Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:13:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 114213 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 04, 2018, 11:53:31 »

Добър ден!
Панде, то ако има час за след 2 седмици пак добре. При моята маникюристка има за 1м напред най-рано. Сега даже часовете ми за маникюр и педикюр са в 2 дни, щото няма час до август  pardon.
Наде, хареса ми вица, баш така си е!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #61 -: юли 04, 2018, 12:12:51 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine

Ина, приемаме дуй дуй и от теб, поради липса на оригинала lol Ама не хубаво така beating Булче, да знаеш... beating

Всеки си е с особеностите и красотите и отваря дупка след себе си  heart

Свекърва, зарежи Скандинавския синдром  girl_wink Много добре си се справила с твоите деца и имаш правилното отношение към тях да им дадеш свободата да избират своя път, било то и далеч от теб. Цената за това ти си е знаеш и плащаш girl_wink girl_wink girl_wink

Честно казано ще считам себе си за успял човек по отношение на деца, ако успея да ги отгледам, изуча и оставя да имат свои път различен от моя  Girl_hide С малко думи да са самостоятелни същества или поне така мисля сега lol Приемам опровержения и ще видиш след като ми дойде на главата, дотогава съм утопичен идеалист lol lol lol

Еми, моме, къде се загуби look look

Кивито, да замисля 33 (да се чете змей 3), че да се завръща  blush blush blush

Ина се появява, остава и Мари да се отчете и положението ще е "lovely... Ще ме прощавате за Инглиша ама тази тяхна дума и употребата й описва точния смисъл, който влагам. Може би на български ще да е "чудничко"  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #62 -: юли 04, 2018, 12:48:07 »

Миленка, ти мислиш ли, че някой ме пита Wink heart Пък и да ме пита, няма как да бъде спрян...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 04, 2018, 12:50:14 »

Не искам сама да се боядисвам. Не ми се иска да се откажа от това спокойствие и удоволствие. То това е проблемът - за да си направя план да ида на фризьор трябва да направя на някой друг план да гледа Бамбук. Замислям се да отида тук във Враца.
Миме, дай предложения?

Свекърва, така е. За тези неща не питаш, само ги съобщаваш Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #64 -: юли 04, 2018, 13:14:12 »

Миленка, ти мислиш ли, че някой ме пита Wink heart Пък и да ме пита, няма как да бъде спрян...

А защо трябва да те пита? Нали именно вътрешните ни подбуди, желания, избори в живота и т.н. са продиктувани от това кои и какви сме, а това пък е обусловено от възпитание, личен пример, битие и т.н. Което къде директно, къде индиректно зависи от възпитанието (личния пример), които децата получават girl_wink

А как ти приемаш техните избори на база създадения и от вас техен вътрешен свят е цената, която плащаш girl_wink girl_wink girl_wink
« Последна редакция: юли 04, 2018, 13:29:56 от marry_me » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #65 -: юли 04, 2018, 14:26:00 »

Не ми се иска да се откажа от това спокойствие и удоволствие. То това е проблемът - за да си направя план да ида на фризьор трябва да направя на някой друг план да гледа Бамбук.

Същата работа съм с ноктите. Просто искам малко глезотия. blush При мен трябва и двете деца да ги осигуря някъде. Само майка им може явно да ги гледа вкупом. crazy
Свекърва, аз в първия момент разбрах, че заминава едва ли не в командировка. Дано намери баланса в себе си! Ти сама казваше как се чувства нито тук, нито там.
О, то това да е самостоятелен човек и да не върви по нашия път е малко нож с две остриета. Особено в детска възраст няма как да не залитнеш в тази посока. Имаше интересно интервю с една психоложка наскоро как родителите не общуват пълноценно с децата си. Нямат времето и търпението да ги учат, а децата сами да правят. Много по-лесно е да го натовариш на колата, а не да го учиш да пресича към градината, да го обуеш, а не да го чакаш да се мотае коя е лява и коя дясна обувка... Децата не знаят какво работят родителите им в същина. Знаят, че родителите се връщат уморени и се говори за пари и кое кога се плаща. Никой обаче не обяснява защо. Та е много по-лесно с готов модел - матрица от родителя. Другата крайност пък са недоволни от своя житейски път родители, които правят всички усилия да тластнат детето в коренно различна посока. То може да пее, ама я да си гледа математиката, че да стане компютърен специалист (примерно).


Прибрах се размазана от жега. Харесах си вариант В на джапанките и се оказа, че са умалени номера и няма за мен. Най-интересното е, че няма повече да зареждат за това лято. Oh my ... Това го чух и за детските сандали. Oh my ... То тепърва има топли дни, всяка година суркаме сандали и септември включително, но не - сандали и джапанки след юни не се търсели. crazy Много ме е яд!
За сметка на това изхарчих сума си пари и да питаш какво има насреща. Изобщо не съм икономична последно време. ММ е напът да ме задмине, че и той нещо е развързал кесията и само ходи, купува, плаща... Поне не ми държи сметка girl_haha
В следствие на обиколката си изгубих и златното листче със списъка какво трябва да купувам и правя идните дни. Организираната ми душа е в тих ужас и впрягам сили да ги измисля отново нещата. lol
Цялата съм перфорирана от комари. beating Фенистилът ми е винаги под ръка,но имам чувството, че не ми действа вече. Дори нощем се събуждам как с петата се чеша по другия крак. beating Ползвам смръдливи репеленти и имам чувството, че тия комари нарочно идват, за да се дрогират от аромата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: юли 04, 2018, 17:20:14 »

Хич не ми говори за комари... След дъждовете са се развъдили едни, направо да ги готвиш с ориз :angr
Стокхолмския синдром го имах предвид затова, че ми строполи багажа и замина по морета да среща слънцето, облечен в бяло sad, върна ми се с мома, без да е предупредил и естествено после ме затисна в ъгъла да дипля гащи и чорапи и да пита къде е това или онова в последната минута. Пък уж не съм будала, а яко ме работи Wink. Всеки път казвам, че е за последно и после пак изпитвам симптомите на синдрома да помагам на врага Wink. Това според него било височайшо благоволение да ми има доверие, че ще се справя с отговорната задача по селекцията funnytooth
Иначе за заминаването беше ясно, че ще се случи рано или късно. От Европейските страни единствено за Швеция и Холандия каза, че си е "вкъщи", не зная по какви признаци.  blush
Малко бъркаме наистина самостоятелност и своенравност, но там нещата са доста тънки и философски и не мога да съм категорична в преценката си. Понякога и черти на готованец показва, но пък защо не, щом номерът му минава Wink. Изобщо, оправно е детето, спортистче- и в кенеф да го заключиш, гладно няма да остане.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: юли 05, 2018, 07:18:07 »

Айде днес изпращам и другия през Атина за няколко дни и лети за Токио, в командировка.
Подхвърлих му леко въпроса за "наказанието за отпуска България" и той деликатно се съгласи с истинността. Не, че съм очаквала друго Wink pardon. Та в тази връзка ми съобщи, че Коледа няма да си идват, планирали пак по Азия да са. Хехе, аз минах в контранастъпление и викам, вие като не идвате, ние ще дойдем, тъкмо да си използваме с баща ти визите yahoo. Смотолеви нещо, ама вчера, след софийско обсъждане на ситуацията, каза, че щели да карат ски по това време в Канада. Аз пък съм хукнала да ходя при тях, ама явно съм ги изплашила funnytooth  и може да има промени в плановете. Ще споделя с приятелката ми, да видим при нея как би подействало blum
Хубав ден на всички, аз ще следя кацания и излитания и после минавам в познат режим. Чакам леля ми да донесе новини за правнука, че нещо не наддавал както трябва.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 05, 2018, 07:33:57 »

Добро утро.Мен вчера ме нямаше и само четях от телефона.Пътувах и нямах настроение да пиша.

Свекърва, радвам се че гледаш филисофски на нещата!Браво на теб.Аз не съм разбрала но къде заминава НИ2 и за винаги ли ще е или ще е период?

Аз днеска пак съм по пътищата, ще пиша по-късно, че вчера беше динамичен ден при нас.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 05, 2018, 07:46:57 »

Добро утро!

Алекс не спа добре и съм на тръни за сополи. Събуди се в 6.30ч и чак преди малко заспа. Явно не му е добре. Стискам си палци все пак да се размине.

Онзи ден обикалях да си търся рокля и никъде няма това, което търся.  cray Ама никъде... Даже и нещо подобно. Заболя ме устата да повтарям едно и също на продавачите и всичките ме гледат като полезно изкопаемо.  nea  В сайтовете е същата работа. Явно ще си ходя гола. В един сайт намерих рокля, която ми хареса, но май е нещо като Али експрес и не се знае кога ще пристигне. На друго място, като четох коментарите, ги обявиха за некоректни. Изобщо не знам какво ще правя. Май и план Б ми е труден. Не съм очаквала подобно нещо.
От друга страна ММ вчера влезе в два магазина и в двата си хареса риза. Е, честно ли е? Ама айде поне него няма да ги мисля.

Панде, аз не се боядисвам, но мога да ти препоръчам фризьорката, която ми прави прическата за сватбата. Много е добра. Взима скъпичко обаче. И използва хубави продукти. Намира се под Базара, като тръгнеш към Тракийската принцеса, от ляво, точно във входа на Славянски кът 3. Следя я във фейса и гледам колко добре й се получават нещата. Евелина Ненчева се казва.  smile

Али, и аз винаги съм се чудила на това, как не зареждат летни стоки в началото или е разгара на сезона.  nea
И аз го четох това интервю на Ани Владимирова. За съжаление е много права.  nea Родителите не го осъзнават или не искат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 05, 2018, 08:15:40 »

Здравейте!

Миме, стискам палци нищо да му няма на Алекс! Мерси за препоръката, ще се огледам, че не съм сигурна, че разбрах къде точно lol lol

Ние ще излизам с моя братовчедка, та ще имам компания smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 05, 2018, 12:08:52 »

Здравейте!
Това със зареждането и намен мен ми е шантаво, август вече е предимно есенно  crazy. Пък нуе септември хидим на море  pardon . Вчера запазихме почивка от 16.09  yahoo . Днес чета, че аквапарка работи до 15.09 в зависимост от времето. Ще се гръмна! Уж заради по-хубавия аквапарк го предпочетих и сега ако не работи  beating
Али, аз също го четох това интервю. После една бивша съфорумка го беше споделила и обсъждаше. Оказа се, че доста некоректно е проведен експеримента и в голяма част не е достоверено.
Свекърва, много си ги изпланила НИ1 и снахата. Голям си дзвер  Xixixi leon
Моята свека пак ядоса мм вчера, решил е да я номинира за Оскар. Утре можело и да се домъкне.
Миме, дано да е дожре Алекс!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #72 -: юли 05, 2018, 13:08:01 »

Здравейте!
Днес бях като на СПА lol Липсваше само специфичната музичка и щях да заспя над масата. Ходих на ново място за маникюр. Жената е украинка с много сладък български Wink Фризьорките се изнесоха нанякъде (защо нямали часове хайваните), та останахме двете на тишина и спокойствие. Кожи, можи, всичко ми оправи! Много си игра и съм доволна и от декорацията. Работи й се good Само един недостатък има - ако се наложи да ходя с количката, няма как. Работи на долен етаж, та по стълбите трудно ще мъкна човека pardon Ще пробвам на още едно място и ще преценям тогава.

Оказа се, че доста некоректно е проведен експеримента и в голяма част не е достоверено.
Със сигурност ще има доста грешки. good Не е и мащабно проучване, за да се правят тежки изводи. Но има много истина в изводите й като професионалист, включително и за озлоблението на възрастните, които не разбират новите неща, новите професии и това ги прави най-уязвими. Интересни ми бяха нейните думи, а не самото проучване като такова.
Хаха, Рат, а питаш ли ме мен, когато търся тънки клинове за кокона в края на есента. Само в Лидл нещо ако пуснат. pardon Миналата година сума си продавачки ме гледаха като изкопаемо, а правех основно зареждане за зимата. Ами не ща тънката им вата. Спира се ужасно, а и в градината да не е като в хладилна камера...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #73 -: юли 05, 2018, 14:07:51 »

Благодаря, Рат, че ме осветли за какво говорите.
Много истина има в думите й. Много малък брой деца са участвали в изследването, но същината е напипана. Синдром на така наречените таблетни деца. И аз го срещам в по-големия процент от семействата, търсещи моята помощ. Децата трудно се адаптират и социализират в непозната обстановка, трудно делят своето, трудно работят в екип. Свикват да бъдат "победители" в игрите на телефона. Там, където винаги печелят и са център на внимание. Не е нужно да бъдат толерантни, а точно обратното - да взимат своето. Родителите (извинявам се тук, защото аз не съм) не учат децата си как да си облекат блузата сами и да се обуят сами, учат ги преди първи клас да смятат, примерно, не четат приказки и не общуват с тях, не обясняват случващото се наоколо, не ходят на логопед или психолог при проблем, очакват да отмине сам, да го израстне......спирам.....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #74 -: юли 05, 2018, 14:28:04 »

Аз пък не Wink
Преди време си купих поредица книжки за игри без играчки. С герои в духа на разкази са обяснени правила на различни игри. За моя изнанада видях игри, в които няма победител. Идеята е просто забавление без надделяване. Това като дете естествено не ми е правело впечатление по време на игра, но сега ми направи. good
Другото по темата - да, родителите често чакат нещата сами да отминат/ да се оправят. Вчера си говорехме с педиатърката и тя коментира как ужасно ходят днешните деца. При положение, че ортопедите сега си придават важност и редовно напомнят да се ходи на определен период от време при тях, родителите неглижират. Масово се открива плоско стъпало на предучилищна възраст, а не на година-две например. pardon Родителите чакат детето само да си оправи походката. Наше съседче стъпва навътре, ама много навътре. Бабата (медицинска сестра) седи на пейката и му се кара как да стъпвал. Е, то не става само с каране! Отскоро правят гимнастики и прочие. Ще се оправи, не е болка за умиране, но неглижирането може да доведе до проблеми с гърба. Същото е с говорните дефекти. Един такъв проблем може да затрудни писането, ама нали нашето дете не е като другите, т.е. да не е дефектно, че да го водим по лекари/специалисти...
Е, има и другата крайност родители. Вчера се виждам с една приятелка. Тя беше в обедна почивка, аз тъкмо се товарех в колата, за да водя малкия на консултация. Заприказвахме се, казвам, че ще ходим на консултация, а тя се опулва: shok Защо, бееее? Какво му е на мъничкият? lol Ами нищо, ще го мерим и теглим. Ама нея си я знам, че за всичко се пие хапчета, дори когато си добре. Ходи с чанта от една педя, вътре е като патрондаж - пълно с лекарства. Винаги готов! hunter
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines