Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 17:06:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 114655 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #135 -: юли 09, 2018, 17:02:14 »

Да, замина за Холандия. Договорът му е като при всички започващи, за 7 месеца, после ще го оценяват и подновяват. Ще видим как ще се развият нещата, дано има късмет и устиска периода на началните икономии и лишения. Пак е по американската диря и в сектора, където си му беше мерак да се върне.
Миме, благодаря smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: юли 10, 2018, 07:23:06 »

Ех, не е лесно в този живот така е.И не знаеш кое от къде ще те връхлети.

Свекърва, а с Мария 2 какво стана?И тя ли е с него?

Бре, Миме, браво на тези, само по интернет ти направили рокля.Браво!

Аз вчера ходих на танци след почти 2 месечно прекъсване.Дойде ми много добре.Видях се с другите колеги по танци, танцувах, приказвах, имам чувството, че всичко излезе от мен!И не визирам само пот.Получих си и поръчката от Манго.Всичко ми става и съм доволна.Поръчвах тоя път и от дрехите XL, само че С за мен и са ми супер.Леко свободни, но ми стават!Доволна съм!

Хубав ден от мен и повече усмивки днес!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #137 -: юли 10, 2018, 09:00:20 »

Привет привет!

Днес се събуждам, гледам синьо небе и си викам ей това беше, блесна слънце, чук  Sunshine и след 20 мин пак облаци, пак начумерено... блаа!! Издавихме се вече, улицата ни прелива всеки ден и водата слиза към паркинга, не може вече нищо да поеме тази вода.

Миме честита рокля, ще те видим във фейса като се нагласиш за кръщенето!

Свекърва браво на НИ2, с малко търпение и труд и получи добра оферта. Не знам какво ще прави с М2, но смятам че времето прекарано тук никак не беше в негов ущърб, срещна нови хора, придоби нови знания, намери любов  heart, дано има същия късмет и в ниската земя!

Кивче защо смяташ че тук има лимит? Тук в момента (София) е най-благоприятна атмосферата за развитие. Мечтата ми е да се развие повече remote офиса и да се изнеса в някой малък град като Видин примерно и да си работя от вкъщи и да ми е по-спокойно.

Скай успех на новата земя!

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #138 -: юли 10, 2018, 09:47:31 »

Свекс, в много добра фирма ще работи, браво на него, дано да му хареса работата и колегите и да му поотмине малко американския мерак, та поне единия да ти е наблизо.

булче, с изключение на няколко фирми, няма как да няма таван, такъв е пазара, такива са позициите. Аз и мъжа ми каквото работим, го няма в Бг просто, какво да правиш.  pardon Иначе работенето от вкъщи за мен е най-доброто нещо на света - не трошиш часове в път, не се съобразяваш с колегите наоколо ... мен много ме кефи, но не мога да го правя през цялата седмица, защото и вкъщи изтрещява човек.

Тук снощи какво се изсипа не е истина ... иначе не е лошо времето, такова топло, но не горещо на мен ми харесва - аз съм си на родна земя междудругото.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #139 -: юли 10, 2018, 10:37:05 »

Привет  Sunshine Да се включа, докато не ме е отнесъл работния режим  smile

Ратче, Честит да е баща ти, много години още да ти е упора и малкият шеф да му носи много поводи за гордост girl_wink

Маги, аз съм малко на мнението на свекърва Girl_hide И на мен толкова пъти ми се е искало да се откъсна, да си изпразня главата и тялото от мисли и емоции предимно работни, но уви все пожелателно ми се случва sad Стискам палци да успееш да намериш някакъв начин да прекъснеш негативната спирала, защото напоследък май доста задълба в нея girl_impossible

Наде, още много по 11 да изкарате и все за ръце да се държите heart

Киви, на път съм да се съглася с теб, че има лимит на развитието, но го достигаш, само ако ти си решил, че си го достигнал girl_wink Аз лично познавам (вярно са единици) хора, които работят за чужди компании и си живеят в България. Пътуват за срещи, когато се налага, но през повечето време са си вкъщи и си разполагат с личното време. Аз самата също се замислям много над този въпрос, имам познати, които могат да ми ударят рамо за работа в чужбина в международни компании с офиси в Англия, Германия, Индия и Щатите. Което би довело до повече пътувания, обаче наистина ли това искам? Или просто ми се ще къща с животинки, зарзавати и цветя в някое селце в полите на планина blush Чудя се дали въобще човек, в частност аз, може да бъде уверен в себе си, че е получил животът, които иска. Или съмнението си е просто форма на вътрешен контрапункт, когато няма с кой да спориш освен със себе си  blush

ЕДИТ: Миме, браво за роклята. Видя ли, че няма да ходиш "гола" Wink И аз ще чакам да се покажеш с грим и прическа smile
« Последна редакция: юли 10, 2018, 10:51:33 от marry_me » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юли 10, 2018, 10:48:31 »

Булче, сакън тая дупка Видин lol хубаво ще си работите от малък град, ама като няма къде да идеш на лекар и няма денонощна аптека, не става. Единствено ако е малък град, в близост до малко по-голям (Казанлък-Стара Загора, Асеновград-Пловдив)

А какво значи таван на развитие? Майка ми от 20 години работи едно и също. Сигурно и част от вашите родители. То и това не е зле.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #141 -: юли 10, 2018, 10:56:03 »

Вивче, не знам какво точно влагаш в дефиницията на таван? За да мога да разбера какво за вас е таван. Защото не са единици фирмите с развитие в София. Всичките ми приятели са с кариери,някои в български други в чуждестрани компании, всичките се издигнаха и са вече на позиции Старши мениджъри/Директори. На тези години естествено не можем да очакваме да са на C-level позиции, защото нямат нужния опит, но вярвам че и това ще стане в следващото десетилетие.

С хоум офиса голям минус е контакта с хората. Колегата англичанин с който работя, най-трудно му е да утвърди себе си във вече изградена среда, няма на ръка разстояние хората, не може да ги срещне по коридорите и на бързо да ги хване за нещо, всеки път трябва след предварителни уговорки да се чуе с някой.

Панде,що? Във Видин няма ли денонощна? 
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #142 -: юли 10, 2018, 11:06:01 »

Не ми се обяснява и не ми се спори, на нищо ще ме направите, че ви казвам, че има и повече свят и възможности отколкото има в София. smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #143 -: юли 10, 2018, 11:12:56 »

Виви, разбира се, "че има и повече свят и възможности отколкото има в София."

По-скоро нещата тръгват от там за тези, които искат да останат в България и да се развиват тук, било то в София или друго населено място. Аз затова дадох пример с мои познати, които живеят в България, а трудовите им договори не са в страната, дори здравните осигуровки за БГ си ги плащат те. Че има свят голям и опции безброй не мисля, че някой може да отрече. Въпросът е, като решиш да се установиш на едно място, в случая България, какво ти предлага то като опции  girl_wink

ЕДИТ: А може мястото да е Англия, САЩ, Холандия и т.н. (дори в различните градове там) какво има като опции, които да покриват потенциала и уменията ти. Защото може да си учен или инженер по машиностроене, ама като няма научен център или завод в близост какво правиш? Какви опции имаш на това място?
« Последна редакция: юли 10, 2018, 11:28:07 от marry_me » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #144 -: юли 10, 2018, 11:22:23 »

Не ми се обяснява и не ми се спори, на нищо ще ме направите, че ви казвам, че има и повече свят и възможности отколкото има в София. smile

Оо нямах предвид да спорим, а просто какво за теб е тавана за да разберем дали имаме същите виждания за таван.

Мери ми това е абсолютно вярно. Пример при нас вътрешно имаме позиции вече които са глобални, т.е хората са наети от корпорацията в САЩ и нямат нищо общо с дейността ни тук, работят за тях. Ние ги знаем кои са, но не работим с тях защото нямаме нищо общо с тях, един вид ползват ни само помещенията.

ЕДИТ: да допълня само че никой от C-левълите не работи във физически офис, всички са от вкъщи, т.е смело мога да твърдя че вече къде се намираш не е от значение ако искаш да се издигнеш кариерно, за сега не много развито тук, но и това ще стане smile хайде спирам че кой ме назначи мен баш да защитавам България и София  lol
« Последна редакция: юли 10, 2018, 11:54:52 от bulche91 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юли 10, 2018, 11:29:53 »

Булче, няма да се учудя. Във Враца май ту има, ти няма. Мимето ще каже. В Тополовград със сигурност няма.
Но и във Враца си спомням как веднъж ме заболя глава и нямаше Нурофен у нас и исках да си купя. Беше 19ч и не намерих от къде, та пих парацетамол.

И не казвам, че няма живот или плюсове в малкия град. Просто, за мен лично, е трудно да се откажеш от удобствата на големия град. Но разни хора, за всеки не различно. Пък и дупе знае 2 и 200 smile

А и пак да кажа -  дразня се на хора, които много мрънкат срещу София, ама си седят тук. Знам, че не всички тук са фенове на София, нямам това предвид. Имам познати, които по никакъв начин не признават плюсовете и само дебнат да изтъкват минуси. Това ми е досадно.

А за кариера - и в София познавам хора, които от 10години работят едно и също на едно и също място, и то става дума за програмисти. И те си имат кариера и са си доволни и щастливи.

Аз нали съм достигнала върха на моята кариера - детето е в университет Wink
Сега съм отворна за нови предизвикателства smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #146 -: юли 10, 2018, 12:23:24 »

Хаха, Виви, ей така ми говори НИ2 като му кажа за възможности в Европа, сравнени с тези в Америка smile И хич не е въпрос на заемана позиция и отчасти на заплата, а начинът, по който се постигат не е неговият.
От моя гледна точка не му беше лошо в София, особено като се изнесе в Центъра. Не се спря, къде ли не пътува по командировки и на ваканции, какво ли не яде /няма ресторант или кръчма дето не е бил/, с какви ли не хора се запозна, че и в Аматьорската лига стана най- резултатен играч за втора година. good heart
Така се стекоха обстоятелствата, че не тича след мечти, а след възможности и затова замина. Не мисля, че ще спре да прави планове за Америка, но не зависи от него.  pardon. Ще видим, казва, че е доволен, работата му е на сърце и с добро планиране и късмет би могъл да стигне до там, където е искал винаги - спортните стоки.
С Мария ще са на телефонна любов и вероятност да се забравят blush. След такива кардинални промени /тази е трета/, обикновено броя дните до цикъл на гаджетата и ако няма изненади, след 3-4 месеца става ясно какво ще се случи.  blush Това са и моментите, в които се радвам, че нямам дъщеря. nea crazy
Хехе, не мисля, че има случай някой да е казал думите на Гьоте /чрез д-р Фауст/ "О, миг, поспри, ти тъй си хубав!", та съм съгласна с Милена за спора със самия себе си good Wink Но пък иначе нямаше да има стимул за развитие, всеки щеше да си е доволен.
Пандич, казвала съм за моя колежка, която се изцепи на изпращането си в пенсия:"Особено съм горда, че смених 10 началници и 8 директори, но аз останах и изкарах целия си трудов стаж тук!" Тогава и  завиждах с цялата си душа, че не е започвала никога отначало и не и се е налагало да търси работа. Ето, аз вече също съм пенсионерка като нея, обаче ходя по събирания с бивши колеги на още на 5 места и тя ми завижда yahoo Wink. Всичко е относително и зависи от избраната координатна система, да се изразим научно Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #147 -: юли 10, 2018, 12:41:17 »

Свекс поне по низоземска ще намери жени които му пасват по габарити  lol

малее ужас и аз на едно събиране само ще ходя... окапах 10г в една фирма...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: юли 10, 2018, 13:00:47 »

Интересни теми сте захванали, ама май ще замълча, че аз работа нямам, пък за кариера а не говорим  Xixixi  .
Панди, то в Смолян, който е областен град няма дебонощна аптека, пък във Видин ако има ще съм приятно изненадана.
Свекърва, примерите ти някак ми иставиха горчив вкус, ама живот! За да разведря малко ще дам и аз един, на нашите едни приятели имат 2 деца в чужбина. Синът работи в Нестле, след като завърши в Германия, опита да работи тук, обаче не му допадна. От Неатле имаха позиции само из Южна Америка, Африка. Години работи в Перу, Венецуела и не знам си още къде. Сега се е преместил в Швейцария май и те са много щастливи, че и двете им деца са на един континент с тях.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: юли 10, 2018, 13:06:09 »

Важна е гледната точка и да намериш мир със себе си.Това е, а и работата не е всичко.Да много е, но не е всичко.

Булче, ще те изненадам в изключително малко градове има денонощна аптека.В Плевен няма например, но болници има БОЛ!
Видин също е областен център, за да сме точни.Просто е на майната си и пътя до там е ужасен!

Аз днес пак имам 100 задачи, но ми е кеф да ви чета.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines