Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:23:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 185044 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #540 -: януари 23, 2017, 16:18:13 »

Хехе, ние пък го бяхме намразили тоз ми ти празник, защото тогава бяхме най- под пара. Когато се запознахме, около празника ни се събираха по 20 дни без почивка, по 12-16 часа работа и гледахме само да мине. Едната година ходихме с кумовете на турски ресторант. Не знам защо баш на този ден го решихме lol Тази година сме на културно мероприятие, ако всичко е наред.
Е, Булче, не се настройвай така. Говори му отсега колко е хубаво, колко деца ще има, играчки, песнички, танци... Пък как Баба Марта там ще дойде да върже мартеници... Подготвяй ги психически. Разходи го до там. Опитай се и за това кратко време да му настроиш режима сън, хранене, игра в сходни часове като в яслата. По-добре да реве, от мен да го знаеш. good Моето диване всичко в себе си задържаше и беше ад! Там слушаше, а после мен ме правеше хампи. По-добре там да реве (те реват, докато ги оставяш реално, после млъкват много бързо), а не ти да го изживяваш лично и във всяко отношение. Малката беше анти всичко. Иска нещо и първосигнално се тръшва, че не го иска, после рев, че го иска crazy Вие ще уцелите и сезон. Ще започнат скоро да ги извеждат. При нас всичко се случи в най-депресарското време на годината - декември, януари. Докато се завъртиш, вече е тъмно и никъде не може да мръднеш за разнообразие на детето, а моето беше научено да е скитня като майка си tease
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #541 -: януари 23, 2017, 18:23:59 »

Булче, само не се настройвай, виж колко бързо махнахте бибата. И според мен е удачно сега, гриповете бяха по-ранни тази зима, а и няма да тръгне с още 10, които не знаят къде се намират.  Змей като тръгна на ясла не рева грам, ама тази есен на градината една седмица ореваваше света от солидарност.

Днес най-сетне беше топло и приятно за разходка... Крачкомерът ми иначе съобщаваше стойности близки до "Срасна се със стола" smile

Свети Валентин е масово комерсиален празник, сега ще напълнят всичко с балони!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #542 -: януари 23, 2017, 19:10:44 »

Тук вчера беше за разходка, макар и с по- ниски температури. Днес е мрачно и сиво, снегът стана мръсен и дрипав sad
Булче, като си настроена за частната, остави го там. Имаш февруари и март - два месеца, кой ти ги дава. Ако и частната градина ти е по- удобна за водене и прибиране, плюсовете растат. Има разлика между едното и другото, избирай това, което и за вас и за детето е по- добре, независимо от цената. Като стане на три, за градина, вече е съвсем друго.
Колкото до боледуването, никой не може да каже кога и дали ще се случи. Много зависи с какви деца ще е обкръжен. Големият ходеше последните две години на английска полудневна и няма ден пропуснат, ама като стана първи клас и седна до едно докторско дете /баща и майка стоматолози, подвижни развъдници на бацили/, целия първи срок двамата се менкаха кой каква болест да прихване, че и на бебето вкъщи да ги донесе.
Тони, добре дошла! heart Да попитам как беше с обслужването по заведенията за хранене, че нали Рони не беше във възторг. Аз си мечтаех тази година седмицата почивка, която можем да си позволим, да е в Португалия. Все повече обаче си мисля за Италия, Неапол и Капри crazy
« Последна редакция: януари 23, 2017, 19:52:39 от svekarva » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: януари 23, 2017, 22:11:41 »

Alichka и аз го отлагах кандидатсването ама дойде му времето вече. Ох надявам се да се окаже корав, не е много боледувал до сега, ама всичко си е до дете. Всеки само ме плаши колко ще е зле, в което не се и съмнявам, че не е свикнал с деца, ония ден го събрах с неговите връстници и орева света в момента в който някой пипнеше нещо негово... ще се мре...
Bulche, всичко е до дете. Аз взех отпуска два месеца уж да съм вкъщи ако трудно свикне и боледува. Той не само, че свикна бързо ами и за двата месеца имаше лека хрема и остана вкъщи, защото отказа капките за нос и трябваше да прилагам сила. Т.е ако не отказваше физ.р/р щеше да му мине за един уикенд. И сега в групата му има деца които постоянно отсъстват и такива които са всеки ден там без пропуск.
Но пък не мисля че сега е подходящо за тръгване на ясла. Има прекалено много вируси, а от стреса им пада имунитета. Ако има как да го задържиш за месец-два. Вкл и в частната. То и там боледуват.

 Offtopic Моят до към 2г нямаше много избор и всичко споделяше, но в комплекса е така. На площадката всичко е общо. Което извън комплекса ми създаваше ядове защото не може да взема чужди вещи, примерно в пвсъчника в ЮП. Откакто е на ясла, хич не обича да споделя. Не, сега се сещам, че и лятото с племенника хич не беше ок, че му взема играчките. Но не ми е проблем. Изисквам единствено ако ще взема нещо чуждо да знае, че той също ще трябва да даде нещо негово.
И последно - яслите и градините не социализират. Децата или са контактни и отворени към други деца или са аутсайдери, в което аз лично не виждам нищо лошо, ако самите деца се чувстват ок.
« Последна редакция: януари 23, 2017, 22:18:57 от Mrs.™ » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #544 -: януари 24, 2017, 08:30:51 »

Добро утро! smile

Не съм чела много подробно, но разбрах за проблемът с първото ходене на ясла....
Съгласна съм, че сега определено не му е времето за старт good
За деленето на играчките..., моето дете делеше и нямаше проблеми, когато беше на 3-4, сега на 6г е по-зъл от всякога и вкъщи и в детската градина....


И последно - яслите и градините не социализират. Децата или са контактни и отворени към други деца или са аутсайдери, в което аз лично не виждам нищо лошо, ако самите деца се чувстват ок.


С това мнение, като генерално заключение не съм никак съгласна. Много зависи от системата в детското заведение.
При нас има spielgruppe, на които целта им е именно социализирането на децата преди детска градина. И точно това правят, учат ги как да общуват. Няма аутсайдери, защото не им се дава възможност да бъдат такива. Групите са от 8 деца и всички участват във всичко. Вярно е, че децата са различни личности, но с работа върху тях се полагат основи, които са им много полезни в бъдеще good

Ако са оставени, всеки да прави каквото си иска и никой да не се интересува от детето, да, сигурно си остават такива, каквито са.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: януари 24, 2017, 08:34:36 »

Добро утро!Как я карате днес?Изпихте ли кафето вече?

Яслите са моята любима тема.Пуснах Моника на навършени 2 години.Що народ се изреди да ми обяснява, как трябва да я пусна по-рано, как щяла да се социализира.Дрън-дрън!Както Мис е казала, там детето не се социализира!За каква социализация говорим на 2 години?Та то още няма реална нужда от постоянен контакт с връстници.То не може да комуникира, да играе с някой.Виж след 2,6 години нещата се промениха драстично поне при девойката.Има си приятелки  shok играят си, търсят се в яслата, има любима леля вече.Но тя е и момиче.Там нещата са още по-различни.И има друго в нашата ясла няма група с над 17 деца.Далечко ми е, ходим доста вечер с Моника, но яслата е хубава и децата са малко.Миналата седмица нали беше болна.Вчера като е отишла беше побесняла от кеф, тичала, скачала, играла, пяла!Вече мога да кажа че съм и скучна.  cray

Прави така както го чувстваш, недей да се настройваш от сега.Няма как да не ти е притеснено, да не ти е свито сърцето.Та това си е твоето момченце.Има и друго, разберете се кой ще го води и кой ще го взема.Най-умното нещо при нас беше да я води баща и и да я вземам аз.С него тя не реве така като с мен.Влиза и казва чао. И ние я пуснахме по това време.Никога не е подходящо, само това ще ти кажа!Ако не е вирус с кашлица ще е чревен, ако не е чревен ще е вирусна гнойна ангина.Винаги има някакъв циркулиращ вирус, винаги!За справка, лятото 3 гнойни ангини за 2 месеца направи Моника  angry

ХУбав и успешен ден девойки!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: януари 24, 2017, 08:47:48 »

За социализиране на детето можем да говорим около 3-тата година, по мои наблюдения  good
Хубаво беше Ина да каже нещо по темата. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: януари 24, 2017, 09:00:12 »

Добро утро smile

И на мен ми се ходи в Португалия, но на този етап не можем да отделим 3000+лв за пътуване, а по мои изчисления ще ни струва толкова, че билетите до там са доста. Прага ми на болка в момента е 2000лв  funnytooth

Свекс, самият Неапол е ужасен, но Капри, Анакапри, РАВЕЛО , Помпей, Соренто, Амалфи, Позитано.. Всичко това си заслужава да се види. Никак не е евтино, може би, ако спите в Неапол ще е по-добре, но транспорт между градчетата и нощувките извън Неапол, са си цифра smile Там ни беше медената седмица, мога да помагам, ако имаш въпроси  give_rose

Още не съм се настроила на работна вълна... На работа има някакво напрежение.. Докато ме е нямало са ми повишили заплатата, пък колегата са го оставали както си е.. И двамата отговаряме за еднакво важни неща и сега моята заплата е по-висока от неговата. Постоянно подмята някакви неща и не знам, кога ще реши да дойде шефа, за да коментирам с него, защо ми увеличават заплатата, докато ме няма и се е разбрало от всички  beating
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #548 -: януари 24, 2017, 09:57:55 »

Добро утро на всички  Girl_hide извинявам се че превърнах темата за яслите ама какво а се прави  pardon

Тониии как така всички знаят че са ти вдигнали заплатата ? Кой е изпуснал информацията? Ужас. Няма какво да говориш защо са ти я вдигнали, заплата се вдига по заслуги и изпълнени цели, не по симпатия , стаж и задъжления. Аз като пряк ръководител бих се ядосала много ако някой дойде и ми иска такова обяснение. Обмисли добре действията си  good

Киви Звяр е на градински режим, заспива сам, спи по обяд, свека си го научи и подготви. Сега и да му говоря той обаче не разбира.

Свекърва Частната е на доста по-неудобно място за нас, по-далеч е от свекърите и няма да могат да го взимат.

Mrs.™ ще говорим да го вземат от март smile

Записахме го днес иначе. Базата е много хубава, ремонтирана. На входа нямаше малки ревящи деца. Говорихме с главната сестра, много мила, усмихната, любезна, направо ей така летнах че ще си оставя детето при добри хора. Остава в понеделник да се разберем с директорката кога ще тръгне, надявам се да склони от март smile
« Последна редакция: януари 24, 2017, 09:59:37 от bulche91 » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: януари 24, 2017, 10:11:52 »

Добро утро!

Тони, много неприятно, че се е разбрало за заплатата, но още по-неприятно, че колегата ти мърмори, не мисля, че има някакво право.

Булче, честито за яслата! Ще му хареса на детето и бързо ще свикне  smile

Аз не съм ходила на детска градина (2 седмици само), а по мое време не беше задължителна даже предучилищната (1 седмица съм била), но въпреки това мисля, че успявам да се социализирам и нямам проблем да общувам  pardon

Днес имаме мини годишнина от сватбата, 1/3 година. Много бързо ми мина това време, подготовката по сватбата ми липсва. Обаче хубаво е да е женен човек! Почерпете се за наше здраве  smile

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: януари 24, 2017, 10:15:20 »

Булче, аз няма да питам защо са ми я вдигнали, а ще изясня ситуацията.. Докато ме няма, ми вдигат заплатата и това става достояние на всичко, което предизвиква пряк конфликт между мен и колегата ми, с който имаме различни задължения, но фирмата е поверена на нас двамата и тежестта на отговорностите ни е еднаква. Разбирам го, че той се чувства ощетен, едно на ръка е, че от по-отдавна във фирмата, другото е, че си изпълнява задълженията, че и отгоре..

Преди 2 месеца май някъде, ме повишиха и в момента за фирмата отговарям аз в едната част и той в другата. Шефът ми предаде фронта и отиде в новото производство. Тогава ми казаха, какво се очаква от мен, какво получавам в замяна повече.. Сега не ми е ясно, какво се случва, аз повече отговорности не мога и не искам да поемам на този етап, та дори и да е за още повече пари  nea  diablo

Бубе, да сте живи и здрави, все така сладички и влюбени  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #551 -: януари 24, 2017, 10:23:30 »

Тони повече пари не означава повече задължения, може да имате същите задължения но твоя подход да е по-различен, да си по-иновативна и любимото ми да си "added value" за компанията. Друг е въпроса че ти разбираш по този начин за заплатата, аз когато видгам заплата казвам, обяснявам защо и как, давам обратна връзка и така. Ще се изясните споко.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: януари 24, 2017, 10:42:31 »

Добро утро. Тони радвай се за заплатата. Няма какво да коментираш, не е твое решението и няма защо да търсиш обяснение или да се оправдаваш. Верно кофти е за колегата , но и неговото поведение не е правилно. Заплати не се коментират.
За социализирането, аз мисля че детските заведения много помагат. Но реално игра едно с друго след третата година, преди това се заиграват децата с по-големи или с възрастни.
Аз нещо не съм много привърженик на яслите. Заради второто ми забременяване успях да гледам Ники до 3 години и видях колко е важна тази година за възпитанието на детето. Сега трябва да се връщам на работа, така съм казала поне и те ме чакат като стане Стефи на 2 години и ми е много тъпо. Не съм решила още какво да правя. Или свекърва ми или частна ясла, като съображенията са ми че са по-малко деца. Има до нас един детски монтесори център с малко деца и той ми е вариант. Аз , за разлика от повечето момичета тук ,не съм привърженик на метода Монтесори. Тъпото е че вече в повечето държавни градини в Пловдив също въвеждат Монтесори модела и ще увеличават броя на детските градини , които обучават по този метод.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #553 -: януари 24, 2017, 10:53:54 »

Добро утро!
Тони, специално четох сватбената ти тема отново, точно по повод Неапол.  smile. Ако пък ви кажа защо точно Неапол, може и да паднете blum Ами, защото има един виц "Виж Неапол и умри" по повод ползването на енциклопедии smile Това първо, а второто е, че ще търся полети на Wizz Air, изучих се вече и аз Wink. Малко ме притесняват земетресенията, ама то или ще са атентати, или стачки, или природни бедствия pardon Засега се навиват и приятелите ни, та ставаме 4-ма, точно за кола и спане в Неапол, с отскачане до околностите. Ако обаче дойдат и другите ни приятели, ставаме 6 и ще сме по рейсове, което не ни плаши. Вероятно ще ходим втората половина на април, след Великден, за седмица. Никой от нас не говори италиански, само дето приятелите са лекари и покрай латинския, "хващат" малко. Ще мислим, срокът ни е до тази събота да вземем решение.
 Mrs.™ , терминологията ти е доста стряскаща Wink. Бих казала, че децата са такива, които играят в група и други, които предпочитат да действат индивидуално. Това си е характер и няма лошо, наистина. good Не може и не бива насила да се пречупват, по- късно те сами ще узреят да търсят ползи от групата. Естествено, момиченцата по- рано, момченцата - едва когато започнат да спортуват групови спортове, ако не им е заложено по рождение. Поне това си спомням от изпитите, които съм държала за педагогическа правоспособност. Хехе, моите зодиакално са групово действащи - Девата се грижи за другите, Лъвът - чака от другите да го обгрижват, та вероятно затова не си спомням да са имали проблеми със сработването  funnytooth Ама и не са ходили преди три на градина, наблюденията ми са от детските площадки. Вкъщи действат "по братски", след 25- годишнината на НИ2 леко се промениха нещата. Wink
Хехе, шефът на Тони може да цели ефект "Разделяй и владей!", знае ли се Wink В малки фирми винаги всичко се научава. Ние уж тайно давахме фишовете на продавачките, ама на тях първата им работа беше да си ги разменят и обсъдят, а ако не са в един магазин, да се обадят на колежките си. beating
Руми, наистина въвеждат Монтесори, ама то доста от нещата се правеха и преди, по ваше време. Племенникът ходи в такъв център. Тръгна на 4, а там имаше и бебета, общо 8 деца. Родителите му хич не бяха доволни, защото бил започнал да се "вбебява", но иначе ги водеха на разходки редовно и беше много спокоен.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: януари 24, 2017, 11:02:19 »

Свекс, то там си е приключение шофирането, аз такива пътища тесни и с толкова завои, никога не съм виждала.. В автобуса се скапаха да повръщат хората. Уиз имат много евтини полети вече до Неапол  good За Неапол мисълта е така, ама да допълня за Равело какво казват "Там, където поетите отиват за умрат", честно представата ми за място, където спокойно да легна и да умра на 100 години (че още много ми се живее) е Равело  tease  heart

В Италия не бяхме и чули за земетресенията в централната част, нито за лавини.. А всички се изредиха от България, за да ни питат как сме. Общувахме само с италианци този път, както казах и никой не коментираше, нито пък изглеждаше притеснен.

На мнение съм, че ако е писано, не можеш да избягаш от това и подобни неща не ме притесняват. Разбира се гледам да минимализирам риска  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines