Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:01:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 66363 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 08, 2019, 16:06:08 »

Честит празник, момичета! smile Пожелавам ви да сте най-страхотните жени  Girl_hide

На мен днес милото ми направи празника  heart Беше ми малко криво цял ден, та се прибрах по-рано от университета. По едно време гледам през прозореца някакъв куриер с цветя. Викам си, ха, може пък да са за мен, на този адрес няма много варианти. Обаче той човекът се повъртя малко и си тръгна. Аз излязох да видя все пак, а той тъкмо потегляше с микробуса, но като ме видя и спря и вика - вие ли сте госпожа Маринкова?  danceg Та така, имам си цветя и то успях да ги получа заради поредица от случайности  smile

Ще правя след малко и празнична вечеря, та ще се почерпим с колежката  blum
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 09, 2019, 10:04:09 »

Честит празник с малко закъснение...
Да сме живи и здрави, всичко останало се нарежда... тези дни не спирам да си повтарям тези думи. Преди Коледа внезапно изгубихме едно майче от градината. Последно се видяхме в края на ноември на родителска, още не мога да повярвам, съвсем здрава, млада, чаровна, абе мацка от всякъде. Толкова беше пълна с живот... трагедия пълна. Чух как мъжа й питаше госпожата дали има смисъл детето да участва в празника на мама?! Трудно се сдържах да не се разрева...
вчера беше хубав ден! Имаше цветя от учениците и снимка с послание от Кари, както и лично посадено от нея цвете. Получихме си и сертификата от учениците!
Зарадваха ни, че ще ходим на обучение в чифлика. Супер!
Ще си ходя при мъжо през априлската. Как искам да си легна до него. Липсва ми гушкането, разговорите над чаша кафе, да му готвя и да преяде, да ходим ИЗ МоЛа и да ми се ядосва, че много харча... абе такива малки неща...
По кой канал и кога дават тоя сериЯл?
Хубав и слънчев ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #62 -: март 09, 2019, 13:14:55 »

Фани, филмът го дадоха по БНТ. Аз не го определям като сериал, а като филм от няколко части. Точно затова и не ми се иска да го разводнят с втори сезон. Започва нещо хубаво, успешно е и го приключват в пика, а не да го направят бозалива поредица от сезони. pardon Ей това много куца в българското ново кино! Още със Стъклен дом направиха тази грешка.
Тук изобщо темата не е изневярата. Тя е фон. Това е поводът Димо да види истината и да я признае пред себе си и пред жена си. Тъщата е типичен пример на разведена жена, която излива собствената си злоба върху другите - Той винаги си е бил такъв, Той онакъв... И чак последния епизод се сети: А, ама ти си се надявала да се съберете pardon А, не! Мечтата на дете на разведени родители е да съсипе собствения си брак crazy
При Калина болката, обидата минават в настъпление, арогантност, злоба и всичко това от безсилие да направи друго.
Социалните служби са ясни - там оправия скоро няма да има.
Адвокатите са си адвокати - "най-хубаво било да докажат, че детето има PAS синдром". Е то това си е точно Пирова победа. Ще спечелиш битка, ама на каква цена - разбитата детска психика и ще си кажеш Браво nea
Финалът е pleasantry заметен, защото колкото и да мажат възрастните, счупеното в детето си остава такова. Аз бях изненадана от финала "Е, това ли беше?!". После си дадох сметка, че точно такъв в повечето случаи е краят на подобна история.
Александър Сано и Глория Петканова правят уникални роли good Някак много истински пресъздадоха всичко.
За мен това е обиденото поколение - съдя по много близки хора на тази възраст. Млади хора, които завършиха училище в най-смутните и безперспективни години. Хора, които бяха по чужбините за малко или много. Хора, които се научиха да са много различни от родителите си в хубав и в негативен смисъл... Та така - семейните ценности са някак объркани, непоследователни, защото времето, в което са градени, е било такова.
Хехе, единствено нещо друго напоследък ми прави много силно впечатление. Филмите се снимат есенно-зимния сезон, заради ангажиментите на актьорите. На този филм му отива студа, ама ако човек не знае каква е истината, гледайки българско кино ще си помисли, че България е къде по- на север Wink
Гледах първия епизод на "Откраднат живот". Ако не го засучат, нататък има голяма вероятност да го зарежа. nea Много разочароващо започва всичко!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 09, 2019, 13:43:34 »

Дори заради сюжета, не знам как издържате изкуствените реплики и непрофесионална игра на някои от актьорите по българските сериали.
Аз вчера имах страхотна вечер по женски, само две бяхме, ама кукувици колкото за цялото заведение.  pardon
И на София филм феста се отчетохме. Мислим и да продължим с други филми другия уикенд.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: март 11, 2019, 08:20:30 »

Армен ду- ду, гащи наду е тук! Хехе, Али, знаеш ли я тази?
Хубаво си се наприказвахме и ние, разкостихме снахи и зетьове, прехласнахме се по гениални внуци и оплюхме образованието blum.
В ресторанта не видяхме пукнат мъж, всичко пълно с жени над 60, явно пенсионерки и празнуващи по навик празника. Ами така е по обедно време, народът се труди и мъжете си почиват Wink. Хубава беше храната, почти турска кухня, защото пловдивските арменци са изселници от там. Накрая яко ни метнаха и стана хубава работа, ама арменска.
Има обедно меню, ястията са с по 2-3лв. по- евтини и предпочетохме тях. За да видим съставките, разгледахме официалните менюта и поръчахме. Таксуваха ни по- скъпо, защото не разбрали diablo. Питахме има ли разлика в грамаж и рецепта- няма... За едно разглеждане само, ей ти по 5 лева над сметката, ако и да си избрал от обявените на допълнителния лист.
Както и да е, мина и това. Най- хубавата осмомартенска приказка е, че жените черпят, защото така показват, че са финансово независими, с равни права и осъзнати funnytooth
МНОГО се съмнявам да остане дотук сериала. Казах ви, че сюжетът копира "Аферата" в НВО, като последният има 4 сезона. Съвсем умишлено и нашите са си оставили неизяснени неща, които да задълбаят в последствие. Ей ви накратко американския развой на събитията - бащата написва бестселър за преживяното и си измисля криминална историйка за по- интересно. Тъстовете яко се намесват и подкукуросват дъщеря си /майката/ да ограничи със заповед достъпът на бащата до децата, тук 3 броя. Най- голямата дъщеря изперква и избягва от университета с любовница, а после тръгва с наркоман на възрастта на баща си, второто момче получава разни припадъци, краде от съседи и върши щуротии, малкото лъже и си измисля абсурдни истории, които разказва в училище. Междувременно майката тръгва с мъжа от приятелската двойка, дето им завижда, бащата се жени за тази, с която е изневерил от немай къде, защото пък тя е забременяла. Ама не от него, а от бившия си съпруг, но естествено бащата /наричан така за по- ясно/ хич и не знае и обича детето. Майката се жени за лекар, имат щастлив брак, обаче той умира от рак. Бащата помага в най- тежките моменти и двамата мъже се сближават много. Любовницата се връща при бившия си съпруг и се заплита в убийство, както е описано в книгата. Сближават се с майката и си помагат в трудни моменти. Бащата влиза в затвора, защото доброволно приема вината за убийството,  да запази любовницата и детето /което не е негово/ Неговите си деца са съсипани, че баща им е затворник, майката залита по една съседка с разни окултни занимания и тъй нататък. Междувременно се изяснява защо бащата и станал такъв, от какво семейство е, как е обременен от постъпките на собствения си баща. Разнищват и проблемите в семейството на майката и защо пък тя е станала такава и защо в крайна сметка двамата са се оженили и как са живеели преди да се случи случката с изневярата и после с развода.
Та ето и при нас възможности за няколко сезона, докато се разбере кой защо е станал такъв. Нищо не се споменава за майката на бащата и за бащата на майката, защо двамата са се оженили, как са живяли преди.  Wink  Детето си има синдрома и ще продължава да ги изнудва, ненапразно е качено на покрива и ще  задълбочава проблемите и така нататък...
Еми, вярно, много лошо игра и дикция правят нашите филми, едва разбирам какво казват. Хубаво, че съм гледала повечето актьори на сцена и зная какво наистина могат. Хаха, подкрепям българското, нищо повече.
Хубав и спорен понеделник!
« Последна редакция: март 11, 2019, 08:22:16 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 11, 2019, 08:59:47 »

Добро утро!

По план ми мина 8-ми. До последно не казах на ММ къде отиваме, заобикаляхме малко с колата, за да не се усети. Два часа седяхме в ресторанта, което си е много. Даже с мрънкане си тръгнахме.  Алекс беше щастлив, че има столче за него и голям кеф да седи вътре, после си намери някакви какички и голямо гушкане падна. Е баща му беше до дупето, но аз гледах стъпка по стъпка как правят пиците, защото кухнята беше отворена и ги приготвяха пред нас, а и ми беше под носа. Вкусни бяха, но имах по-големи очаквания за десерти и отношение.
В събота се видяхме с приятелка в парка, после се пренесохме в тях. Едва изкарах Алекс да си тръгнем. Играха си с госпожицата. Като се наспа пак рева да ходим в тях и отидохме.
В неделя беше супер време и бяхме на разходка, вечерта на вечеря при майка ми.
Имам още 3 епизода от сериала да гледам.

Хубав ден !
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 11, 2019, 09:42:17 »

А Зайчето Питър гледали ли сте? Сега него гледам всеки ден. Ама нямам против, защото участва актьор, който играе Левин в Ана Каренина с Кийра Найтли. По някаква причина ми е много симпатичен. Сигурно, защото е роден на 12 май.

Събота и неделя нищо особено. Беше дъждовно, дребното сополиво, баща му и той. В събота бях на немски. Другата седмица Lieber Dario ще отсъства, а след това остават още две седмици и свършва нивото. След това сигурно на друг ще пиша любовни писма.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 11, 2019, 10:24:15 »

Свекс, взе ми думите от устата. Хубаво че част от тези актьори съм ги виждала по софийски сцени и знам какво могат.....
Панди, гледах го наскоро- аз съм страшен фен на книжката за Питър от дете. Като магия са ми илюстрациите. И филмът е много сладък, макар и да не е това което очаквах- завъртян е около човеците, не около животните.
Аз днес имам бая работа за вършене, но довечера ме чака награда театър- храна за душата, плюс коктейл, питие за тялото biggrin.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #68 -: март 11, 2019, 10:28:58 »

ахах Свекс, как са ви метнали арменците! не я ли оправиха поне сметката?

Този Аферата интересно звучи, ама сега ми го спойлна ти и се чудя има ли смисъл да го гледам  lol

Зайчето Питър филм ли има?

Ние уикенда го изкарахме добре, събота обикаляхме по магазини, мерихме колело за Зверо.Следобеда бяхме в Южния с братовчед ми, като изключим факта че Зверо рева 1 час че той имал бебешко колело, а братовчед му бързо, хубаво си изкарахме. Май се спряхме на колело, ще ходим да го мерим и да взимаме, вече е голям мъж, ще върти педалите.

И аз имам много работа, излезна ми една оферта за пътуване и се чудя много. Хем е един път в живота сигурно, хем не ми стиска...

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 11, 2019, 10:32:31 »

Аз съм гледала хаотично някоя от първите серии на Аферата и много ми допадна атмосферата... като от бавна американска книга- мудна и с меланхолия... Затова и не прочетох описанието на Свекс хахах, да не си спойлна натам ако реша да гледам целия сериал.
Има филмче за Питър и приятели, да.
Булче, не съм те чувала да казваш че за нещо не ти стиска, не се излагай сега. pardon pleasantry
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #70 -: март 11, 2019, 10:38:17 »

Булка, заминавай! Възможностите не трябва да се изпускат!

Аз минавам да ви кажа хубава седмица, напоследък никак не ми се пише, но с удоволствие ви чета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #71 -: март 11, 2019, 10:40:44 »

хаха написах това и ми се реши проблема  lol, не е истина просто, един клиент ще идва с цяла делегация вождове на тази дата тук и аз съм ЧАО! А беше егаси шанса, да избера където искам в Азия за 5 дни, самолетните билети покрити от фирмата,заедно с мм, че имаше възможност и аз да ида командировка там и след това да обикаляме. Oh well!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: март 11, 2019, 11:00:11 »

А, нищо съществено не съм казала за Аферата, нанизването на събитията не е толкова важно, колкото причините да се случат, а тях съм ги спестила. Артистите са много известни, играят страхотно и само затова си струва да се гледа. Какво се случва е така или иначе загатнато още в първия сезон, в първите епизоди- един вид връщане назад е изграждането на образите. Освен това, както казах и преди, всеки вижда и разбира нещата през собствения си опит, та като нищо да излезе, é не сме гледали едно и също Wink
И не е свършил сериалът, очакват се нови сезони и сигурно отново ще са интересни.
Булче, нищо не оправиха арменците, платихме си като две и две, четири. sad Ама ще пишем на сайта, няма да им се размине Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 11, 2019, 11:13:23 »

И аз много си обичам книжката за Зайчето Питър, а мм не го беше чувал. Преди имаше сериал, който беше нарисуван като книжките и си беше по тях. Пак бих го гледала. На мен по принцип Котето Том ми е любимата история.
Този филм е по-скоро американска романтична комедия с животни. Ама си е детски.


Карай, Булче. Сега като си директор ще се наложи все пак. Шефката ми така ходи в Токио, Хонконг, Куала Лумпур и Сингапур (или нещо такова).

Аз миналата седмица бях извадила тротинетката, ама пак около 3 Мин и се радвам. Тя имам чувството, че ще му умалее преди да му стане интересна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 11, 2019, 11:40:42 »

Привет и от мен.Зайчето Питър го знам на изуст вече, а приказките четем за лека нощ.Малко е трудно да се открият, но ги има.
Ние в събота ходихме на Беклемето и дребното се качи на ски за първи път.Беше рев и сълзи по Достоевски направо.Такава драма скоро не бях виждала!За себе си разбрах, че не мога да я надъхам да прави нещо, не знам как да я убедя.Трябва да съм упорита и да не я оставям да се отказва.А нея я мързи за 100 човека, и като установи, че висчко е много яко изведнъж се надъхва.Е трябва да стигнем до момента с якото де!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines