Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:49:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2019  (Прочетена 48199 пъти)
 
LittleSunshine

Публикации: 0


« Отговор #30 -: май 09, 2019, 16:04:57 »

На мен Кейт като цяло ми е по-симпатична, честно казано. Не, че ги познавам и двете, де  blum
Аличка, сетих се, че Пипи Дългото чорапче е лесна за изпълнение, а доста сладка героиня smile Ариел също не е трудна за изпълнение, ако намериш едно лилаво горнище на бански и зелен плат за опашката Wink Искрица и Сияйница и ние ги гледаме, те пък са някаква детска версия на Жасмин от Аладин, според мен поне smile
Булче, много интересен колаж си направила. Обаче определено прави впечатление, че Кейт повтаря стила на принцеса Диана, не мислите ли? Роклите от изписванията са супер сходни, и то за всяко бебе... Oh my ...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: май 09, 2019, 16:41:16 »

Аличка, сетих се, че Пипи Дългото чорапче е лесна за изпълнение, а доста сладка героиня smile
good  Да, добра идея, имам истински жартиери Wink
За Ариел имам някъде кройка на опашка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 10, 2019, 08:06:44 »

Добро утро.Нещо не мога да стигна до тук напоследък.Много задачи, много работа и нямам време за 5 минути почивка.

За мет гала бях така  shok То вярно че целта е да си ексцентричен, ама имаше такива дето ми идваха в повече.

За кралското бебе, все ми беше тая.Името ми е странно, ама те си го харесват, нали?Мегито, не ме кефи по принцип, но роклята и ми харесва, друг е въпроса, че красивите и обувки седяха потресаващо на едва движещото и се тяло.

При мен нищо ново, работя, уча нови неща, правя грешки, мразя се за тях и така....
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 10, 2019, 08:36:25 »

Здравейте smile

Вчера най-после заведохме Бамбук в аквариума.  Беше във възторг. Ходихме с колега на ММ от София, който е тук на екскурзия със семейството си. Та Бамбук имаше и бонус кака. Даже ходихме и до Пратера. До сега не бяхме ходили, защото мен ме е страх, а на ММ вестибуларния апарат не понася такива преживявания. Но пък те са ентусиасти, та ние гледахме момичето, докато те се пускаха. Стана малко, че детето заведе мама и тати да се забавляват. После вече и на по детски ходиха.

Може би още ще обикаляме с тях тези дни. Децата като са с други деца са склонни да съдействат изглежда

Днес тук е хубаво времето, от утре следва една седмица дъжд.

Хубав ден
Активен
LittleSunshine

Публикации: 0


« Отговор #34 -: май 10, 2019, 09:05:53 »

Добро утроо! Минавам набързо да ви пожелая чудесен петък, въпреки, че е дъждовно и мрачно тук. Аз си посрещнах колегите с една изобилна шведска маса с плодове и много се зарадваха, като дойдоха. Освен един колега, който се изцепи, че било много яко, ма му напомняло Задушница, щото имало купа с череши, а майка му едно време така слагала само на Задушница  crazy Викам си:" като не можеш да се зарадваш, що ли не си мълчиш", ама реших да не си го слагам и просто го подминах.
Имате ли планове за уикенда? Аз се надявам на поне малко разкъсване на облачността, че децата ще подивеят, ако сме само в къщи...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #35 -: май 10, 2019, 09:06:11 »

Добро утро!

Днес времето се смени тук 5 пъти поне, проливен дъжд, слънце, дъжд, слънце... пак ще мухлясаме, дават го да вали до следващата неделя...

Панде да, децата като са с други деца са различни. Бамбук вече излиза от бебешката фаза и ще започне повече да се социализира. Че хубаво за Аквариума, слагам си го в списъка като дойдем! А за увеселителния парк йок! Имам кошмари от такива неща, пробвала съм, не е моето нещо.

Снощи изгледахме първия епизод на минисериала на HBO Чернобил. Преди години бях се побъркала да изгледам де що има документален по този въпрос, и хем знам как всичко се е случвало по минути, сериала е направен великолепно, въпреки че знаеш какъв е края  те държи на нокти. Само като изключим факта че всички говорят с бритиш акцент, като че ли в Припят са говорили само с бритиш акцент. Но като изключим това, актьорския състав и игра са на високо ниво.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: май 10, 2019, 13:05:08 »

Я да почна отзад напред smile
Това за интереса към Чернобил ми е доста странно pardon НИ2 и той по едно време беше залитнал по темата, ровеше за информация и снимки, даже се канеше да ходи на организирано посещение там. Мисля, че ме накара и някакъв документален филм да гледам и по нощите обсъждахме колко зловещо и застинало е останало всичко - чинове, спортни съоръжения, разхвърляни детски книжки... Малко му е като фентъзи събитие и много го вълнува. Същата работа е и за Хирошима - знае като Булчето всичко по минути blush. Аз му пригласям от немай- къде, иначе вкъщи никой не му се връзва и той ходи по мен да показва и задава въпроси. Мен ме избива студена пот като си спомня angry Много страшно беше, нямахме никаква информация кое как е наистина. Баща ми подхвърляше разни недомлъвки /беше инженер- химик/, но просто нямаше какво да се направи, освен всичко да се мие, че да не задържа прах. Хаха, от онова време е и култовата приказка на свекърва ми: "Нема по нас радиация, нищо не сме усетилИ!". Не е виновна жената, така казваха по новините. pardon
По повод НВО и моите вчерашни закачки Wink, днес епизодът от Добрата битка е наличен, обаче без субтитри. Само този епизод, нищо друго. Ха сега, като се правя на мома англичанка, как да им пиша в чата,  че ми трябва превод funnytooth
Слънчева, ами баш си е помен по Черешова задушница, нищо лошо няма в това Wink. То и ние вкъщи друг пък купуваме- не купуваме череши, щото само аз ги обичам, ама тогава винаги се снабдяваме. Вярно, че първият сорт се казва "13- ти май" и им е време вече Wink Като бяхме гаджета, Родният получаваше колет от село с череши най- рано, че първо там узряват. Ти от кой край си?
Маги, ти ли си хващаш грешките? Да, гадно е, един вид двойна работа си отваряш... Имаш ли възможност да питаш и да се консултираш с някого предварително, или те оставят нарочно сама да си трошиш главата? Който не е сменял работа, само той не знае колко трудно е на ново място. Още малко и ще си печена, няма страшно good
Панде, аз редовно виках съседчето да яде заедно с племенника, когато ми го оставяха. Той леша хичне обича, ама с гостенчето ушите му плющяха Wink
Хубав ден и спокойни и скучни /за вдъхновение/ почивни дни Wink
« Последна редакция: май 10, 2019, 13:26:43 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #37 -: май 10, 2019, 13:29:31 »

Отвори ми се допълнително работа. В неделя сме на рожден ден и обмислях как спокойно ще имам време да купя подарък. Е, справих се скорострелно. Остана нещо съвсем дребно да добавя. Зорът ми е, че чакаме на майка братовчед й с жена му. Организираме вечерта и утре през деня как ще са нещата.
Междувременно уредих Дребния с нови неща за лятото. Оглеждах и за костюми. Намярках само едни костенурки нинджа и си представям, ако времето е топло, какъв зор ще е да си в тоз скафандър tease Момичешко нямаше нищо.
Снощи ми предложиха вариант Пипи. Кокона много я харесва, защото гледа сериала от време на време. Спира ме, че сама няма да успее да се облече, а няма да са цял ден така пременени. Предложиха ми вариант Баба Яга с черна гарга - костюм от Хелолуин, но ще е резерва. Май ще се спра на Червената шапчица. Така дрехите са лесни - блуза и пола, които ще си ги носи по начало; престилка, която е лесна за направа; наметало, за което другата седмица ще търся плат; кошница и плюшени цветя, които ги има налични по къщите на бабите.
Свекърва, онова френското лаченото още й става shok Аз го открих с изненада. Кройката е разкроена и няма талия, а ръкавите могат да се носят обърнати с парамент и без.

И по темата за Чернобил - имаше не лоша статия наскоро. Аз съм гледала стрийт вю от града. Много е призрачно, да. Не бих отишла на място. Майка ми достатъчно ме е облъчила, че вместо да пие фолиева киселина е хрупала свежи марули pardon Казват, че наскоро са засекли мечки в района. Явно природата някак се мъчи да се възстанови. Мен по- ме плаши отражението на всичко върху хората. Тези, които тогава са били деца, днес в не малко случаи са с репродуктивни проблеми. За моето поколение тепърва се разкриват нещата. Страшното ми е децта след нас как ще са със здравето занапред.

Предстои ми взимането на отпуск след майчинство и имам тревоги в тая област. Тези дни ще седна да си сметна дните, че не са никак малко. Трябва да известя ръководството и треска ме тресе nea
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 10, 2019, 13:42:06 »

Здравейте!

Ние днес си останахме вкъщи. Нещо ми е мързеливо в това време, а имам задачки за вършене.
ММ за два месеца трети антибиотик пие. Добре, че му меля на главата да ходи да се види, че ако зависи от него така ще си я кара. Вчера на снимка и кръв го изпратиха, но всичко е наред. Ей, преди две-три седмици дава кръв за бащата на негов колега и си е втълпил, че от това още повече му е паднал имунитетът. Той и без това си е кекав, само това му трябваше.

Little Sunshine, от къде си ?

Меган изгледа добре след раждането, не че има друг избор.

Хубав ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #39 -: май 10, 2019, 16:06:45 »

Свекс те сигурно заради английския ти са ти спрели субтитрите , така ти се пада като се правиш на интересна! Иначе пиши им абе нещо ми се дисейбълнаха титрите (субтитрите)
Активен
LittleSunshine

Публикации: 0


« Отговор #40 -: май 13, 2019, 08:06:17 »

Добро утрооо! Успешна и усмихната нова седмичка!
Момичета, в София живея от дете. Иначе сме от кол и въже събирано семейство, ама това е друга тема  blum
Как изкарахте уикенда? Ние този път го поударихме на почивка, което се случва ужааасно рядко. Аз вчера нещо не се чувствах добре, някакви стомашни истории ме бяха хванали и следобед направо не си стоях на краката. Ама днес станах ОК и съм на работа вече.
Баткото имаше мач вчера на обяд, размазаха другия отбор с 6 на 1. Стана ми жал за загубилите - децата бяха видимо разстроени. От друга страна, въпреки скромната си възраст ( между 1 и 3 клас), някои държаха такъв език и така псуваха, че аз се изчервявах на няколко пъти  crazy Едно от момчетата ( 1ви клас), няколко пъти обясняваше, че само да се прибере в къщи, ще изпочупи всичко от яд, че иска да се самоубие, че ще смачка някой, толкова е ядосан от загубата... Oh my ... Такава агресия от толкова ранна детска възраст, ужас...Не ми се мисли, ако това не се овладее, как ще изглежда този човек в пубертета или в по-зряла възраст..
Оставям ви сега, усмивки за всички!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 13, 2019, 14:16:14 »

Привет!

Обикновено обичам понеделник, защото имам цели пет дни да съм продуктивна (или поне се надявам на това), но днес ми е унил ден. Събудих се без настроение и въпреки че обикновено се опитвам да не се поддава на такива моменти спадове, сега си ми остава криво.

Май месец е, но не чувствам много пролетта тук... Иска ми се и в София да си намеря късчета от рая, както беше в Хайделберг, където да ми е приятно да се разхождам дори в лошо време, но засега нямам успех в тази насока.

Общо взето мрън!

Започнахме проектите за къщата и тук малко удрям на камък за разпределението на стаите. Може би накрая просто ще бъда наистина минималистична в желанията си, та хем да стане по-бързо, хем с по-малко нерви.

Тази година първата ми братовчедка завършва, та ще имаме кого да изпращаме на 24 май и повод да посетим старата гимназия.

Захванала съм се да чистя днес, че не ми се ходеше до университета, но върви бавно. Поне вчера направих основна чистка на дрехите си и ще пробвам capsule wardrobe, но може би с една идея повече дрехи, отколкото обикновено си позволяват. Поне с обувките нямам проблем - имам един чифт боти, ботуши, маратонки, кецове и сандали.

Слънчице, забелязвам, че вече дори наистина малки деца са много нервни. Не знам на какво се дължи това, може би на по-забързаното ежедневие, може би няма и кой да им обръща толкова внимание, както е било преди, или пък децата са претоварени не само със задължения, но и с развлечения.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #42 -: май 13, 2019, 14:24:20 »

Аз от сутринта съм много работна. Имам желание и муза за всичко!
За костюм в крайна сметка реших Червената шапчица. Вече скроих пелерината. Мисля качулката. Сега хвърлих едно око на руските ми приятелки, че там всичко има като идеи и изпълнение. Междувременно почти довърших едната завеса за спалнята. Нямам нерви днес за другата, че платът е твърд и иска бавно и внимателно да се шие. Така де - като ще е за без пари, отнема време. Иначе засеса и шев щяха да са ми на много сходни цени pardon Харесах си и завеси за в кухнята. Сега ще пропусна, че имам други приоритетни разходи, включително рождения ден на наследника pardon
В чудене съм какво да купим на комшийката за бала й. huhhuh.gif
Вчера бяхме на детски рожден ден, организиран вкъщи. Децата играха - не мога да се оплача. Хит беше една пералня, която вадеше невероятен звук. tease Едва си тръгнахме!

LittleSunshine, народът толкова се е изнервил, че хич не ме изненадва децата как се изнервят за дреболии. Не всеки може да губи, а това е от важните уроци в живота pardon
Бубе, защо те затруднява разпределението? Бившият ми приятел бяха в огромна къща и понеже не им се давало пари за скъп проект, го бяха попретупали. При огромна къща водата да ти е на един щранг - не го разбирам. Един да влезе в банята, друг не може да си измие ръцете, че ще го ощави. Както и не разбирам да минаваш покрай всички спални, докато стигнеш до хол/кухня. Наши познати хвърлиха луди пари по къща, а пак има много глупости. 6-7 бани и тоалетни на етаж, а няма баня/тоалетна към спалните. Аз много гледам Файн ливинг и там имат интересни идеи. Друг е въпросът на каква цена би излязло всичко.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: май 13, 2019, 16:10:56 »

Момчетата винаги са се вживявали в спорта и не признават друго, освен победа. Треньорите ги надъхват допълнително и ако са някои без житейски опит и сърце, могат да се случат големи бели. Аз нали съм майка на спортист, какво ли не съм видяла... Който твърди, че спортът учи на ред и дисциплина, да дойде да ми се обади sad
НИ2 и той е имал в събота футболни преживявания. Играли на приятелски начала, за запълване на времето с колеги и по едно време започнали да се псуват вратарите на двата отбора, накрая се сбили, щото италианецът си показал с пръст достойнството, а другият, от турски произход, не издържал на жеста и съответно му теглил една балканска многоцветна на майка и произход. Другите тръгнали да ги разтървават, ами и те пострадали в мелето. Моят, нали е по- як и по- висок, няма поражения, но колегата му е със счупена ръка. Имам чувството, че така изпускат натрупаното напрежение от работната седмица. Уж са големи хора, повечето с деца, със солидна работа и образование, ама нА...
Бубе, проектът не се ли прави от архитект? Погледни типови къщи, все нещо ще харесаш. Обаче, каквото и да направите, после винаги има съмнения, че е можело да е още по- добре, та не се притеснявай толкова. По- важно е да е качествен строеж и с добри материали, другото ще променяте в ход. good
Слънчева, какъв ти е бил никът от първото влизане във форума?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 14, 2019, 06:59:27 »

Добро утро!

Моето дете пак е болно. Той, който никога не кашля, сега е с кашлица. Водихме го на частно в неделя и сега правим инхалации с вентолин. Уж не е сериозно, но кашля доста. От ММ го е лепнало най-вероятно. А той си изпи антибиотика и не се е оправил. Ще го пращам днес пак на преглед.
А аз имам толкова задачки за вършене навън, но няма мърдане. Добре, че майка ми е отпуска и ще ми свърши работата.

Ако правехме къща, може би щяхме да ползваме услугите на архитект. Струва ми се сложно сам да действаш в такава ситуация.

Свекърва, добре че твоето момче не е пострадало. Като се съберат повече мъже и си мерят достойнствата. Като изключим подобни махленски изпълнения, спортът би трябвало да учи на ред и дисциплина от всякъде.  Говорим за елементарни неща.

Хубав ден!

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines