Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:59:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 113690 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юли 16, 2018, 11:06:17 »

След 30-50 години и без мигранти националния ни отбор ще е от мургави братя, ако имаме такъв  biggrin Това е грозната истина.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #286 -: юли 16, 2018, 11:17:46 »

Ох, Маги, а това може би ми е най-болно blush Защото като дават кадри с гета в Италия, Франция и др. на братя роми и ги представят като българи ми става тъжно. Защото може би е време да приема за себе си, че те са българи, че са точно толкова българи, колкото и аз. Че еднакво може да се представяме така пред света. И като ме слагат в един кюп с тях, да не се обиждам, защото и аз допускам това тяхно положение, да живеят (в по-голяма си част) като паразити в обществото ни. Защото детските ми години в Пловдив съм изкарала в квартал на границата с тях, та съм се нагледала. Веднъж отивах на училище, бях малка, тинейджър, едни роми се качиха в автобуса обиколиха един дядо започнаха да се бутат в него и му взеха портфейла. Всички мълчаха, целият автобус, вътре имаше и мъже. Аз се развиках, жена, дете... Ей, какво правите, оставете човека. Никой не се намеси. Минаха секунди, ромите видяха, че никой не ме подкрепи, единият се обърна към мен и ми каза: "Ти, да мълчиш!"  shok shok shok Ей, това сме ние, мълчим angry angry angry
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юли 16, 2018, 11:46:29 »

Ох, Маги, а това може би ми е най-болно blush Защото като дават кадри с гета в Италия, Франция и др. на братя роми и ги представят като българи ми става тъжно. Защото може би е време да приема за себе си, че те са българи, че са точно толкова българи, колкото и аз. Че еднакво може да се представяме така пред света.

Да, защото "навън" са Българи, а в България са - горките те. Защото масовката "навън" са "братя" и това ни е облика. И да, нормално е да ги приемаме за Българи, защото живеем на едно място. Но правата, които им се дават са много по- разнични от тези на Бълагрите.

Онзи ден, в един по- краен квартал тук, срещнахме отново живущи там Българи. Говореха на "български". слагам го в кавички, защото говореха "една гаща плява", но говореха на български. Не на техният си език, защото (само предполагам разбира се) може да ги разберат, а на бълагрски. Е...ко да се прави...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юли 16, 2018, 12:31:30 »

Добър ден!
Булче, палци със зеяр за морето да сте пушка!
Вчера се оказа, че вече не съм най-голямата расистка в компанията, ама пак ме дразнят тия нещастници черни, че биха, брз да надиграят хърватити. Знаете ли, че в отбора им има 2-3 истински французи/такива, на които и 2мата родители да да французи- родени там/, рдиният е Варан pardon. На Панда любимеца- Гризман е с портогалска жилка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юли 16, 2018, 13:56:26 »

Булче, стискам палци. Много кофти, дано се стегнете навреме. Ние с мм заминахме малко болни и се върнахме с болен Бамбук, та за догодина само се заричаме морето да е без резервация от февруари и без Бамбук.

Честно, не мога да разбера какъв е проблемът на всички с футболистите, които са деца на мигранти. И издребняване чак, че и Жиру и Гризман не били французи, защото дядо му бил португалец, баба му била италианка. Всички са французи. А Ракитич е роден в Швейцария. И той е дете на мигранти. Не е само хърватин, и швейцарец е. А пък майкaта на Давид Силва е с японски произход. Всеки има право да избор. Братята Джака и Боатенг играха един срещу друг. Нито им знаем живота, нито сме на тяхно място.
Има и български спортисти състезаващи се за други държави, както и чужденци играещи за България. Професионалния спорт си е като всяка професия.
Треньорите пък са от най-различни държави. И тук бяхме взели Матеус по едно време lol
А и бразилци в нашия национален отбор има от време на време.


Колонизацията е отвратителна история. Ние тук сме страдали от турците, но там е било и по-страшно. И още се страда заради това.

Историята с козите за мен е  преекспонира, както повечето неща поднасяни от медиите. Тръмп не го следя. Какъвто и да е, нищо не зависи само от него, така или иначе.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юли 16, 2018, 20:43:00 »

Helloooooookkk
Ако някой е плакал, тук съм. Чета по диагонал, че съм в командировка и се предполага, че отговарям за 13 младежа и 2 девойки в Лондън /както казва Кулеков/... Скъсваме се от ходене с колежката. Припомням си доброто старо време когато с кумата бяхме Сингъл ин дъ сити.... Видяхме се, събрахме се и с нея. Ще разказвам след 21-ви.
Кисссссс
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юли 16, 2018, 22:18:34 »

Леле,какви дискусии за майчинството и работата, аз бях решила да пиша, добре че не го направих,че щях малко крайно да се изкажа.
Междудругото съм във форума от повече от 10 години и искам да ви кажа,че сега нещата са в пъти по-добре от преди .по-рано имаше доста крайни индивиди,открити обиди,заплахи,напрежение. Сега всичко е лежерно и приятелско, четах специално да разбера кой с кого се заяжда.
Нормално е по такива важни въпроси като майчинството и връщането на работа да има крайни мнения и лично да се приемат нещата,всеки малко или много се чувства "длъжен" да оправдае или защити своя избор и позиция.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юли 17, 2018, 07:54:45 »

Руми, радвам се че пак пишеш , как е в работата? heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юли 17, 2018, 07:57:45 »

Добрютро!

Добре, че се появи Руми, да каже това дето аз мисля!Че намен не ми се пише за 100 хиляден път едно и също.Руми, къде ще правите годишнината, ще има ли нещо специално?

Ние тази година септември правим 10 години семейство.Минават годините и аз още се връзвам на глупостите на моя мъж.Сега съм ядосана и нервна и не му говоря smile

Айде хубав ви летен ден, наслаждавайте се!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юли 17, 2018, 08:42:15 »

Добро утро и от мен!

Нашият празник мина и си изкарахме много хубаво.  heart
Е имаше и отрицателни емоции, но няма как без тях. Не, че нещо, но в центъра на тях все свекървата беше и съм си казала, че повече никога няма да разчитам на нея за каквото и да е било. ММ е съгласен. Освен това, всичко останало беше супер. Майка ми се беше справила прекрасно.  heart  Нямам търпение да си получим снимките и видеото.
Сега, когато и това мина, ми е скучно, защото двете събития изцяло ми бяха заели мислите.
Вече може да мислим за море.  heart

Световното не сме гледали много по разбираеми причини. Една приятелка се шегуваше, че Алекс явно футболист шампион ще става, защото на финала на Европейското се роди, сега на финала на Световното го кръщавахме.  heart girl_haha
За мен беше сигурно кой ще победи.

За животните не съм много запозната, но сърцето ми се къса да гледам как хората плачат, че им убиват животинките.
 За Тръмп пък изобщо не се интересувам, но ми е неприятен.

Болните да се оправят.   give_rose

Хубав ден!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юли 17, 2018, 08:49:34 »

Айде да се разпиша и от компютъра, че като си гледам написаното всеки път от телефона, се ужасявам и ще си помислите, че съм неграмотна smile .
Работя аз, какво да правя, оказва се че лятото работата при нас е в пъти повече, а и като си вземе човек отпуска и после има много за наваксване.
Маги, дори не съм мислила за годишнината, тоест преди време обмисляхме вариант да направим църковна сватба, който все още не изключвам, но искам да го подготвя, както трябва, в най-лошия случай да отслабна и да си купя скъпа рокля. То аз тази година правя 40, та честно казано това ми е по-приоритетно. Колебая се , дали напук на вярването , че 40 не се празнува, да направя голям празник или , противно, на това , което обичам, да отидем някъде на екскурзия в чужбина примерно с любимия. При всички случаи, ще има празнуване на годишнината от сватбата, вероятно в същия ресторант.

 Ние си взехме една къща на село, че и двамата с мъжа ми нямаме село и сега всеки уикенд сме селяни smile , има голяма хубава поляна къщата, та може и една селска църковна сватба да направим.  Макар че аз не съм много по селско-полските работи, влече ме по-луксозното  girl_wink  Надявах, се поне един уикенд да идем до българското море, но за сега не ни се получава. Някак си имам чувството, че лятото все едно отмина.
 Маги, замислих се снощи, че само ние двете сме от толкова дълго тук.  Никой не остана , Свекърва и Ина, но те по-късно дойдоха. ААА забравих Фанимира. Вие как ще празнувате?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юли 17, 2018, 08:57:24 »

О браво на вас за къщата!Браво!И аз обичам по-луксозните неща.И аз като теб нямам село и някак тоя селски ентусиазъм не го разбирам никак, но се кефя на мисълта за къща с двор smile

Ние не знам как ще празнуваме.Тази година при нас се случват все нови и не предвидени неща.Счупи се колата, вече окончателно и се наложи да вземем нова, без да сме планирали.Сега ремонт на хол предстои, а и на море искаме да отидем.Въобще е веселба!Надявам се септември да глътнем въздух и да отидем някъде за няколко дни да си починем от всички глупости smile Може да посетим пак Русе, обичам го този град, а може ако сме там да отскочим и до Букурещ.Наистина не съм мислила.

Да само ние с теб и Фани сме от старите.Даже Фанимира е от преди нас.Ина и Мари май са с нас, ама и те се покриха smile
« Последна редакция: юли 17, 2018, 12:34:18 от магито » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #297 -: юли 17, 2018, 09:13:19 »

И аз съм стара, моля ви се - 9 години съм тук, чакаща пръстен ххааххахх
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #298 -: юли 17, 2018, 09:22:10 »

И аз съм стара, моля ви се - 9 години съм тук, чакаща пръстен ххааххахх

Теб кат те омъжим и закриваме форума, само от сега да си знаеш че всички сме канени на сватбата!

Хайде отлитам язе!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #299 -: юли 17, 2018, 09:41:54 »

Теб кат те омъжим и закриваме форума
Сакън! Не давам да се закрива! girl_haha Казва го човекът антифоруми girl_haha
Руми, то къща на село не значи копане до припадък lol Важното е да си намерите сами пристан на спокойствието независимо къде е локацията.

Иначе все по-масово хората около нас страдат за загубата на Хърватска. Майка даже вчера пита аджеба защо толкова хора сме ги подкрепяли, дали не е проява против чернокожите. Масово отговорите бяха - Че как, нали са ни комшии lol
А за промените из Европа съм на мнението на Мери ми. Не се знае дали е за хубаво или лошо, но сме част от тези промени. Те не са и от вчера или онзи ден.
От Гърция насам пътувахме едва ли не в кордон от гастърбайтери. Татко коментираше, че масово изселване на турци в Германия е било през 70-те години. Това, което виждахме бяха лъскавите мерцедеси или бмв-та, обаче жените на 30+ градуса бяха с черни панталони и дълъг ръкав, плюс кърпата от-до. Едната беше по-модерна - с дънки pardon Вероятно това са хора родени там, но не искащи по никакъв начин да се интегрират към тамошните порядки. Нищо общо няма с нашите турци!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines