Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 04:53:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2019  (Прочетена 48114 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #90 -: май 22, 2019, 19:13:27 »

Миме и Маги, ние от години избягваме Созопол щото и на нас тълпите ни идват в повече, но сега просто кмного ми хареса апартаментът и реших да сме там. Пък и края на юни още не е толкова трагично
Мери Ми как завиждам и те разбирам за женските екскурзии. Ние с мойте благоверни от тази година решихме да си подаряваме почивки, те започнаха с моя рд със супер як хотел и спа и сега сме букнали за кумата пак спа с дегустация на вино и ни се отразява много добре  heart
Фани, ЧРД  heart
Булче, добре намери време поне бонбони да ни донесеш  give_rose
Али, ще влизате и вие в матрицата наесен...успех  good Явно и при вас не е розАво положението с ДЗ  :
Всички яко плюе троновете, аз покрай ММ подразбирам, но коилежките яко го коментират...бе като всеки сериал 5+ години го размиха и няма как да няма разочаровани.
Свекс, скриваш ми шапката с тия хенд мейд неща  heart Твоите внуци ще са яко късметлии  smile
На първи юни май решихме да ходим в парк Рила в Дупница и ще се надяваме да не е препълнено като тук.
Маги, гушкам те и мисля и аз, че преди изгрева винаги е най-тъмно  smile
Рекламата с акушерките и мен ме разчувства много  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #91 -: май 22, 2019, 21:24:15 »

За платения отпуск казвам, че работодателят няма право да откаже ползването на платен или неплатен отпуск за гледане на дете до 8 години. Платен отпуск /започнал вече/ може да прекрати само по производствени причини, но трудно може да се аргументира защо и да се защити. Майката ползва предимство до 7 годишна възраст на детето за определяне на периода за платен отпуск, така че няма начин да не получи Да на резолюцията на молбата.
Поразрових и намерих това, ситуацията е същата:
http://magazine.askana.com/ver_05/article.php?art_id=466
Иска се само молба и работата е бетон smile
Сериалът е Малки сладки лъжкини - разбозано криминале, ама с красиви артисти, естествено с гейове мъжки и женски и разни други нетрадиционни сексуални двойки. Аз го гледам онлайн, може в реално време да е свършил.
Булка, обаче виж как братята американци показват и положителни герои от Партийния апарат и се отнасят уважително към Горбачов. Лошите са от КГБ Wink. Портретът на Ленин се появява деликатно, изобщо, много премерена работа е. Поне досега не се чувства критика, а по- скоро е съчувствие и възхищение към действия и взети решения. Не намирам кусури на сценария на филма, а играта на артистите е изключителна. Не ми излизат от ума очите на младия пожарникар.  good Тежка работа, не е за всеки pardon.
Е да де, рекламата е твърде неочаквано неподходяща дори и за любители на нестандартното, като мен.Дали наистина е имало такава инициатива за среща? blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #92 -: май 22, 2019, 21:45:15 »

Свекс т.е гледаш Pretty little liars ли? Хахах не мога да повярвам. Кажи ми че поне гледаш Big little lies? По HBO e.

Ето статията за разказа за пожарникаря и жена му. Не е за хора със слаби сърца и не гледали сериала : https://doriana129.wordpress.com/2011/03/19/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81/
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 23, 2019, 07:08:29 »

Добрютро, как сте?

Мери ми, може би си права, че трябва да сменя нещо в ежедневието си.Ще видя, ще помисля.

Булка, кефиш мек ак гледаш 150 сериала и четеш сумата му и статии.И аз правех така преди години.На нас ни предстои тежка програма другия месец, но паралелно с това ще е и доста забавно.Ще пътуваме, ще ходим на интересни места и се надявам да се видим с кумовете!

Айде отивам да пия кафе и да започвам да работя!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 23, 2019, 07:37:04 »

Добро утро!

Вчера вечерта ни заваля дъжд в парка. ММ и мач трябваше да има, но го отложиха. Вярно, че покрай баловете е все дъждовно, но да се свършва вече.

Фани, честит рожден ден! Желая ти здраве, щастие, любов и диаманти!  give_rose

Свекърва, ще падна с теб. Лъжкините го оставих на 5 сезон мисля. Интересен ми беше, любимци си имах, ама не знам защо така стана. Толкова заплетено беше всичко, че накрая се чудех кой какво беше направил.

Фери, юни трябва да е добре там. Къде ще отсядате?

Пак да питам за тая реклама? Ама хайде осведомете ме, де?

Мисля, че разбирам скрития замисъл на фейската група. Да се съберат всички стари дружки! Мхм..

Хубав ден !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 23, 2019, 07:45:26 »

Аз не разбирам целта на фейс групата.Събрахме се много и различни хора, от много различни години, без допирни точки и много ми се размива комуникацията.Общо взето ще стане мазало.Но не е лошо да се опита, все пак от опитване глава не боли.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #96 -: май 23, 2019, 08:15:12 »

Свекс т.е гледаш Pretty little liars ли? Хахах не мога да повярвам. Кажи ми че поне гледаш Big little lies? По HBO e.
То и аз не си вярвам, че гледам такава боза, ама го минавам като задоволяване на естетически нужди /казах за красивите актьори/ и като езиков курс Wink. Хаха, Училищен психолог също съм изгледала smile.
Големи малки лъжи още като взе награда гледах, чакам нов сезон.  heart
Маги, липсваше ми да откриваш деня good
Вчера цял ден се мотах из къщи, превърнах се в розоварна smile. Доволна съм от резултата, ще имам разменна стока за приятели и бивши колеги.  Wink
Реших и дилемата с матуранта на съседката. Тази сутрин я срещнах на стълбището и ме покани официално. Няма да имат роднински гости на деня на бала, тържество ще организират след това. Даже си дадох подаръка. Момчето си търсело щипка за вратовръзка с халка към копчето на ризата, пък аз имам няколко, останали от 50- годишнината на Родния, дето си стоят даже с подаръчните опаковки. Де да искаше и онази красота с топките- свещници, да се отърва и от нея Wink
Да се оплача- сутрин ставам в 5 да отварям прозорците на стълбището вече 2 дни. Лястовиците пак са се промъкнали и са свили гнезда. Не стигат двете лански, ами и децата си са довели, та са станали 8 броя. Пак ще оцвъкат всичко blush. Почват да цирикат и да се блъскат по стъклата на разсъмване, а котката се дразни и иска да ги лови.
Еха, днес е петъчен четвъртък и за утре съм предвидила хубави задачки на Родния. Ама си трая, ще го изненадам, че да не вземе да ми се пише пак за работен diablo
Мимка, явно този сериал е продължение на онзи, защото тепърва е първи сезон. След заглавието има допълнено Перфекционисти 1.  good Стария не съм гледала.
Рекламата е следната: Показват голямо тържество и просълзени каки и батковци, държащи бебешки снимки, като целта е да намерят акушерките, на които дължат оцеляването си като новородени. Прегръщат се, радват се и се разтапят от умиление. В същото време върви прочувствено слово на благодарност към хората, които са ни помогнали да видим първата светлина в живота си. Тъкмо пуснеш сълза... хоп, появява се надпис EVN smile smile
Фейсбукската група за мен има значение дотолкова, че намирам много интересни съфорумки, които вече не пишат тук и би ми се искало да имам личен контакт с тях. Навремето не съм предполагала, че ще изчезнат и не съм ги добавяла като приятели. Иначе трудно се следи разговор, темите се размиват, но ще видим как ще се развият нещата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 23, 2019, 08:24:53 »

O, за тази реклама ли говорите.Хубав е замисъла, докато не изкочи ЕВН!

Аз почивните дни искам да почивам.Ако може нищо да не правя ще е най-добре.Миналата събота и неделя по стечение на обстоятелствата ми се наложи да лежа и бях мнооого щастлива.Ба си кефа, детето с баща си, аз сама в апартамента, лежа пред телевизора.Ще видим тези как ще е!

Аз с времето добавих и изчистих хората с който контактувам от форума.Или те сами се махнаха.И без това имам толкова много контакти на хора покрай Зачатие, хора дето не мога да се сетя от къде познавам ама си седят във ФБ, защото нали пускам инфо за инициативите ни.Аз и за това ФБ го използвам само за клюкарник, рядко публикувам нещо.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: май 23, 2019, 08:54:49 »

Фейсбукската група за мен има значение дотолкова, че намирам много интересни съфорумки, които вече не пишат тук и би ми се искало да имам личен контакт с тях. Навремето не съм предполагала, че ще изчезнат и не съм ги добавяла като приятели. Иначе трудно се следи разговор, темите се размиват, но ще видим как ще се развият нещата.

То май теми няма още. Тече ревю - представяне.  pardon

Тези Перфекционисти не съм ги и чувала. Иначе гледам си е със същите актьори.

Видях я рекламата. Даже има тема в бг мама какъв й бил смисълът. Аз гледах подобна наскоро, пак такава прочувствена, ама накрая какво изскочи, не помня.

И ние си имаме срещу вратата лястовички.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #99 -: май 23, 2019, 08:55:41 »

хахах Маги, това е моето спасение, да чета и да гледам и следя такива неща. Никога, амаааа никога не съм предполагала че в живота ще са ми нужни, ама не познах! Преди два месеца имахме посещение от известна онлайн платформа за филми, най-известната всъщност, и бяха единствената от моя отдел която разбира от сериали, още на втората дума успях да блесна със знания за бизнеса им. В момента пък се подготвяме за посещение от друга известна социална платформа, част от знанията които трябва да имаме са всички настоящи тренд-сетъри в тази платформа, вчера съм прекарала 1 час да обяснявам всичките скандали на сестрите Кардашиян и Дженър, както и великата драма Джеймс Чарлз-Тати-Джефри Стар

Сега се сетих за съвета на Мери ми, да промениш нещо в рутината, и се замислих че аз не СМЕЯ да променя нищо.Направя ли го, ще си скъсам нервите и ще съжалявам супер много, Звяр е рутинен човек, и ако нещо му сменя ще издивее....

Свекс, дааа ти си почнала новия сериал, аз изгледах стария, и спрях, новия изобщо не ми допадна, да не говорим че на сила догледах стария от сентимент.

Цитат
Мисля, че разбирам скрития замисъл на фейската група. Да се съберат всички стари дружки! Мхм..

Знаеш че се сдържам от месеци да коментирам твои постове, но не се ли замисли за секунда че с това ще засегнеш Панди, която седна, направи групата, написа целтта, извини се ако не се харесва.Много ми става тъжно когато човек тръгва с добри намерения и остава неразбран...
« Последна редакция: май 23, 2019, 08:57:25 от bulche91 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: май 23, 2019, 09:04:45 »

Идеята ми беше да се пише повече там, защото ми се чете. И главно за хора, които са писали в седмичната някога, които казват, че тук е трудно да се пише от телефона и виждам, че са много активни във фб.

Но за сега има друг ефект. Тук се разписахте изведнъж повече, а там е като среща на класа. Въобще не съм очаквала, че за толкова хора форума е бил от такова значение!

Целта не е много ясно, но мисля, че има смисъл, дори и да е за кратко.

Скритият замисъл е, че повече ми се чете, отколкото пише. Без користни неща рядко правя.

И нищо не продавам, така че 8 или 80 човека, все тая е.

Аз се опитах да гледам Outlander,  Бамбук като тръгна на градина, но не успявах с домашните по немски и се отказах. Но аз прекарвам много време във фб и чета много книги, затова нямам време за сериали. А и защото предпочитам тишина в свободното си време.

И Бамбук и ММ ако им смениш рутината издивяват. Големи са консерви, много ме дразнят.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 23, 2019, 09:21:52 »

И Моника си обича рутината. Изнервя се иначе. Но повечето деца са така, чувстват се спокойни. Аз моята рутина я разбивам събота и неделя. Даже ми е кеф!
Аз имах период на нямам какво да напиша и за това само чета. Сега ми дойде вдъхновението пак. През форума са минали много хора. Голяма част от тях ги познавам, с много от тях станахме близки и до ден днешен поддържаме контакти. Интересно нещо е ок лайм комуникацията.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #102 -: май 23, 2019, 10:26:08 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Булче, инста не ме натоварва толкова, а и аз там не споделям кой знае колко много. Пък и филтърът ми към хора е по-добър там.

И сега какво излиза аз нямам ФБ, а вие ще се пренесете там lol lol Но подкрепям, че би следвало там комуникацията да е по-лесна и да е повече. За следенето на разговор и тема може би тук е по-лесно. Но проба - грешка. Може и да се получи.

За промяната имам предвид точно това като с децата. Нещо, което ако правиш всеки ден, в даден момент самото му правене ще те успокоява. Да пляскаш с ръце преди да излезеш от вратата на дома, да си слагаш червило, да си слагаш фиба, шал, но да е всеки ден или поне всеки работен. Не говоря да си променяш генерално нещо. Поне при мен големите неща не работят. Затова вече действам на малко, на парче и като свикна с него вадя ново парче. Май тази формула работи за мен. Вече пия по едно кафе на ден, изключих следобедното. Т.е. явно и аз съм като децата генералните промени не ми се получават, затова го играя на дребно. Но забележете всеки ден съм с минимум стъпки грим - ББ крем, спирала, хайлайтер и червило. Ами много добре се чувствам, колкото и да закъснявам си ги правя. Ааааа минах на лещи, ама сменям лещи - очила. Имам си брекети и леко фъфля, ама така съвсем се подмладих  Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #103 -: май 23, 2019, 10:36:04 »

Булче, проследих я тая драма ... просто не мога да повярвам как едно 19 годишно момченце им скри шапката на тия мадами Джефри и Тати ... а последното видео на Джефри по въпроса беше такава плява, че направо ми се отщя да го следя повече, а ме кефеха някои негови неща, особено розовия му сейф ... ох малеееееее ... макар че съм малко раздвоена дали човек трябва точно така да си харчи парите. От друга страна, той си ги е изработил, той си ги харчи както си иска. smile Нейтън ми е супер сладичък smile

Откъм сериалите изгледал Луцифер по Нетфликс оня ден само не разбрах какво толкова го хвалят, голяма простотия беше последния сезон, на малките големи лъжкини изгледах 2 сезона и ми доскуча жестоко. Другите сериали дето ги говорите за съжаление не ги знам. sad много ми беше любим онзи с Баримор дето е зомби и много ме е яд, че го спряха ...  гррррррррррррррррр

За летни почивки говорите, аз следя полетите от 1 месец, цените са като йо-йо, нагоре надолу, чудя се как един билет може да варира с цени между 20 и 200 лева в рамките на 1 седмица, обаче това са авиокомпаниите.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: май 23, 2019, 13:14:41 »

 Oh my ... От седмици не ми се е случвало да вляза и да имам толкова за четене! Кефите ме heart Даже ще имам да дочитам, но след малко.
По юридическите въпроси - идеята е да ползвам натрупан отпуск от над 50 дни. Няма кой да ме трае на този етап вкъщи без да нося каквито и да е приходи blush Тези месеци са кофти, че се получава дупка между майчинство и заплата, която върви месец назад. Това вече е оттренирано действие. Wink
Опции за НЕ нямам. Няма и как да имам. По яслите след април рядко се обявяват места, където и да било из града. От май масово започва едно чистене на отпуски (персоналът в яслите и градините са с по 32-36 дни отпуск за годината някъде). Децата са смесени групи до към началото на септември. Тогава се получава естественото разместване от градина в училище и от ясла в градина, та да има свободни места за нов прием за най-малките. Сега и с тези ремонти тук-там има допълнително свиване - вместо 4, само 3 групи примерно. crazy
Малки сладки лъжкини съм гледала първи сезон. Нали става дума за филма на Ева Лонгория за домашните прислужници? Така и не намерих време да свалям и гледам другите сезони. Мен ме кефеше динамиката, че е сходна с тази на Отчаяни съпруги, на които съм фен. За справка - никога не съм понасяла Сексът и градът, че ми е феминистки.
Свекърва, едната акушерка е на фона на УМБАЛ снимана. Едва ли ще я снимат там, ако наистина не работи... Сигурно е имало такава среща. Преди време пак на ЕВН-то имаше реклама за предложение за брак и благодаряха на жителите на 45 блок в кв. Тракия. На поляната пред блока, където беше снимана рекламата, съм виждала подготовка за изненада за рожден ден. Бяха компания от млади хора, които забиваха запалими колчета с надпис Честит рожден ден. Даже се загледах в рекламата дали не става дума за същото.
Фери, Мери ми, харесва ми това за излизането/пътуването по женски. При мен на този етап обаче не го виждам pardon Малко жените около мен са в крайностите - или са без деца и с друг вид ангажименти, които трудно се съчетават, или пък са с много малки деца, че даже и с по две... Малко сме като играта на двегодишните - уж играя заедно, а по-скоро всяко играе само за себе си, но левитира около другите.
Тази сутрин майка ме издразни и както бях сънена и кисела си го показах blush Гледаха Чиста къща с татко. Започна да ми обяснява колко хубава постановка е, а аз искам от много време да я гледам. Секнах я как знам кои актьори играят. Малко поведението й беше - ти нали въртиш интереси само около памперси и пюрета. Ами не nea - аз имам куп други интереси и хобита, ама съм ги смотала в ъгъла на ежедневието с памперсите и пюретата. pardon Така де - някой ден и на мен ще ми се случат такива работи Wink Иде и времето на майка - в неделя й оставяме двете деца за цяяяяял ден.
Отивам да посвърша нещо из нас, че предпразнично ММ ще се завърне след малко от работа.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines