Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:48:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2019  (Прочетена 48193 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #60 -: май 17, 2019, 14:13:56 »

Свекс, светлинното шоу е вътре в ресторанта, не отвън. Иначе пано не видях вътре, но сладоледа от рози беше божествен, бях с белгийци и англичани, размазаха се от кеф направо. Комбинацията ягоди и рози е в десятката.За Чернобил, и ние имаме загуба такава, вуйна ми е била бременна и са били на 1ви май навън, празнували, малко след това е родила в 7я месец,за съжаление неуспешно.

Али представям си какво ти е на душата в момента... такива несериозни са тия вашите...Хубавото е че ситуацията в Пловдив се подобри значително, има по-добри работодатели и съм сигурна че ще си намериш скоро нещо

Панде хахах за Стратегията ли обяснява?

През пролетта доста хора не обръщат внимание на алергиите, аз включително. Не съм алергична много, но ако се наслои много полен кашлям и ми тече носа постоянно. Та пием с Зверо и двамата противоалергични, макар че вали тези дни доста и би трябвало да е по-добре.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 17, 2019, 15:53:14 »

Привет!

Али, напълно съчувствам за документите и бумащината. Аз днес съм кипнала от сутринта. Просто не мога да си намеря место от яд за ТЪПАТА БЪЛГАРСКА БЮРОКРАЦИЯ  diablo Откакто съм си дошла от Германия, оправям документите за Еразъм. Третират ме все едно съм престъпник, оглеждаха ми подписите под лупа, печатите  Oh my ... Нямало да се разберем, защо немало там и там печат? Ами, обясних им, че така процедират в Германия, че са се отървали от такъв вид приспособление въобще, т.е. нямат печати и това е. Е не можело така! Щели да ми направят проблеми от Европейската комисия. И за още някакви неща се хванаха  crazy Все едно не съм отишла да обменя опит, да работя, а съм направила всичко с цел да прибера едни три бона безвъзмездно. Е, не издържах вече днес! Обадих се и им казах всичко, което мисля за тях. Не си спомням толкова да съм крещяла на непознат... Може би прекалих, но те ни вземат за някакво долно качество хора. Все пак не ми е работа да ходя всеки ден да им нося някакви документи, колкото и странно да им звучи, имам и други задължения овсен това да вися пред офиса им, който на всичкото отгоре е чак в Студентски град.

И колко странно е това, че от немска страна ми покриха и разходите за квартира, и за самолетни билети и в замяна не искаха почти никакви документи и доказателства от мен. Значи навсякъде може, само тук в България не.

В крайна сметка им казах, че никога повече няма да се възползвам от техните услуги, които ми излизат през носа, защото на всичкото отгоре ми казаха, че можели да си посикат и парите обратно... Пълна пародия!  bad

Панде, зло да те забрави! Честит празник на патерица, много здраве, щастие и дзен ти пожелавам!

« Последна редакция: май 17, 2019, 15:56:39 от Bube » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 17, 2019, 16:07:05 »

Бубе, аз не разбрах кой са те?

Мен тук ми е странно, че винаги искат само копия от документи и то без разни печати и вярно с оригинала. За детската градина. Явно тук всичко си проверяват.

Булче, да. Ама аз не съм много на ясно. Във фб изглежда все едно народът се е побъркал.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 17, 2019, 16:31:48 »

Панде, те са хората от Еразъм от българска страна, АПАО. Още преди да замина, месеци преди това, работата ми беше само да им предавам документи, до ходя по нотариуси, да подписвам бумащина, да препращам копия. Мислех, че това ще свърши след като се прибера и съм вече засвидетелствала, че съм свършила нещо, а не съм избягала с парите им. Но не би.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 20, 2019, 07:49:37 »

Здравейте

Как сте, как изкарахте уикенда?

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 20, 2019, 08:41:53 »

Третират ме все едно съм престъпник, оглеждаха ми подписите под лупа, печатите  Oh my ... Нямало да се разберем, защо немало там и там печат? Ами, обясних им, че така процедират в Германия, че са се отървали от такъв вид приспособление въобще, т.е. нямат печати и това е. Е не можело така! Щели да ми направят проблеми от Европейската комисия. И за още някакви неща се хванаха  crazy Все едно не съм отишла да обменя опит, да работя, а съм направила всичко с цел да прибера едни три бона безвъзмездно.

Аз да се включа "импотентно" и да зачезна пак - това е така, защото за съжаление в нашата прекрасна страна, много често има хора, които правят подобни измами. И това се прави вече десетилетия наред. Може би ако в Германия започнат да лъжат поголовно, също ще въведат по- стриктни мерки, но за сега, както и тук, хората не предполагат, че може да излъжеш за нещо подобно. Просто не им идва на акъла, че някой ще си направи труда да излъже, за да вземе (примерно) 500е от застраховка или нещо подобно. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 20, 2019, 08:43:26 »

Добро утро!

Минавам да почерпя за рождения ден на моя любим! heart Чувствам се така, все едно аз имам рожден ден! heart Нямам търпение да го видя и нацелувам! heart heart heart Както и да му дам подаръците.  yahoo


Ние още се лекуваме. Времето беше страхотно, дори доста топло и бяхме на разходки и игри. ММ почива два дни и ни беше супер заедно.

Днес трябва да ходим до болницата на проверка.

Хубав ден и седмица!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: май 20, 2019, 11:58:30 »

Привет!
Миме, да ти е живо и здраво момчето и да имате хубав празник! heart Възхищавам се на ентусиазма ти good
Вярно е, че по принцип сме калпазани и далавераджии и това ни носи лоша слава из целия свят. Не че другаде не го правят, но не е толкова на дребно. Има и друго, което според мен е по- важно - винаги могат да проверят кой документ е верен електронно. Примерно НИ2 няма дипломи, във вида, в който са нашите. Работодателите му, с негово съгласие, могат да получат достъп до университета и да видят абсолютно всичко, като се почне от ежедневно представяне, до изпити, стажове, различни дейности. Ама българските фирми си искат печати и подписи, да го има приложено в досието копирано, защото такива са процедурите. pardon
С Еразъм не съм запозната как действат, но Фулбрайт, чрез която НИ- тата ходиха в Америка, изобщо не се задълбаваха в точки, запетайки и подписи с печати, защото какво да лъже, нали ще го хванат ако не първия месец, то със сигурност първия семестър, че не показва резултати и ще го изхвърлят.
Както и да е, Родина, брате...  shok И на чиновниците им е ясно, че фалшивите документи са изпипани изрядно и са по- от всички редовни, ама ако цъфне проверка, ходи и доказвай, че нямаш сестра, ако не са спазени всички безсмислици.  pardon
Али, ти дните искаш да ги ползваш ли, или да ти ги изплатят? Ако знаят, че ще напускаш така или иначе, гледат да ти правят гадости като за последно. Не, че вършиш нещо незаконно, просто се дразнят, че може да ги "изцедиш" до последно. Особено ако са патили от майки, като мен Wink.
Булче, жалко за паното в Атлас. Беше на цялата стена срещу прозорците, от метал, в стил от преди войната  по време на техниéската революция. В Копенхаген има подобни на външни фасади в работническите квартали и си ги показват като забележителност. Погледнах в галерията малко снимки на обстановката, някои неща са с полъх на кич от Прехода. Ама ще взема да се преодолея и да отида там, дето се вика, скоро 10 години ще минат smile
Не успях да отида с НИ1 до розите, отиде с приятели, с чужда кола. Разочарован е, как по пътя стояли хора с чували цвят и се пазаряли за цена. Интересно, сигурно се е надявал да види млади, красиви момичета да берат и да пеят, както по снимките. Ходили и в розоварна, но било пълен камуфлаж.
И от мен хубава седмица, идват светли празници! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: май 20, 2019, 12:36:45 »

Тези дни бях с малкото джераме. Голямото мое и малкото на свекърва ми бяха по направление. Успях някак да си отхвърля много неща по домакинска работа. Вчера в детската беше взрив, че преглеждах всички летни детски неща и ги разделях на такива за носене, такива за подаряване, вадих и прах новите... Тук вече е толкова топло, че чак хората са изненадани. Може да се видят всякакви варианти на дръзко разсъбличане и бавно разлистване.
Снощи децата се бяха затъжили едно за друго и бяха много сладки как се търсят да играят. Кокона ми се похвали, че има палатка за легло на вилата. Сега очаквам, че и за вкъщи ще иска pardon

Иначе никого нямам намерение да дразня. Искам да си ползвам отпуската, че така или иначе сега няма кой да ми вземе детето на ясла. Има едни такива моменти, че нещата не зависят от нас. За себе си съм стигнала до извод, че когато най- съм напъвала нещо да се случи, или не е ставало, или се е случило с хиляди мъки и нямах сили накрая да се зарадвам. Затова малко пускам нещата по течението и да става, каквото ще става smile

Хахаха, Свекърва, НИ наясно ли е, че за млада и хубаво мома из розите трябва да обикаля по кърищата в 4 часа сабален Wink
Скай, добре си наминала give_rose
Миме, да ти е жив и здрав рожденика! Хубав празник!

Дребният задряма в количката на връщане от големите разходки. Ядоса се, че го разсъних. Очаквах да не заспи дълго време, ама вече се е отнесъл. Отивам да се боядисам, докато мога. Имам и нокти да оправям, че само един черен лак ме дели от визията на Баба Яга.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #69 -: май 20, 2019, 14:11:49 »

Леле колко малко сте писали този месец, не знам да се радвам ли, че ви изчетох бързо или да не се, че сме вече много тихи  nea
На мен този месец ми е много лежерен, заради празниците имах много офф-ове и всичките ми бяха слети и общо взето нямам пълна седмица на работа, супер е  smile
Мис пак е леко сополива и кашляща, ММ работи от вкъщи, после аз бях почивка, утре ще използваме вуйчо ѝ да се включи и ще я избутаме.
Вчера с ММ празнувахме осем години заедно, ама направо сме аматьори в сравнение с Маги и нейният мъж  blum Имахме планове да си направим по-дълга екскурзия някъде, ама добре, че не запазвах предварително, че Мис баш деня преди да изляза отпуска вдигна лека темп и после сополи, кашлица...редовното. Починахме си, направихме си няколко еднодневни екскурзии и пак ни беше хубаво. Вчера ходихме на един язовир до Сф, пренесохме хамака, маса имаме сгъваема със столчета, чадър, одеало, и си направихме егати седянката, цял ден там. ММ имаше удобен случай да си ползва такъмите, Мис беше залепена за него, аз киснах в хамака и четох книга, бе идилия.
Другият месец края си резервирахме море в Созопол, Септември живот и здраве в Синеморец по традиция.
Юли ни е егати препълненият месец. В началото едната ми леля става на 50, после е свекървата (Слава Богу не юбилей, ма все пак), на 19 е Мис, пада се петък, ще празнува в градината, после на 20 вкъщи на двора с дприятели, на 21 трябва да пътуваме към Берковица защото баба става на 80, а на 22 трябва да се върнем в Сф за рд на ММ и просто ми иде отсега да избягам с писъци. Ама са хубави поводи всичките де  heart
Миме, ЧРД на В  heart
Али, чак наесен ли кандидатства за вашите ДГ  huhhuh.gif Тук беше и още е егати истерията, леле толкова се радвам, че не ми се налага пак да минавам през това  nea Май съм пропуснала, нова работа ли ще започваш, или просто реши да се махнеш от старата  smile
Днес другата ми баба е рожденничка, чувствайте се почерпени  heart Пазаря я зимата да идва при нас, ама хич не ѝ се ще, ще я видим smile
Пък и от тая стратегия вече ми се повръща. Колежката срещу мен само ме спами, информира ме кога ще има протести да ходим...последният път директно ѝ казах две-три приказки по темата и тя само ме изгледа странно и ми каза, че като ми вземат децата аз ще съм си виновна  crazy
Сигурна съм, че никой не си е направил труда да прочете прословутата стратегия, само тролят по групите, ми четете бе хора  blush
ПиснА ми от тва време, искам вече да се стопля за постоянно, да извикаме тия с газта и да изчистим мазето от пелети и простотии. Имам и да градинарствам, ама кога по-напред като все вали или е студено, пък като е топло гледам да сме навън с детето...
Бтв какво сте замислили за първи юни?Мен не ми се ходи на масовките, мисля си някъде извън Сф. Някой ходил ли е до тоя известния парк в Дупница дето много го хвалят?
Мис кърти, отивам да пошетам малко вкъщи и после може да навестя и нейната тема.
Целувкен  heart heart heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 20, 2019, 20:08:33 »

Привет!

Скай, че по-често наминавай, не само за лоши теми  Wink

Меме, честит рожден ден на ТМ! Да е жив и здрав smile Как щяхте да празнувате не помня дали беше планирала нещо за повода?

Не ми се мисли повече за документи и българска бюрокрация. Когато ви се оплаквах бях толкова афектирана, че накрая стигнах до хапчетата за кръвно... Ще гледам да не се влияя вече толкова.

Фери, колко хубаво, че се отбиваш smile Честита годишнина, 8 си е много време!

Взехме подарък за братовчедка ми за абитуриентската - пръстенче със сапфир. Много е нежно и семпло, надявам се да ѝ хареса и да ѝ стане (че с взимането на размер беше дълга история).
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 21, 2019, 08:22:53 »

Добро утро!

Благодаря ви за пожеланията!  give_rose
Чудесно ни се получи изненадата. Пропуснах обаче, че Алекс също ще иска подарък и изпращах ММ след работа да му търси, за да има мир.
Бубе, излязохме да хапнем навън тримата. Не се задържахме дълго, защото Алекс пак подивява напоследък. ММ се отказа от шумно събиране с "приятели ". Може тия дни да излезем с няколко по-близки и това ще е. Сега ще чакам почивката, дано времето е хубаво, че не знам какво ще правим.

Тук от рано бръмчат косачки и мирише на трева.

Фери, завиждам за Созопол. heart Нали знаете колко го обичам. Тази година УЖ няма да сме там, но ние всяка година казваме така. Много търсих къде да отидем, но като се разболяхме рязко ми спадна ентусиазмът. Мисля тези дни да продължавам с издирването на нашето място.
За 1-ви още не знам какво ще правим. Миналата година се разочаровах, че нищо интересно нямаше, освен някакви игри на площада за дребните, но беше егати жегата. Ако ММ е почивка може да отскочим някъде наблизо. Вечерта ще е зарята и Алекс я очаква с нетърпение. 

Хубав ден !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: май 21, 2019, 10:48:47 »

Хахаха, Свекърва, НИ наясно ли е, че за млада и хубаво мома из розите трябва да обикаля по кърищата в 4 часа сабален Wink
Е, той такива, дето си правят фотосесии е търсел, пък в 4 часа още е тъмно blum Обаче се съмнявам и тогава да има, повечето са наемни работници в преклонна възраст, щото младите са или на училище, или на работа.
Хаха, аз съм канена на розобер в село Зелениково, или по- точно на розокрад Wink. Нонка Шатова- Матова има огромна градина там, ама не я обработва. Самата Нонка ми е колежка от университета, а имотите и са в съседство с тези на близка приятелка, та съм поканена от двете. Миналата година нямаше как да отида заради майка ми, та ми изпратиха 3 кг. непръскан розов цвят и правих сиропи и какво ли още не. Сега пък не смея да отида, че едва се оправих от кожните екземи по ръцете, пък и всичко ланско произведено си стои.
Миме, каква беше изненадата, какво му подарихте?
Уф, без да искам се самопоканих на абитуриент. От учтивост разпитах една съседка за бала на сина и, а тя ми вика "ами ела вкъщи на изпращането". Чудя се дали ми е там мястото. crazy
Хубав ден, отивам да даря малко кръв на комарите в парка.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #73 -: май 21, 2019, 17:02:34 »

Миме, ние не сме фенове напоследък на Созопол заради многото хора, ама го букнах спонтанно докато ровех в еърбнб  smile
Ооо то нали ви е и празник на града. Не правят ли нещо интересно?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 21, 2019, 21:47:25 »

Ай привет.Някак никак нямам време за тук, а и нямам желание за никаква комуникация.Нещо съм все нервна, викаща и ужасна.  blush Етап от живота, ще ми мине.

Миме, честит да е твоя мъж!Дано сте здрави всички в къщи.

Фери, супер за Созопол.Моя мъж беше ужасен от тълпите там и отказва да стъпим там отново.Разбирам го де, не знам от възрастта ли е но вече и аз не ща да виждам тълпи, действат ми клаустрофобично.

Свекс, я си стой на д-то и ходи да те хапят комарите.То тия розови неща за какво се ползват?Аз едно сладко от рози имах, бяха ми го дали за разхлабване.Другото не знам за какво се ползва.Ти как си?Как е настроението?Какво прави дебелата мързелана?Нашите са ужасно тормозени на моменти от Моника и пак се завират да спят при нея  nea huhhuh.gif

Бубе, разбирам разочерованието ти.Когато ходя където и да е от Фертилити юръп изискванията после за платежни документи са минимални, но тук в БГ е някакъв ужас.Всичко е такава бюрокрация и хамалогия.И кога по дяволите всичко ще стане електронно?

Али, наближава края на спокойствието.Сигурна съм че съдбата ще нареди нещата правилно.Кофтито е че влизате във въртележка, ясла/градина, работа, тичнае.Но няма как!

Аз съм добре, работя, уча се, греша, ядосвам се, после се ядосвам че съм се ядосала.Абе добре сме!Мъжът ме ядосва, детето не слуша, значи всичко е 6!

Айде до скоро!

ПП. Булка, не можах да гледам Чернобил, сега първо Дяволското гърло ще изтегля, че ми хареса и после ще мина на Чернобил!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines