колаборацията от цветове е моето нещо. Сигурна съм, че твоите познати биха се впечатлили повече от Ревиерата, но там е бяло/кремаво, с усещане за аристократизъм, лукс и т.н. Мен ми харесват нещата с чар, душа и харизма. Така че абсолютно не съм съгласна и си оставам впечатлителна към езерата, особено Лаго ди Комо - Варена, Беладжио, Леко и Комо. И Стреза на Лаго Маджоре  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #79 -: юни 18, 2019, 21:50:08 »

Ох, добрах се до вас  give_rose
Значииииии само едно ми липсва от моминския живот - повечето пътувания, е и сънят де  blush И сега щъкаме, но само в родината и по-кратки. В чужбина не сме ходили от преди да родя Мис. Бях се наточила тази есен за КЪДЕТО И ДА Е, ама други емоции ще ни тресат. Живея със самоубеждението, че само и второто да стане една идея по-самостоятелно, ще наваксваме, ма без тях, щото и без тва нищо няма да помнят  pardon
Леле от вчера ми е приповдигнато за Маги  heart heart heart
Аз тази седмица мисля да приключа работа в сряда, после ще си пусна болничен, щото малко изпуших. Нещо не ми почна добре работният месец и имам нужда от рефреш. А и като се сетя другият колко събития ни чакат  blush
На ММ му писна да чисти вкъщи и взе прахосмукчка робот от лидл. Доста добре се справя, дори неочаквано. Само килимът има какво да се желае, ма той е труден дори и за голямата. Най ме кефи, че обира всички кучешки, котешки и заешки косми, завира се под дивана и под масата. Малко е хаотична и ми минава по 100 пъти кухнята, ма явно има кво да се чисти там lol Мислех, че ще се метне от стълбите, ма е предпазлива като Мис и си седи на едното ниво само Wink
Днес поръчахнов телефон за РД на ММ, няма да е изненада, щото отдавна си го е харесал, ама изненадите догодина за юбилеят Wink
Хаха искам Сиви, много пък работен lol Нашата непрекъснато казва, че отива на работа и като я питаме какво работиш - разни работи Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: юни 19, 2019, 07:48:54 »

Привет!
Ей, налегна ме старческо безсъние blush. Въртя се по цяла нощ и само глупости намилам в главата, после през деня ходя като пияна. Котката даже се изнесе от краката ми, за първа година от живота си...
И едни ужасяващи новини по радиото за Нилски, Флорентински и разни други трески пускат в ранните емисии, не ви е работа.
Миленка, приятелите се впечатлени повече от швейцарските и немските езерни гледки, а от комбинация вода и скали са за Капри, Соренто и Неаполската част на Италия. И вярно, Ревиерата им е много на сърце. Понякога зависи и от моментното състояние на духа, пък и от възрастта. Аз, като Фери, където и да е бих отишла smile
Али, за кой Етнографски музей говориш? В София са направили някакъв за 80- те, ама е само апартамент и нещо като библиотека- кафене. Аз пък си мислех, че всички, родени около Прехода са луди по този период и интериора му, съдейки по НИ2 и приятели. Е, не да ползват мебели и уреди, само за малко да им се порадват и посмеят. Хаха, секцията с кристални чаши и купи вкъщи са истинска атракция, първо това показва. Следва уредбата с тонколони и все още работещата част с касети Wink.
В тази връзка, сещам се за изпитите след 7- ми клас и по- точно за текста за чипровските килими. Ами не знаят повечето деца за какво става дума crazy. Учат го в училище, ходят по Етъра, Златоград и други уж етнографски резервати, но така и не ги разпознават вече. Не зная каква е причината, може би, че вкъщи не се коментира ли, обзавеждане и традиции не ги вълнуват ли, пък и изобщо нужно ли е да го знаят pardon. Покрай това момиче, дето сме го взели под наша /пенсионерска/ опека, правя разлика с моите деца, колко много неща не знае за света. Бе, не е работа да живееш в махала в Родопите и животът ти да се върти около   насъщния. Стискам и палци, днес е на математика.
Хубав ден на всички, големи жеги ни чакат до края на седмицата smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 19, 2019, 08:09:54 »

Здравейте!

Жега през деня и вечер като изплющи тоя дъжд. Вчера буря беше тук. Тъкмо се обличахме да излизаме и добре, че се забавихме, че щеше да ни отнесе.  girl_impossible

Криво ми е! Още едно детенце не успя да изживее детството си! Всеки ден чета, чета, чета за развитието му и днес...не можаха да се съберат пустите му пари!

И на мен само глупости са ми в главата. Предпочитам да се занимавам с нещо, че иначе глупости мисля.

Хайде хубав ден!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 19, 2019, 10:30:00 »

Привет!

Какви прекрасни новини, Маги, честито! Две бебечета! Да сте живи и здрави smile

Ей, трябва хората да бременеят, че да се върне активността тук  tease

Тези дни ми е доста хаотично, подхванала съм 100 задачи, а имам и изпит по английски в петък (води се минимум по западен език за докторантурата), но пък чудното е, че не съм се притеснила както обикновено. Дано мине добре, но ми е прекалено лятно, за да се тревожа  pardon

Миме, не си го слагай толкова на сърце, за жалост всичко се случва в този живот... Аз понеже също се натоварвам много от тези неща, ако не мога по никакъв начин да помогна, просто не ги следя.

Свекърва, не е само да си в махала в Родопите, имам чувството, че хората като цяло (или една голяма част) живеят живота си като коне с капаци. Простотията е навсякъде! Напоследък ежедневието ме среща или с много ограничени индивиди, за които единственото удоволствие е на маса с ракия (като имам предвид запой, а не приятелска сбирка) или пък високомерни, арогантни и надути хора, които си мислят, че са над всички. Заключението ми е, че май трябва да си общувам само в добре познатия ми кръг от приятели и да не го разширявам. Хич не обичам да генерализирам така, но това са ми пресни впечатления, затова си позволявам.

Но да не се впускаме в лоши мисли smile Днес най-после избрах подарък за любимия, поръчах го, да се надяваме, че всичко ще е в ред. Нямам търпение да дойде рожденият му ден и да сме си на море!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 19, 2019, 13:12:44 »

Здравейте!

Не са ми интересни 80те, неща от този период все още са навсякъде. И малко ме дразнят хората, които уж им се радват, а всъщност се подиграват.

Успех с минимума, Бубе! Моят мина много лесно. Взех си една книга от библиотеката срещу шофьорската ми книжка и отидох. Те се сбъркаха от термините.

Ние имахме ситуация. Бамбук бутнал едно момиченце в градината. И то на моята приятелка. И то пред баща му. На мен от градината нищо не ми казаха. Но вечерта приятелката ми звъня, мъжът и голям проблем направил. Тя познава Томи и нищо лично няма към него, но малко ми наду главата за сигурността в детската градина.
То и аз съм се бутала и са ме бутали, та някак си не мога да се впечатля много. Така и не се знае какво точно е станало, ама според мен тя е била на пътя му, а той пак е тичал като луд.
Аз се сетих за футболното сбиване на НИ2.
Дайте някакъв акъл как да реагирам в такива ситуации. Той се е сбутвал с две момчетa в групата за игра, тогава майките казаха "момчета са, случва се".
Майките на момичета - вие каква реакция очаквате?

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #84 -: юни 19, 2019, 13:22:26 »

Свекс, говоря за Националния етнографски в Двореца на Батенберг. Има преход в епохите по отделни витрини. Направи ли са половин стая с 80-тарски неща - червена булана на дивана, на масата имаше торта с типичните твърди като камък захарни зайчета, телевизорът беше завит с каренце и прочие. Смешни са до някъде. На мен обаче ми навяват асоциация на мизерия, защото не малко хора бяха принудени да си държат гланцовите секции и през 90-те от немай къде. Уредбите, кожените дивани вкъщи, разните му маси с плот от рисувано стъкло и тн си е баш снобизмът през борческите години, когато си личаха първите пари от собствен бизнес. И се присещам как на търговиите в Нова Загора (стари, ръждиви халета) ММ е видял някакъв с Жигула комби, натоварена с два стека евтино безалкохолно и 2-3 кори яйца. Една позната баба се спряла, заговорила го и го питала сега с какво се занимава. Мъжът се наперил и отговорил - С бизнес. Бизнесмен съм! Wink
И аз се изумявам понякога на липсата на обща култура. За себе си се мъча да направя разчет кога колко съм научила, за да не съм толкова критична към подрастващите поколения. В смисъл дали е било през ученическите години, дали като студентка... На какъв етап съм разпознавала нещата. Етъра ми е любимо място, макар от 3-4 години да не съм ходила. Но там си иска някой да ти даде поне елементарна насока. Иначе гледаш и нищо не pleasantry виждаш.
Ние минахме през тропическото време миналата седмица. Сега е жега и пак жега. И комари! Имам чувството, че само тук са като пилета. Ако ги уловиш живи, може и на грил да ги приготвиш.

Панде, сложни въпроси! Ако на мен ми се случи, очаквам реакция при следваща случка, очаквам внимание от страна на майката дали си наблюдава детето за евентуално повторение на бутането. В случая важно ми е дали родителите биха реагирали на случката, а не на самата случка, т.е. дали се приема в това семейство за нещо нормално да си правиш каквото си искаш. Дребният не бута, ама така се изпищява, че нещо умира в ушите ти, а някои деца се стряскат. Не мога да го оставя да пищи така. Не е нормално да го оставя - лично мнение. Ок, това е сегашният начин да си защити "позицията", ама трябва да му се дудне. Дори кака му се кара - Кажи "Не"! Защо пищиш?!
Има едно момченце, което чат-пат идва при баба си на гости. Бабата/майката/лелята е през два входа на пейката и пуши цигара. Момченцето играе само на детската площадка. Босо! Ако падне от пързалка/люлка, останалите майки ще го "събираме". Ако изскочи на паркинга, бабата не може да го види. Бута, плюе, крещи, врещи... Но в тяхното семейство явно е нормално то само да се гледа. Приемат го за палав. Там реакция не очаквам от страна на възрастен. Реагирам аз beating
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 19, 2019, 13:44:38 »

Pande, всичко зависи от конкретната ситуация.Моника едно бутане няма да я спре, а и тя е много неориентирана и бута без да иска.Емоционална е и като се радва и подскача може да удари някой.От друга страна вече ако я бият, удрят и това е повтаряемо, бих направила проблем.Трябва за мен да се види има ли рецидив, дали децата не се разбират, какво се е случвало в конкретния момент.Чак проблем и разговор по телефона са ми в повече.

Фери и аз имах планове, но сега тия са по-хубави.После ще обикаляме smile

Бубе, успех, ще се справиш.

Миме, трябва ти живот извън в къщи и детето.Забила си яко!Казвам го като външен наблюдател.Не се сърди, това е съвсем откровено мнение, на дотса по-възрастен от теб човек, минал през доста неща.Със Свекърва не мога да се сравнявам само  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: юни 19, 2019, 15:01:03 »

Маги, то си има приказка:" Не питай старило, ами патило!", та в случая няма значение възрастта.
И на мен ми е ясно какво ми липсва в момента, ама на, не искам да правя компромиси с каква да е работа и какви да е връзки, че няколко пъти съм сваляла много ниско летвата и не ми е било никак хубаво.
Хаха, гледам днес пенсионерите в парка, мъжете по- точно, хванали се да боядисват една ограда. То хубаво, но плътно до оградата има храсти. Батьовците вместо да ги окастрят, че да не им пречат, охкат и пъшкат, бутат ги с ръце и в крайна сметка по листата има повече боя, отколкото по металните части funnytooth Аха да им направя забележка, пък си викам, я да мълча, че от много знаене, ей ме да обикалям като луда сама, пък мъжът ми да иска да работи още 5 години след навършена възраст и стаж Wink, двете деца са прокудени из чужбина, вместо внуци, котка развъждам blum. Сигурно трябва да се науча на търпение и смирение, но като не ми държи ни език, ни нерва... Wink
Панди, много е неприятно, когато са намесени приятелски отношения. В повечето случаи децата на приятели трудно се спогаждат след време, все едно напук го правят и ни го връщат, че не винаги одобряваме те кого избират. pardon. Като гледам какво правят брат ми заради дивотиите на племенника, май сега родителите обсъждат ситуацията и стигат да решение кой какво трябва да промени. Вероятно трябва да чуеш гледната точка на бащата и да разбереш какво го боли и сърби, щото може да е нещо съвсем различно от бутането. Та така, почна се и при вас Wink. Всичко ще си дойде на място и ще се кротне детето, ама си трябват едни 7-8 години мъки и майчини терзания heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 19, 2019, 15:38:13 »

Маги, е забила съм, нали това писах скоро тук.  lol То кой не е забивал? Ама от какво БАш нужда имам никой тук не знае.  girl_wink И тъй. Всичко ще си дойде на мястото.  heart

Панде, аз в градината си представям, че е една голяма бутаница. И къде нарочно, къде не точно всеки се бута. Ти така или иначе няма да разбереш каква е точно ситуацията. А е важно да се знае, за да си правиш изводите.

Бубе, успех !
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #88 -: юни 19, 2019, 16:05:38 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Бях влезнала да пиша с друга нагласа, ама Миме прочетох това и съм леко  shok shok shok

Ама от какво БАш нужда имам никой тук не знае.  girl_wink И тъй. Всичко ще си дойде на мястото.  heart

Не мисля да адвокатствам на Маги, най-малкото тя има нужда. Обаче... Така написани думите ги тълкувам като все едно никой тук не те познава и разбира истински. Което води до два варианта: 1. не си разкрила пред никой какво наистина се случва в теб; 2. нямаш желание да допускаш хората тук навътре до себе си. И двата са си ОК, всеки решава какво и по колко. Обаче не се ли замисляш, че може би написаното от Маги е просто, защото не си й безразлична. Че малко или много иска да си добре емоционално, че написаното идва от симпатия към теб. В такъв момент дори да не си съгласен с написаното, се казва "Благодаря, но считам че другаде е истината". Знам, че си много емоционална и може би в момента дискомфортът, който изпитваш, ти пречи да реагираш коректно. Но така написано ни уби всички в първи епизод pardon

Има хора в този форум, които на моменти са знаели много по-добре от семейството ми как се чувствам и през какво минавам. Защото тук има друг филтър - страничен наблюдател без силна емоционална обвързаност. Това на моменти помага да се види ситуацията от друг ъгъл. Затова винаги съм уважавала всяко едно аргументирано изказване, без значение дали съвпада с моето или не.

С което не искам да те фрустрирам, нито те нападам, още по-малко те критикувам. Просто констатирам как аз възприемам написаното от теб, все пак попадам в графата "никой" pardon pardon pardon Моля те също не е длъжно да обясняваш какво си имала предвид, знам, че не си искала да засегнеш някой girl_wink girl_wink girl_wink Но думите тежат, мери ги, не ги хвърляй лесно kiss2

Свекърва, бях сигурна, че Ревиерата им харесва, защото Лаго ди Комо е една прекрасна картинка от разбъркани неща. Човешкият мозък функционира по два начина - такива, които харесват симетрията, и такива, които обичат неподреденото. Е аз съм от вторите. Също харесвам Швейцарските езера и съм казвала тук, че ако имам стандарт, искам да живея старините си във Веве или Монтрьо на Женевското езеро. А бреговете на Амалфи за мен са късче от Рая на Земята girl_wink

Хубава вечер и плодете се, че да има да си водим интересни разговори heart

Между другото аз не видях бебешка тема blush Или е в някой таен за мен раздел blush
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 19, 2019, 16:35:50 »

Мери ми, защо и ти като други хора се опитваш да анализираш написаното от мен? С какво лично ти се почувства засегната? Защо във всичко, което напиша тук има хора, които ме изкарват , че искам да засягам някой. Ами не, не искам повярвай, колкото и да е трудно, след като не се познаваме лично, изобщо не съм такъв човек.
Аз на Маги не съм се обидила от това, което е написала, даже потвърдих, че самата бях писала преди няколко дни, че съм забила. Ама защо сега така пак от мухата слон ще стане.

И от това, което ми цитираш, кое пак не се разбира? Далеч съм от мисълта, че тук всеки знае всичко за всеки. Не е ли така? Имало е моменти, в които съм усещала подкрепа тук от хората, но е имало и точно обратната ситуация.
Аз може да имам предвид, че имам нужда от море, например, но трябва да го напиша в прав текст, за да се разбере и да не се налага после да се "обяснявам".
Достатъчно неща съм споделяла тук през тези години, доста лични дори, така че няма как да съм се крила и мисля, че повече от хората ме познават. Но всеки си има личен живот. А и никой не е длъжен да разбира другия.
« Последна редакция: юни 19, 2019, 16:39:12 от always_and_forever » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines