Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:21:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 97083 пъти)
 
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 10, 2018, 13:30:15 »

С-нощи писах от телефона,на две чаши вино и явно нищо не съм написала,,,,,само едно изречение е останало.А ми беше дошло вдъхновение smile
  А нее,,,няма бебе при мен,ако има ще е някой Дейвид Копрфийлд,на магия станало  blush  но пък около мен многооооо бебета,Две приятелки с две двойки близнаци.Голям кеф...Миналата седмица бяхме на разходка с тях,страшна веселба.Едните супер кротки,другите двама реваха нон стоп.Имахме подкрепление от две баби и една леля,та се справиха мамите.
  Мари,не знам защо си я представям Елиза с къдрава коса и чипо носле,бонбонеста много.
Мери ми,снощи писах колко е готин този период ,в който сте сега heart и други неща писах ма съм забравила хаххаах
Маги,бравооооо,хайде ще чакаме крайния резултат,,измъчихте се,но има за какво Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: август 10, 2018, 13:45:36 »

Здравейте smile

И аз си прочетох книгата. Четох The Time Traveler's Wife. Много ми беше интересна, но не я препоръчвам на бременни или правещи опити.
Сега ще се отдам малко на любовни романи, че да съм сигурна, че ще има хепи енд.

Ние снощи разглеждахме мебели първо в икеа, после в австрийското олх, но има време. Там повечето апартаменти под наем не са обзаведени и много хора продават мебели на 1-2-3 години.

Аз имам една кутия с изрезки от вестници. Когато бях в гимназията ми беше като хоби. Трябва да го изхвърля, но се каня да ги разгледам първо.

Бубе, радвам се за хубавата почивка smile

За затрупването с вещи много споря с майка ми. Тя има дрехи, които са и от гимназията, на никой не стават вече, но не дава да ги изхвърлим. И всякакви други неща. Онзи ден се развали нощната ми лампа. Имаме от първи клас. Баща ми се опита, но не можа да я оправи. Аз днес си купих нова, а старата, ще я носим на вуйчо ми, че повече разбира и той да кажа дали може да се оправи. Аз въобще не държа на тази лампа, само с учене по нощите я свързвам. Когато бях студентка имах друга, но я разкарах, защото и нея я свързвах с учене.
Ние сега много ще се разтоварим от ненужни вещи. ММ продаде бая нещи в олх последните месеци.  Аз занесах няколко торби с дрехи в ХМ, и подарих ваучерите и няколко хубави неща на братовчедка ми.
С шишетата за вода имам проблем, гадно ми е да пия от нещо различно от обикновените пластмасови. използвам ги 1-2 седмици като ги мия и толкова. В къщи пия от чаша, за навън става дума.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 10, 2018, 15:07:39 »

Добър ден!
Маги, айде честито! Да се наслаждавате на резултата!
Мари, искаш да кажеш, че след всеки кърлеж бият ваксина? И каква по-точно? Предвид, че кърлежи те тетанус не разнасят и част от лекари тук вече не я предлагат.
Миме, айде и вие да се насладите на почивка.
Киви, с тебе сме на горе-долу една вълна, аз много искам да изхвърля на майка старите боклуци (от нас успях отдавна), но в Банкя не мога още. Тя е страшен плюшко и онзи ден носи 2 ней и торби дрехи в Хм, ама няма да й казваме, че ще се поболее.
Пластмаса мразя и се стремя да я огранича до минимум, но понякога дори да не искам торбички докато се завъртя и всяко нещо се озовава в отделна торбичка. Шише ползвам стъклени за Ники, а аз пия от чешмите или в краен случай си купувам. Има още много какво да се желае обаче!

Мери ми, успех във всички начинания!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 10, 2018, 17:58:06 »


Мари, искаш да кажеш, че след всеки кърлеж бият ваксина? И каква по-точно? Предвид, че кърлежи те тетанус не разнасят и част от лекари тук вече не я предлагат.


Encepur N се казва ваксината, ето тук има повече информация, само че е на немски
https://compendium.ch/mpro/mnr/27219/html/de?Platform=Desktop

Редовна ваксина е, включена е в имунизационният календар, който е задължителен. Швейцария е в зона на Европа, при която хората във висок риск от ухапвания от кърлеж и съпътстващите го рискове. Естествено, като всяка имунизация, не дава 100 сигурност.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 11, 2018, 17:13:20 »

Мари, радвам се че пак пишеш. Аз вършея на вилата и не знам кога ще приключа с изхвърлянето на боклуци, като сте почнали темата. Все има и има.... години трупани вещи.
За кърлежите съм много наострена, аман.. навсякъде има.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 13, 2018, 08:22:24 »

Добро утро, аз пак съм на път. Пиша от коридора на една община. Вчера се разходихме до Леденика малко да оплакнем очите със зелено smile.

Айде ще пиша по-късно!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #126 -: август 13, 2018, 10:20:38 »

Ехо, то стана време за брънч, не за закуска smile



Гледах че Бубе бяха ходили на брънч, аха и ние да се навием и ни домързя  lol

Уикенда изкарахме лежерно, т.е търкаляхме се по леглата и хапвахме вкъщи.Изгледахме почти всички сериали от скука. Следващия уикенд мисля да взема дете под наем, племенницата, малко да си отдъхнат брат ми снаха ми, пък и да не забравя съвсем какво е без дете  blum. Петък отново ме заболя и гърлото и ухото, та днес бях отново на лекар, назначиха ми физиотерапия и ми пусна секрет от гърлото. Ще видим дали ще излезне нещо и дали ще се оправя, че лекарката се съмнява в гъбички, че езика ми е бял, но се и стича секрет в гърлото. Няма край тая сага...

Хайде, разписвайте се поспаланки  give_rose

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 13, 2018, 12:27:29 »

Здравейте smile

Днес не мога да се събудя и карам на автопилот.

Булче, това гърло, имам чувството, от зимата не те оставя на мира. Дано те поправят най накрая.

В събота ходихме при баба ми.  Бях много добронамерена този път, защото осъзнах, че я съдя прибързано и че не отдавам дължимото на някои неща, които е преживяла. Но тя първо ме обиди малко, защото взе да ме укорява, че не съм била обърнала внимание на някаква роднина, през декември на улицата. Аз за първи път в живота си видях тази жена. Тя се спря с баща ми, а аз тичах след Бамбук. Обаче на баба ми и е хоби да ми изкарва "невъзпитана като майка ми". След това тотално ме разочарова, защото изведнъж  се оказа, че не си търси малък апартамент в града, че зимата на село и е трудно, а търси голям апартамент, който да е за ремонт и не и било спешно. Разбира се, чичо ми го е предложил и вече е ясно, че се търси нов апартамент за братовчед ми, който живееше в стария. Това, за което се ядосвах е, че баща ми три месеца се занимава с брокери. Поне вече и той разбра и няма да се занимава.

Голямо оплакване стана, ама да са живи и здрави. И да престанат да ме изкарват лоша, че им казвам истината

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 13, 2018, 12:47:29 »

Добър ден!
Булче, дано вече да се оправиш, много дълго те тормозят тия болести.

Аз вече се чудя аз ли съм наопаки или част от другите хора. В събота бяхме поканили 2 приятелски двойки (на едните сме кумове), а не сме се виждали от преди да се родят децата. Та след като ме питаха какъв джънк яде Ники, а аз казах никакъв и им казах да не не се притесняват да пазаруват, че ние че се погрижи, се изипаха с общо 4 огромни торби боклуци- зрънчо за всеки по 1, някакви яйца с бонбони, солети, сокове, коли, нещо като снакс и още подобни. Ок техните деца ядоха, ама голям зор и на Ники да набутат в ръцете боклуците си. Накрая на обяд сядам всички, вадя столчето на Ники и те ме гледат измени как щях да се седи в столче, техните не стояли. Ники си седна, посочи какво иска и запретна ръкави да яде, другите след по пакет зрънчо и бонбони се разписка ха и изчезнаха от масата. Като се заговорихме и им казах, че в квартала на площадката тези, които се събираме имаме уговорка да не носим пакетирани храни, а плодове за децата ме гледаха още по втрещени. Мисля, че скоро няма да се видим с тези хора.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 13, 2018, 14:31:05 »

Рат, като се родят децата хората се променят мноого!Аз това установих.

Булка, да се оправящ ей!

Панде, поне ви е ясно за какво иде реч!

Ние в събота преместихме мебелите, аз успях да отида на МОЛ за подарък на свеки и после на работа, като се прибрах преместих част от гардероба и чистих.Вечерта празнувахме и аз се напих от 50 гр ракия  tease В неделя станахме и решихме, че отиваме на Леденика.Приготвих дрехи за детето и айде по баира нагоре с колата.Е на разклона за Леденика се объркахме и тръгнахме към Згориград, защото нямаше табела, ама няма нищо!Детето подивя, влезе в пещера, видяхме се с една бивша съфорумка и се прибрахме.Враца я пропуснахме, че Моника заспа на слизане по пътя на долу и реших да не будя звяра.Днес ми се спи, обикаляме напред назад и просто искам да се прибера!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #130 -: август 13, 2018, 14:39:40 »

 cap Юху, здравейте от цирка на колела!
Не съм по морета, не завиждайте. pardon Какво правих тия дни и аз не съм много сигурна. Единствено помня, че в неделя бяхме на хубав рожден ден в един парк. Голямото дете тичаше, малкото ми го докараха в последствие наспано, а аз имах социален живот с много приказки Coffe Дребният продължава да се буди нощем. Един нов зъб изби и се надявам на втори, за да ме остави поне една нощ в легнало положение. Кокона пък е най-бърборивото та чак досадно дете. Главата ми е като празна кофа. Вече карам на резерва от енергия. Спасението е следобедите да шия. Давам газ на машината и ме обзема вдъхновение. Днес даже реших и да сготвя, макар оризът да се оказа на абсолютния минимум. pardon Спирам с битовизмите!
Отдавна не ми се беше случвало да имам за четене почти 3 страници. Много е готино! Виждам, че Мари е надникнала с усмивка и това много ме радва. danceg
Мери ми, само така Wink
Булче, пращам ти здраве! give_rose
С вещите съм много лесна. Последните 2 години основно прегледах дрехи. В НМ издадох всичко полупарцалесто, защото ги рециклират, а аз си взимах ваучер за детски дрехи. В контейнерите на БЧК пък слагах всичко, което може да послужи на някого. Запазих много малка част сантиментални дрешки от децата. Другото се подарява. Засега само момчешките вървят, но чакам и все някой да роди женско. Преди 4 години дойдохме тук и с преместване от един в друг апартамент се изхвърлят без угризения неща тип "може да ми послужи". Играчки имам запазени от мое време, но са тип Лего, хубави серии от шоколадови яйца (не са много), пъзели... Наскоро дадох на кокона една дъга, както й казвахме тогава. Сега го водят нещо като вълшебна пружина. Моята е Хамериканска и качеството няма аналог. Wink От вещите най-много изхвърлям играчки. Голяма част не оцеляват дълго време дори при добро съхранение. Вече наложих и вето на купуването им. pardon Торбички имам 99% винаги в мен, защото ме е яд да се купуват. Аз ги ползвам N на брой пъти, а на финал - за кошчетата. ММ много се подиграва на чекмеджето с торбички. pardon
Рат, ами права си. На този етап такава храна, ако изобщо е храна, само разваля обяда/вечерята. Хич не съм по междинните хранения. pardon После защо им били децата с кариеси! Та те не стоят и 5 минути с измити зъби. Иначе при нас има и двете крайности. Едните обядват сладолед и следобедокусват зрънчо. Наскоро се нагледах на другата страна. Майката си е от град тип село и има кой да й носи пилешко, яйца и зарзават от градината. Тя на кухня не си записваше детето, защото готвели боклуци, разбирайте в "град тип село" кухня са нямали и не е научена така. А и сьомгата от Метро е био различна от сьомгата в кухнята. До такава крайност не дава сладко, че на един рожден ден кокона изяде 1/3 от парчето торта, а нейният син облиза чинията. Чак се разтрепери, когато видя какво му сервират. pardon
Я да питам - ще правя декларация за съгласие бабите да разхождат кокона по света и у нас. За страната трябва ли да пиша пред кого да послужи в случай на нужда? Най-вече ми е за медицински услуги, ако се наложи. Тази за чужбина е ясна, тя и през нотариус ще мине.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #131 -: август 13, 2018, 15:44:46 »

Да, всичко за което ще се ползва, се изброява. мисля, че и за страната трябва да е нотариално заверена декларацията. Добре е юристи да подготвят текста, те знаят какво да навържат.
Хехе, пропуснала съм НЕ- то, тъкмо ти завидях, че си по най- хубавото време на море.
« Последна редакция: август 13, 2018, 15:51:29 от svekarva » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 13, 2018, 15:49:41 »

За децата и яденето - всеки си знае. Аз само не се кефя на нетолерантността и неразбирането.

Ето, ти си им казала - не носете или не давайте на моето. А си излязла все едно имаш 3 ръце.

Аз си имам приятелки на различни полюси. Едната си дава на детето шоколадова торта отпреди да стане на 1 година. Друга купува само еко-био и т.н. и дори и на голямото, което е на 4, не дава все още никакви такива работи, но за сметка на това свекърите и и тикат всякакви такива неща. Друга ограничава яденето на "боклуци", но не е тотално забранено и така.

Да не ти дреме как те гледат. Избора си е твой girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #133 -: август 13, 2018, 16:09:45 »

Р, ама ти все още някак се шокираш от тези неща. Аз  ги подминавам.Колко киндер шоколади сме изяли с мм ако знаееш... Вкуса се възпитава, ето майка ми е в шок че Звяр и казва че мама и баба (свека) не дават зрънчо да яде и той не яде. Брей какво ли не направи, шоколади, кексчета, не бре, иска си супичка и манджичка. Но аз не ограничавам, давам сладко, но не всеки ден, ял е даже шоколадова торта за вечеря, но е изключение. Може и те да са така, дошли на гости, позволили са на децата зрънчовци. Аз единствено (и ти го знаеш) не харесвам когато родителите не могат да направят преход в развитието на детето им.
« Последна редакция: август 13, 2018, 16:14:17 от bulche91 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 13, 2018, 20:11:07 »

Рат, и ти си наред, и те са наред. Просто си имате различни подходи. Всеки има право да си възпитава децата по своите виждания. И ако вие у вас не ядете зрънчо, от един път Н няма да прояде Wink Аз също не се впечатлявм вече. Ако искат да го почерпят и е с чисти ръце му давам. Солети и бисквити яде, зрънчо за сега плюе. Шоколад, когато му носят, благодаря, че са помислили за мен, защото много обичам smile
Ти може би ми идваш малко крайна. Аз няма против пластмасови играчки, важното в да се заиграва и да го радват smile И определено не бих мъкнала стъклено шише навън Wink Но ти се радвам на ентусиазмът и дисциплината smile
Всеки си има начин на живот. За някои хора, сигурно Бамбук гледа скандално много телевизия. Но ние си гледане телевизия, това е част начина ни на живот. Това не ни прави лоши родители. Други хора пък пушат, но това пък си е част от техния начин на живот smile
Та не се впечатлявай, всички ще порастнат smile Ти си бъди за примет на твоето дете, за другите има кой да се тревожи.
А и както булче е казала - били са на гости. И Бамбук на гости не яде, защото му е интересно и търчи и само. На рождения ден у Фери яде само мъфини и торта.
« Последна редакция: август 13, 2018, 20:13:20 от pandapanda » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines