Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:33:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 113710 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #195 -: юли 12, 2018, 09:24:48 »

Прехвърлянето на майчинството на бабата, според мен, зависи и от дохода на бабата, не само този на майката. Ако се върнеш на работа след първата година и взимаш 1300 лв., вместо 360, а бабата не е пенсионерка и заплатата й е 500лв., лесно ще натъманиш и нейния постоянен доход с едни 200- лв. отгоре.
Това е добро решение в случая. И много хора го правят. Не знаех само, че Главната баба е майката на майката. Винаги съм смятала, че е на таткото. 



Точно така се получи със свека. Тя е на държавна работа и взима около 500 лв, за 360 и беше идеално и даже не искаше да чува да и доплащаме. Шефа ѝ бързо се съгласи да я пусне макар че всички колежки я плашеха че няма да иска, но си натъмни роднина на нейно място и се получи екста. После пък си я чакаха като топъл хляб да се върне.

Иначе мен ми става тъпо като някой каже амии а не искам да си изпускам най-хубавите години с детето и когато най-много има нужда. Съгласна съм, но това е и годините когато си обслужващ персонал, важни са и годините като стане 1ви клас, важни са и тийн годините, ама не ги изтъкваме...Избрах да се върна по мои си съображения, ама и имах силна подкрепа от мм и семейството му. Без тях нямаше да ми е толкова спокойно, на градина не е същото каквото и да си говорим.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #196 -: юли 12, 2018, 10:01:18 »

Тези години се изтъкват, защото закона ни е такъв. Майчинството само тук е 2 години.
Детето и на 1год, и на 3, и на 13, все е някъде без те б. След 8 часовия работен ден майката пак си гледа детето за останалите 8, преди да заспят.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #197 -: юли 12, 2018, 10:24:46 »

Неделина, нещо криви са ти сметките. Като се прибера от работа в 6-7 имам точно 2 часа с детето преди да си легне. smile Не знам как си сметна 8? И на мен ми беше ужасно криво като се върнах на работа. Най-кофти момента ми - тя сама с непозната жена, не може да говори да ми каже какво правят, как се държи с нея. Аз бях плътно излизах в 8 прибирах се в 6. Няма работа от вкъщи, няма такива филми, всеки ден бачкане. Още се кърмехме, будеше вечер по 4-5 пъти ... издържала съм на това и после няма да ме назначат, щото съм майка? Ами да назначат някой мързеланко тогава, дето игра игрички по цял ден и вечер и се чуди къде да си го премести.  crazy
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #198 -: юли 12, 2018, 10:28:43 »

Не ме разбирайте погрешно. Аз също се върнах веднага след първата година. на 1 г. и 2. месеца го пуснах на ясла. Но просто за себе си признавам, че за дете под 1г. не го приемам. Но пък за мен и 2 години са ми прекалено много. На първата бях изтрещтяла (хем имах спокойно бебе) и така ми се работеше вече. Но както казвате всеки според ситуацията си. Е тази колежка, за която писах по-рано сега й започва 5 или 6-тата година майчинство (като не съм сигурна че вече се е родило третото бебе)... и честно казано нито, аз нито шефа ми си представяме как въобще би се върнала да работи. За 6 години толкова много неща са се сменили, особено пък в нашата сфера, при все че мен дето 1 година ме нямаше и ми смениха проекта, който до преди това 5-6 години не беше пипан и сега 3 години по-късно пак всичко ми е ново, защото непрекъснато излизат нови технологии...
« Последна редакция: юли 12, 2018, 10:42:37 от tweety_pks » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #199 -: юли 12, 2018, 11:30:53 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine

Вчера бях малко в движение и нямах възможност да ви наглеждам smile По темета с деца и майчинство не съм компетентна по обясними причини. На този си акъл си мисля, че или ще работя от вкъщи, или ще се върна възможно най-бързо, но да видим.

... дори хората, с професии където нагледно уж няма накъде ... пак има ... ами какво за новите неща във всяка една професия? Нови игли, нови болтчета, нови тухли? Нови услуги, нови материали ... винаги има нещо ново, въпросът е да ти се занимава и да се интересуваш. Ако не ти се занимава и не се интересуваш, не ти и пука за тавани. Да си 20 години на една работа, не значи 20 години да правиш едно и също нещо по един и същ начин, не е задължително поне. Според мен важното е да си обичаш работата и винаги да се опитваш да я вършиш по най-добрия начин. Разбира се, важно е да можеш да предадеш нещо и на другите и да ги обучиш - дали пирони да забиват, дали друго.

Виви, това да си вършиш работата съвестно и да придобиваш опитност е само част от кариерното развитие. Т.е. едното се покрива от другото, но обратното - не.

Забравих да ви разкажа миналата седмица един младеж ме подпря, бях с колата на основателката на фирмата ни, трябваше да я препаркирам. Много мразя така, поверят ти нещо и без вина то пострада sad Пък аз много си пазя колите и на моите всички щети са били от други хора. И знам колко се дразня, представям си какво й е на нея, макар че нищо не ми каза.

И още нещо ще ви споделя, много съм горда със сестра ми, ще става донор на яйцеклетка на нейната позната. Дано й мине успешно процедурата на момичето. Не знам дали знаете (Рататуйчето преди време беше писала), но има недостиг. А знаете ли, че и ромки даряват? Не знам можеш ли да си избираш като има тайна кой е донорът или каквото подаде лентата...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #200 -: юли 12, 2018, 11:37:22 »

По информация на моя позната са й казали какъв цвят на косата и очите има донорката, не знам етнически произход казват ли, но би трябвало да казват. По-добре така според мен поне.

Браво на сестра ти - супер похвална постъпка!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #201 -: юли 12, 2018, 12:05:20 »

Виви, то има ромки с руса коса и сини очи Girl_hide И това не е критерии lol lol

Преди време май бяхте обсъждали слънцезащитни продукти, обаче да попитам и аз  blush Някой ползвал ли е Nuxe? Че аз все Бидоерма за загар си ползвам и съм доволна, ама сега мисля да експериментирам.

ЕДИТ: В неделя правих hotcakes по рецепта на Bill Granger, когато бяхме в Лондон братовчедка ми ни води в ресторанта му в Нотинг Хил, направо си изядох пръстите. Правих ги вкъщи станаха един път. След тях обикновените палачинки ще са на високосна вкъщи. Ще споделя рецептата в темата с рецепти. girl_wink
« Последна редакция: юли 12, 2018, 12:15:02 от marry_me » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юли 12, 2018, 12:48:41 »

Здравейте!
Мери ми, не ти казват нищо за донорката/поне така казват, в действителност не знам/. Само гледат да ги избират да си приличат що годе. На някоя бялаж руса, синеока, да не е донорката смугла с черна коса и очи например.

За майчинството като гледам съм на точно обратното мнение на всички. Ама сигурно зависи и от детето, аз моето на 1год не мога да си представя да беше на ясла. Всички години са важни, аз съм 30 и се радвам, че мога да орекарам време с родителите си. Смешно може да е, ама понякога искам мама да ме гушне просто. Само, че детето в 1клас и тинейджъра иматби всоя си среда и приятели, на бебето и малкото дете първо майката, а после семейството са целият свят.

Много се радвам за Хърватите, остава само 1 мач да станат шампиони, дано успеят. Аз вече съм събрала агитка за мача, нямам търоение направо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 12, 2018, 13:05:29 »

Мери ми, това е незаконно.По закон донорката и рециепиентката не трябва да се  познават освен ако не са сестри.Всичко друго е незаконно.Казвам го да си знаете!

Колкото до майчинството, всеки си преценява.Аз започнах да работя на 6-тия месец на детето.Имахме проект.Но на мен работата ми е такава, че нямаше мърдане.Но и аз си признавам,ч е не съм от жените дето могат да седят много в къщи.

А децата стават независими с годините.Ето сега Моника абсолютно няма нужда от мен 24/7, да има нужда в определени моменти, но не нон стоп.Колкото на малкото дете до 3г ти си му целия свят.Ти и само ти.Ако ще да е на ясла, градина, бавачка, ти си всичко за него.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #204 -: юли 12, 2018, 13:30:10 »

Мери ми, това е незаконно.По закон донорката и рециепиентката не трябва да се  познават освен ако не са сестри.Всичко друго е незаконно.Казвам го да си знаете!

Маги, то и сурогатството не е уредено, обаче много хора го правят. Знаят се всички моменти и от двете страни, ще правим документи за наша лична употреба при претенции.  girl_wink Иначе за пред клиники и нотариус са братовчедки, което се води родствено даряване. Вратички, Маги, бол sad Момичето има една неуспешна процедура от донор по стандартния ред и е чакала много. От сестра ми разбрах, че всъщност не е толкова лесно, има си списък с желаещи, чакащи... И момичето (е на 40 всъщност) няма много време, за да чака процедурите.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #205 -: юли 12, 2018, 13:57:00 »

Хехе, духнах малко на място без дъжд pardon Wink
Чета, но нямам много време за внимателно вникване. Пък и да кажа как темата за работа, професия, развитие ми е болна, вие го знаете. Гледам да не задълбавам мисли в тази посока и все се надявам да има светлина в края на тунела. Измислила съм рентиер да го раздавам, че да имам време за развитие на хобита, както Пандето каза, защото е готино. Само не е ясно кой ще се нагърби с първоначалната инвестиция Wink
Отивам да ви дочитам, че последната страница има интересни теми.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юли 12, 2018, 14:06:32 »

Мери, аз го казвам едно защото не е законово и второ, форумите не са място да се пишат такива неща.Много е благородно и знам колко трудно се намират донорски яйцеклетки.Успех на приятелката ви.

Али, почивай си!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: юли 13, 2018, 07:40:11 »

Добрютрно дами, аз днес стартирам деня взривоопасно  blum Снощи се скарахме с моя мъж и аз още съм сърдита!Директорката на градината се опитва да ни прави номера и аз съм много раздразнена от начина и на държание спрямо нас.Иска да премести децата в нова градина, отново.Те още не могат да се адаптират тук, ще ги мести пак.Много съм ядосана и денс ще звъня до общината!

Петък е, дано е ползотворен и не чак толкова фатален!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юли 13, 2018, 08:20:38 »

Добро утро!

Маги, тези нещо се побъркаха! Колко градини мислят да сменят за едно лято!?!?

Днес е петък 13, дано да е късметлийски!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: юли 13, 2018, 08:48:44 »

Айде да се включа и аз , по време на селския си период pardon pleasantry, имам доста задачки по къщата на село, та нямам и време да се включвам.
Мери ми, браво на сестра ти, аз съм бъзла. Прочетох 2 от книгите ти, една само не ме кефи, остава ми още една да пробвам и ти ги връщам. Свекс също прояви желание да ги чете, та ти ще кажеш как ще стане. heart
За майчинството, права е Виви че нямаш осем часа с детето след работа. Инак- всеки както си прецени. Аз не мисля че мога да издържа специално моето дете още година и да съм у нас денонощно с него. Просто е ужасно тегав и тръшкащ се, от новородено. Имам нужда от подкрепа, градина след две годишна възраст или баба на която да давам пари, а аз да изкарвам такива. pardon
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines