Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:05:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 97070 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #180 -: август 17, 2018, 13:50:02 »

Р, браво на мъжа ти! Дано си я ползва дипломата!

Маги аз така с около 200 лв олеквам по аптеките преди всяко море, ама аз тръгвам с цяла аптека, да ми е сигурно. Хайде, хубаво да си изкарате и да пускаш снимки!

Аличка къде ще я водят?

Аз работя, няма какво да пиша, скука и апатия... Тея дни най-накрая се възползвам от факта че работя в центъра и обикалям местата за хапване. Ония ден бяхме в Рафи, вчера в Ribs Brothers (страхотно дърпано свинско!), днес малко по био/еко меко, безглутенова лазаня от полента в Слънце и Луна. Оказа се че има още много места къде да обиколим, та съм се ентусиазирала. Мисля от понеделник и да се кача до фитнеса... грехота е...



Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 17, 2018, 14:07:29 »

Аз гледам другата седмица в центъра ще има безглутенова паста и мисля да се запася.То това ми е зора на мен, обичам паста и като направя една тенджара я ям по 3-4 дни, щото е рядко. Последния път я готви моя мъж, няма да му дам да прави повече сос за паста.Целия домат беше изврял.

Пууу бавно минава тоя ден.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: август 17, 2018, 14:21:01 »

Рат,честито на ТМ!
Вярно ,че ме хвана жегата,но имам да пиша един обемист дневник.Също така довършвах подарък за една дружка ,че в неделя съм на кокошка парти.
Али ,аз по принцип не съм от най-планиращите ма и мен би ме подразнило подобно нещо.
Маги,морето питало за теб :danceg:да презаредиш батериите.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #183 -: август 17, 2018, 15:13:01 »

Петъчно да кажа една лакардия, с която ММ ме накара да се смея на глас blum
Колега на ММ от университета прави технически прегледи. Един ден една жена му се оплакала, че има акащо човече на таблото на колата и тогава някакъв датчик пищял. Колегата на ММ не схавал в началото, та седнал в колата да види къде какво свети и пищи... Ето го същото човече lol Не че нещо, ами колата показвала четири градуса по Целзий, но французите сложили печатно 4.


* 8da41d027fdf8c2b18892d7527d5d2e1.jpg (62.4 KB, 1080x1080 - видяно 109 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #184 -: август 18, 2018, 18:23:23 »

Ина беше спряла кърменето на Марта поради същия проблем - "така каза стоматологът".

Хахахха, да - нощното кьрмене на 1,5год  funnytooth

София има кариес между двата предни зьба. Зьболекарят каза, че е от биберона (зальгалка). Отговорих, че тя биберон не е имала. Да не е от кьрменето, викам - Не! От кьрменето такива неща не ставали  pardon

(Аз това бях чела и при Марта - имам доверени официални документи и изследвания, че кърмата е анти-кариесна, но за всеки случай, за да си избегна чувството за вина  Wink)

Каза, че засега няма да пипаме нищо, защото тя не му даде да я докосне и най-важното е да не се травматизира от зьболекар детето. Да мием редовно и догодина пак с нов опит.
Междувременно ако аз или Марта ходим, я водим с нас да гледа.

Друго не сьм чела. И на това попаднах случайно, като ти влязох Мире в последните публикации, да видя какво става с майка ти, че и на дилемата ти попаднах случайно, акто пьрвата тема, която ми се отвори днес след дьлгата липса беше "Отдушник"

Петъчно да кажа една лакардия, с която ММ ме накара да се смея на глас blum
Колега на ММ от университета прави технически прегледи. Един ден една жена му се оплакала, че има акащо човече на таблото на колата и тогава някакъв датчик пищял. Колегата на ММ не схавал в началото, та седнал в колата да види къде какво свети и пищи... Ето го същото човече lol Не че нещо, ами колата показвала четири градуса по Целзий, но французите сложили печатно 4.

Ох, разбих се от смях.

Сега ви прочетох последните мохабети, ама не намерих къде да се включа.

Исках да знам какво става с Чери, докьде стигна и как е, но не пише. Булче, видях, че ти има нещо. Оправяй се бързо  good Края на септември сьм на обучение в Париж. Случайно сьщо да си там по това време?

Целувки на всички други, няма да ви изреждам, че е досадно. Просто се чувствайте поздравени  LOVING
« Последна редакция: август 18, 2018, 18:39:47 от inaxastra » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #185 -: август 19, 2018, 11:01:03 »

Ина, да знаеш, че си взех от това бельо, което беше препоръчала - Етам и е наистина много добро, благодаря за препоръката. smile  heart give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #186 -: август 19, 2018, 11:26:18 »

Etam  са супер и аз много ги харесвам.  Миналата седмица си купих една пужама от тях и съм супер щастлива, че си направих комплект - миналото лято беле хладно и си бях взела едно връхно за намятане през нощта като ставам с бебето и сега купих пижамата от същата серия smile

Мен вчера ме беше хванал някакъ вирус, изкарах цлият ден в леглото, цялото тяло ме болеше, ужас. Днес обаче съм по-добре и ще се захващам с неизбежната къщна работа.
 
Преди да имам деца много обичах паста. Сега в главата ми се е забила асоциация, че това е детско ядене lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #187 -: август 19, 2018, 11:31:35 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,33550.345.html
От 25стр. последния пост, докъм предпоследната има доста мнения по въпроса за зъбите, както и статията за съставките на кърмата, които може да са от полза на всички майки с дребни деца.
Ина, значи синдромът е бил "прочетох", а не "стоматологът каза", извинявам се give_rose
Темата за майка ми е безбрежна, за добро или за зло, леко се стабилизира, пак не може да се движи, но поне си стъпва на крака и стои изправена, докато и оправям леглото. Осефери се и започна с претенции, та като нищо да ми облекчи  страданията и размислите, че мястото и е в среда с хора на нейната възраст. Дава ми наставления като лекар на санитарка, гледа дали спазвам часове на хранене и преобуване и дрънчи с швейцарския хлопатар, та пушек се вдига. Честно, вече се страхувам, че ще ми я върнат с разписка " пречи на всички, вземете си я, ще ви върнем сумите, плюс добавка от нас".  blush Инстинктът ми за самосъхранение в момента действа с пълна сила, щото и аз минавам към изкукуригващите години /след 6 месеца ставам на 65/, та е време да загърбя разума.
Вчера леля ми имаше рожден ден. По повода майка ми реши да и се обажда и да честити 89 - та и годишнина. След 10 минути пуснат на микрофон разговор и от двете страни, как никоя нищо не чува и коя какво я боли, естествено, поводът беше забравен и двете затвориха. Набрах аз и с уговорка да каже само ЧРД и дадох телефона. Мадам каза с все сила "Дъщеря ми не ми позволява да говоря по телефона!" и ми го върна с възмутен жест, леля ми съответно не чу и не разбра, та трябваше да излъжа, че е било "ЧРД и пожелания за здраве!" Точно като във виц, леля ми вика "ми тя нали преди малко ми честити, сигурно е забравила вече.." funnytooth Да не вярваш на очите си, какво си чул funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: август 19, 2018, 12:13:05 от svekarva » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #188 -: август 19, 2018, 13:56:15 »

Ина, значи синдромът е бил "прочетох", а не "стоматологът каза", извинявам се give_rose

С Марта бяха чела достоверни източници (научни изследвания и официални документи издадени за информация на родителите от сьответните органи), че кьрмата НЕ предизвиква кариеси. Зьболекарят, който я лекуваше тогава, твьрдеше обратното. Това ме накара да се двоумя и за всеки случай спрях нощното кьрмене.

Сега зьболекарят, който в момента се грижи за София сьщо каза, че кьрмата НЕ предизвиква кариеси. Но аз и без друго вече не я кьрмя. Мнението ми кьм днешна дата, е че и двете деца просто са предразположени кьм кариеси на млечните зьби, което не е от огромно значение. Важното е само да не се стига до преждевременното им вадене, защото това пречи на правилното развитие на постоянните в последствие, но да се стигне до вадене на млечни поради кариеси е трудно и малко вероятно.

У вас е цирк. Отстрани е много смешно (особено така разказано), но сьм убедена, че повече ти се плаче. Знам сьщо и че който не го е преживял, не може да те рабзере, а от нас няма такива, котио директно да са го преживели мисля. Затова можем само да ти сьчувстваме мило и да сме смеем.

Не знам, когато сьм на твоето място какво бих решила. Дай Боже да имам вьзможност да взема жена, да гледа вьзрастните вкьщи.

Свекьрва ми, която е ангел вьпльтен и която се е грижила за няколко вьзрастни до края на живота им, ни е казвала, че когато се стигне дотам, не иска ние да се грижим с години за нея, защото знае какво е и не иска да ни го причинява.

Ти си помисли за себе си, какво би казала на синовете си, за след време, когато те ще са на твоето място?

Ина, да знаеш, че си взех от това бельо, което беше препоръчала - Етам и е наистина много добро, благодаря за препоръката. smile  heart give_rose

Виви, раздвам се  good Ти си видяла, че не са великия финес на дантелата, но мисля, че ще останеш доволна от дьлжината на живота и леснотата на поддрьжката.
« Последна редакция: август 19, 2018, 14:18:15 от inaxastra » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 19, 2018, 14:13:17 »

Добър ден!
Ина, благодаря за включването, общо взето ми затвърди познанията по темата  give_rose
Свекърва, никак не ти е лесно, дано майка ти поне се закрепи, да може да стъпва и да ходи. На нейно място и аз не бих отишла в дом, ти така добре я гледаш, че трудно ще се адаптира към различен режим, в който да не си й на разположение непрекъснато.

Аз съм много доволна от пикник-рождения ми ден, получи се супер добре, много весело, забавно, разпускащо. А е скоро пак май ще повторим.

Мм в понеделник е на едно интервю, та ще моля пак да му стискат палци, че много се надъхал.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #190 -: август 19, 2018, 17:53:25 »

Така, предупреждавам, че това не е развлекателно четиво, и хора с чувствителна нервна система и деликатно състояние, нека го пропуснат. Няма да назовавам и описвам действия и събития с истински имена,  щото все пак е неделя, свят ден,  Wink, ама все пак...
Ами и аз като на Ина свекървата не бих искала роднини по закон да се грижат за мен или за Родния. Хората са го измислили и са направили домове, да останат без работа сега заради нежното и любещо сърце на някоя снаха ли? Wink Още повече, майка ми във времената, когато усърдно искаше да умре, щом и предложех да отиде при брат ми за седмица, отговаряше "Искаш за 2 дни да умра ли?". funnytooth Сега ми разправя, че усилено се моли, да не ме сполети нейната участ. Коя участ, да стана на 91 ли,  кръвно 120/100 ли, да вдява игла без очила ли, да съм със собствени зъби ли, да се готвят съобразени и здравословни храни ли, не е ясно, ама на, меси се в Божията промисъл Wink.
Минах през идване на жена вкъщи. Мога консултации да давам как вървят цени и услуги на черно и официално и изобщо... Направо е бизнес със специфични проблеми. Wink Значи, с голям зор и сюрия лекари, успяхме да намерим почасова помощ /5лв. на час/ някъде средната цена за висококвалифициран персонал "санитарка", останала или върнала се в България поради преклонна възраст, но още работеща. Пет, пет, кой ти го дава.... Обаче!!! Приемат да идват само след 12 часово дежурство, нощно или дневно в болницата, защото иначе им се къса графика, по 4 до 6 часа максимум. Дотук - добре. good Преглътнах, че ще е изморена, че не ми трябва рано от 7 часа да ми се мотае из къщи, баш когато Родният се бръсне или къпе /щото мъж е все пак, слаб му е ангелът, пък и съм му свикнала и друг не ми се търси/, или късно към 21ч., когато Мадам спи така или иначе и всичко вече е направено, пък и аз няма къде да хукна и пак да са в сила гореспоменатите опасения. Викам си, ще го прежаля, важното е да мога да си отдъхна и да тръгна и аз по любов.
Санитарката Ирина /що ми върви на рускини, мамка му, хич не зная/ беше много ентусиазирана по телефона, отнесе се със съчувствие, че това е 91 годишна жена, че е в края на жизнения си път и само дето сълза не пророни. Дойде да се запознае на място с пациентката и още на вратата застина, Мадам изобщо не дава вид на човек, тръгнал към вечното си жилище. Ако и да си придава хрисим вид, има едно сочещо пръстче "направитоваподайонова", дето я издава на втората минута. Хъмка, мънка жената и до там, не се обади втори път. Много ясно, представяла си е някоя, дето взима- дава, не яде, не пие, /съответно и нищо не отделя/, не се върти и устата и не меле като ярмомелка /зодиакално причинено от съзвездие Близнаци / да има мнение точно как и кога да и се сложи памперса и да я залива непрекъснато с информация какво е било преди Девети /1944/ и в ранния Социализъм. Намерила си е друг някого, дето ще може гледайки го и да си почива след дежурството.
Опцията да има човек в помощ може да се случи само ако пациентът живее отделно и ако е денонощна, че да даде малко свобода за свършване на работа или пътуване. Иначе е безбожно скъпо и неефективно - пак готвиш и чистиш, не можеш да стигнеш до другия край на града, не можеш да планираш НИЩО, не можеш да обърнеш внимание на децата си, дето идват за два - три дни в годината, пък не дай си нещо да се разболее и да не може да дойде...
Единственото, за което бих могла да се подготвя теоретично е да имам след време нужните средства, за да не дават децата ми толкова пари от личните си доходи, както ще правя аз сега и то при положение, че брат ми ще поеме също част.
Леля ми, която е в отлична кондиция, казва, че стигне ли се до състоянието на майка ми, ще иска да е в най- лошия дом, никакви скъпи неща, че да не и тежи после /кога това? Wink/ на съвестта, че е ощетила децата си. Ама го говори сега, не се знае каква песен ще запее, че милата и правнук и даже е момче и почти няма надежда за женско чедо по съребрена линия, ако не го откара до 100 поне. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #191 -: август 19, 2018, 18:51:01 »

 sad

Сега се замислих, без да претендирам, че това е самата и чиста истина, че вьв Франция, в моето обкрьжение, не сьм чула някой да гледа някого вкьщи. Знам, че освен домове, има и сгради, в които кьм наема на апртамента е включена помощ за вьзрастни (не знам точно в какво се изразява).

Спомням си последната година в университета, как една млада колежка отиде при баба си да й помогне да си сьбере нещата и да я придружи до дома, в който отиваше.

Много е деликатна темата...

В България не знам как са домовете.
Когато Марта беше на годинка, майка дойде едно лято. Тя тогава гледаше дядо ми и леля ми й каала, че ще я замести за един месец. На следващия ден се обади по тел. и каза, че не може да издьржа (тя беше гледачка на вьзрастни хора в чужбина, дори и по онова време) и ще го даде в дом. После разбрахме, че с братовчедка ми двете били запазили мястото три месеца преди това. Не им простихме льжата. Поне аз не сьм.

Майка си го прибра, когато се вьрна. Заварила го е в окаяно сьстояние. Няма да влизам в подробности. След това сьвсем се срина ментално и дори и у дома й говореше на Вие и повтаряше, че само иска да си отиде вкьщи, а единия му крак висеше от леглото...

Най-вероятно има домове и домове. Не е вьзможно всички да са зле. Трябва да се проучи добре, а човек понякога и да е информиран, може и да не може да си го позволи финансово.

Като я гледах майка през ония години - едва оцеля. И помощта, която оказваше на дядо ми беше.... и за това няма да влизам в подробности. Да кажем, че техничски добре го обслужваше, но ...

Абе всяко нещо си има цена - парична, емоционална, морална...

Всеки знае за себе си каква цена и от какъв характер му е вьзможно да плати.

Аз понякога правя неща, с които не се гордея, защото знам че това, което ми се вижда правилно ми е невьзможно - нямам толкова сила да постьпя така, както сьдя че е правилно в ситуацията.

Знам сьщо и че човек трябва да обича себе си и да си прощава. Да обича себе си, колкото другите. Не непременно повече, но и не по-малко. И да не сьди себе си по-строго, отколкото сьди останалите. Ако ние не сме добре, едва ли можем да направим нещо хубаво за близките си, пьк за далечните да не говорим.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #192 -: август 20, 2018, 10:55:59 »

Добро утро/ден!

Ей няма я Маги и никой не се сеща едно кафе да сложи!



Свекърва, това е тежка морална дилема, но някак си мисля че след толкова години гледане и при положение че си вече вкъщи и пенсионер, не виждам смисъл да я пращаш в старчески дом. Но ако мислиш че ще намериш добър такъв, може да пробвате, само обаче си помисли ако има връщане назад какво ще е положението и дали ще си ти по-спокойна ако е там.

Ина по-добре съм, тази физиотерапия помогна доста. Иначе сакън моля те, дано не се очертава Франция повече, макър че си стиснахме ръцете на 3 месеца да се виждаме с тях, поне вече не са в Le Val Saint-Quentin, a са в центъра, до Триумфалната близо.

Рат стиснати палци!

Мен днес моята майка ми къса нервите... Звяр е сополив, мерила температура, 36,7 , притеснила се и дала панадол, една лъжица, че така се давало за малки деца лекарство... и сега не знам вдига ли не вдига. Не стига че съм на стотици км, ми и мира не ми дава сега...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #193 -: август 20, 2018, 11:41:13 »

Добро утро!

То вече добър ден май стана, ама нищо Wink
Много са трудни тези дилеми с гледането на възрастни хора.  Според мен най добре е вкъщи,  но понякога това е просто невъзможно, така че не съм крайно против домовете, но само след внимателно проучване. Смятам обаче, че и полагащите грижи трябаа да имат време са себе си, защото иначе е много изморителни както физически, така и психически.
Свекърва, много съжалявам че не сте имали късмет с първата гледачка. Продължавате ли да търсите? Според мен ще намерит вашият човек.

Булка, разбирам ти яда, аз същи много мразя такова лекуване smile

Аз тия  дни нещо не съм в настроение и всички ме дразнят, тая година нещо отпуската не ми стигна явно. За съжалние не се очертава новя скоро, така че ще трябва да се стягам и да влизам във форма smile

Хубав ден от мен!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 20, 2018, 11:47:46 »

Привет!

Добре, че е Булче, за да отвори темата!

Рат, стискаме палци smile

Свекърва, дано намерите най-доброто решение и за себе си, и за майка ти!

Аз имах много социален уикенд, много срещи, много хора. Хубаво ми беше, че намерих време и по женски да изляза с приятелките си smile

Тази седмица се очертава горе-долу спокойна от към ангажименти, но пък събота е рождения ден на брат ми и събора на село - очакваме цялата рода от 3 страни на гости... После в неделя мама има рожден ден, но се надявам него да го празнуваме в планината на излет, та да си починем от предния ден. Трябва да измисля подаръци, но особено за брат ми, все много скъпи неща ми хващат окото...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines