Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:09:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари 2019 - любов и вино  (Прочетена 88541 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #195 -: февруари 21, 2019, 14:05:20 »

Фери, не, пиролизата загрява на 500 градуса печката, трае няколко часа, и изгаря всички мръсотии вътре и ги прави на пепел и прах.

Ух, аз пак останах без маникюристка... егаси... и докато си пишем си намерих нова  yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 21, 2019, 14:21:28 »

Здравейте!

Ние днес ходихме по доктори. Консултация на Алекс и аз трябваше да си оправям едни документи при личната. Слънчево е, ама хладничко.

Най-мразя да чистя фурна и хладилник. И моята е за чистене, но си чакам музата. Сега се чудя какво да готвя за довечера. Нещо ми ги няма идеите тази седмица. Имаме бая яйца от село и ще мисля нещо с тях да е. Ще правя кекс и макарони на фурна.

Рат, добре ти се е получило на теб с цикъла. На мен на 4-ия месец след раждането ми се върна. Беше песееен. Изобщо не усещах кога се случва и беше като часовник всеки месец. От известно време пак имам месеци, в които е по-болезнен. За щастие този не беше такъв. А от майка ми знаех, че след раждането й е станал напълно безболезнен и си мислех, че и аз ще имам този късмет. Е, пак не е както преди, че беше ужас.

Чак да не повярвам, но луната не ми повлия на съня този път. Спах си екстра.

Фани, кога ви стана време пък на вас за гаджета?  girl_impossible
« Последна редакция: февруари 21, 2019, 14:36:01 от always_and_forever » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #197 -: февруари 21, 2019, 14:29:39 »

Значи май нямам пиролиза  huhhuh.gif Ма трябва да разгледам книжката, че звучи много удобно. Ние нали фурната по външен вид я избирахме, та такива неща изобщо не съм се сещала да гледам  blush
Какво ги правиш тея маникюристки, че все си с нова lol
Рат, ми какво да ти кажа, върти обиколки на салона, мъкна и аз бебета, книжки, банани, ябълки...днес я занимавах да брои колите дето минават. Бе не е най-якото нещо, ма понякога се налага с нея Wink
ВВ8 роботът ли е?
Хладилникът не ме  бърка да го забърсвам, имам едни кърпи дето само с вода махат всичко и ми е лесен, абсорбаторът ми беше мъка също, ма откакто една приятелкаме светна да си мия решетките в миялната нямам драма.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: февруари 21, 2019, 14:40:32 »

Миме, дай яйца по панагюрски бе. Ние онзи ден правихме. Днес и аз се чудя кво да готвя, вчера поръчах домино, ама днес няма да се измъкна вече. Един яйчен крем съм си харесала и това ще си правя, ама мъжете трябва да ядат нещо  huhhuh.gif
И на мен все ми обясняваха как след раждането ставал песен цикъла, погкратко, по-малко, без болка, ама явно не съм от късметлийлите  pardon е имаше месеци без особена болка, ама сега ще видим като се намеси какъв ад ще е.
Фери, кви са тия кърпи?
А ВВ 8 е прахосмукачка робот, свека ни я подари за Коледа и пенсионира старата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #199 -: февруари 21, 2019, 15:14:22 »

Тези дни пак е лудница около мен. В понеделник ме привикаха по обяд в градината, че Кокона май е с конюнктивит. Привечер комшийката (очен лекар) ни направи много бърз преглед пред входа, изписа ни капки и 24 часа след това почти нищо нямаше като секрет. С други думи - Кокона е екстра и утре е на градина по лекарска препоръка. Викам да ми издадат и на мен лекарска препоръка да си почина някак от всички tease В такива случай си казвам: Добре, че нямаме и куче, че и то да ми е на главата! В събота може да го отбележим с ММ - по предварителни планове се очертава Кокона от утре да е със свекърите, а в събота да вземат и Дребния. Това си е Ренесанс Bravo

Детето не е припознато, едната майка няма да има никакви права над детето, недай боже в болница да трябва да влезне ще е тежко, да не говорим ако решат да се разделят...
По принцип правото е много сложно дори за двуполови бракове с разводи, женитби, припознавания и унаследявания. Имаме познат, който се "уреди" с чуждо бебе. С жена си на бърза ръка се разведоха, ама тя взе, че роди в рамките на 6 месеца след развода и бебето се водеше негово, докато не подеха дела. Не знам що за любовник си беше намерила, щом той не беше застанал като мъж да каже, че детето е негово pardon
В "Откраднат живот" имаше случай еднополова връзка с умираща биологична майка и как дъщеря й нямаше правото да остане с родител 2, а щеше да отиде в приемно семейство до осиновяването от родител 2.

Тези дни готвя като за едно поделение хора, мръсно е, ама не ми се чисти, че дебна за бели. Затова пък следобедите се наслаждавам на тишината на припек по терасата Coffe Хич не ми е скучно. Не знам дали изобщо може някога да ми е скучно. crazy Наша позната, която кара пета магистратура (демек майчинство от особено обсебения тип), вече издивявала вкъщи. Искала на работа при положение, че ревеше преди година как не си понася работата, колегите и прочие. Не ми е хич чудно! Тя е човек без хоби. Ако чете, то чете нещо по образованието си или (например) "Как да захраним бебето...". Не слуша музика, не гледа филми толкова често, не излиза с приятелки на кафе, рядко се говори нещо извън бебето (преди това работата) pardon
Ходене на маникюр?! Какво беше това? Няма кой да забавлява децата и ще чакам времето да тръгнат по гаджета явно. Сега по-спешно ми е да има кой да ги гледа, а аз да намеря време за близка среща с д-р Йован за поредната порция пломби в устата ми.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #200 -: февруари 21, 2019, 15:20:21 »

Рат, Виледа май бяха, мама ми ги беше взимала от някаква нейна колежка, представител, ма май вече ги има и по магазините. По спомен бешеоколо 10на ле една такава кърпа, ма самного удобни, в пералнята ги пера, бърша, не оставят влакънца smile
Миме, и аз съм за яйца, в нас са на почит, даже ММ беше гледал специално някакво клипче на Гордън Рамзи как се правят най-хубавите бъркани яйца и сега като тръгнем да правим яйца, все се бута да ги направел като Гордън Рамзи (май със заквасена сметана и по нз си къв начин се бъркат). Пък за мен са си все бъркани яйца  pardon
А, Али намирам време, повече отколкото за готвене  blush Срещите за маникюр, масаж и козметик не си ги давам, пък ако ще през ден да ядем яйца  blush
А що готвиш толкова много?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 21, 2019, 15:34:56 »

А, Фери, аз говоря за цялостно почистване на хладилника - размразяване, миене на рафтове и т.н. Забърсването е лесна работа, другото ме дразни.  smile
Трябва да ги пробвам тези яйца със сметана.

Рат, може и по панагюрски да са яйцата. ММ много обича и скоро не ме е карал да правя.

Стискайте палци, че утре съм на зъболекар.  angry Вече няма на къде да бягам, снощи много ме заболя зъбът и няма как да се скатавам вече. Добре, че сега не ме боли. Събирам кураж!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #202 -: февруари 21, 2019, 15:57:59 »

Готвя много, че ММ приключи с университета. Там ядеше на стол, та ми беше песен, че от време на време носеше даже и за вкъщи  lol Ама сега с Кокона вкъщи, мъж на работа (носи си храна сам) и гледай как се яде crazy nea Поне всичко е на принципа "бутни го във фурната да се готви самО".
И аз исках две-три дребни неща да ми останат, ама цъ! Дребният беше бебе в количка, Кокона беше инструктирана специално и въпреки това майка омърмори света как щяла да ги гледа двамата за половин час, докато ММ се прибере от работа angry Един път бях и с бебе на маникюр - скъса се от рев. Един път баба беше вкъщи, аз да се възползвам... При такава организация - направо да ти се отще!
Фурната ММ наскоро я разглоби на съставни части, за да я мие в мазето. Едва я сглоби обратно lol А то си имало щипки, за да се свали двойното стъкло отпред. Една седмица ни отне, за да свикнем, че стъклото е толкова прозрачно. Иначе все заничахме дали не е пусната и лампата й да свети. look Хладилникът пак ММ го размразява и бърше вътре. Аз мия рафтовете направо с душа в банята и за половин час макс сме готови.
Комшийката ми пусна мухата за някакви яйца на фурна. Интересно звучаха и трябва да пробвам. И без това ММ купи кора яйца уж на промоция, ама не съвсем. pardon
Миме, успех утре! Аз се офлянквах, че трябваше да ходя до НОИ и да ми сложат допълнително страници на глупавата синя книжка. Е, баба го свърши вместо мен и нямам вече оправдание.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 21, 2019, 17:33:35 »

Ами вече сме на 10, 5 години и почнахме да говорим на тия теми. Все още няма гадже, но сме на прага на пубертета, виждам вече как се променя тялото й. И започнах да се подготвям малко по-малко психически, че да съм Дзен, когато срещна посред нощ индивид по чорапи в коридора към банята. Боже, сърцето ме сви само докато го напиша! Та аз съм си дете още, как да бъда достатъчно куул да й давам компетентни съвети?!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 22, 2019, 09:08:10 »

Добро утро, как сте?Как я карате днес?Аз уж щях до София да ходя, но ми се размина и ще е понеделник!Тук се е смрачило едно никакво, май ще вали!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: февруари 22, 2019, 09:47:37 »

Здравейте smile

Тук вече вали. Днес няма да се разхождаме, но пък ще отидем при децата след час.
Снощи късно заспах, дребното рано стана. Малко ми е смачкано.

Вчера ядохме ориз с тиквички и пилешко. Днес ще е нещо от фризера, май тортелини.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: февруари 22, 2019, 09:49:26 »

Като каза тортелини, дояла ми се е лазаня или спагети, но домашни.Аз имам машинка за правене на двете и не съм я ползвала от както родих.И понеже дребната вече е по-голяма мисля в събтоа да напраавя една лазаня и тя да ми помага!Стиснете палци да се получи плана  blum

Панде, много се радвам на социализацията ви и че не седиш в къщи сама с малки, а излизаш.Имам доста познати в чужбина, в началото много се затварят и ограничават от към контакти.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #207 -: февруари 22, 2019, 10:05:08 »

Добро утро smile
Значииии фурната ми може и да няма пиролиза, ама хладилникът сам се размразява и няма нужда аз да го върша това. Та той минава само със забърсване и като много застене от мърсотия му вадя рафтовете да ги измия.
Маги супер звучи за лазанята, дано ви се получи  give_rose Лазаня само готова ядем, едно време правех от тая мързеливата, ама вече и за това ми мина меракът lol
Леле Али, е за какво сте я разглобявали тая фурна  shok Аз така си свалям на мойта стъклото и си го жуля, както обясних.
Днес ме мързи да излизаме, а и е едно мрачно и скапано, просто си представям как ще ни завали на първият завой, не мерси. Хвърлила съм око на гардероба да го пререждам и изхвърлям дрехи, а и на Мис има дрехи за пробиране. Окончателно пенсионирахме бодитата, извъртях ги в пералнята и сега трябва да им намеря място по кашоните. А, и от вчера съм почнала да свалям калъфите на дивана и да ги пера, половината е изпран, трябва да извъртя и другата половина.
Ние дояждаме едни пълнени чушки и една супа и в неделя като се прибера трябва да готвя за другата седмица, пфу. Аз основно на котлона готвя, доста рядко ползвам фурната. Пък маникюристката ми дори няма фурна вкъщи, мъжът ѝ готвач, носи по нещо от ресторанта, та преживява основно на салати и така  pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: февруари 22, 2019, 12:44:30 »

Привет!

Аз си стягам багажа, направо не ми се вярва, че по това време в неделя вече ще съм в Германия. Калявам си волята, защото напоследък често ми става тъжно, но се опитвам да мисля за хубавата страна на нещата  Girl_hide Нали нещо се оплаквах, че любовта в последно време я приемам за даденост, е, сега като знам, че ще съм далеч и започнах да я чувствам с пълна сила, та човек да не си пожелае нещо...

И нашата фурна е за миене, но не ми е на дневен ред, та ако милото не я измие докато ме няма, ще трябва да си чака така два месеца.

Напазарувах и мартенички, мисля може би да занеса и на немските колеги, малко да ги облагородя от към наши традиции  blum

Времето навън наистина е много мрачно, нищо общо с предните дни, но май ще се влошава все повече до следващата седмица. В Хайделберг обаче го дават топло, да видим дали първа ще посрещна пролетта.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 22, 2019, 13:10:13 »

Здравейте!

И тук е мрачно и леко вали.
Аз ходих на зъболекар и оцелях. Другата седмица ще трябва пак да отида, защото сега съм с лекарство. Даже два зъба позволих да ми оправи. Единият седя отворен доста дълго и сега ще си понеса последствията.  blush Дано да успее да се справи с него, защото иначе следващият етап не ми харесва.
Нищо, че ми е приятелка, ми каза, че вече съм по - смела.  pardon

Моето дете сутринта се събуди само рано, чак да не повярваш и сега заспа навреме. За довечера обаче нямам напразни очаквания.

И на мен ми се яде лазаня, но ще дебна в Лидл за кори. Сега ще е нещо друго. Не, че пак съм го измислила, де.

Бубе, лек път ти желая и само хубави емоции. Тъкмо като се разделите за по-дълго с любимия ще оцениш отново любовта ви.   heart
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines