Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:22:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 97079 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #165 -: август 16, 2018, 07:25:01 »

Аз нямам близки Марии,не го чувствам много празник, то и самото име ми навява едно бабешко чувство,защото като бях малка познавах баба Миче и баба Марийка и двете на по 80г.
Панди, то това повече на пожелание ми прилича, каква ти обида funnytooth funnytooth funnytooth
Сега се сетих, че имах и аз една леля Мика / така си казвала името като малка и си останало/, но беше не моя, а на баба ми леля. Значи, ако баба ми е била към 70, тя го е карала към 90 тогава. Хаха, беше висока, слаба и се обличаше само в черно, щото жалееше мъж си. Редовно довличаше нагости и правнук си да си играе с брат ми, но пък аз трябваше да внимавам да не направят беля, докато бабите си пият кафето. Младежите се съюзяваха и побесняваха, като първо ми нападаха куклите, да ги бесят по столове. Между другото и въпросният е лекар, колега на брат ми.  blum
Вероятно и леля Мика е била досадна, че вечно се оплакваше от зет и празет, та като ги видехме да се качват по стълбата ни за ежеседмичната си визита и чуехме хоровото им викане: "Катеееее, Катееее!", баба ми тутакси почваше да шътка и да казва "няма ме", добавях "и мен ме няма", обаче загубеният ми брат тичаше презглава да отваря  funnytooth Баба ми беше голяма артистка и моментално слагаше 100 каратова усмивка и с най- мил гласец се извисяваше: "Ооооо, лелче, добре си ми дошла!", а после просъскваше под носа "само ти ми липсваш сега!"
Същата тази леля донесе някакво увивно растение за двора, подобно на бръшлян, но листата му през зимата падаха и се вееха само черни жилки. Баба ми го кръсти "леля Мика" и името съвсем му лепна - такова едно вечно и натрапчиво, още се борят с него съседите и брат ми, че се залепва по мазилката на къщата и я смъква.
Ха, добро утро със спомени от преди 55 години smile heart heart
П.П. Открай време харесвам името Мария и много ми е приятно, че си имаме вече и ние.  good
Руми, като нищо и на теб да ти дойде някоя млада роднина по закон, та да ти стане празник денят. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #166 -: август 16, 2018, 08:31:53 »

хахха свекърва как ми навяваш спомени и на мен за баба Марика Цунева, беше някаква рода на баба, сестра на партизанин. Като идваше от входната врата се чуваше "Звездо къде си, огин да те изгори", баба ми се чудеше къде да се скрие. Хич не я харесвах, а брат ми за да ме дразни ми казваше Марика Цуки, което после остана само Цуки, ей колко сме се били заради това Цуки  lol

Мария не е просто име, Мария е институция  DANCE, може да му завиждате само на това име. Няма човек в света дето да не може да го произнесе, що песни са се изпяли за него  heart, пък и е свято.Аз все още искам да ме бяха кръстили Ана Мария, кръстника е искал така, ама баща ми не позволил, какво било това, с две имена.

Аз продължавам с физиотерапията, днес и на гърлото ми правиха, ужасно е, ама дано помогне. Вчера ми стана сдухано, напоследък доста често разбирам за двойки , мои набори които се развеждат, някакво подтискащо ми е.


Слагам една лека закуска и едно капучино за отскок!


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #167 -: август 16, 2018, 14:07:22 »

Леле, Свекърва, беше уникален разказ heart Все едно седнах да чета нов роман с чаша кафе до мен Coffe
За излизането - аз и друг път съм казвала, че съм израснала близо до центъра, учех на центъра 3+5 години и някак стана част от ежедневието ми да знам какво се случва из града. С компания ходехме де що се намери нещо интересно - от халтурните бирени фестове, до хубав концерт, кино, театър...Знаехме смяната на всяко кафене и ресторант. На мен години наред любимо място ми беше един клуб Леро, който е с панорамна тераса точно на Главната. Чуваш глъчката, хората, гледаш кой се разхожда, кой тича по задачи, гледаш града от високо, сгради, улици... Красиво място е! Някакъв вид градска култура, която те кара да се чувстваш добре в този град. В противен случай често хората залитат към чуждопоклоничество "Виж какво имат по света!", а вкъщи не вдигат поглед от сивите тротоарни плочки. pardon
В същото време ММ не е свикнал така да "бръмчи". Едно, че е живял по-далеч, друго, че гимназията му е в леко смотан квартал, трето, че свекър ми и свекърва ми са били на смени и кой ще се занимава да води децата по разните му мероприятия при една почивна неделя в месеца pardon А, да, и рано е извадил книжка и е имал кола, т.е. е бил точно като маршрутно такси от точка А до точка Б из града.
ММ беше леко в шок, когато го емвах на такива разходки. Много пъти съм го молела да ходим в София да видим нещо, да се разходим, а той все реагираше, че как ли нямало да ходи в зоопарка примерно вместо да се види с брат си. После се убеди, че те не ни канят, но това не значи, че ние не може да ходим в София изобщо. Някак го запалих по тези неща. Започна и той да чете, да се интересува. Измисляме си неща за правене в малкото време, което имаме. Казвам малко, защото се съобразяваме с режима на децата и така е доста ограничаващо.
Сега имаме няколко набелязани неща и при първа възможност ще ги реализираме. Готино е, че и кумците са така и взаимно се водим по разни предизвикващи интерес места.
А за децата - моето е от тези, които събота и неделя се водят някъде, защото приятелчетата от пред блока са замъкнати в МОЛа и няма с кого да играе. Вчера я водих в Градската градина. Скъса ми нервите, но детето преди нямаше общо с детето следобяд, та не е показателно pardon. Аз съм се пробвала да лежа като умряла лисица по диваните цял ден - не съм по-отпочинала в сравнение с това да изляза за 2-3 часа на разходка. Затова и вилата не е моето място - да седиш на един стол цял ден е безумие, ако ще и да е на двор и да има въздух. Не си почивам така. Даже имах такъв проблем, когато се върнах на работа от майчинство. Седмици наред тялото ми беше в шок и вечер краката ми бяха като дереци, защото бях отвикнала да стоя седнала дълго време.

Хехе, Мика и Мичка съм ги чувала като обръщения. Бях пред взрив, когато чувах една възрастна сестра да подвиква след моето дете "Маре". ANGRY

Честито на законните американци! Bravo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: август 16, 2018, 14:36:04 »

Добър ден!
Руми, предвид че май всеки има по някоя близка Мария малко обидно така.
Вчера добре си изкарахме, ходихме на ресторант с нашите, Ники не успя да се пребие, братовчедка ми ме гримира и накъдри, беше ми направила торта и коктейли. Много ми хареса!
Имам си часовник от мм и пари от нашите, защото реших че е крайно време да посетя моя храм-стадиона на Реал. Та сега ще трябва да се подготвим и да си организираме екскурзия до Мадрид.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 16, 2018, 14:59:02 »

Много хубави неща си пишете, а аз цял ден по пътищата на България и по деретата sad Аз имам две баби, две Марии, аз съм Магдалена, като компромисен вариант, че трета Мария щеше да дойде в повече.Но колко Марии познавам, ехееее.Хубавото е, че името възкръсва и много малки деца с името Мария има покрай мен!На мен ми харесва.У нашия вилает на Мария викат Марче Wink Мика и другите не сме ги имали.А като бях малка празнувах наравно с бабите, защото на тях съм кръстена.А те са Мария, защото и двете са родени все около празника!

Рат, много си хубава на снимката!

Булка, дано ти помогне, че много изпати.И аз чувам и виждам много разведени двойки, но как да ти кажа, важното е да са щастливи.Всичко си зависи от нас.На мен ми прави впечатление, че много от хората правят изключително малко компромиси във връзките си или като стане прекалено сериозно не издържат на напрежението и бягат.

Панде, намери ли къща твоя мъж?
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 16, 2018, 15:00:40 »

Здравейте момичета!Аз малко ни в клин ,ни в ръкав,но да попитам за ефикасен начин да си разширя едни чехли.Купих си ги с огромно желание преди две години, са ми леко тесни и кожата уж естествена ама май не .Ходилото им е хубаво анатомично.Аз имам проблем с кокалчета и ми е трудно да си намирам обувки,мразя ботуши и до сняг ходя със затворни отпред чехли.Предварително ви благодаря.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #171 -: август 16, 2018, 15:33:40 »

По обувния въпрос - слагаш ги във фризера за кратко, после обуваш и те ще се отпуснат по крака ти. Wink Имаше и едно да натъпчеш влажни вестници, ама то пак същото е почти.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #172 -: август 16, 2018, 16:29:43 »

Или със спирт и после разтягаш. Продават някакъв спрей, в момента му забравих името.
http://www.zakrakata.com/salamander/675-salamander-sprej-za-razshiryavane-na-obuvki-.html
обаче действа само на скъпи обувки, с гарантиран произход от кожа. Ползвала съм го.
Сега видях, че може и с крем за ръце да се намаже вътрешната част и да се обуе обувката
« Последна редакция: август 16, 2018, 16:33:51 от svekarva » Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 16, 2018, 17:16:56 »

Знаех си ,че ще ми помогнете.Много благодаря!
Пожелавам ви спокойан вечер!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: август 16, 2018, 18:21:12 »

Е чак пък да обидя някой не съм целяла, споделих какви асоциации ми навява името. Имам си такива в главата,като Елена лъже и Светла си маже сополите по чина. Имам много обичани приятелки сега с такива имена,но си стои в съзнанието ми. Според мен всеки има нещо такова в главата. Знам ли ,Гергьовден Никулден ей такива празници са ми празнични и без да сме имали в семейството хора  с тези имена. Но Богородица не е така. Може би защото не го свързвам с нищо на битово ниво.
За обувки знам че със спирт ги общуваш и се разширяват.
Али ,къде си учила в Иконома или Благоев?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: август 17, 2018, 07:23:41 »

Добро утро!Днес ми е последния работен ден и после една седмица почивка  yahoo Нямам търпение smile Вчера успях да се сдобия и с нови сандали на разпродажба.Моите и двата чифта са за хвърляне, та беше належащо!
Утре като знам какво ми предстои направо се изприщвам ама поне е за хубаво.Багажи трябва да правя,да пазарувам.Онзи ден посетих аптеката да взема слънцезащитен за Моника и за нас и разни други глупости и олекнах с бая пари.
Айде хубав ви ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: август 17, 2018, 08:44:05 »

Може ли да стигнете по едни палци, мм днес е на изпит.
Благодаря!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 17, 2018, 12:28:41 »

Голямо затишие тук, жегата ли ви мори?
Маги,айде не остана и ще топнеш крака в морето  Yes
Цвете, аз съм виждала на някои магазини пише, че разтягат обувки.
Мм си е взел изпита, вече е правоспособен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: август 17, 2018, 12:33:31 »

Супер, радвам се за него!Стисках палци.Мен ме е хванал мързела от сутринта, вече ми е отпускарско, хахахаха.

Ама наистина никой не пише!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #179 -: август 17, 2018, 13:28:42 »

Здравейте!
Аз съм малко под афект, че кокона ще я водят на море, а всеки ден по 3 пъти променят плановете кога ще трябва да я водим при комплекта баба и дядо и кога ще тръгват за морето. Много мразя непланирани неща, които да ме държат във въздуха nea
Имам нови джаджи за маникюр и чакам дребният да заспи, за да се разкрасявам. Нещо тези дни му разбричкаха следобедния сън и сега бера плодовете. Все нещо има... като на 15-ти точно, когато съседи по диагонал от нас си слагаха климатик в 13:30 и с къртач бръмчаха до 15:30 diablo

Руми, в Иконома. Този квартал там го обичам и покрай баба, че тя е в близост. Преди това 3 години бях в Паисий Хилендарски, та пак в свободни часове обикаляхме по центъра.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines