Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:56:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 65910 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« -: март 01, 2019, 07:47:10 »

Честита баба Марта!

Баба Марта бързала
Автор: Йордан Стубел

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:
Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.
После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.
А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.
------------------------------------

Честит ни нов месец!  smile
Надявам се вече на повече слънчеви дни, разходки и игри.  Sunshine Много бързо ми мина този месец, но това може да се каже и за всички останали.

Днес съм на зъболекар, ако може едни палчета.
Ще се опитам да се доредя и до промоциите на книги, дано да имам късмет.

Хубав ден и месец!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 01, 2019, 08:13:43 »

Честита баба Марта!!!
Румени, червени, весели, засмени!!!
Нов месец - нов късмет!!! Изберете си дата! Аз избирам 9-ти!!!  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 01, 2019, 08:35:04 »

Честита баба Марта!



Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 01, 2019, 09:13:06 »

Честита Баба Марта момичета!Нов месец, нов късмет!За мен започва с нещо ново наистина.От другата седмица се местя на ново работно място!Това ми беше голямата дилема, трудното ново начинание.За добро или лошо реших да сменя попрището, да премина от частния сектор в държавния, да сменя вида на работата, сферата остава все строителството.
Дано да е за добро!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: март 01, 2019, 09:48:39 »

Честита Баба Марта, честит нов месец!
Да сме живи и здрави, бели и червени, весели и засмени! На когото късметът е бил хубав, да си го пази и обогатява, на другите - ново начало и нов късмет! heart good
Маги, Булка, честито ви, бързо да се адаптирате в новата обстановка, да ходите с удоволствие на работа, щастливи да се връщате вкъщи и още много врати да се отварят пред вас!
Мимка, Аличка, да се сдобиете със здрави и бели зъби без болка и страх!
Хубав ден с поне 30 минути скука за вдъхновение Wink! Аз намерих стария телефонен указател, почвам да го чета, при поискване ще ви го пратя и на вас, за ваша сметка Wink heart
« Последна редакция: март 01, 2019, 10:05:05 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #5 -: март 01, 2019, 09:51:44 »

Честита Баба Марта!

Магиии много успехи на новата работа, предполагам че ще има период на адаптация от частно към държавно!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 01, 2019, 10:42:22 »

Успех, Маги! Да ти носи удовлетворение и парички новата работа!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 01, 2019, 15:48:07 »

Боже, днес никакви ви няма!Тук духа като за световно, ужасно е на вън!
Благодаря за пожеланията.За пари, надали ще са повече, но ще имам сигурност, а в момента тя ми е много нужна.Както знаете, ние не сме спирали с опитите за забременяване и едно не сигурно нещо ми стига на този етап.Тук поне нещата са предвидими до някаква степен.Както казва свекърва, когато мислим за деца, е хубаво жената да е спокойна и да може да отдели от времето си за тяхното отглеждане, до определена възраст.

Измислили ли сте нещо за почивните дни?За празника да ходите някъде?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 01, 2019, 17:48:52 »

Честита Баба Марта от мен!

Както си мислех предните дни - свободен график, така сега съм заета по цял ден с какво ли не в института. Но се радвам, че не бездействам. Много ми е кеф да си работя в кабинета, с гледка към Некар и стария град е много вдъхновяващо! В момента се знимавам с не дотам приятни задължения - попълване на документи, но пък ако всичко мине добре, ще участвам в един 6 месецен проект за млади учени, който ще ми носи още една заплата.

Днес е първият по-хладен и дъждовен ден, откакто съм тук, но пак е интересно за разходка. Всяка обедна почивка използвам да повървя покрай реката, а вечер си правя по-дълга разходка из града. Хайделберг е невероятно красив град! С толкова много лица - квартирата ми е в един много спокоен квартал, почти слески тип, малки улички, почти никакви коли, много хубави къщи, дворчета с цветя. Навсякъде цветя, но не подредени стриктно, а диворастящи, осеяли полянки и градинки!

Института е до единия от големите мостове и когато прекосиш реката, озоваваш се в един цял нов свят - хем по-оживен, хем все едно застинал във времето на приказките. Дълга пешеходна алея (не знам дали е по-дълга от тази в Пловдив, но със сигурност е най-дългата такава в Германия) те отвежда през  невероятно украсените витрини на всякакви видове магазини, чак до замъка, който по-залез изглежда много величествен и магичен. Пълно е с млади хора, но предполагам, не е чудно, защото 1/4 от наелението на града е от студенти. Въздухът ухае на свежест, собено около реката, чак имам чувството, че е парфюмиран!

Всяка вечер досега ходя и да тичам, поставила съм си задача да не прекъсвам тази практика докато съм тук. Събира ми се и доста ходене през деня около 7-8 км. минавам пеш.

Днес ми се случи на три пъти да ме заговорят на улицата - казах, че не говоря немски, но явно това не пречи, та хората си продължават да ти говорят. Засега впечатлението ми е, че извън университета, хората не говорят много английски или просто може би не искат.

Маги, дано си щастлива на новото място  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 02, 2019, 09:19:25 »

Бубе, радвам се, че ти харесва smile долипсва ми студентския живот. Със сигурност ме е яд, че не пътувах по Еразъм. Голяма бъзла. Направо си го представям Хайделберг. Със сигурност всички знаят английски. В Пуркерсдорф бабите даже имат перфектен английски smile ама вече се мъча на немски, де

Маги, успех с всичко ти желая искрено ❤️
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: март 02, 2019, 10:51:11 »

Привет!
Госпожа Директорката нищо не казва след стъпване в длъжност smile. Ама чакаме де.
Бубе, така е по всички малки градове в Германия - чисто и подредено, замъци и къщи /или поне фасадите им/ са запазени от векове и перфектно поддържани. Направо е късмет, да можеш да видиш такива неща не само за ден- два.  heart Хехе, мерак да му е на човек да остане там заради природата и атмосферата. Успех с новия проект!
Не очаквай обикновени германци да говорят английски. Вярно, започват да го учат още от детската градина и е близък до техния, всичко разбират, но си държат на родния и не си дават много зор да говорят и знаят чужди езици. Нима в България старото поколение говори руски, Ако и да е учен, близък и научната литература във всиúи сфери да беше на руски? Не! Пък и английски... Уж сега всеки си пише статусите на английски, ама я някой чужденец да попита нещо извън туристическата зона, на улицата, не мисля, че ще е лесно да се разбере с местните  pardon. Същата работа е в Испания и Италия, може гладен да си умреш, даже на летищата полицията не говори английски. По мои наблюдения, само с португалците можеш да се разбереш на някакъв език, различен от техния, дори и на кея. По Скандинавския свят, Швейцария и Белгия пък никой не говори само един език, там ти скриват шапката. blum
Днес е Задушница, мир на праха на всички покойници. От понеделник започват постите, някой ще отказва ли месо и млечни? Тази година не правих житен режим, ще ми се да постя, но сигурно ще е в последните седмици само.
Хаха, вчера големи дебати относно мартениците... Не предполагах, че и тук ще си намерят противници, ама всяко чудо за три дни. Wink
Како, и аз съм за 9, дано ти си с късмет, та да се вредя покрай теб за щастлива година smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #11 -: март 02, 2019, 12:20:20 »

Свекс директорката прекара деня в излежава е, че който е на висок пост му се събират 44 дни отпуск! Та днес през носа ми излиза, Зверо с ларингит, а аз взех агнешко да готвя, май ми се получи.

Бубе, разкошно звучи, чак мъничко ти завиждам!

За езиците, любими са ни Холандците, говорят перфектно по 3 езика, никой не ги бие за езици, както и за нивото на владеене на езика.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 03, 2019, 14:15:47 »

Здравейте!!!
Честит ви празник!!! Не знам какво да пожелая в един такъв паметен ден!!! Единствено може би бих казала: Нека помним, защото забравата е най-голямото престъпление към паметта на онези загинали за идеята, за родината, за Свободата!!! Поклон!!!  give_rose
Много ви се радвам и ви стискам палци Бубе и Маги!!! Както и Булче разбира се!!! Вие сте нашата гордост. Винаги съм се чудила на жени, които само си “гледат децата” и постоянно се жалват как не са успели да направят кариера в името на семейството! Имало е моменти, в които и аз съм се чувствала не напълно реализирана докато не осъзнах, че именно даскалството е моето призвание. Не бих се чувствала толкова пълноценно в друго поприще. Много по-ценно за мен е това, че ученици, които аз вече съм забравила ме познават и поздравяват отколкото че съм заклет преводач. Може би единствено мъничко съжалявам, че не съм успяла да преведа книга или филм. Друго си е да си чуеш името в края на филм. Но пък мои статии са били публикувани и онлайн и в хартиен вариант, което пак си е нещо.
Снощи гледах “Дякон Левски”. Макар и много оплюван, не мисля, че е лош. Четох коментари, че Левски бил представен като псуващ разбойник, което аз не съм забелязала явно. Хареса ми, че е представен като човек със своите недостатъци и пороци. Като един от нас. Винаги съм се дразнела от величаенето на една или друга историческа личност. Те далеч не са само бели и добри, което обаче не омаловажава техния подвиг. Понякога се замислям колко хубаво би било да имаме такива достойни мъже за управници. Колко по-лесно бихме живели. Уви, не мисля, че някога ще стане.
Както и да е хубав празничен ден където и по света да сте!!!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 04, 2019, 13:33:56 »





 Къде се губите днес?

Вижте колко е прекрасна Кейт на наградите БАФТА. Това си представям аз под красива визия за награди smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #14 -: март 04, 2019, 13:55:49 »

Панде,то баш булченска рокля бре!не ме кефи...

Тук сме днес, ходих на зъболекар, имам два мъдреца за вадене...ужас.

Снощи гледях Денят на бащата, много тежък сериал, но много добре направен, довечера и утре ще са последните епизоди
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines