Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:38:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 65916 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 11, 2019, 14:11:27 »

Здрасти!
Булче, жалко че ти се разминава пътуването.
Зайчето Питър само съм го чувала и до там. Може и да видя за книжките. Ама сега у нас на мода са "Барбароните", четат се по 35436 пъти на ден, от ставането се занасят на някого.
Маги, я разкажи за ските? Тя сама (вие я учихте) или с учител? На влек успява ли да се хване и задържи?
Свекърва, много тъпо за ресторанта, дано по е храната да е била вкусна и обслужването на ниво.


Ние уикенда си го прекарах е супер. Събота уж на разходка щяхме да идем, но тате подрязване овошките и не можах да отлепя Ники от стълбата. Добре, че таре има няколко, та една се превърна в трасе за Ники   pardon. Мм прекопа, аз рязах овошки и цветя, та вече се усеща запролетаване в нашия двор. Днес даже малини насадих и чесън.
В неделя ходихме да караме ски на Витоша. Много беше хубаво, само дето сезона е към края си и снега беше адска коша (след 12 часа). Успях да навия и едни приятели, та стана супер забавно каране и пиене на бира в последствие. Днеска съм малко синя тук там, ама кой може да се метне на 2метра полет Wink а после и в заведението се метнах като идиот, ама по е беше смешно  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 12, 2019, 08:51:29 »

Добрютро.Тук вали гадна суграшица и е студено.Аз успях да си скъсам якето минавайки покрай един стълб и много ме е яд.Утре ще го нося на шивачка. angry

Рат за ските.Бяхме с един баща, който учи децата да карат ски.Показа им елхичка, как да падат и стават.Трябваше да се качат малко по един наклон, след което ние ги доиздърпвахме и той им показваше как да се спуснат.Обаче това дребното като ревна, че не може да се качи.Ей орева орталъка.После човека я качи с него на паничките, качиха се до върха на пистата и се спусна с нея, като я държеше.Ей зариби я жестоко.Само искаше да се спуска.Голямо влачене я влачихме.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 12, 2019, 12:26:42 »

Привет!
Имате ли някаква идея какво можем да направим с учениците за Деня на децата със синдром на Даун? crazy много искаме да помогнем...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #78 -: март 12, 2019, 13:01:24 »

Како, поканете ги на спортен празник. Нека играят с вашите ученици с топки или просто да тичат.
И НИ1 и НИ2 в Америка имаха мероприятия с деца със синдром на Даун. Големият подготвяше за кандидатстване в колеж 10 деца и после им помагаше с домашни и лекции, но самият той е минал специални курсове за доброволец за подкрепа на хора със СОП. Малкият ги учеше да играят баскетбол и организираше състезания. При него идваха с родители, той не е специално обучен.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #79 -: март 12, 2019, 13:46:22 »

Свекърва, ама ти баш позна, че голямо лъгане ще падне в този ресторант funnytooth
Армен ду- ду, гащи наду е тук! Хехе, Али, знаеш ли я тази? - чувала съм Wink
Хехе, преди време работех често с арменци. Всички по брат'чедска линия бяха клиенти. Така и не можех да им хвана спатиите - хем от нас далавера имаха, хем и помежду си някак въртяха нещата. Много бяха интересни, колоритни, а в същото време супер точни. Търгуваха се големи бройки и ай се обади баш шефът, че нещо липсва или е в повече, изобщо не се слагаше под съмнение!

Къде да намеря книжки за зайчето Питър? Бях се засилила да водя кокона на кино да го гледа, но ми се стори, че нямаше да й допадне към онзи момент. Сега по- ще се загледа.
Леле, тази Афера много засукана! shok Мда, като нищо Денят на бащата ще го завъртят около миналото на родителите и начинът, по който детето тепърва ще ги наказва. huhhuh.gif
Откраднат живот е станал адски бозалив. Мъча го и няма да се изненадам, ако го зарежа в скоро време.

Булче, какво колело харесахте? Темата ми е много актуална.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 12, 2019, 14:08:29 »

Али хубавата е изчерпана. има опция за мини книжлета с отделни истории за Питър- онлайн са налични
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 12, 2019, 14:49:45 »

Али, аз съм виждала на отделни книжки историите, но аз си имам моя стара. Малко е скъсана и за сега не я давам на Бамбук.

Днес беше ден втори в градината. Аз стоях 1 час, след това той седя още 40 Мин сам. Правили са упражния, катерили са се на шведската стена. Казаха, че било минало добре. Не ме е търсил и не искаше да си ходим. От там отидохме в другия център,той е през улицата. Там удари едно дете и много ме ядоса. Виждам, че и други има, които се бият и че имат такива фази, ама е гадно.

Фани, не разбрах дали реално ще правите нещо или само искате да го отбележите. Ако само ще го отбелязвате носете шарени чорапи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 12, 2019, 15:44:09 »

И аз имам стара, но не бих я дала на детето- и моята е скъсана и си я пазя да не я докъса. Купих новата преди година и нещо .
И на мен ми е дразнещо като ръчка или бута друго дете, но честно казано изпитвам облекчение, защото преди това  година и девет месеца го бутаха него и не си пазеше грам правата. pardon pleasantry
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 12, 2019, 15:56:06 »

Не знае, че тази книжка е била популярна и през нашето детство  blush.
Сутринта имше почти педя сняг в Банкя, голям кеф, може и да става за ски още седмица  yahoo. Вече вали дъжд и почти разкара снега де. Ама както събота и неделя бяхме по блузи на вън, сега ми се вижда много студено, а реално не е. Нищо, нека се порадваме на последните пориви на зимата.
Сега офертирам една приятелка вместо в детски кът да направи рдто на детето на Алеко и ще е супер яко ако го избере като вариант. Ако сме там ще кача Ники на ски, не ми дреме колко е малък.
Мм точно изкара мотора за 3 дни и сега пак го е завил. Дано тази година да не отлагат пак откриването заради сняг. Надъхала съм се да ходим, искам пак в шествието да се включим, макар мм да не е много "за" да се време в навалица та и да караме с 30км из цяла София.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #84 -: март 12, 2019, 16:17:31 »

Аличка харесали сме на DRAG с алуминиева рамка, че тези със стоманена много тежът, 16'.

За удрянето, да ви кажа започнах да уча Зверо и той да удря.Имаше периоди в които започна да отнася шамари от други деца и не се защитаваше а ревеше само. Та напоследък ми разправя как еди кой си го ударил но и той му върнал. Ония ден даже беше ударил едно дете с играчка по главата. Много ми е раздвоено по въпроса, старая се да го уча да не посяга пръв, но е момче и някак ми е много тъпо пък друг да го удря а той да стои и да не се защитава. Какво мислите вие?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 12, 2019, 16:59:49 »

Аз купувам малки книжки за Зайчето Питър.Добре заредени от тях има в книжарници Сиела.То реално разказите за самия Питър са малко, по скоро са горски разкази.И аз обичам за Котето Том.Моята книжка не можах да я намеря.Някъде при местенията е изчезнала.

Булка, като теб обяснявам.Добра е, наивна, оставя се да я удрят, да я обиждат, да я използват.За сега обяснявам, че ако някой се държи лошо с нея, тя не трябва да му е приятел и да се държи добре с него.Имаха  и имат агресивни деца, обяснявах и да отвръща и да казва на учителката.С течение на времето тя трябва да се научи и да знае кой кога я използва.

Ох, главата ми гръмна от информация последните дни.Много нови са всички неща дето правя и нощем сънувам яко числа и скици   girl_impossible
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 12, 2019, 20:18:43 »

Панде, ясно е, че поне ще отбележим със шарените чорапи, но ни се искаше да има и деца със синдрома на нашия хепънинг.
Сега се сещам, че вместо при нас в училище може да излезем на центъра ако директора разреши.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 13, 2019, 01:30:52 »

Ами Бамбук се защитава или си грабва каквото си е решил и бяга. Децата, които е удрял по принцип са си по буйни и майките ме питат какво е направило нейното дете, за да го удари Томи. И в двата случая му взеха дървения влак. На някои им дава да играя с него с влака, на други бута нещо друго в ръцете, за да не пипат влака. Аз днес му казах, че го наказвам за това, че е ударил друго дете и няма да пипа влака. Той взе, че се върза и нямаше драми.
Едното дете, което е удрял със сигурност не го харесва, защото не иска нищо да споделя с него.
Той сега е най-голям в градината. Няма да го закачат.

Много ми е интересно в градината да наблюдавам децата. Много са странни. Едно момиченце скубеше друго момиченце. Гушкаше я да не плаче и пак я скубеше.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 13, 2019, 09:17:19 »

Общо взето лесно няма с децата или поне изчезна щом тръгнаха на градина, а сега става още по-весело.С всеки ден аз се уча на търпение да обяснявам и показвам кое е правилно и кое не, да се опитвам да лавирам между това да се бие и това да е жертва, да и показвам кога е права и кога не, без да и вменям чувство на вина.Въобще е голям зор.Ет тази сутрин имахме драма, рев, сълзи, говорене, пак рев и сълзи и така.Със сигурност и аз греша, но както и обясних на нея аз се уча да съм родител, а тя на моменти хич не ми помага!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 13, 2019, 10:27:10 »

Ха здрасти!
Булче, с риск да ме замеряте с камъни не мисля, че е редно да учиш детето да отвръща на удара. Така ни учат във всички педагогики, че е супер грешно на агресията да се отговаря с агресия, това води само до лоши последствия. Трябва работа с проблемните деца на ниво учители и психолози. Саморазправата не води до нищо хубаво. Децата нямат спирачки и днес ще се защити обаче утре ще ти посегне на теб или още по-зле на някое по-малко или беззащитно дете. Обяснявай, говори, но НЕ на агресията под никаква форма. Не забравяйте насилниците не се раждат, те се възпитават. Не казвам, че вашите деца са лоши, нито ви обвинявам за начина, по който ги възпитавате, но наистина в училище става страшно. Тийнейджъри се трепят за нищо...
Както и да е хубав ден!!!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines