Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:04:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 113698 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #345 -: юли 19, 2018, 20:33:35 »

Карлов мост му е името, онзи със статуите. smile
Сега със свинското коляно ще ме побъркаш funnytooth За джолан става въпрос, нали?
Ребърцата им са страхотни и изобщо всичко свинско. Направи ли ти впечатление, че всеки втори чех е с мустак, леко рижав?
По повод на преводите от английски, най се хиля на "свободна от пърхот коса", една реклама има Wink


Хахаха може и да е Карлов мост! Джолана от какво е? Коляно ли? Не знама ама беше уникално вкусно!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #346 -: юли 19, 2018, 22:02:15 »

Джолан са краката на животното /телешки или свински/, от коляното надолу, заедно с прилежащото месо. Коляно /като дума в българския език/ е колянната става, където е свивката и е неправилно като превод от английски за частта, която се яде.
Не е обаче най- долната част, където е копитото - от нея пък се прави пача.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #347 -: юли 19, 2018, 22:07:37 »

Значи най-вероятно е бил джолан!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юли 20, 2018, 07:35:10 »

Отварям аз форума и рано сутринта манджи.Как ли ще ми продължи деня   blum

Булче, супер е било в Прага, на мен ми е от мечтаните дестинации.

Аз днес ще си залягам над работата, че е много.И утре ще се бачка, а в неделя ако времето е хубаво ще ходим на разходка до Ловеч най-накрая.Хем да пробваме колата, хем Моника да разходим smile
« Последна редакция: юли 20, 2018, 08:36:41 от магито » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #349 -: юли 20, 2018, 08:18:19 »

Отварям аз форума и рано сутринта манджи.Как ли ще ми продължи деня   blum
Аааа, за мъже също има, ама Булката не подхваща Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юли 20, 2018, 08:22:30 »

Чакам аз, чакам.В Прага не съм била и ми е интересно.Петък е все пак, дайте малко по-пикантно да си говорим Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юли 20, 2018, 08:34:47 »

И аз се чудех вчера, че нашите като бяха в Прага никакъв Чарлз не споменаха lol lol

Маги, аз все питам кога започват да спират, когато им кажеш Спри!, Че сега ми се струва, че никога. Ама явно си е малък още.

Вчера не спа след обяд, а вечерта се виждахме със съученици на ММ. Та, Бамбук спа един час седнал в мен. Вечерта обаче аз съм заспала първа.

Аз залагам, че Чери няма да се прибере. Ако беше сега има някакъв шанс, но като се роди бебето ми се струва не реално. Сега още не виждаш фасовете по площадките и не осъзнаваш истерията с градините.

Свекърва, мустаци като на Вацлав Хавел ли?  За него от учениците по история се сетих. Иначе разни чешки футболисти и тенисисти не се сещам с мустаци.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #352 -: юли 20, 2018, 08:40:03 »

Хехе, тази година майка нали беше в Словакия, после в Чехия, та ми е интересно да чуя различните мнения. За Чехия с татко коментираха колко е било скъпо. Някак не са го очаквали. Бяха ходили в някаква кръчма с колоритно име тип "Дебелата коала" или нещо подобно. Някаква коала беше... crazy Мъжът на колежката на майка бил бесен накрая как ги изпързаляли. Поднесли им някакви храни и напитки без да бъдат поръчвани и очаквали, че ще е от заведението. Уж от заведението, пък накрая им го включили в сметката lol Татко се смееше, обаче не всички са били на това мнение.
Иначе бяха супер доволни, че бяха в студио с кухненски бокс, та сутрините им било удобно. Хотелът им бил на три спирки с трамвая от центъра, та се разбили от обикаляне. Беше интересно и като казваха как се закръгляли цените, тъй като там няма pleasantry стотинки.
Чери ме подсети за една мама от квартала. Виждах я често с дъщеричката й. Сега чака второ дете. Покрай други майки се заприказвахме. Оказа се, че живеят в Лондон, обаче тук раждала. Не беше заради здравни системи или други подобни. Много интересни й бяха доводите. Но в подтекст хванах, че обмислят евентуално прибиране (някога) след време. Харесвам хора, които са смели да преследват мечтите си по-надалеч, но не затръшват вратата, през която първо са минали. good
Панде, космати спортисти има само от жълтата раса. Човек, дето се поти по 100 пъти на ден, не търпи подобни неща по себе си pardon Ти мустаци чакаш! girl_haha
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #353 -: юли 20, 2018, 09:26:36 »

Цитат
И аз се чудех вчера, че нашите като бяха в Прага никакъв Чарлз не споменаха lol lol

немкиня ни разхожда и така каза че се казва, аз от дей да знам че Чарлз е Карлов  lol


Хахах мустаклии не съм видяла, аз все пак цял ден прекарах в офиси и там само симпатяги имаше smile Иначе по центъра имаше тъй наречените "цунамита". Дръпнати на всяка крачка в големи групи, хотела ни също беше залят от цунами, ние бяхме единствените европейци. Ние също бяхме в центъра, на крачки от големия площад с общината, то се води Прага 1 "Старе Место". Интересно е как цяла Прага е разделена по номерца. Иначе за цените не ми се стори кой знае колко скъпо, ама и не съм харчила почти нищо, само една вечеря платих, всичко друго беше на аванта. Взех и на Звяр едно влакче с къртицата, той упорито твърди че е пингвин хахха. Иначе си личи че и там има голям проблем с таксиметровите шофьори, след големи скандали най-накрая ни намериха такси което да платим с карта. Всичко точно, плащаме с карта на колегата и след 7 мин звъни банка ДСК на пожар че за 7 мин са изтеглени 1000 лв от Сащ, Тайланд и къде ли не...Прилоша ни... Плащанията минават в таксито през някакво мобилно устройство и явно е несигурно, дано успеят да му ги възстановят.

Моята сага с ухото обаче продължава, ей сега ми се накара лекарата и ме прати вкъщи, та днес съм "домашен офис" и продължавам антибиотика, Зверо също бе почерпен с антибиотик че нещо капките не действат срещу завъдилата се бактерия... Гледам прогнозата за следващата седмица в Гърция и ми се реве, дъжд всеки ден... Яко мрън съм днес...



Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #354 -: юли 20, 2018, 10:25:01 »

Добро утро, дами smile

Булче, много неприятно с това ухо, и при нас се влачихме дълго, мен още ме понаболява леко. Много са неприятни ушните инфекции.

Чакайте да ви кажа една смешна случка. Нашето перално нали е общо, т.е. всичките перални на  живущите в коооперацията са в едно помещение. И сега ми се обажда свекърва ми по телефона скандализирана, че ни откраднали прането lol пуснала чаршафите, отишла да си го вземе, пералнята отворена, пране йок lol много се беше ядосала и готова да прави разследване. Според мен някой се е объркал, ама пък ако толкова са им изтрябвали нашите 5 годишни чаршафи от икеа, явно са в нужда хората, та със здраве да си ги ползват lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юли 20, 2018, 12:26:20 »

Като казахте чаршафи, от къде купувате хубаво детско спално бельо.Ще взимаме ново легло на Моника стандартно и трябва да и взема спално бельо.Имаме един комплект на Уинкс, сега искам да купя още 2 комплекта и ми се ще да е нещо по-неутрално, а не с принцеси.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: юли 20, 2018, 12:48:44 »

Маги, ти не искаш принцеси, ама знаеш ли тя какво иска lol
Любимите ми наши чаршафи са от Айко, но не знам какви точно са. Всички останали са ни от Сънитекс и Вратица, майка ми беше натрупала от подаръци за Коледа. То сега само едното работи и от там са чаршафите за бебешкото легло.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юли 20, 2018, 13:08:46 »

Пак аз, ама много ми стана смешно


* FB_IMG_1532084824641.jpg (44.01 KB, 720x820 - видяно 99 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юли 20, 2018, 13:41:19 »

Много яко, хахахаха
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #359 -: юли 20, 2018, 14:16:15 »

Тази снимка обобщава последната седмица  lol

за чаршафи аз само на икеа купувам, меки са, не се мачкат и са качествени
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines