Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:18:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 65928 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #180 -: март 29, 2019, 13:44:42 »

Едно е да живееш в един град, друго е да го посещаваш. Като живеех в София, основно се предвиждвахме с автобуси, лятото беше много гадно - горещи, тъпкани, бих си го спестила. Зимата пък ми се е случвало да чакаме автобус по 50 минути и това не беше много яко. Сега като ходя на гости с метрото ми е най-гот - ново е, чисто, бързо, много ме кефи! Обаче не покрива целия град. Но ако примерно се движиш от Дружба/Младост до Центъра е перфектно! Като има задръстване дали ще си в автобус или кола няма значение (освен ако няма специална лента за автобуса, де), така че тогава варианта за по-бързо е само трамвай или метро. Както Рат казва, с мотор е най-бързо. Имам един колега, маршрут, по който с кола ще му е сигурно 2 часа, с мотора идва за по-малко от 1. Обаче мен ме е страх от мотори. smile В София не знам дали бих карала кола - много диво карат, никакви правила не спазват, не дават път, изобщо е малко джунгла, а и е доста натоварен трафика сутрин и вечер. Всеки си знае за нуждите, кое го устройва най-много. При нас като е студено и вали предпочитам кола. Иначе пеш или с автобус. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #181 -: март 29, 2019, 15:40:00 »

Виви интересно е да се прочете от човек който не живее тук, какво е впечатлението, защото моето е впечатление е различно. Автобуси стари и мръсни вече няма, всички са нови, даже и тролеите са нови, пускат климатик през лятото.Единствено има малко останали стари трамваи. Карането в София за мен е песен сравнено с по-малки градове, където не се спазват никакви правила, също сравнено с други столици, с най-много опит примерно мога да кажа в Париж.Но, аз съм се учила да карам в София и съм свикнала на карането тук и сигурно не ме впечатлява толкова колкото теб.

Маги, весело изкарване!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #182 -: март 30, 2019, 21:51:44 »

Ох, аз от дъжд на вятър, ма да се включа все пак smile

Ами Рат, на мен автобусът ми спира пред вкъщи. Имаме само един гараж, така че зимата трябва да я чистим тая кола. Автобусите по правило си имат бус лента и доста се спазва, щото навсякъде нацвъкаха камери, та с автобус + метро или автобус+трамвай ми е в пъти по-бързо. Може би ще ми е най-добре с кола до метрото, ма и там не винаги има места за паркиране, та предпочитам да си спестя тоя екшън.
Булка, нито едно от тия не е мой стил, ма то и чиносите не ме кефеха като излязоха, пък сега си ги нося с кеф  pardon
Няма такъв филм като стари и вмирисани автобуси, повечето линии вече са обновени, дори селските, лятото пускат климатик, зимата парно. Зимата закъсняват, само ако е паднал сериозен сняг и със сигурност не 50 минути. Бе аз съм си фен на градския транспорт, от 15+ години основно така се придвижвам и не го заменям за кола lol
Мис от два дена ни пробва търпението, добре, че днес бях на работа, а свекървата беше дошла да удари едно рамо на ММ. Сутринта ни е вдигнала в 6:30, като снощи легна с много рев и ни изтощи на макс. Преди да тръгна за работа вече си бях свършила 1/2 от домашните задачки, ма цял ден сме като блъснати от влак. Трябваше да я командиоваме в Дружба, маааааааа късно се сетихме  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #183 -: април 01, 2019, 08:23:57 »


Нова тема

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,38079.0.html
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines