Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:55:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 114713 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юли 17, 2018, 10:16:34 »

Аз пък някъде четох проучване, че до не знам си колко години източна Европа ще остане единственото място с не драстични промени в етническите групи.

За нас лично това и в голяма степен наклони везните за връщане в България.
Просто нашата социална система не работи и не им представлява интерес.

Имам позната, която учи за лаборант и стажува някъде (ще ви излъжа къде) и скоро си говорихме, тя вика: Ооо зимата един го изследвахме за морбили и докато излезе пробата, която беше положителна, беше духнал за Германия. Та вече е проблем на Меркел, не наш...
Смях се аз на черния и хумор, но е факт, че не се застояват много.

В допълнение казвала съм не веднъж, аз съм расист. И не бях, докато не дойдох да живея в нерасистката държава.  girl_impossible girl_impossible

Теб кат те омъжим и закриваме форума, само от сега да си знаеш че всички сме канени на сватбата!

Хайде отлитам язе!

Лек ти път, разсмя ме  Bravo funnytooth

На Мимето роклята от кръщенето ми хареса, струваше си търсенето.

И аз имам нужда от палци, че тия дни ми е крайния срок за подаване на документи за майчниството, а от работа се опъва HRката да ми издаде нужното, ще го правя по сложния начин, само дано и “сложните“ ги изпрати тая седмица, че иначе не знам какво следва, ако изпусна срока....

Моята приятелка се нанесе унас, още на първата сутрин чудесно и щастливо си пихме кафето на двора и обяви, че нещо и е лошо... До вечерта два пъти вдига по 41 градуса и първата и вечер в нас завърши в Спешното. Изкара ми акъла, два дена не можа да я смъкне, в спешното нищо не направиха и така... след 4 часа чакане ни я върнаха упоена с парацетамол и ибупруфен.  nea nea
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #301 -: юли 17, 2018, 11:20:28 »

Руми, преди дни се бях сетила нещо за теб, мислих си, че сме те изгубили безвъзвратно.

Чери, ама вие сериозно ли ще се връщате blush И при коя баба (в кое населено място) ще живеете, защото се сещам за една, която имаше огромнооооо желание lol

Булче, бързо оздравяване, с теб ще почиваме по едно и също време на море, ако се и засечем по плажовете, ще падна lol

Али, и аз съм го наблюдавала това. Обаче ако някой ден ти се отвори възможност да посетиш Острова, ще разбереш за какво говори Черешката. Те са толкова толерантни, че можеш да видиш хора от цял свят, които продължават да живеят с привичките на мястото, от което идват. Това ми беше много странно на мен, защото малко или много е в противовес на поговорката: "Като си в Рим, прави като римляните."

Това с проучванията за промени малко ме стряска shok Няма лошо в разнообразието и смесването на етноси, повече ме притеснява, че глобализацията обезличава ликът на нациите. А може би е за добре, като се замисля за притчите за Вавилон. Може би колкото повече се унифицираме, ще има по-малко конфликти  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юли 17, 2018, 11:37:15 »

Чери, ама вие сериозно ли ще се връщате blush И при коя баба (в кое населено място) ще живеете, защото се сещам за една, която имаше огромнооооо желание lol


При нас полюсите са два - едната баба е ясна, и колкото и категорично и грубо да я режа, продължава да си мечтае да живеем заедно. Нашите пък съвсем ме отрязаха от идеята да живеем близо до тях, камо ли заедно. Та нейде из София ще се подвизаваме, аз лично се надявам на софийските села -ако успеем да намерим сносна къща, на приемливо разстояние.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #303 -: юли 17, 2018, 11:53:55 »

На Острова не съм живяла, ама достатъчно независими едно от друго наблюдения съм чула в подкрепа на казаното. Аз няма как да имам мнение за там, просто имам "систематизирана" информация.  Затова и разбирам Чери и крайната й гледна точка.
Както казах майка очакваше много расистки отговори на въпроса си, обаче получи не АНТИ някого, а ЗА другиго.
Хахаха, Чери, то вие вкъщи и сами може да си надрусате приятелката с парацетамол и ибупрофен girl_haha Дано се оправи бързо момичето!
Мимето ще я чакам да покаже снимки.
При нас е напът да се извие буря. Разхвърчаха се прахоляци на всички страни. Добре, че си спестих разходката, а избрах просто да вися в парка до нас. Силно се надявам следобед да не вали - никой няма възможност днес да вземе кокона от градина, а и ако се затворим вкъщи, ще crazy
Днес ще го раздавам лежерно след като приспя господина - имам да си дочитам четивото от морето. Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юли 17, 2018, 12:06:32 »

merry me,  аз чета, признавам напоследък даже не редовно, тъй че скоро вероятно съвсем ще отпадна, но то гледам ве повече отпадат, темите за сватба са изцяло пусти, та на доизживяване е форумът. Ще ми е много мъчно.
Къщата на село, която взехме съвсем не е като селска къща, по-скоро като вила. Изцяло ремонтирана и обзаведена я взехме, има в двора и хамбар, преустроен на къща за гости със самостоятелна баня и кухня.Всички удобства си има , даже чинии и чаши, хавлии, декорации, от едни англичани я купихме, много хубава,вероятно и аз така бих си я направила. и сега гости всеки уикенд , лежа на хамака/шезлонга  и гледам зелено и се успокоявам smile
Аз преди не бях расист, сега съм може би леко расист, или пък от възрастта съм осъзнала огромните различия в култура, поведение и развитие и съм станала по-малко толерантна към "Лошото"- най общо казано. То повечето хора и тук ми се струват нечистоплътни, тъпи или луди.
Иначе Лондон си е точно Вавилон или не знам защо малко като Зов за завръщане е в моите представи- представители на всякакви раси и народности, всякакви чудати хора можеш да видиш. Има и друго, преди години едва ли не считах, че западноевропейците са нещо повече от нас. Сега вече не мисля така, даже англичаните примерно са ми много неприятни и тяхното самочувствие дразни.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #305 -: юли 17, 2018, 12:16:35 »

На мен ми е интересно какво си мислят самите франсета по въпроса. Какви са нагласите в тяхната страна, има ли дебати, няма ли? Жалко, че Ина я няма да каже какво се дебатира и тиражира там на място. Френски не знам, а да превеждам през гугъл от френски на английски се притеснявам, че ще се загуби тънкия смисъл, който се влага в думите и начинът, по който се подреждат pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юли 17, 2018, 13:41:21 »

Мери , мога да ти кажа какво мислят белгийците - много се радвам, че имат такива добри футболисти. Радват се еднакво и за Куртоа, и за Де Бройне, и за Азар, и за Лукаку и Шадли Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #307 -: юли 17, 2018, 13:59:39 »

Панде, не визирах футболистите като личности. Нормално да се радваш, че имаш добри спортисти. Нали твоят флаг се вдига, когато победят. Ракурсът ми е, че Европа се променя, нациите се променят и това си личи най-много във футбола, защото е масов спорт, има голям интерес и много пари там girl_wink В момента сигурно и французите са много щастливи с техния отбор. Ама като си затворят вечер вратичките на собствените домове и се огледат как се променя собствената им държава, какво ли си мислят? pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юли 17, 2018, 14:06:42 »

С африканците са свикнали и не им правят впечатление. Дразнят ги българските и румънските цигани. Това са ми го казвали бабата и дядото на служебните деца. Според тях там има повече, отколкото тук. Ама това е, защото там си обикалят града и ги виждат. Тук между Симеоново и Алеко няма чак толкова lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юли 17, 2018, 14:31:33 »

От Гърция насам пътувахме едва ли не в кордон от гастърбайтери. Татко коментираше, че масово изселване на турци в Германия е било през 70-те години. Това, което виждахме бяха лъскавите мерцедеси или бмв-та, обаче жените на 30+ градуса бяха с черни панталони и дълъг ръкав, плюс кърпата от-до. Едната беше по-модерна - с дънки pardon Вероятно това са хора родени там, но не искащи по никакъв начин да се интегрират към тамошните порядки. Нищо общо няма с нашите турци!
Руми, аз не съм ги броила, но наскоро ми излезнаха 6 години приятелство със Свекс, в ФБ. Значи минимум от толкова съм тук. Идвай да пишеш, какво като сме малко smile.
Али, същото засякохме на връщане от Сърбия. Мъжете по джапанки с мустак, жените опаковани като салами. Нищо общо с европеидните миловидни физиономии по сериалите им. pardon Леля ми ми обясни че има на два пъти така опашки, защото децата в Австрия според региона свършват училище на две различни дати и съответно всичко живо се прибира по родните места. Аз съм страшен расист, така че няма да коментирам повече от това.  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: юли 18, 2018, 08:02:19 »

Добрютро, как сте дами?Днес аз заведох детето на градина и закъснях.Сега ми е едно мързеливо, а имам толкова много работа...

Тук духа едно силно, а аз съм решила довечера да водя Моника на концерт и после на огнено шоу.Дано ми се случи програмата.

Хубав и усмихнат ден.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юли 18, 2018, 09:05:19 »

Добро утро и  от мен!Маги,и при мен е много ветровито.Дават го следобяд валежно,а ние имаме празник на града и намерение за концерт.тази година ще пее Миро и съм доволна,харесвам го.
Прочетох цялата юлска тема ,доста сте задълбали.
Бубе,честита ти специализация.На снимките от сватбата сте страхотни.
На всички ни предстоят избори къде по-лесни,къде по-трудни.Не мисля ,че това разнищване на точката и запетайката ще ни помогне.Аз последна се присъединих към вас чисто случайно.Не винаги успявам да пиша,но чета.Фокуса на форума отдавна е изместен.За тази година няма нито една сватбена тема .Струва ми се въпрос на време да замре тотално.
Всяка от нас е една Вселена и това е интересното.Добрия тон обаче трябва да е водещото.Никой не знае изцяло кой кога през какво преминава,как преминава какво следва от това или онова.Това си го знаем само ние вътре.
Възхищавам се на жени с кариери,успяващи да намерят баланса като Булче,като Фани,като Маги.Ако някой се усеща пропуснат нищо лично.
Я кажете има ли някой към северната морска шир.Ние тази година ще почиваме там.Руми,аз също съм много против това суеверие,че 40 години не се празнуват бля бля.У дом това беше голяма тема,но моите Р.Д от 15 години у нас са еднакви идват мама и тати ,понякога съм имала и други гости,но рядко.Виж на работа е купон никога не знам колко хора ще има.По това време на годината имаме много работа и в офиса е върволик,но в един момент отивам с почерпките и се започва.В аптеката също не знам колко клиенти ще дойдат и съм винаги подготвена.Таз година се стигна до това да черпя съседката и тя ми казва,че нищо не ми носи щото 40 не се празнува angry,свека и тя нищо не ми подари( не съм и очаквала) angry angry angry
Днес е роден един велик българин Апостола.Този Човек даде най-свидното си Живота и Свободата си за да живеем ние днес.В нашето време такива хора са рядка порода и на тях се гледа като на нещо странно.Ще си позволя да споделя с вас едно клипче с есенцията на неговия живот.Тези думи за мен са като заклинание.https://www.vbox7.com/play:d4a6feb405
Хайде да свършвам ,че стана чаршаф,ХуБаВ дЕн!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #312 -: юли 18, 2018, 09:17:40 »

Добро утро!

 Ние се завърнахме от почивката и започнахме да свикваме пак с ритъма. Иначе то голяма почивка падна- децата се редуваха да боледуват през цялото време и през голяма част от почивката времето беше лошо, за капак полетът ни излетя със закъснение и изпуснахме връзката с транспорта за вкъщи и висяхме 3 часа на летището и се прибрахме в полунощ, на другия ден на работа.
Но за да не съм изцяло негативна, поне ходихме няколко пъти плаж, малкото проходи и му направихме прощъпулник и успяхме да излезем с мъжо двамата няколко пъти. Така равносметката не е изцяло отрицателна smile
Ама е много тегаво, децата свикнаха с нас постоянно, големият не иска да ходи на градина, малкоят почва ясла и той реве...абе въобще.

Гледам тука е имало размисли и страсти. Ама честно казано и на мен ми се струва, че преди имаше повече престрелки, сега от време на време има искри, но в сравнение на преди е нищо работа Wink

За кариерата - преследвам по неволя lol мога да мина на по-малко работно време, но драстично ще ни спадне дохода и оттам нито ясла,  нито кредит ще можем да покрием.


Хубав ден!

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #313 -: юли 18, 2018, 10:06:53 »

Здравейте!
Днес целта ми е да ходя до Хеликон. Дано успея да преодолея всички разкопки (исторически и съвременни), за да стигна до там с количката. Последния път едва избродих! За племеника решихме да потърся някаква детска енциклопедия. Тъкмо ще разгледам и нови книги. Там ми е много приятно да прекарвам време heart, но едва ли господинът в количката ще бъде толкова толерантен.
За кариерата последните дни се убедих, че съм готова да я жертвам в името на няколко спокойни години. След майчинството ще търся нещо, което може да не носи много йерархично издигане, но поне да нямам досег с много неграмотници и некадърници. Конкретният повод е, че в началото на юни ми свърши първата година и счетоводителката беше така добра тя да поеме нещата и да ми оправя документите за втората година good. Не съм очаквала на 1 юли да са ми подадени документите при краен срок 10-ти. А да мине време, а още малко - мина и 10-ти! Бяхме на морето и тактично я подбутнах с въпрос дали има проблем по документите. Тя отговори на шльокавица (!), че нямало и защо съм питала. Тогава запазих добрия тон и писах, че все още не са ми подадени нещата в НОИ (умишлено така неопределено, все едно не зависи от нея, а от някой друг crazy). Разгеле до ден-два ще ми преведат pleasantry крупната сума, но поне ще поеме две важни пера. И най-важното - скоро няма да имам взимане-даване с тая голяма бяла птица.
Вчера си говорихме с една майка от нашата група в градината. Оказа се, че и в нашето стадо има черни овце. Едната госпожа на смесените групи нещо взела много да си позволява да крещи на децата. Въпросната майка я чула и съобщила на директорката. Вече въпросната госпожа не е при нашите деца danceg Миналата година не е била на смесените групи, та нямах впечатления за нея. Вече ще си имам едно на ум. Защо тия хора се хващат да работят неща, които очевидно не са за тях?! huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #314 -: юли 18, 2018, 10:10:40 »

Това с проучванията за промени малко ме стряска shok Няма лошо в разнообразието и смесването на етноси, повече ме притеснява, че глобализацията обезличава ликът на нациите. А може би е за добре, като се замисля за притчите за Вавилон. Може би колкото повече се унифицираме, ще има по-малко конфликти  pardon
Да, помежду си може и да се разбираме, ама общо като нищо да измъдрим върховна грешка и да тръгнем да строим кула, толкова висока, че да стигнем Господ. И съответно всичко да бъде попиляно още в зародиш, както е и според притчата. Wink
Бе и аз се дразня на циганите, щото ми са под носа и котката само като ги усети да минават по улицата почва да ръмжи и пощурява от страх, готова да издере всеки застанал около нея, в този случай мен pardon, ама се видя, че няма как да бъдат приобщени още по Тошово време. Нека се образоват задължително, но в тяхна общност, нека получават помощи, макар и взети от моя джоб, защото все пак има адежда на някои от тях да им светне лампата...
Като четох назад, та се сетих за една наша продавачка с история, достойна за сюжет на комедиен филм. Част от нея съм разказвала, ама за новите ще разясня накратко: Значи, имахме една продавачка рускиня, дето започваше да пие по обяд и посрещаше с песен втората половина от работния си ден. По селата продажбите са предимно преди обяд, та си я траехме, едно, че друга нямаше, второ, че алкохолът я стимулираше да смята по- бързо и да е по- учтива и любезна blum Обаче взела, че се скарала нещо по имотни въпроси с кмета на селото и той почна да ни засипва с писма за неопровержимите и слабости и трябваше да я помолим да напусне. То хубаво, ама къде да намериш кадър? Затворихме магазина, щяха нас да пребият, че ги лишаваме от хляб, напече се яко работата pardon Къде ли не разлепихме обяви, чак ловци на глави пуснахме из региона- няма и няма.
По едно време пристига едно дребничко мургавичко и наперено да кандидатства за мястото. Ей, голяма радост първите три секунди, докато не си каза името- .... Спиртова Oh my .... Малиии, от алкохол, та на спирт blush Заля ме гореща вълна, пък нали не е редно да я питам дали е омъжена, щото ако това е бащиното и име, едва ли идва от лавандулов спирт и ще е добре да не е поне фамилно обременена, тръгнах да и търся между документите диплома за завършено образование. Няма nea Сега учела задочно и на есен щяла да покрие 10-ти клас в техникум в Клисура, почти на половин ден път от работата и. Тя ако тръгне да се явява на очни и да учи за изпити, отишъл коня у ряката да има време за работа cray. Нищо подобно, свекърва и щяла да се явява на изпити вместо нея Oh my .... Е, висна ми ченето, ама поне стана ясно, че името и е придобито в последствие. Питам я дали свекърва и има време да учи, а тя ми отговаря, че има, защото и е прехвърлила майчинството и сега така или иначе е свободна, докато и гледа детето. Отново ме обзе радост, защото ето, женена, с малко дете, има кой да го гледа, нареждат се нещата. Дадох и задача да сметне една надценка, справи се в своя полза, ама пак де, знаеше за какво става въпрос поне.
Назначихме я и има- няма месец, нашата идва с болничен за опасност от аборт.  shok От толкова много изненади така и не се сетих да я разгледам и подпитам и моята глава  застана на дръвника. С голям зор избутахме бременност и майчинство и се пенсионирах. Обаче... през тези три години, дето не съм на работа, жената износила и родила още едно дете, пак по болнични и когато вече всички решили, че ще се върне на работа, тя взела, че спечелила 1 милион от лотарията Oh my ... и съответно си вдигнала мъж, три деца и всички чукала да си харчи парите funnytooth funnytooth funnytooth
На това какво му се вика и какви поуки да си вземе човек от HR отдел?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines