Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:38:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58570 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #45 -: юни 14, 2019, 14:46:19 »



Бубе, роди поне едно дете и ще ги забравиш тия душевно-ментално-психогически въпроси. Стига никой да не кашля,повръщa, или да е с температура и си пей сърце и стресфрий.

 badgirl badgirl badgirl badgirl мани, все това ми е в главата, като някой го мъчат други въпроси, ама то всичко си е до времето. Аз като четя Бубето, толкова и завиждам, амааа тя си знае какво и е наистина. Опитвам се да се уча да не изкарвам моите проблеми най-велики, ама хич не ми се получава.

Да обобощя : аз съм на урбазон и антихистамини, работя от вкъщи щ, ям картофи вече 3ти ден, умирам от глад, Звяр е на пулмикорт че е с ларингит, ММ е с 39 градуса темпертура.

Има ли тема за екскурзии,имам описано почивката, ама не ми се слага тук, че ме е срам след на Миленка екскурзията да разказвам как се размазахме от ядене  blush
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 14, 2019, 15:27:14 »

Привет!

Знам аз, че нямам съществени проблеми и не ме разбирайте погрешно, доволна съм си от живота. Но просто откакто се помня, винаги за нещо се тревожа. Много рядко смея да си отпусна душата напълно, защото все едно "много хубаво, не е на хубаво". Не знам дали едно дете би променило тези ми качества, ще видим, когато му дойде времето.

Булче, разказвай смело, интересно ще ни е  Wink И оправяйте се бързо!

Свекърва, и на мен първата ми мисъл беше колко откровен е НИ2 с теб! Обаче гледай ти какви неща се случват с хората, малко като от нагласено реалити ми изглежда  crazy

Днес вече официално мисля, че сме лято, откривам сезона на сандалите и леките дрехи. Даже на път за работа намазах една рокля  Girl_hide Вече много ми се ходи и на море. Дано времето все да е така хубаво и в края на месеца, тогава ще отскочим до там и ще празнуаме рождения ден на  любимия на плажа  danceg (само ощв не мога да му измисля подаръка...)

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 14, 2019, 15:39:21 »

Булче, И да разказваш и да не разказваш, като видях на какво приличаш съм пас за Турция lol lol lol

Както е казал класикът  "Човек само когато знае к' во му е, само аз си знам к'во ми е"

Но децата променят всичко. То и аз като чета Бубето и Мери си спомням блажените години преди Бамбук, но въобще не искам да се връщам.
Ама и сега разни екзистенциални въпроси понякога се нищят. Приятелката ми тук е учителка по религия и философия, а съм историк, та понякога се чудим как от приема в детските градини стигаме до Холокоста, Чернобил, Великото преселение на народите и тем подобни.

Вчера бях на родителска среща в детската градина. Малко ми стана странно, че почти всички деца от яслата на Бамбук са заедно, а той е в друга група. От групата за игра ще има познати, но не са му приятелчетата. Но пък учителката му ми направи много добро впечатление. И говори  много добре английски, та поне ми обясни какво не съм разбрала.  От стаята се вижда жп линията, така че ще е доволен smile

П.с. Бубе, такова състояние "Да си отпусканеш душата "го има само при много малки деца. Да, едно дете ще го промени това - ще стане много по-зле lol lol lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #48 -: юни 14, 2019, 15:58:43 »

Ето, намерих къде да си я пусна http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,24579.15.html

Бубе, дет му се казва на чист български, енджойвай си времето!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: юни 14, 2019, 18:12:19 »

Пандич, сега на целодневна градина ли ще тръгва детето? Не започват ли към края на август, моите сведения са за Германия, де. Ще има ли пак адаптационен период? На моите познати задължително им искат човек, който да е на разположение първите две седмици, макар детето да е ходило на ясла. Групите за игра кои деца обхващат?
Хаха, сега вече сигурно ще го занимават, едва ли ще го оставят да гледа по цял ден влакове Wink
Пак от тези познати, учителките в яслата, хем частна, били чужденки- две чехкини и една латвийка, следвали, омъжили се и останали там. Срещу допълнително заплащане можело да гледат детето в яслата или в дома му до 23 часа. Не ги учили на песнички и стихотворения, не моделирали, не рисували, само игра и по разходки. Сега обаче, в градината ще има "тематични часове", по избор за деца от три възрастови групи заедно. Отново изискване било детето да казва заповядай и благодаря, да може да си познава името, написано на ръка /или поне първата буква/, да ходи само до тоалетната и там да се обслужва само /бърсане, вдигане на гащи и пускане на вода/. В яслата ходеше задължително с гащи- памперс, нямало проблем да е пак така, но не им ги сменяли. При "аварии" викали родителите направо да си ги взимат и оправят вкъщи, а докато дойдат, правилото било да седят на пластмасови столчета в сервизните помещения. Майките били много притеснени от последното, но и аз си спомням, че съвсем в началото НИ1 имаше разстройство и ме викнаха да го взимам. Държахме задължително един кат резервни дрехи в гардеробчето и май учителки и лелки помагаха да се преобличат в по- леки случаи.  crazy
Булка, ние Нова Година сме карали в Турция чрез Емералд. Също нямам забележки, само дето много се яде- това да опиташ, онова да видиш какво е Wink. Турските сервитьори са все красавци, ама бая нисички и слабички blush. Хвърчат, все едно са бегачи и никога не са в лошо настроение. Хаха, винаги са по- любезни с мъже и мъжки деца, забеляза ли?
Бубе, това са си неща от живота нищо не е нагласено. На мен с две деца ми идваше да ги пребия понякога и едва се въздържах да се разминем само с крясъци от моя страна. И отношенията със съпруга минават през много сложен етап, та като нищо човек да изтрещи. Пък на психолозите само това им дай, особено ако са от префантосаните бивши манекенки и фръцли от хайлайфа - ей ти Кобилкина кви ги приказва да си оправиш брака angry
« Последна редакция: юни 14, 2019, 18:31:40 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 15, 2019, 15:11:28 »

Булче, добре си го разказала smile повечето хора споделят подобни неща за морето в Турция. Да оздравявате всички.

Свекърва, на целодневна тръгва, но докато си намеря работа ще е до 13ч. От 02 септември започва. Ще има пак адаптационен период. В началото на юли ще идем да разгледа градината, след това 1-2 дни по 1 час и постепенно се увеличава времето. Но ако няма кой да се занимава оставяш и те се оправят. Но повечето хора тук си предвиждат две седмици поне.
Групата за игра е за деца до 3г.  на Бамбук това са му последните ходения.
В сегашната градина също ги занимават. Имаме нещс правени от Томи за Великден, Muttertag, Vatertag. Пеят песни, той винаги се включвал с на-на-на.
В градината казаха, че цял ден правят креативни неща и играта е само след следобедния сън.
В яслата сме оставили памперси и кърпички. Имат един рафт с 20 отделение и там са отделени на всяко дете. В градината няма никакви изисквания. Само ако още е с памперс да се занесат памперс и кърпички.  Изискването е да не носим ранички и пантофи, които са много сложни за закопчаване, защото децата трябва да се научат сами да се справят с тях.

Днес на немски първите 10 Мин бяхме само аз и учителят lol после дойдоха още две lol много беше забавно, направо частен урок. Почивката ни беше половин час, защото нещо се заприказвахме smile

Тук днес вече е прекалено горещо тук.

Хубав ден
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 17, 2019, 09:39:27 »

Привет, никакви ви няма.Как издиянвате в тая жега?Аз ще умра!Събота и неделя бяхме на гости в София, изкарахме си супер, но беше просто много топло.Тая нощ пък съседите си крещяха по терасите и днес едва гледам.А е едва юни!

Екзестенциалните въпроси са ми от рода, ще успея ли да възпитам детето адекватно към днешния начин на живот?Това е!И да ви кажа по-трудно е от да си отговоря на въпроса де е моето място във Вселената.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 17, 2019, 09:41:27 »

Маги? Добре ли виждат очите ми ?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #53 -: юни 17, 2019, 09:50:40 »

Магииииии  yahoo тихичко честитооо  heart  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 17, 2019, 09:59:52 »

Да, добре виждате. Чаках да мине първата ФМ, че много зор беше тоя път. С Моника ми беше зле ама тия двете ще ми разкажат играта. И да две бебета са. Късмет! Имахме няколко загуби, прокървявания, биохимични преди тях и сега върнахме две за всеки случай. Те пък упорити се явяват. Та гледам да избирам до четвъртия и се надявам да спра да драйфам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #55 -: юни 17, 2019, 10:03:22 »

Е това е новина! 2! Много, много се радвам за теб!
« Последна редакция: юни 17, 2019, 10:08:42 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 17, 2019, 10:08:14 »

Ще е весело в нашата къща  danceg
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 17, 2019, 10:24:18 »

Много се радвам! Стискам всички налични палци!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #58 -: юни 17, 2019, 10:29:20 »

Да, добре виждате. Чаках да мине първата ФМ, че много зор беше тоя път. С Моника ми беше зле ама тия двете ще ми разкажат играта. И да две бебета са. Късмет! Имахме няколко загуби, прокървявания, биохимични преди тях и сега върнахме две за всеки случай. Те пък упорити се явяват. Та гледам да избирам до четвъртия и се надявам да спра да драйфам.


Маги, не бях влизала тук със седмици! Нещо ме привлече днес. Страхотна новина! Леко бременеене и щастлив финал! Прегръщам те!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #59 -: юни 17, 2019, 10:32:49 »

Магиheart heart heart Лека бременност за напред и прекрасни бебоци на финала. Ей така се правят три  girl_haha girl_haha girl_haha

Прекрасна новина за усмихване на деня  Sunshine Sunshine Sunshine

Значи, ако отворите тема за Бебета 2019, току виж с Фери сте повлекли крак и форума се напълни с мами  girl_wink girl_wink girl_wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines