Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:23:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 168149 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: септември 26, 2016, 11:42:03 »

Маги, явно е било страхотно прекарване и Моника се е забавлявала, което е най-важното!
Булче, ще повтаряш шопинга явно, ама така пък може да изкарат по-интересни неща, които сега ги е нямало.
Свекърва, как хубаво звучи всичко, нямам търпение да гледам снимки и разказче, когато си починеш.
Сноу, тя мис Бубет вече си е голяма госпожица. На тебе явно ти трябва по-голям тефтер.

Благодаря ви, че ме мислите и за подкрепата, много мило ми става, като прочета нещо окуражително  give_rose give_rose give_rose .Аз на никакъв старт не съм, няма да раждам тая седмица пък! Чакам док да ми каже, че вече може, ама ми се иска да си стоим още много 2в1.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #496 -: септември 26, 2016, 12:48:59 »

Здравейте!
Седмицата започна на педал, защото при нас шефът държи 2 до 3 дни да е много зор, а после да се чудим какво да правим... Е, моят работен ден приключи по обяд. Дребното вдигнало температура и аз се изстрелях от работа. Сега направих един огромен списък с какво трябва да се прави, че утре чак следобед сме на лекар. Тази седмица май ще сме вкъщи, или поне част от нея, та и аз ще се отдам на правене на нещо. Вчера извъртях палачинки например. Сега се чудя какво да е другото.
Да знаете, че в тежки моменти сме ми голяма глътка свеж въздух! give_rose Пишете, че имам нужда... Не заради неразположенията на малката. Има по-кофти неща, с които трябва някакви да свикна.
Еми, супер, че се завръщаш good
Свекърва, и аз ще чакам разказ и снимки. Уцелили сте време!
Булче, и аз се пробвах със шопинга, ама на мен донякъде ми се получи. Накупих си бельо, няколко саксии, останаха да търся още 1 вид, ама не намирам. Пусто око - дразни ме, ако има разлика.
Разбихме се от обикаляне. В четвъртък вечер бяхме младоженци, после на работа в петък, после на вилата вечерта, айде пак в нас... Вчера по семейно направихме супер разходка, ама ще разкажа в нашата тема.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: септември 26, 2016, 13:07:01 »

Али, бързо оздравяване на Мария! Вие май се редувате двете, дано да й мине бързо и да сте здравички и двете! и аз чакам да чета коментари и да се разведрявам, че ми е скучно, а на горния етаж тече индийски сериал.
Еми, вие сте били на страшна сватба, да умрете от студ. Айде напитките да са студени добре, ама храната /ако се предполага да се поднася топла де/ е направо ужас!
« Последна редакция: септември 26, 2016, 13:09:42 от ratatui » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: септември 26, 2016, 14:54:56 »

Здравейте и от мен!

И ние никъде не сме ходили. Влади беше почивка само в неделя, защото разширяват базата, разместваха и т.н. Направо беше каталясал. Аз бях болна и още съм, де. Алекс също беше малко сополив. Абе все интересни неща.

На всичкото отгоре е студено, дори валя. Понеже нямаше как да излезем, за разнообразие сменяме стаите, за да не ни омръзва.

Еми,  интересно преживяване.

Свекърва, впечатлена съм от написаното. Сигурно е много хубаво. Чакаме още разкази  снимки.

Али, бързо оздравявана на Мария.

Хубава седмица на всички.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: септември 27, 2016, 08:41:36 »

Добро утро!

Сервирам ви пак морска закуска, въпреки че едва ли има желаещи в тия температури да са на море, но поне сутринта Никол обеща слънчева и топла седмица

Неспящите къде сте? Дано пък да сте от другата страна и да сте си отпочинали!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #500 -: септември 27, 2016, 08:43:27 »

Добро утро. smile



Гледате ли Фермата? И по-точно снощи. Интересни са ми много тези игри за обща култура и си правя и проверка на себе си. Оказа се, че съм ниско интелигентна според техния тест снощи. Дори не знаех, че изобщо е имало титла крал на български владетел...не да не го знам кой е. Вече си го дадох за задача да го запомня во вовеки.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #501 -: септември 27, 2016, 09:18:25 »

Добро утро и от мен  Sunshine
Като говорихте за шопинг и се сетих за един мой много любим виц:
"Всички търсят G-точката, а тя се намира на края на думата shoppinG"  lol funnytooth laugh

На болните бързо оздравяване. На Ратутуйчик много гушки, като прочетох какво ти е коствало, за мен си герой  give_rose А Свекърва май си е изкарала най-добре от всички тези дни, така че и се пада ред да разказва. На мен лично ми е интересно како те е впечатлило и как изглеждат от твоите очи. Различните поколения, а и различните характери, виждат нещата толкова разнообразно  heart Имам една позната дама на възраст, остаряваща като катедрала, винаги ми е интересно да ми разказва като ходи някъде, вижда неща, за които или аз съм сляпа, или не съм пораснала толкова, че да ми правят впечатление.

Има нещо магично в тези слънчеви есенни дни... Sunshine Sunshine Sunshine
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: септември 27, 2016, 09:19:02 »

Наде и ние го гледаме и като цяло ми е доста интересно. Мен също този въпрос ме учуди, а най ме учуди, че мм позна ли, знаеше ли го така и не разбрах  pardon. Но Крали Марко ме уби като отговор  funnytooth funnytooth funnytooth, не се подигравам просто никога не би ми дошло на акъла.
Мери ми, гледам ти лентичката, кога мина почти месец семеен живот?!? Ще има ли нещо специално за първата месечина?
« Последна редакция: септември 27, 2016, 09:21:53 от ratatui » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: септември 27, 2016, 09:27:10 »

Добро утро ! smile

Булче, не си тръгнахме от уважение от сватбата, защото младоженците инак са чудесни позитивни хора, но  явно е нямало кой да ги посъветва или не са имали време да четат онлайн. Но беше доста неприятно преживяване. Кой знае колко хора са болни след това събитие... А всички сме дали пари и подаръци за него.

Губя се, защото довършваме апартамента и работа през деня едновременно. smile

Наде, аз лично преди много следях подобни предавания, но ми омръзна да гледам хорската простотия. Дет вика една приятелка, нашите собствени кусури са ни достатъчни biggrin biggrin biggrin

Али, каквото и да има за преглъщане като ситуации, ако е непроменимо и не можеш да му влияеш... освен да ти пожелая да се дзенираш.. друго няма какво. За съжаление и при мен се сформира за момента подобно нещо. Смирение му е майката понякога, колкото и да ми е трудно. angry

Рат, със сигурност после ще се радваш на детето още повече, дори когато не сте вече две в едно, ще видиш smile. Да си здрава и да минеш през всичко по мед и масло ти пожелавам! smile

Да поздравя всички с нещо позитивно и красиво :



Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: септември 27, 2016, 09:33:01 »

Добро утро от един представител на недоспалите blum

Установих, че ако си лягам с кокошките, има някакъв шанс да си почина, та прилагам тази стратегия сега Yes

Риалити формати от този тип не са ми интерес, никакъв.
А доколкото си спомням, Калоян беше получил титлата "крал" от Папата....

marry_me, много вярно е това за "G"-точката  funnytooth, ще добавя също, че разрешава семейни проблеми, всякакви ... lol

А ти не се измъквай по терлички, чакаме разказ за сватбата и за медената седмичка Wink

За различните гледни точки, абсолютно е така, но не е до възраст(само), а и до битие и характер  good
То и затова е шарен света, различни гледни точки да искаш smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #505 -: септември 27, 2016, 09:55:09 »

За всеки случай и от мен нещо за хапване, да се не затрием от глад и лошо настроение, че онази ми точка вече е закърняла от възрастта и на двете места funnytooth
Мари, Миленка- младоженка, в това съвместно пътуване, особено ясно видях различната гледна точка и като възраст, и като характер. Хехе, златен мъж си имам, той поне не влезе в схемата и е много приятен спътник heart.
Аз съм изцяло във водовъртежа на старото ежедневие и нямам тръпка дори да сортирам снимки и спомени  smile Свърши ли ретроградният Меркурий официално? Да си зная какво говоря Wink
Колкото до пътуването, за мен имаше много нови техники за първи път - полет с нискотарифен самолет, спане чрез Аirbnb, кола под наем, таксита Убер, плащане с кредитна карта и движение със свалена апликация на телефон /ама не на моя/. трябваше изцяло да се доверя на малкия син, което пък ме правеше зависима от неговите желания. След леко прещракване първия ден, сложихме приемливи граници и нещата си тръгнаха по мед и масло Wink. Убедихме се, че интересите, темпото и финансовите ни настройки са различни и трябва да сме заедно само в моменти на взаимна изгода. Живот и здраве, пак ще пътуваме така smile
Нискотарифните полети са същите, като нормалните и при добро планиране няма изненади. Имахме приоритетни места до аварийния изход в началото на самолета, обаче и тримата се изнизахме към опашката след това. Всеки седна на празна редичка от 3 места- кеф ти до прозорец, кеф ти до пътеката и близко до тоалетната без да вдигаш някого и да се буташ Wink. Също взехме куфар 20кг., което ни даде възможност да спестим доста от времето и парите за храна, а и нямаше как да съберем в другия дрехи за 4 дни в северна страна. Неудобството от късните полети и отдалечеността от летището /80мин. с рейс/се компенсира от общо двойно по- ниската цена при обикновен полет и пестенето на ден. Много се бях наплашила от размерите на позволения багаж - 55х40х20, чувала бях как изхвърляли или плащали луди пари мои познати, та си бях взела рулетка в чантата. Три пъти пререждах вкъщи багажа да спазя тези 20см. Никой обаче не ни удостои и с поглед, в самолета влезнаха и доста по- големи чанти.  pardon Отношението към пътниците, поне в този полет, беше абсолютно същото - любезно, успокояващо и грижовно. Съпътстващите дейности по обработка на багаж и транспорт до града ставаха по- бързо, а и в малко летище човек се ориентира много по- лесно, пък и няма разсейващи опции за избор от рода на къде да пиеш кафе, за какво да похарчиш монетите и др. Wink
Аirbnb  е широко ползвана в Америка опция за подслон при пораснали пътуващи. Хостелите са за студенти и непретенциозни, търсещи познанства и с ограничени средства хора със здрави крака, хотелите - за по- заможни, а това е нещо по средата. Наемат се малки квартири с пълно кухненско обзавеждане, което ти позволява да си приготвяш храна, да переш /има пералня и сушилня/ и да си до живота на местните. Обикновено са в близост до туристически обекти, в центъра на града. Трябва да си член на групата, пишеш задължително мнение за жилището, даваш предложения, както и домакините пишат за теб - дали си поддържал добра хигиена, надежден ли си и др. С течение на времето получаваш отстъпки и трупаш рейтинг и доверие. Естествено, задължително условие е да имаш приличен писмен и говорим английски и приятели, които да те препоръчат като наемател и да ти споделят опит за точното място, в зависимост от интересите ти. Нашите квартири и в Стокхолм, и в Копенхаген бяха до Централна гара, защото от и до градовете пътувахме с ранен влак. Ще показвам снимки и ще разказвам по- нататък отново за тях.
 Пожелавам хубав слънчев ден на всички!


* 14449064_1243739575676136_5240704166549260160_n.jpg (63.46 KB, 365x365 - видяно 1899 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: септември 27, 2016, 10:12:26 »

Свекърва, изненадваш ме, че си изненадана от това, че отношението на персонала на нискотарифните компании е добро.... Според мен е нормално да е така smile
Колкото до багажа и размерите, много зависи от компанията. Последният път като летяхме, преди влизането в самолета, на самият изход на летището, стюардесата докара една стойка за куфар на колела и всеки пътник поставяше вътре чантата си преди да влезе. Така че .... хубаво е да са спазени изискванията, не случайно са определени. smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #507 -: септември 27, 2016, 10:39:48 »

Добро утро, мацки спали, недоспали, търсили или пък намерили G точката.

Днес имам нужда от стиснати палци, после ще се похваля (свекс, не е  PREGQ !!!)
Много ми е мътна главата тази сутрин, но съм си облякла бонбонената рокля, дано да ми дойде вдъхновението.
Киви ми се губи напоследък  crazy
Риалити формати не гледам, затова не мога да коментирам, но пък картинката на Еми ме вдъхнови smile
Али, как е Мария днес? Бързичко да й минава <3

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Връщам се да чета Свекърва smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: септември 27, 2016, 10:47:26 »

Сноуче, няколко чифта палци за вас + лапички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #509 -: септември 27, 2016, 11:08:12 »

Хехе, Мари, чувала бях какво ли не и за какви ли не издевателства.
Стойки за мерене на багаж имаше още при чекирането, всеки можеше да си провери размерите. И в София /терминал 1/, и в Стокхолм в залите имаше поне 4-5 стойки - червени за Уиз и сини за Райан. Чантите с колелца са така направени, че дръжките им стърчат леко. Ние затова пътувахме с раници, тях като ги натиснеш и заемат нужното пространство. Никой обаче не се заяде за стърчащите дръжки над рамката. Стюардите имат явно набит поглед и знаят кое влиза в багажника на самолета.
Да кажа и за Убер, макар софиянки да имаха тази услуга известно време. Това са коли, които частни лица карат като такси за да спечелят допълнително пари. Пак трябва да си регистриран потребител и да имаш съответната апликация на телефона. Не обясняваш къде си, те те прихващат. Казват ти кой ще дойде, с каква кола и колко ще ти струва до посочената точка. Чакането е максимум 4-5 минути и в най- невъзможни часове с трафик, в ранни зори и късни доби, в почивни и работни дни Wink. Е, от трите пъти ползване, два пъти бяхме с Ахмед и един път с Горан /ама с мерцедеси/, тъкмо като за нас. Wink
Хихи, аз вбесявах Невъзвръщаемата инвестиция, като бърках ненарочно Вайбър с Убер. Еми, нови понятия са ми, нещо като електронно банкиране funnytooth blush
Сноу, стискам палци good
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines