Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:59:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 65912 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 27, 2019, 09:29:27 »

Добър ви ден! Тия синоптици защо излъгаха, че ще вали? Аз тръгнах с ботуши, а то е за маратонки! Много мразя така ей.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #166 -: март 27, 2019, 10:40:27 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Не съм се погубила, само имах много грижи на главата си  smile

Булче, да ти е честит Звяр, голям да порасне, да е упорит като мама и да покори много върхове kiss2

Аз се разделих с мъдростта си lol Извадих си мъдреците операционно с пълна упойка, операцията мина по-дълго от предвиденото и се събудих към края на втория зъб, ама заспивах, будих се, беше мега странно, след 2 часа и половина в операционна си тръгнах като сгазена от влака София-Варна и без мъдреци lol После 10 дена не можех да се храня нормално (разбирайте със сламка), докато не ми свалиха конците. Сега още не мога да си отворя челюстта на цяло, ама да видим. Като цяло си беше кофти преживяване. Болката беше много, силна и дразнеща. Към края бях толкова изнервена, че разбирам психопатите убийци lol

Сега съм в годишно и главата ми е тройна, с нетърпение чакам 1-ви Април да пуснем и последната фирма и после ще се отдам на грижи за себе си.

Вярно много рехаво сте го раздали blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 27, 2019, 11:24:09 »

Доброе утро!!!
Аз съм много доволна, че Берен Саат излезнала днес усмихната и казала, че не се развежда. Вече снима и новия си сериЯл, ама с тоя Netflix как ще го гледаме не знам  cray
Мразя да ми говорят с чуждици на който и да е език и аз гледам да не използвам. Не ми е красиво някак. Особено хора, които са живяли в чужбина и как говорят с акцент. Е не мога да си го обясня. Как мои приятели живеят от десетки години в чужбина и говорят нормално докато някои други не. Като имате предвид, че някои живеят в някоя европейска страна и употребяват турски много по-често от българския. Въобще не толерирам такива хора. И на учениците, намалявам оценки за незнание на български.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #168 -: март 27, 2019, 13:10:31 »

Фани, не и бери дерта на Берен, какво ли не пишат жълтите вестници Wink.
Гледаш ли сега "Майка"? Направо ми е чудно, как показват толкова мръсни ризи на хората от простолюдието crazy Има един актьор със сини очи, само него следя Wink.
Е, то като работиш в международна фирма, няма как да не употребяваш за по- лесно и бързо чуждите думи. При Булката обученията, длъжностите и изобщо всичко върви на английски и няма нужда от български превод. При нас беше смешно, защото шефовете ги обучаваха на английски, ама работата я вършеха българи, на българския пазар. Пък шефовете през 96-та бяха ходили само на курсове за 6 месеца и съвсем не плуваха във свои води. То и половината от съдържанието беше непонятно за нашите ширини по онова време, та ставаше голяма каша понякога.
Хаха, веднъж обикалям с нашите хора пазара и едно от момчетата почва да обяснява на продавач в малко магазинче, че стоката не е подредена съгласно мърчандайзинг стандартите. Човекът слуша, слуша и по едно време ме дръпна настрана и ме пита тихо: "Тоя къв е?" Аз пък, патката му с патка, отговарям: "Ами Маркет девелопер е!" , а оня въздъхва и казва:" Заваллата, дано поне е успял да се ожени..." По- късно се разбра, че го е помислил за леко луд funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #169 -: март 27, 2019, 14:08:57 »

И аз мразя да ми се говори на полубългарски и така да ми се пише. Булчето я разбирам, защото това й е среда. Извън средата обаче някои така си говорят. Точно говорят, а не общуват. Второто е двустранен процес и аз отказвам да участвам в него blum
Свекърва, то защото диктовката не е практика от нашето време, затова всички знаят чужд език на такова посредствено ниво nea Ние бяхме първите бели мишки с тестовете. Тепърва и учителите се учеха как да съставят, проверяват и оценяват по тестове, щото "така било по западните държави" crazy
" Заваллата, дано поне е успял да се ожени..."
laugh laugh laugh
Мда, познати учители се жалват, че са писари и пъдари - по-важно е кой отсъства, а не колко са научили присъстващите crazy
Мери ми, правилото зъб, пръст и г*з не е случайно angry Освен да ти пожелая в друг живот да имаш по-широка челюст pardon
Днес съм крива - малкият ми скъса нервите с бели. Още ми трепери всичко от неговите изпълнения. Причината е, че се буди рано и е киселяк. Сега дадох алтернатива на ММ до края на седмицата - или изгонваме малкия екземпляр при каката и спят на пуснати до долу щори, или купувам двоен корниз с плътна завеса за спалнята. Само ММ обича да спи на по-светло diablo Нормалните хора се будим!
Търся корниз и за хола и се оказа мноооого трудно shok shok shok В стария апартамент изобщо нямахме грижи. Сега обаче много рехав пазарът на таз стока. Що така?! crazy Тъкмо намерих една фирма близо до нас. А дано приемат поръчки за клиенти на дребно!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 27, 2019, 15:19:47 »

Здрасти!
Фери и Мери, айде по-често да минавате!
Мери ми, важното е че е минало, кофти е било, но е зад гърба ти Wink
Фери, ти ако не ходиш с кола, как изобщо стигаш на работа? Вижда ми се супер далече.
Свекърва, тия са се разбрали като глухия и слепия хахаха
Аз се старая да не ползвам чуждици, дразнещо ми е половината изречение да е на бг, другата на англ.

Днес ходихме на гости, тате да свърши една работа, а ние с Ники да видим едни кученца. Много бяха сладки, аз май повече им се радва от Ники. Той видя отверки и инструменти и отиде да "помага". Предлагат ни да си вземем едно кутре, ама нещо сме със смесени чувства дали е до та идея. А и са няква странна кръстоска между подобие на карачанка и някакъв вълк, та ще станат огромни и с характер.
« Последна редакция: март 27, 2019, 15:31:51 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 28, 2019, 08:20:05 »

Добро утро! Хладничко е тази сутрин. Абе как ходите навсякъде с кола. В София има що годе нормален градски транспорт в определени квартали и може да се ходи с него. Не казвам, че е лесно, но да се чудя с часове къде да паркирам и да обикалям всички странични улички мен ме убива. Дано направят още метро, супер удобно е за мен!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 28, 2019, 13:40:10 »

Здрасти!
Пти нас е хубаво времето, само да не духаше така...
Леле, изглеждам голяма снобарка, ама трудно мога да се хвана да ходя някъде с градски, особено с Ники. В Банкя имам 15мин пеша по един голям наклон, за да стигна спирката и после още 30мин път до София, с кола съм за 20мин до същото място, където и рейса ще ме остави. В квартала има що годе удобен градски, ама да се ръгам при болните, аре мерси. С кола винаги ще стигна по-бързо и по-удобно до където ми трябва. Не следя разписания и връзки за прекачване, абе обичам си колата   pardon
Ники нещо вдига температура, не разбрах какво става. Снощи бяхме на рожден ден и дано не сме зарази ли някой. През нощта ми се видя топъл, сега от сутринта си поддържа няква. Нищо друго му няма, ще видим какво предстои.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 28, 2019, 14:26:30 »

Здравейте

Тук е слънчево, но хладно. Алекс не пожела да излезем и си останахме в нас. Снощи го подстригахме, за първи път не плака и даже му измихме косата без драми.  smile
Сигурна съм, че ако имах книжка щеше да ми бъде 100000 пъти по-лесно и щях да си спестя много главоболия, но нямам и се движим така. И градски нямам удобен тук.  nea Гадно е винаги да си зависим от някой.

Рат, да се оправя бързо Ники.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #174 -: март 28, 2019, 14:38:57 »

Днес лудницата е пълна! Кокона вчера се е разкашляла в градината, та я спрях за наблюдение. Голяма е туууутлаааа tease На ден по 3000 пъти казвам "Хайде!" и все зор давам я за миене на ръце, я за обличане, я за лягане, я за нещо друго. Децибелите са ясни huhhuh.gif По-късно сме на лекар, ама като гледам, ще минем леко. До другата седмица трябва да е във форма - ще имат интересни занимания. smile
Вчера продадохме старото колело на Кокона. Наши приятели дадоха от тяхната дъщеря, а нямах и шанс да откажа (примерно). Супер скептична съм. То верно зъбите са на харизан кон, ама... nea Просто търсех нещо леко, а това имам чувството, че е страшно тежко. Досега не бяхме махнали помощните колела поради тази причина.
Днес поне свърших малко полезна работа вкъщи. Поизмих прозорците без престараване. Мъжо ще ги довърши. Прибрах най-зимните дрехи. С най-зимните обувки ще се разправям утре. Сега ще меря прозорците и ще пускам запитвания за тия пусти корнизи по разни фирми. Ако ми отмине пищящият шум в ушите - може и филм да си пусна.

Маги, хич не е удобен градският в София. За два съседни квартала трябва до центъра да се свалиш. Аз покрай студентските години съм го намразила, че всички клошари зимно време са по рейсовете, дори и бездомни кучета е имало. Страшна мизерия е на места, та разбирам Рат. При всяка възможност пътувахме на тумба с колегата от Перник, пък на него му беше все тая откъде ще върти. Метрото е друга бира good Тук транспортът съвсем пък го скапаха, имам чувството, че е умишлено. Редовни линии вече са на високосни години и хич не искам да ги чакам - или с кола някъде, или пеш до центъра.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #175 -: март 28, 2019, 15:18:59 »

Аличка, ама сега метрото е почти навсякъде, още малко и почти няма да е останал район без връзка с метрото, истина е обаче че лудите са в центъра, особено в трамваите, какво ли не съм виждала.

Аз си продължавам да съм на въртележката, слава богу отминава ретроградния меркурий след 40 мин! Урааа!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 28, 2019, 16:25:18 »

Здравейте smile
Аз в София винаги съм си пътувала с градски транспорт, с Бамбук откакто е на два месеца. Въобще не е толкова зле, въпрос на навик е. ММ също винаги е пътувал с градския транспорт. А метрото в София е много хубаво, трамвайте също. И по доста линии има и хубави автобуси.
И едното и другото си имат + и -, въпрос на навик, приоритети, гледна точка.
И ми е много любимо, когато някой който навсякъде ходи с кола се оплаква от въздуха в София.

Аз тази седмица бях с ужасна хрема. Не са шега работа градински бацили.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 29, 2019, 07:50:54 »

Добро утро, как сте? Днес съм на коктейл в София по случай 10г фонд ин витро. Половин час си избирах дрехи, накрая си взех една черна рокля и сако, и обувки на висок ток. Ще е веселба, аз не ходя така облечена.
Иначе аз пътувам почти и Самос метрото в София, така са ми дестинациите, че съм с метро. Имам и автобус до метрото но това разстояние го минавам пеша, малко гимнастика.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 29, 2019, 12:45:09 »

Добро утро ууупс добър ден!!!
Приятно изкарване Маги!!!
При нас се започна отново! Великото преселение! Тръгнали сме за София, довечера летим, утре сутринта рано трябва да стигнем местоназначението.
Не се оплаквайте от студа, аз на по-студено отивам!!! Мъжо каза максимум 3-4 градуса! Може и сняг да видим все още! girl_impossible
Айде до завтра!!!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 29, 2019, 13:03:31 »

Фани, лек път! То там и за ски сигурно още става.
Маги, весело изкарване!
Панди, бързо да се оправяш!

За градския, много зависи от къде и за къде пътуваш. На мм от Банкя до работата му е супер неудобно, ходи с рейс, метро и трамвай. Цялото това нещо е около час и половина. С кола е за 30-40мин, с мотора макс 30. Той ходи с билети, като се налага и бензина му е по евтин от тях. Особено на мотора дето кара 10 дни за 15лв.
Ники днеска е добре, на пипане няма температура, никакви други симптоми не се появиха, странна работа.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines