Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:07:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58530 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юни 03, 2019, 07:36:19 »

Добро утро, как сте?Пловдивчанки, как е хавата при вас след проливните дъждове.Айде в петък пристигам в Пловдив и то потоп ще го погребе тоя град.

Какво правихте за първи юни?Ние се разбихме от обикаляне и разни инициативи в града.Моника е вече голяма и разбира, включва се в разни игри, търси забавления, та беше интересно.Намаза 100 подаръка и за този празник!

Аз от сутринта съм тръгнала на опаки.Мислех че днес съм на лекар от 8 часа.Бързам, тичам и накрая да е за утре!Ще се гръмна!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 03, 2019, 08:15:20 »

Добро утро!

Честити празници на патеричка!  give_rose
И честит ни нов месец. Съвсем близо сме до лятото.

От 1-ви юни съм разочарована, както се и очакваше. Освен ден на детето си имаме празник и на града, и всичко беше насочено към него. Нямаше нищо за дечицата. Само някакви балони на безумни цени се влачеха навсякъде. Никъде песни, танци, игри. Миналата година на площада поне имаше някакви забавления, но са преценили, че тази година не е необходимо. Е, да има детски панаир на стадиона с две люлки. Явно смятат, че това е достатъчно.
Както и да е, де. Детето си има празник всеки ден и не сме опрели точно до това, но много хора останаха разочаровани. Знаех си, че трябваше да отидем някъде, но очакваните валежи ни подлъгаха и си останахме.
Вечерта имаше заря, на която присъствахме до половината, защото се размрънка, че е страшна.

И тук от вчера вали, цяла седмица, месец, се очаква да са дъждивни. Чудесно! Близо до лятото, но не чак толкова.  pleasantry

Хайде хубава седмица!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: юни 03, 2019, 08:39:27 »

Привет от Морската столица на европейската култура! Wink
Ами, да, голям дъжд падна в петък, продължи в събота вечерта, вчера следобед и днес се мръщи отново. pardon
Моите деца са се водили сами на бира - единият в Лос Анжелис, другият, в Прага. Ние подкрепяхме чешката бира дистанционно. Гласях се да ходя на даване на дипломите на племенника, ама се оказа, че ще е на Деня на детето и после ще има ресторант и почерпка, та реших да си го спестя, не съм толкова близък роднина. За сметка на това, в парка беше организирано спортно състезание и разни игри и дето се вика, от балкона се гледаше и чуваше. Щафетата беше по желание за деца и родители, всичко останало се плащаше и някак ми стана гадно, че само подмамват за балони, царевица, сладолед и рисуване на лица. Съответно се чуваха  доста ревове да се купи нещо и от уплах от крясъците на клоуните.
В петък имах водно преживяване blush. Наводни се закритата тераса и оттам тръгна по двете спални. В най- силния дъжд почнах да ръчкам отточния отвор, защото реших, че вероятно се е запушил и тогава вече стана лошо - изригна направо гейзер мръсна черна течност. За миг си спомних как по филмите съм гледала намиране на нефт и си рекох, ха, забогатях, ама това не мирише и не е мазно Wink В следващите минути вече клечах и затисках с юмрук отвора. Гащите ми се намокриха и като нямаше какво да спасявам по достойнството си, почнах да мисля какво може да се е случило. Пак добре, че инженерната ми мисъл се сети за смътни познания по ВИК... Станах и с капещо дупе и мокри крака зацопках към другата тераса, където стои сечивото на сечивата - македонският косер. Това е нещо като коса, но се ползва във вертикална посока за сечене на клони и глави. Та като един смел македонски воевода, с два замаха клъцнах тръбата, която свързва терасата с водосточната тръба /косерът сече отгоре надолу и отдолу нагоре с човката си/ и водата от терасата си тръгна по законите на гравитацията. Вероятно е имало нещо запушено или просто от силния дъжд с лед дебитът е бил по- голям, отколкото може да поеме заустването към канализацията и е започнало да връща нагоре по етажите. Звъннах първо на тези над нас, да не ни наводнят, ама се оказа, че сме единствените от подобни апартаменти, дето не сме си зазидали отвора на терасата и затова е избило при нас с налягане на почти четири етажа angry.
Та така по наводняването, пак добре, че си бях вкъщи и не загубих ума и дума и се справих :)Няма поражения по паркета, всичко вече е сухо.
Хубав, спокоен и мотивиращ ден на всички! heart


* 61569154_402718406988066_8746273978554777600_n.jpg (63.27 KB, 960x661 - видяно 403 пъти.)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 03, 2019, 08:44:58 »

Здравейте smile

На първи юни бяхме в Казанлък. Там в края на май/началото на юни е празник на розата и ви препоръчвам да го посетите някой ден. Тази година имаше и Казанлък Мези, та из целия град имаше сцени, люлки и всякакви забавления. Томи намаза разни неща от разходки с баба и дядо.
След обяд бяхме на кръщенето на племенника ми. Много голяма лудница са и ме натоварват такива събирания на роднини. А и Бамбук пощурява. Племенникът ми е на 1 година и сестра ми не беше съобразила, че заведение трябва да е с детски кът, а не на главна улица. Децата стояха все отвън и все имаше дежурни при тях.
Сега сме при свекърите. Нищо особено за сега.

Пожелавам ви хубаво време smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #4 -: юни 03, 2019, 10:43:49 »

Привет, лейдис  Sunshine

Свекърва, първо ме разсмя със снимката, уникално добра е lol После със ситуацията ти lol lol Много обичам да разказваш ежедневни неща с иронизиране към себе си и ситуацията lol lol Много добре ти се получава good Обмисляй друг бизнес план - написването на книга с кратки разкази "Волите и неволите на една Свекърва" lol lol lol

Панде, докога сте в БГ? И дойдохте заради кръщавката или си взехте отпуск?

Аз тези дни бях физически зле, получих изместване на една става, където не можах да и запомня името. А и не мога да го произнеса. С две думи кофти работа. Тази става е свръзка между крака и гръбнак, от там минават всички нерви, които движат краката. Ситуацията беше  girl_impossible girl_impossible girl_impossible Бях полу-инвалид  cray cray cray Сега съм по-добре, но още ме боли нервът, защото се беше възпалил чак под коляното. Ще трябва да положа повече усилия по себе си и да си променя ежедневието и работните навици. Че на работа като заседна и не ставам с часове от д*то.

Още два дни, ом, ом, ом и заминавам за езерата  heart heart heart Апартаментът ни има собствено пространство на брега на езерото, мисля да си попека д*то  blush blush blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #5 -: юни 03, 2019, 13:19:51 »

Здравейте от Венеция girl_wink
Тези дни водим един активен начин на живот, напук на всякакви форми на природни бедствия.
Имам доста да чета и още повече да пиша. Засега сме без интернет и 90% от каналите по телевизията припръцкват. Други щети нямаме. Честно казано се забавлявам доколко сме безпомощни в подобни ситуации. Забавлявам се, защото не ми се налага да ходя някъде кой знае къде, и защото ММ работи наблизо и може да притърчи с маратонки под мишница, ако се наложи.
С комшийката обмисляме бизнес план за отдаване под наем на водни колела по детската площадка, плуване с улични котки (делфините са клише) и други подобни атракции.
Хайде да ви изчета, както си трябва Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #6 -: юни 03, 2019, 18:26:26 »

Хахха тази снимка е култова! Този виц ме разсмя
Годината накратко дотук:София диша,Варна шмърка,Пловдив плува...

Майтапа настрани, пред вода и огън герой не си, остават си опасни бедствия. А и отводнявала съм паркет и знам каква мъка е. Свекс късмет си изкарала пак че акъла ти работи на двеста

Панде много яко изглежда празника, хвана ме и мен мерак!

Олеле Миленка, ужас! Сега как си? Бе то виж и щадиш нерви и всичко и то пак избива на някъде. Аз като не пушех така не ставах от бюрото, та излизай с пушачите да се раздвижваш.

Ние изкарахме страхотен уикенд. Срам не срам, ден на детето не сме празнували, а ден на мама и тати. Реших че има прекалено много празници на които се празнува той, пък ние двамата имаме само един и ще си го празнуваме заедно. Тааа Зверо и не разбра че има Ден на детето. Петък на Боровец беше супер яко, без глас останах от викане и смях, танци до сутринта! Друго си е като сме само локалните, без големите вождове. Събота пък беше уникално, уж подарък за ММ беше концерта, ама аз май му се насладих повече.


Тъй, хайде да грейва!
« Последна редакция: юни 03, 2019, 18:30:18 от bulche91 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: юни 04, 2019, 10:48:41 »

Миленка, гледай да не стане хронично. Сега ще ти мине и замине, млада си, ще се справиш с възпалението. good На мен така ми се беше възпалил нерв /ишиас/ по народно, от едно спане на тясно легло с пружина - изместила съм дюшека и съм останала върху желязната рамка точно на този участък. Чак до кутрето ме болеше  cray. Ама бях в съвсем начална бременност и ме достраша да отида на лекар, че трябваше да си призная състоянието. Да чукна на дърво, не се е повторило, но беше направо ад- ходех назад, така по- малко болеше.  pardon
Пуснаха и последния епизод на Чернобил... Дори само този епизод да се гледа е достатъчно, повтарят се най- важните истини - каква е цената на лъжата и дъното на човешкото безхаберие, изказано с фразата:"Защо да се тревожим за нещо, което няма да се случи!" Колко актуално, нали? Браво на американците! Вярно, прокарват си и техни виждания като ролята на жената /сборният образ на учените е жена/, влиянието на фалшивите новини върху взимането на решения, но пък това са отново истини и не дразнят на общия фон.

Миленка, не си първата тук, която ме навива за книга heart. Благодаря за високата оценка give_rose
Много интересни хора първо пускаха забавни истории във Фейсбук, после издадоха книги с тях и някак се изчерпаха. Ей ги Никола Крумов, Котаракът Румен, Ревюта на вафли, В малките часове и сума ти други. Имам си тетрадка от Еми и там събирам някои весели преживявания, нещо като дневник Wink. Не са толкова много, а и не мога да разчитам, че ще виждам още дълго време смешната страна на събитията, за да напълня цяла книга. blum Ама не се знае, де Wink
Мина момичето да отчете водата и може спокойно да излизам вече smile Хубав ден, с много поводи за усмивки!Майка ми днес щеше да стане на 92. Често мисля за нея, но съм я сънувала само веднаж - бяхме се събрали някъде и тя се похвали, че има нови крака и нови зъби. Зъбите и бяха гордост, с правилна захапка, равни и подредени и без пломба до 50 години. Така и не сложи изкуствени. Благодарна съм и, на много неща ме е научила и от много грешки ме е спасявала. give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: юни 04, 2019, 11:10:34 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #8 -: юни 04, 2019, 11:09:23 »

Свекс сериала не е американски, Британски с режисьор Швед, ХБО само са финансирали. Понеже съм отпуск после ще го пусна и аз, цяла сутрин затварям очи да не прочета спойлер.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: юни 04, 2019, 11:15:14 »

Да, правилна забележка.  good Изхождам от приказката, че който плаща, той поръчва музиката, затова blush И да прочетеш подсказка, нищо няма да промени отношението ти към филма good smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #10 -: юни 04, 2019, 14:01:32 »

Хайде и аз съм вече социална. Wink Снощи отведнъж се отприщи цифрова, нет, всичко Bravo
За миналите неща - сватбата по морето беше с доста религиозно-поучителна насоченост. Родителите на момчето били някакъв вид протестанти (не ги разбирам в детайли и не съм наясно). Затова може би всичко ни беше различно. pardon
Не отидохме с нощувка, защото излишно пари хич не ми се харчат. Набелязали сме разни други цели за харчене на пари и затова се въздържаме. Да, отрепия си е толкова път! В крайна сметка бяхме 3 коли хора и някак по-друго е да знаеш, че има хора с теб, макар да не сме карали в колона.
За бала на момичето - бяха говорили как ще правят бал в тях и от две години пооправят по нещо из апартамента. Те живеят в малко жилище, но пък със стандартно голям хол. Спокойно можеха да поканят хора на кафе, сладки и по един аперитив за Наздраве. Никой не очаква, че трябва да има цял леген руска салата, както и пържоли за един полк. За заведение е ясно, че не всеки може и иска. В крайна сметка комшийката излязла от апартамента на баба си, за да има един вид оправдание защо не е вкъщи. Тя обаче се фръцнала на техните и отишла в ресторант, където празнува нейна приятелка с роднините си. И така - майката обидена що с чуждо семейство била pardon Пак казвам - ако на 19 ти е простено, то с по-зрял акъл е трудно да се оправдае подобна постъпка. Май най-нещастен беше таткото. Примоли ни се да направим хубави снимки. sad Сигурно щяха да го изядат с парцалите, ако беше отишъл пред хотела... Знам ли! Всеки си е башка луд!
Първи юни не го отбелязахме с нещо специално. Кокона беше на рожден ден с баба си и дядо си. Събраха се с вторите братовчедки, с които все се разминават. Дребният не го помъкнахме по центъра, защото времето беше ще вали/ няма да вали. huhhuh.gif
Кажете този Чернобил къде да го гледам безплатно (и по възможност без теглене). Тези дни си освободих половината компютър и половината телефон. Все едно съм с нови устройства. Летят witch blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #11 -: юни 04, 2019, 16:52:01 »

Аличка ако нямаш ХБО ще трябва да ровиш по сайтове.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 05, 2019, 09:49:32 »

Привет, нещо нямам време за форума тия дни.Настинала съм, не ми е добре, в групата на Моника има скарлатина, абе крива съм.Чакам петък да си почина, че ми писна.

Тва да работиш с хора е най-ужасното нещо на света!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: юни 05, 2019, 10:28:05 »

Тва да работиш с хора е най-ужасното нещо на света!
На мен и на Булката ли го казваш? Wink
Изнервящо е по- скоро, но пък и удовлетворяващо при успех good Wink  heart
Много ти се е събрало, а скарлатината е върхът на черешката. По принцип не е силно заразна като другите шарки и много вероятно е да се разминете. НИ1 така и не разбрах откъде си я хвана, а в градината не се разболя нито едно друго дете. Аз, като преболедувала, изкарах една гнойна ангина, вкъщи също останаха здрави. Все си мисля, че има хора, склонни да се разболеят по рождение.  pardon
Бе, нали трябва да ти се скапе настроението и да има за какво да се тревожиш докато си в Пловдив nea
Иначе ще се постараем поне дъждът да спре Wink
Аз съм заседнала на шев и кройка по принуда. Кърпя един панталон на НИ2 и ме хващат бесовете. Машината май усеща и непрекъснато къса конци и набира плата diablo. Де да можеше да се рестартира, ама е от преди Прехода...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 05, 2019, 10:42:33 »

Здравейте!

Мери, дойдохме си за дипломирането на служебното момче. Това е запланувано от една година. Естествено трябваше да видим и бабите. А сестра ми вмъкна и кръщене и стана две седмици турне из България. Не мога да определя това почивка ли беше или допълнително изморяване.
Поне успях да си науча по немски, да не ми се трупа за след това. Още 4 седмици. Ще ми липсва да пращам "любовни писма" на Дарио. А на есен той ще е в Канада, и ще имам нов учител.

Хубав ден и без дъждове ви пожелавам smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines