Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:23:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 185497 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: януари 20, 2017, 13:06:10 »

Привет в петък! Аз се чувствам много уморена, въпреки, че съм спала достатъчно и нямам оправдание.

Маги, честит рожден ден! Много щастие и късмет, сбъднати мечти и споделени мигове с любимите хора  smile Бързо оздравяване на Моника!

Тази седмица, за разлика от предната, ми беше изпълнена със събития - виждах се с много приятели, с които не се бяхме засичали от миналата година, започнах работа по дипломната, почти се реших на докторантурата - и все пак мисля, че почти нищо не съм свършила, а времето много бързо лети!

И на мен малко ми омръзна зимата, още повече вчера газих сняг 4 км и после бях като... Но януари е към края си, пролетта няма да се забави много.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: януари 20, 2017, 13:07:06 »

Завърнахме се от личната.Моника не е с ангина  yahoo има възпаление на някакви фоликули в гърлото, но с малко пръскане на Тантум Верде ще се оправи.Не е нищо страшно.Едва стигнахме до там обаче, че тротоарите са ужас, а Моника иска да се вози на тролейче, не иска на такси.

Булче, тя е абонирана за тоя компрес от вторник, още щом зачерви гърлото.То това ни е спасявало и от гнойна ангина.Минавали сме веднъж без АБ, но беше мазане с гранафорин 3 пъти на ден и седене с компрес по цял ден.Това защото направи 3 ангини под ред и с личната вдигнахме ръце.

В нашето семейство аз знам какво е ангини.Като малка бях абонирана, всички лекари в педиатрията ме познаваха.Извадиха ми ги, защото точно като при Свекърва, колената ми взеха да скърцат.А бях на 7 години!За съжаление малката го е взела от мен.

Много ви благодаря за пожеланията, да ви се връщатт kiss2

Джоси, добре завърнала се!

Фани, пиши как е при вас?

Свекс, напиши рецептата з борша, иска ми се да направя.Аз още дъвча тия дробчета.Ама като си направих едно кило, ще си ги ям.Накрая ще ги дам на котките и това е!Утре ще правя пържоли на фурна и зеленчуци на фурна.Ще съм по Палеото поне!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: януари 20, 2017, 13:14:43 »

Радвам се за Моника. Дано бързо да се оправи.
Аз какви ангини съм правила и все още правя. Когато лежах с мононуклеоза имах и много гадна ангина. Всички УНГ във Враца минаха през инфекциозна, че да видят такова чудо.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #513 -: януари 20, 2017, 14:29:17 »

Днес съм го обявила за ден на майстора, то пък и време уцелих. Ходихме със Змей на кино, в неделя на детски концерт във филхармонията живи и здрави ще идем. То пък баш по време на събитията в президентството се пада, но се надявам да успеем да паркираме в района.

Маги, честито! Пожелавам ти сила и да си сбъднеш мечтата много скоро!

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #514 -: януари 20, 2017, 15:52:16 »

Маги, честит рожден ден!!! Бъди здрава, бъди силна, както до сега и вярвай в мечтите, защото те се сбъдват! Желая ти от сърце съвсем скоро да се похвалиш!!!  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #515 -: януари 21, 2017, 11:03:08 »

Привет!
Студено, но поне е слънчево днес. Родният изнесе трохички за врабчетата на терасата и с това подлуди котката. Събраха се цяла орда всякакви разцветки и размери и животното два пъти си халоса главата да излиза да ги лови. Сега трака като крокодил и ме гледа с упрек, че не им обръщам внимание. Направо тормоз, все едно голи моми да танцуват на кол Wink пред загорял войник. sad На това му викам аз садизъм, а той си умира от смях diablo Тва мъжете имат странно чувство за хумор. sad
Рецептата ще я сложа тук, но спокойно може да се направи АИП.
Борш:
- 2 глави кромид
- около половин килограм месо, телешко, пилешко, свинско, или смес
- 5 глави червено цвекло /пак някъде към половин кг., в зависимост от размера/
- 1ч. чаша ситно нарязано кисело или прясно зеле
- 4-5 средни картофи
- 3 бр. моркови
- 1 червена чушка
- 1 голяма скилидка чесън
- 2 с.л. масло
- 4 листа дафинов лист
- шепа ситно нарязан копър
- шепа ситно нарязан магданоз, за поръсване
- 6-8 цели зърна черен пипер
- 2 домата
- 1-2 стръка целина с листата
- сол, млян черен пипер на вкус
- сметана /по 1 лъжица за порция при сервиране/
Когато е по АИП доматите се заместват с 4с.л. сок от лимон, а вместо чушка се слага ябълка за сладост.
Ние още от 60-те ползваме херметическа тенджера и всички зеленчуци и месото, почистени и нарязани, слагам на един път, да врат с три литра вода около 45 минути /за телешко/. Мазнината я добавям веднага като отворя тенджерата.
Иначе се готви на части.
1. Вари се телешкото с цели глави кромид, копър и дафинов лист до готовност на бульона /да омекнат главите кромид, по това се познава.
2. В 1с.л. масло се задушава нарязаното цвекло с доматите, добавя се вода и се вари до леко омекване.
3. В 1с.л. масло се задушават останалите зеленчуци, добавя се от бульона и се вари до леко омекване.
4. От телешкото се вадят дафиновите листа, зърната пипер. Кромидът се нарязва на парчета и се връща обратно. Варенето продължава с цвеклото и доматите, до готовност на цвеклото, после се добавят и задушените зеленчуци за общо варене около 10- тина минути.
Голяма врътка е, но няма кой знае каква разлика от общото готвене. Ние мариноваме червено цвекло, та в повечето случаи и то е предварително готово. Сметаната може да се замени с изцедено кисело мляко. За АИП картофите са сладки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #516 -: януари 21, 2017, 11:42:26 »

Посмях се с врабците и котката tease
Снощи свекърва ми предложи да вземе дребосъчка да я гледа. Мъжо пък е на часпром с баща си, та аз съм се изпружила на слънце в хола и изписах света. След малко може и да направим една разходка с майка до Лидл. Нищо не ми се прави! Да се надявам, че тя е решила нещо да сготви, че нашият хладилник вие от глад. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: януари 23, 2017, 08:21:12 »

Добро утро!Нова седмица нов късмет?Как сте?Моя мъж заведе Моника на ясла, аз вече съм на работа и започва една нормална работна седмица.Благодаря отново на всички за пожеланията да ви се връщат!

Хубаво, усмихнато, макар леко студено и снежно утро!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: януари 23, 2017, 09:33:28 »

Добро утро smile

Поздравявам ви с един изгрев от река Арно с изглед към Понте Векио  heart

Ние се завърнахме вчера и днес съм на работа, но още ме топли престоя в любимата Италия  heart
Ще ви разкажа накратко, надявам се да е интересно и да не ви дотегне от мен smile
Летяхме с Раян еър полет София-Пиза. Искам да кажа, че бях много скептично настроена, заради всички коментари за неудобни седалки, закъсняващи полети, лошо отношение от стюарди и тн, защото били нискобюджетна компания и някакви такива. Да кажа, нямаше нищо такова. Направо съм впечатлена за 10 евро на човек, колко бяха мили. Имаше стюард говорещ български, един италински и всички английски. И в двата полета. Любезни, отзивчиви  good Седалките си бяха съвсем нормални, да ако полета ти е 4+ часа може и да ти е неудобно, но за кратки полети в Европа са си екстра  good
Кацнахме в Пиза и хванахме автобус за Флоренция. Всички ми обясняваха, че Тоскана е очароваща със своите малки градчета, че Флоренция е прехвалена, че не си заслужава повече от 2 дни.. Можех да остана седмица!!!! Аз обичам големите градове (казвала съм го много пъти), обичам да има живот, лудница. Във Флоренция на всяка улица има нещо забележително.. В историческия център всяка сграда е история  heart Това се усеща на всеки метър, имах чувството, че съм се пренесла в друга епоха.. Хотелът ни беше невероятен, стара сграда от 15-ти век , където едновременно с хотела се помещава и параклис на еврейската общност. Високи тавани, прекрасни фрески  heart (мога да кача клипчета, за да добиете представа)  Бях просто  shok heart  
Беше на 6-7 минути вървене от Понте Векио и дворецът Пити. На още толкова от Санта Мария дел Фиоре (катедралата на града). Всичко във Флоренция е впечатляващо, успяхме да видим всичко, което искахме без да влезем в катедралата, входът беше 15 евро на човек, но без да можем да се качваме нито на куполът, нито на кулата, защото бяха затворени за ремонт и решихме да не влизаме, а да го оставим за лятото, когато ще сме с нашите.
Входовете на всякъде бяха между 12-20 евро за човек, което си е доста, но пък предлагат доста интересни неща. Не влизахме в Галерия Уфици и Дворецът Пити, защото не го бях предвидила, но сега съжалявам. През лятото ще е страшна лудница и пише, че може да се чака по 4-5 часа за влизане.. Каквото, такова  pardon
Влизахме в Cappelle Medicee и Santa Croce, едното гробница на Медичи (най-известната флорентинска фамилия), а в другата църква са саркофазите и гробници на Галилео Галилей, Микеланджело, Данте Алигиери, Росини и други.. Много красиво направени, аз не знам дали съм споделяла, но винаги гробниците и дори гробища са ми много интересни, колкото и налудничаво да звучи. Чела съм, че гробищата във Флоренция, са едни от най-красивите в света (колкото и странно да звучи), но бях далеч и не остана време, за да ги видим. От автобуса им хвърлих един поглед и наистина има впечатляващи плочи.
Бяхме 3 нощувки във Флоренция, като в единия от дните ходихме до Лука. Лука е малко градче на 60-70км някъде от Флоренция в посока Пиза, много красиво и от всякъде звучеше музика. Лука е известна като музикално градче (много композитори са родени там, най-известния е Джакомо Пучини), създадена от етруски или лигури (няма яснота около това). С идеално запазени крепостни стени, прекрасни сгради, разкошна катедрала в центъра. Успяхме да седнем в сладкарницата, където Пучини е творил и се е вдъхновявал - Антико кафе Симо, разкошно място (нямам снимка, защото съм патица и ядох като невидяла  diablo).
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: януари 23, 2017, 09:33:47 »

След Лука и Флоренция, които разгледахме отидохме към Сиена.
Имах много големи очаквания към Сиена, породени от разкази на приятели.. Красиво е, но далеч не повече от Флоренция. Сиена  е на хълмове, като историческия център е красив. Забележителностите са съсредоточени в центъра и са близо една до друга. Хотелът ни беше на 2 минути буквално от централния площад. Като го видях ми се стори много малък, още повече, че беше почти празен, имаше една шепа туристи. Като го обходихме, хич не е малък и създава едно усещане... Там се провежда Палио, едно от най-известните конни надбягвания в света.. Гледахме много клипове и снимки, направо е страховито.. Всеки от кварталите ли, как да кажа.. на Сиена си избира кон с представител от хората, които да язди и се състезават, но битката е толкова ожесточена, че може да се стигне и до смърт.. Победител става ездач с кон или само кон (т.е ездача може да е паднал някъде по пътя  shok, който финишира пръв). Всъщност битката е за престиж, наградата е някакво знаме на града, но традицията е много ценна за жителите. В Сиена навсякъде бяхме измежду италианци, много малко туристи, това беше прекрасно, защото те докато си бяха излезли на пият вино, ни разказваха разни истории. През лятото никой не ходи по туристическите места, защото е пълно с туристи и на тях им е писнало, но сега "могат да се разхождат из собствения си град спокойно" както ни каза една жена  pardon
От Сиена отидохме до Сан Джиминяно и моята мечта Волтера.. Не знам защо толкова много исках да отида там. Първият път, когато видях Волтера, беше въф филма Здрач  funnytooth Много ми хареса, после много пъти съм разглеждала сайна на града, който е направен много добре за туристи и нямах търпение да отидем.. Имаше огромна вероятност да не успеем, защото в този сезон няма ежедневни директни автобуси на всеки 40 минути, както е обикновено и трябваше да използваме автобусите, които местните използват, за да ходят на училище, на работа.. Те са по 2-3 пъти за целия ден.. От Сиена се стига с прекачване до Волтера и за малко да не успеем да се върнем обратно в Сиена, но пък сбъднах мечтата си и имахме на разположение 3 часа за разходка там.. Волтера е градче, буквално кацнало на един висок хълм и с невероятна панорама към широките полета на Тоскана... Бяхме възнаградени и с невероятен Тоскански залез, беше надбожествено.. Разревах се като бебе  cray heart heart heart heart
Сан Джиминяно е друго малко тосканско градче, отново на хълмче, но да си призная, аз постоянно мислех, ще успеем ли да се доберем до Волтера и не му отдадох нужното и значимото  pardon
Тоскана е меката на лозята и съответно на вината.. Докато бяхме там за 5 дни изпих повече вино, отколкото за цялата минала година  heart heart Никога не съм пила по-вкусни вина.. Брунело ди Монталчино се превърна в истински мой любимец  heart Пълно е с Енотеки, където има по над 200 бутилки вино, отварени са 10-15 и ти можеш да си поръчваш чаши.. да опитваш различни вина.. Да дегустираш мезета, нарязани хапки пици.. Заплаща се само виното, другото е включено в цената най-вероятно, но не ти искат пари и това е толкова мило.. Много бяха любезни и защото нямаше куп други туристи, а основно италианци, всички ни обгрижваха, обясняваха и разказваха за вината, за винарните и тн..
Накрая видяхме Пиза, кулата е толкова малка  shok Не знам, какво съм очаквала, но е миниатюра направо.. Хич не ми беше интересно.. Самата Пиза е хубаво градче, но всички се тълпят към Кулата, която не си заслужава, честно.. Иначе там беше пълно с джебчии, непрекъснато ни предупреждаваха да внимаваме за раниците си и тн.. Не бих ходила повече, честно казано  nea
Беше разкошно изживяване.. Може да сложа снимки, ако ви е интересно по-късно.. Сега да не ви дотяга повече.. За пореден път се връщам, още и още по-влюбена в Италия.. Нещо толкова силно ме тегли натам, такава магия усещам, че не мога да го обясни дори..  heart heart heart heart heart

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: януари 23, 2017, 09:47:51 »

Тони, много интересно ми беше да прочета разказчето ти.  heart Направо се размечтах и се пренесох там.  heart Гледах ви във фейса колко сте сладки в прекрасната Италия.  heart
Дано да имате още възможности да ходите там.  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: януари 23, 2017, 10:07:48 »

Тони с теб сме една партия.Аз се влюбих във Флоренция.Градът е невероятен.Бих се връщала отново и  отново там.Има история и архитектура на всяка крачка.Просто е невероятно красиво.Ние отидохме в двореца.Вътре е просто зашеметяващо.В галерията не влязохме, опашката беше огромна, а нямаше време.
Пиза и за мен е прехвалена дестинация.И аз умрях от страх там и в Неапол.Леле Неапол беше голямо шубе. Наистина Италия ти влиза под кожата.Има невероятна архитектура и много красиви места!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: януари 23, 2017, 10:19:13 »

Здравейте..

Тони следващият път като ходиш до Италия в този район иди и до Ливорно.. Щом ти харесват архитектури, там има какво да видиш на пристанището.. 
На мен лично южна Италия ми харесва повече, най - вече Калабрия..

При нас е дъждовно и днес пак ще си седим вкъщи..

Някой от вас чете ли книгата на Венета Райкова - Инсомния, на мен много ми хареса..

Хайде да пийнем едно кафе..


* 653009.jpg (34.3 KB, 600x451 - видяно 137 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #523 -: януари 23, 2017, 10:30:59 »

Ох, Италия! Никога няма да ни омръзне smile Много се радвам, че толкова добри спомени сте насъбрали  heart Ние с Райън не сме летели, но сега взех на нашите билети за Рим да ходят да му се насладят и ще дадат отзиви smile
Да кажа за Пиза, че и на мен ми е прехвалена, първият път като ходихме (тогава леля ми още не беше разведена) и вуйчо ми нае файтон за разходка в града - ей, много повече се впечатлих откколкото от площада с кулата...Има много университети, стари, красиви сгради и немалка част от тях също са наклонени и пострадали от земетресението smile Втори път съм ходила, с ММ, просто нянаше как да го пропуснем, купихме си китайски слънчеви очила за 5 евро lol
Флоренция и на мен ми взима ума всеки път! Хубаво, че леля ми е на около 30 мин с влак от там и всеки път имаме възможност да ѝ се наслаждаваме smile Сиена само като малка съм ходила и нямам пресни спомени, но го свързвам основно с площада и конните надбягвания, на другите места не съм smile. Препоръчвам също Болоня (червеният град), Монте Катини (курортно, китно градче с много хубав парк)...абе в Италия, и особено в Тоскана, където и да отидете няма да сбъркате  good   Аз за следващото посещение съм планирала по на север да мръднем, да видим кога ще ни се отвори парашутът с госпожицата Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: януари 23, 2017, 10:46:35 »

Да, Маги, почувствах се точно като в Неапол. Тук поне не беше толкова мръсно и пълно с боклуци, като в Неапол, но пак не бих се върнала в Пиза smile

Иначе през лятото маршрутът ще е малко по-различен. Ще кацнем в Пиза и ще отидем във Флоренция, от там ще отидем до Монтериджони, Болоня, Монте Катини, Портофино, Чинкуе Тере и други малки градчета в тази посока. Даже вече нямам търпение. Ще сме с нашите, леля ми и мъжа й грък +  брат ми и приятелката му евентуално smile 8 човека  tease

Северна Италия никога не ми е харесвала.. Била съм основно там.. Сега започнахме с Илиян да ходим в централна и южна..  Нямам търпение и за Сицилия, другата ми мечтана част. След Соренто и Амалфи разбрах, че колкото по-южно, толкова повече ми харесва.. Южняците с тяхната топла кръвв  heart heart heart
« Последна редакция: януари 23, 2017, 10:48:39 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines