Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 11:44:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2019  (Прочетена 48127 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: май 22, 2019, 08:06:26 »

Привет!
Аз рано- рано, докато чакам да отвори магазина и да си купя захар Wink.
Като си има човек късмет, така е blum. Донесоха ми на крака розов цвят и сега цялата къща ухае.
Маги, миналата година си измислих сироп, по подобие на сироп от цвят бъз- накисвам за една нощ листенца във вода, после прецеждам и леко подгрявам водния извлек за да се смеси със захар в съотношение 1:1.5. После затварям в стъклени буркани или шишета. При пиене се разрежда с вода и прясно изцеден лимонов сок. Стана много хубав на вкус, но на цвят отива към светло жълто- кафяво. Замислила съм сега да сваря цвекло и да капна няколко капки, белким порозовее. Wink
Сладкото хич не го докарах, листата останаха жилави и никак не е вкусно. По- добре сироп. Част от листата суша за чай, а най- красивите цели цветове - за красота. Реално и чая не го пием, аз си мия лицето с отварата.
Правя и една смеска за къпане на новородени, по подобие на скъпи швейцарски продукти Wink. Ина ми беше пратила опаковка, там прочетох съставките: сушени цвят от слез и лайка /аз добавям и рози/ и овесени трици. Правят се пакетчета, завързани в тензух, накисват се в топла вода преди къпане и това замества сапуни и други препарати. Ползвам го и за мен, ама по- млада и по- красива не съм станала blum. На леля правнука го къпаха с тях и майката беше много благодарна, пък и ефектен подарък се получи. Пакетчетата са за еднократна употреба, бях им избродирала буквата от името и разни други цветчета, та станаха и те красиви.
Котката спи по цял ден, не мърда. Хаха, от известно време почна и да хърка, като човек. Сигурно от старост и дебелина и е променена структурата на гърлото и на нея nea. Не обича да я пипаме и само се замушва някъде на тихо и спокойно. Ако е в стаята, при нас и започнем да говорим за нея, някак разбира и веднага мръдва нервно опашка и мести уши. Вечер спи на моите крака или почти в чатала на Родния. А сме мръднали и почва да ни налага с лапа и да ръмжи. Сега е добре, имаме одеала, ама през лятото е голяма мъка. Гледам да легна първа, да дойде при мен, защото мястото и при Лазар е много по- опасно blush nea. Ако затворим вратата на спалнята, няма да ни остави и за миг да спим- дращи по врати, мяучи жално, тропа и бута разни неща, само и само да я пуснем при нас. Твърдата бучка на едната цица си стои, не расте, ама пак ми се свива сърцето, като я видя. Трябва да я водя през 6 месеца на преглед, но тя така се стресира после, че мисля да я оставя. На 14 години е, да живее спокойно колкото време и остава.
Снощи гледах вече първата серия на Чернобил. Не съм ходила по онова време в СССР, но каквото разказваха омъжените тук рускини, баш си е така. Само дето не показват живота преди взрива, там е било едно от местата с висок жизнен стандарт, с много зеленина и доста социални придобивки. Потресаващи са действията на ръководителите, тайните, манипулациите... И тук беше така, аз защо вяра на никого от управляващите нямам и до ден днешен.
Хайде хубав ден на всички, отивам по задачи smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 22, 2019, 08:37:33 »

Добро утро!

Свекърва, майка ми беше направила тематична украса с Манчестър Юнайтед. Разни украси за масата. Торта, меденки, мъфини.. heart такива неща.
Почивка, ваучер да си накупи разни неща, от които има нужда, семейна карикатура и раница за спортните принадлежности. Това са му подаръците.  heart Надявам се сме успели да го изненадаме приятно. Нащракахме се...Алекс беше заинтригуван от собствения си подарък.  lol
Иии вече в главата ми е РД на Алекс.  pardon

За самопоканата от твоя страна, зависи колко сте близки. Например, ако комшийката на майка ми я покани, тя ще отиде, защото й е най-добрата приятелка сигурно, но ако не сте толкова близки, аз не бих отишла. Там ще са роднини и т.н. какво ще се буташ и ти?!

Фери, лудница е в Созопол, но на мен ми е важно там, където сме отседнали да ми е спокойно, не толкова улиците. Плажът, на който ходим е супер плитко и няма навалица. Досега винаги сме оцелвали да отсядане на спокойно място. И предпочитам пред това да няма с кой да се разминеш. Засега не гледам натам, но знае ли се?!
Празник на града ни е,  вечер е супер, но си спомням, че много се разочаровах през деня, като нямаше какво толкова да се прави или може би имах по-големи очаквания. Тази година пак ще има детски панаир и предполагам ще сме там всяка вечер. На мен ми се иска да го заведем някъде - на зоопарк, едни езера съм набелязала.

Маги, кураж! Всичко ще си дойде на мястото, но си трябва време.  give_rose

Хубав ден !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #77 -: май 22, 2019, 09:21:57 »

Еха, подготовка като за юбилей е имало good
Раница за спортни работи е много хубава идея, от Декатлон ли я поръча? Моите си носят принадлежностите в същата раница, където е лаптопът и другите работни документи и всичко се вмирисва bad. Няма да го променят, нито ще помъкнат нещо, купувано тук по самолетите, та само разучавам... На работа ходят пеша и с обществен транспорт, фитнесите им са пак там и не се връщат вкъщи, за да имат отделна чанта. Едно време на НИ2 бяха му дали от националния отбор много интересна раница- имаше закопчани допълнително чанти за маратонки и спортни екипи, та някак не се смесваха работите. То и сега има подобни, ама онази беше оригинален Адидас и просто не може да бъде заменена Wink
Тцтц, що не каза какъв е подаръкът на Алекс, та пак да трябва да питам Wink.
Той като проявява интерес към топката вече, няма ли и неговият РД да е със футболна тема?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #78 -: май 22, 2019, 13:06:09 »

Bonjour, mesdames!  Sunshine Sunshine Sunshine

Почвам по ред, че отдавна не съм се включвала.

Панде, да си жива и здрава, голяма панда да станеш и много да те гушкат kiss2

Деактивирах си ФБ и сега не знам кой кога има РД blush blush blush

Миме, да ти е жив и здрав В., все така да се обичате и безброй прекрасни емоции да ви предстоят.

Бубе, не знам дали искам да влизам в тази тема. Дано свърши този ад скоро. Аз вече обмислям да ги заплашвам, че ще ги бия  beating

Маги, мислила ли си да промениш нещо в ежедневната си рутинна, нещо малко, като примерно да пиеш чай сутрин, да правиш упражнения по 10 мин. всеки ден. Нещо, което да промени с малко ежедневието, но да го правиш всеки ден или поне през работните дни. Понякога една малка промяна ни помага да приемаме деня по различен начин, да приемаме обстоятелствата различно, би те освежило girl_wink Пробвай нещо, за да излезеш от този кръг, тази спирала с времето става с все по-тясна фуния в основата good

Дами, имах един от най-уникалните дълги уикенди в живота си. От четвъртък до неделя бях в Париж по женски, бяхме три мацки и си изкарахме уникално. Това пътуване ни промени и трите и ни даде поглед над животите ни. Хубави разговори, хубав град, карахме го лежерно. Не сме обикаляли по забележителности, но за сметка на това се отдадохме на вино и ресторанти. Направихме си и бърз шопинг в Лафайет, намазах един Chantelle, просто е тотално различно с други жени. Апартаментът ни беше уникален мезонет на 200 метра от Триумфалната Арка с уникална гледка към нея и Айфеловата кула на Ave de la Grande Armée. В уникална сграда, стълбището беше един път (ама сега като нямам ФБ не знам как да ви покажа снимки). Апартаментът беше с три спални и огроооооомен хол висок два етажа, което покриваше едната спалня. Получих две предложения за брак, едно френско и едно бразилско, за една бройка и азиатско да получа. Самочувствието ми е на левъл максимум. Viva la Parie!

Сега ходя с усмивки от ухо до ухо и трябва да се готвя за следващото пътуване след две седмици до Италия и Швейцария, после трябва да организирам гръцко море, екскурзия за годишнината от сватбата и тя годината ще се изтърколи. Както казах спестени пари може да нямам и да живея под наем, ама емоции... пълна съм  heart heart heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 22, 2019, 13:11:21 »

Свекърва, няма ли сега Троновете да гледаш. Аз и две мин не съм гледала, ама що коментари изчетох  lol хем ми изглежда интересно, хем няква отврат.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: май 22, 2019, 13:16:57 »

Фери, тук лудницата се създава от неинформирани майки и преки роднини на отрочето. Сега са се емнали по разни програми да ремонтират, дострояват много от яслите и градините. Някак не мислят, че наборите си вървят, деца има много. Не е логично да затвориш сума си групи в много и то близки по локация заведения. Маги си спомням, че се оплакваше от подобни истории.
Комуникацията с фирмата ми върви на приливи и отливи. Въобще за едни документи си е егати зорът да се свържа с тях. Заредила съм се с търпение! И при все това търпение на моменти стомахът така ме свива от притеснение, че все едно са ми извадили въздуха. nea Много мразя нещата да не зависят от мен.
За да избие напрежението, чупя кокалите на кростренажора. Това е израз на ММ, та представете си отсрани как изглеждам. Занимавам се с куп глупости, само и само да има нещо по-позитивно и усмихнато в ежедневието. Събираме се вечер с приятели, хилим се, клюкарим... Тези дни подреждам гардеробите, все едно с това и ще подредя и всичко останало.
Днес се разходих, пазарувах... Купих на комшийката една висулка - много нежна пеперуда със сини камъчета. Тя носи минималистично бижута, та се надявам да й хареса. Предстои ни сватба, но още за там не мисля. До края на седмицата съвсем други мишки ми се вихрят из главата pardon
Искам да имам спокойствие, за да си оправя ноктите. Сега само ще ги нажуля с пилата и няма да са по-красиви в моите очи. Не съм гледала сериали от 2-3 седмици, та и за това време искам да отделя. Да видим кога blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: май 22, 2019, 13:32:26 »

Панди, гледах до половината първата серия и не можах повече bad Няма да го доглеждам, щото и снахата вече не го харесва - нещо каква роля играят жените в историята я дразни. Хаха, даже пуска гневни коментари.
Иначе следя Добрата битка, Милиарди, Убивайки Ийв, Малки лъжкини, Виктория и чакам няколко. От филмите нарочно гледах Параграф 22, малко да се успокоя, че не само ние правим простотии /бях го забравила/, Приемна грижа /във връзка със Стратегията, да видя как е извън ЕУРОПАТА, един за създаването на ЕС, ама не му помня името и за отскок няколко романтични комедии, дето едва разпознавам артистите като млади Wink
Миленка, ти нарочно ли си деактивира Фейсо?
Викаш, преосмисли си живота, а heart. Да не си решила пола да си сменяш? Wink Това последното го казвам под влияние на приложението в СнапЧат да прави мъжете жени и обратно smile. Аз изглеждам като доста перверзен старец, но снахата е млад момък за чудо и приказ funnytooth
Али, heart heart heart
П.П. Преброих 5 пъти уникално парижко, сега стават 6 с моето. Хехе, тва по повод на реклама по телевизията, де. Ох, има една, дето почва със срещи на акушерки и изродени от тях деца - благодарят за първата светлина в живота си. Паднах, става въпрос за Ей Ви Ен, електроснабдяване, демек.
« Последна редакция: май 22, 2019, 13:39:48 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #82 -: май 22, 2019, 13:47:23 »

Свекърва, тази реклама с акушерките мен лично ме разрева, макар да е тъпа връзката в енергото pardon

Мери ми, уникално много обичам такива моменти, в които човек се отърсва от ежедневието и вижда важните неща в "картинката". heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 22, 2019, 13:57:16 »

Свекърва, не е от Декатлон. От друг сайт я взех, пак на любимия отбор. Не е и с много отделения. На него му трябва да си носи екипа или някоя тениска. Гледах и за чанта за маратонки, но си мисля, че няма да я използва.
Хаха, подаръкът на Алекс са нови микрофони на стойка. Много е доволен и само, че не спи с тях.
Такава мисля да е темата за рождения ден, само детайлите ще умувам. И вечният въпрос къде да е точно.

Мери ми, благодаря. give_rose

Маги, аз пък си мисля, че след толкова напрежение и нерви ще ти се случи нещо много хубаво !  heart

На мен защо така не ми вървят тренировките? Тъкмо набера инерция и или месечни неразположения, или болести ми секват усилията. Много ме е яд.

Свекърва, тези лъжкини Малки сладки лъжкини ли са или нещо ново? Този не свърши ли? Много съм изостанала със сериалите и филмите. Изобщо не ги знам тези.

Коя е тази реклама?

Така ми се спи, но трябва да готвя и пералнята съм се засилила да чистя.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #84 -: май 22, 2019, 14:26:22 »

Aли, теб те пропуснах. Доколкото разбирам ти искаш да си пуснеш целия платен отпуск накуп и после да напуснеш? Или ще си взимаш и неплатения? Защото платеният се дава след съгласие на работодателя и тук могат много да те прецакат. Ти може да си го искаш, те да ти откажат за искания период и ако не ти го дадат до края на годината с уведомление да ги информираш кога в следващата ще го ползваш. При всички положения не са длъжни да ти го дадат накуп по твое желание като дати.А имаш ли опции какво ще правиш при НЕ? Работодателят ти пита ли какви са ти плановете за връщане? Може да се е вразумил. Пазарът на труда в Пловдив коренно се промени за две години girl_wink Успех, каквото и да стане.

Свекърва, нарочно по мое желание, карам втори месец, ще започвам трети и се чувствам уникално. Който ме интересува, зная как да го намеря по един или друг начин. Не се обременявам с излишна информация. И без това от известно време не споделям нищо лично, та личния ми живот официално вече е личен yahoo А за промяната не е полът  girl_wink А фините настройки - отношение към живота, работата, колегите, семейството, приятелите, партньорът и т.н. Всъщност разбрах неща за себе си и характера си. Осъзнах, че няма смисъл да се обвинявам за грешките си, а да продължа след тях. Да се извиня, когато съм прекалила. Още в понеделник се извиних за поведение, което беше нараняващо другия. Общо взето в момента се чувствам идеално в тялото си и съм в прекрасни взаимоотношения с ангелите и таласъмите в мен  tease
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #85 -: май 22, 2019, 15:21:29 »

Втори пореден мой пост, но форумът пише, че Фани има рожден ден днес. Това вярно ли е?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: май 22, 2019, 15:42:26 »

Миленка, май да, днес има РД Фани
За ползването на платен отпуск когато поиска, Аличка ползва предимство, че е майка на дете до 7 годишна възраст. Само трябва да подаде молба, ако шефът реши да прави гадости и да го прекрати, трябва да посочи важни производствени причини, което никога не може да докаже пред проверяващи, защото се искат куп подписи и анализи. Не могат да и откажат и ползване на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 години. Реално само тя може да ги цака, ако реши Wink, защото всеки един такъв отпуск е със зачитане на трудов стаж, сиреч, още платен годишен отпуск пропорционално на времето. Ако има натрупани 40 дни от 2- те години и ползва 11 месеца неплатен /6 нейни и 5 преотстъпени от съпруга/ ето ти още минимум 20 платен, без да си е мръднала пръста. Това имах предвид, че ги дразни и правят врътки Wink. Всичко е законно, макар и нечестно в очите на работодателя smile Те пък се бавят, защото ако са надушили, че ще напуска, не искат да се прекарат с макар и никаквите по размер суми за отпуск.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 22, 2019, 15:55:45 »

Мери ми аз промених работата, изначално!Работя нещо коренно различно от това което съм правила до сега.И от тук идва моето неразположение.От едно доста високо ниво на знания, абе бях си вече изградила име в сферата и уважение, смених тотално попрището и това много разтърсва.Лошото е че и аз не обичам да греша, искам да знам всичко от първото показване да запомня, да съм все номер едно и всяка грешка много срива.Работя по този проблем мой!  blum

Уикенда звучи прекрасно.Мисля всеки има нужда от подобни преживявания.

Аличка, миналата година по някаква европрограма ремонтираха много на брой градини и ясли ЕДНОВРЕМЕННО!Всички бяха в шок, а аз за малко да набия нашата директорка.Значи като ми кажеше "Намерете вариант някой да ви гледа детето" ми идеше да и забия един шамар.Мина и това, с много нерви и настояване от моя страна, звънене в община и РИО се оказа, че за всички деца са осигурени места, но директорите искат да правят икономии.Това е ужасно дразнещо, защото икономисват от децата ни, и какво после връщат парите в общинския бюджет!Голям праз!

Панде и аз не съм гледала тия тронове, ама разбрах, че почти никой не е доволен от финала.Голяма драма беше и е!

Миме, вие вярно се съсипахте от болести.Дано спрете вече и от тук нататък сте все здрави!

Моята девойка от сутринта е с алергична реакция, почват да цъфтят липите и аз вече съм пред нервна криза.Спрях я от градина за днес и утре, свекърва ми е в отпуска и ще я гледа два дни.А аз извадих тежката артилерия  angry Какво да се прави съдба!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #88 -: май 22, 2019, 16:07:55 »

Маги, знам, че я смени. Но говоря за нещо от ежедневието, за да ти повлияе на стреса от нова работа + самобичуване за грешки. Тези малки трикове помагат girl_wink

Свекърва, това сигурно ли е, че за майки до 7 г. могат да откажат ползване на платен отпуск само по производствени причини huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif Аз на нашите им го разрешавам винаги blush

Фани, да си жива и здрава, инж. много бижута да ти подари и хубав секс blush Всъщност сега осъзнавам, че разликата ни е само 2 год. Т.е. сте наборки със сестра ми.

ЕДИТ: Стълбището. Само стените са ми на видео клип, но са камък и отгоре изрисувани пана, отдолната страна на стъпалата са гипсови отливки.
« Последна редакция: май 22, 2019, 16:11:40 от marry_me » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #89 -: май 22, 2019, 18:11:46 »

Дайте да се включа докато съм на КОЛ с целото "КАЖИ НИ ГО" (превод)

Така ме е хванала въртележката на работа, че направо в графика имам "букнато" време за пишкане... Мери ми така ти завиждам с "фъншуйто" стейт оф майнд в което се намираш. Казваш за фейса, ама инстата ти върви хахах.

Свекс, много е тежък бре тоя Чернобил, третия беше най-тежък до сега, а почна доста оптимистично... Малки сладки лъжи да не се бърка с малки сладки лъжкини (Big little lies vs Pretty little liars)

Честита да е Фанка! Мери много хубаво поежлание и отправи!

Али , благородно завиждам за заниманията ти ( без комуникацията с фирмата)

Маги горе главата, припомни си това което ти показах, ще станеш D4, но отнема време...

Ох още много неща ми се въртят в главата, амааа съвсем изпуших вече

Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines